HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2008 o 02:38, Speed 7 napisał:

Polecam film pt"Królestwo niebieskie"-przede wszystkim jak ktoś gra w gry strategiczne.Nie
jest to już nowość-ale nawet ciekawy film.


Tak z ciekawości pytam, a dlaczego "przede wszystkim dla miłośników gier strategicznych"? :-) Naprawdę ciekawy jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a w Studiu

Dnia 26.02.2008 o 02:27, A-cis napisał:

Se-Ma-For już zacierają ręce i spodziewają się kolejnych zleceń :-)


Tak na poważnie , to pewnie , że trzeba sie cieszyć.Jeżeli nawet wkład Se-Ma-Foru dotyczy tylko samego wykonywania czyjegoś zlecenia , to i tak wiąże sie to z zarabianiem dodatkowych pieniędzy , które być może , będzie można spożytkować na produkcję własnych pomysłów.Poza tym , tak jak piszesz , ludzie z branży będą od tej pory wiedzieli , co to za firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 02:27, A-cis napisał:

a w Studiu Se-Ma-For już zacierają ręce i spodziewają się kolejnych zleceń :-)


Jeszcze niedawno nad firmą wisiało widmo likwidacji (tak po prawdzie to nadal wisi)... Nagle włodarze miasta z szalupą w herbie obudzili się i chcą dać spółce nową siedzibę...

Ostatnio wybrałem się do kina na Królestwo, ale ku memu zdziwieniu seans, który to wg danych ze strony kina miał się za minut kilka zacząć nagle wyparował był z grafika... Filmu rzecz jasna nie obejrzałem (obraziłem w myślach matki autorów strony i zacisnąwszy zęby pojechałem na przegląd samochodu)... Aczkolwiek udało mi się zobaczyć inny film, mianowicie czeskie Butelki zwrotne - gorąco polecam, bo tak przyjemnego filmu dawnom nie oglądał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo akurat jest to film historyczny.A strategiczne gry w niektórych przypadkach też są związane w dawnych czasach historycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:19, Speed 7 napisał:

Bo akurat jest to film historyczny.A strategiczne gry w niektórych przypadkach też są
związane w dawnych czasach historycznych.


W takim razie gracze powinni sie zabijać o płyty DVD z "Quo vadis". Nie dość że film historyczny to jeszcze się dzieje w dawnych czasach ;) Tylko jakoś gry na tej podstawie nie zrobili :P

A tak z innej beczki jak ktoś oglądał "Wallandera" to podobał sie? Bo mnie jako fanowi powieśći średnio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 02:27, A-cis napisał:

Ale optymiści powiedzą: to co zrobili Polacy, otrzymało Oscara ;-)
Ogólnie opinia światowa pewnie rzeczywiście nie będzie nic wiedziała o naszym wkładzie,
jednak IMHO najważniejsze jest, że w branży wiedzą kto ten film realizował, a w Studiu
Se-Ma-For już zacierają ręce i spodziewają się kolejnych zleceń :-)


Swoją drogą już dziś o godzinie 22:25 na Tvp1 pokażą "Piotrusia i Wilka" Jestem bardzo ciekaw co tak urzekło w tej animacji, więc się skusze i obejrzę, oczywiście polecam również innym, w końcu Oskara ta animacja nie dotała za piękne oczy.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale popatrz.Był film Wiedźmin? Oglądałeś ten hicior? Ten nowy co był. Oglądałeś? zdobył nawet sławę.I popatrz.Czyż nie powstała gierka Wiedźmin? Jakoś powstała. I całkiem im to nawet wyszło. U mnie ma plus Wiedźmin.Może w przyszłości zrobią nowy film "Quo vadis"-będzie to wtedy nowość,hicior,i świetne efekty specjalne-a wtedy być może i gra wyjdzie.kto wie...Co Ty o tym sądzisz i myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeżeli ktoś miałby jeszcze ekranizować Quo Vadis to nie wydaje mi się żeby efekty spec. były w takim filmie najważniejsze. Ważniejsze byłoby chyba dobre opowiedzenie historii przedstawionej w książce.

Po drugie: gra na podstawie Quo Vadis? Ty chyba sobie jaja robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:50, Speed 7 napisał:

Może masz i rację...Ale fabuła filmu pasuje czasami do gier ...


Tak ale tylko czasami. Ale nie oszukujmy się że większość gier na filmowej licencji jest dość lipna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:41, Speed 7 napisał:

Ale popatrz.Był film Wiedźmin? Oglądałeś ten hicior? Ten nowy co był. Oglądałeś? zdobył
nawet sławę


To jest ironia.. ? Bo nie jestem jej w stanie zauważyć ;p

A jeśli nie jest... ciężko mi to komentować, w filmie "wiedźmin" dobry był tylko Żebrowski ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:41, Speed 7 napisał:

Ale popatrz.Był film Wiedźmin? Oglądałeś ten hicior? Ten nowy co był. Oglądałeś? zdobył
nawet sławę.I popatrz.Czyż nie powstała gierka Wiedźmin? Jakoś powstała.


Tylko że pisanie, że gra Wiedźmin powstała na kanwie popularności filmu zakrawa o herezje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:41, Speed 7 napisał:

Ale popatrz.Był film Wiedźmin? Oglądałeś ten hicior? Ten nowy co był. Oglądałeś? zdobył
nawet sławę.I popatrz.Czyż nie powstała gierka Wiedźmin? Jakoś powstała. I całkiem im
to nawet wyszło. U mnie ma plus Wiedźmin.Może w przyszłości zrobią nowy film "Quo vadis"-będzie
to wtedy nowość,hicior,i świetne efekty specjalne-a wtedy być może i gra wyjdzie.kto
wie...Co Ty o tym sądzisz i myślisz?


Zaraz.. nazwałeś film Wiedźmin hiciorem? Żartem mam nadzieje, bo film okropny i na szczęście niewiele ma poza nazwą wspólnego z dziełem CDP RED(inna sprawa że z samą książka AS-a też niewiele;) ). To pierwsze primo. Drugie primo - to moje o Quo.. było w formie żartu:P Zresztą jak czytałeś knige to wiesz sam że tam raczej materiału na gre nie ma.. No co najwyżej na przygodówke. Ale nudną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:27, konrad16061990 napisał:

Swoją drogą już dziś o godzinie 22:25 na Tvp1 pokażą "Piotrusia i Wilka"

Niestety przegapiłem. Włączyłem TVP1 ok 23-ej, bo, zgodnie z programem, mieli dać relację z ceremonii Oscarów. I wtedy film już się kończył.
Ale mam nadzieję, że go jeszcze nie raz powtórzą.
A tak a propos ceremonii: wymieniali tytuły wszystkich 79 filmów (obecnie jest ich już 80), które dostały Oscara w tej najważniejszej kategorii, i tak sobie pomyślałem, że muszę kiedyś policzyć ile z nich już dotychczas obejrzałem.
Mam nadzieję, że większość :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:19, Speed 7 napisał:

Bo akurat jest to film historyczny.A strategiczne gry w niektórych przypadkach też są
związane w dawnych czasach historycznych.


Akurat w "Królestwie niebieskim" historii jest tyle, co piany w chrzczonym piwie. Niewiele znaczy się. Zatem nie jest to film historyczny, co najwyżej quasi historyczny. Radzę o tym pamiętać.

Po drugie - Wszelkiego autoramentu gry z Geraldem w roli głównej nie powstały z powodu nędznego serialu i filmu. Powstały na podstawie prozy Sapkowskiego. O tym tez radzę pamiętać.

Po trzecie - Kolega to chyba wiekiem jeszcze młody, bo w innym wypadku powinien wiedzieć, gry, nawet te strategiczne, nie powstają gremialnie na podstawie filmów. Aczkolwiek - takowe się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi że grę robią-...jaki jest film,to trzeba zrobić grę.Myśląc w innym znaczeniu jak np.ja teraz myślę sobie tak: Jest film pt"Bolek i Lolek" dajmy przykład (załóżmy że stał się popularny)-fabuła fajna ...więc , myślę sobie tak w myślach...acha film już jest...fabuła jest fajna...dostał oscara...-więc,.. nagle dostaję swoich głupich myśli...kurcze ale ja jestem szarym człowieczkiem jak tu zbić karierę? I nagle wpadam na pomysł...Robię jednak grę,fabuła nic związana z filmem-(ale robię tylko po to)-bo film był tak głośny(że 90% ludzi słyszało o nim)-no więc w takim przypadku aby podbić sławę ,zrobiłem grę z całkiem inną fabułą i nic związanego z filmem-ale,ale tylko wyłącznie po to Bo tytuł tego filmu był głośny i sławny-i pomyślałem...a być może ktoś sobie pomyśli tak:jest film(był fajny.."a niestety jest maniakiem samego tytułu"-to widzi że jest gra o tym samym tytule-(i kupuje ją...)...A póżniej mówią tak-ale mania.. jest taki film-a ten głupek małpuje i kupił grę o tym samym tytule(tylko że ta gra nie ma nic związanego z filmem)-jedynie postacie te same (a resztę0 jak np.fabuła-To całkiem inna rzecz...I głupek jako maniak myśli sobie tak w duchu...He,he,he; ...mam gre,mam film-ale MANIA !!!-Walczył o manie i o sam tytuł i jego bohaterów.A to tylko jednak 2 różne rzeczy gra a film...


To miałem na myśli mówiąc z grubsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 10:26, Speed 7 napisał:

To miałem na myśli mówiąc z grubsza.


Ja tam wiem po tym poscie tyle samo co po poprzednim, ale dobra, nie tlumacz juz :)
Poki co to klne na hiszpanska telewizje bo wszedzie daja dubbing, doslownie wszedzie. Na hiszpanskim mtv leca dwa programy wieczorkiem z napisami i to jedyne oprocz cnn co mozna normalnie ogladac... oczywiscie o zadnych filmach nie ma mowy, leciala Zielona Mila, to jak uslyszalem te podlozone glosy to wylaczylem od razu. Inna sprawa, ze nie czaje po hiszpansku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 10:39, Budo napisał:

Poki co to klne na hiszpanska telewizje bo wszedzie daja dubbing, doslownie wszedzie.

Wydaje mi się, że w większych krajach (większych ... Hiszpania jest akurat porównywalna z Polską :) i szanujących swój język, wszędzie dubbingują dialogi. Robią to Niemcy, Francuzi, Włosi. W sumie nie wiem, czy jest jakiś kraj większy od Polski gdzie by tego nie robiono ...
A tak BTW, po co męczysz się oglądając hiszpańską telewizję?! Czyżbyś tam siedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się