HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Oglądał ktoś może drugą część "Wojny Światów"? IMO pierwsza część była dobra tylko ze względu na efekty specjalne. Film przeszedł bez większego echa - dopiero dziś dowiedziałem się, że istnieje. Co dziwniejsze nie widziałem go też w kinach ani żadnych edycji DVD... Czekam na Wasze komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 10:50, morthi napisał:

ale film nakrecony z kilku
"momentow" serialowych mnie zupelnie nie przypadl do gustu. (...)


Najciekawsze jest to, że "Odwróceni" to świetny serial, utrzymany w znakomitym klimacie, znacznie dokładniej ukazujący główne postacie i lepiej przedstawiający mafijny półświatek, bardzo dobrze zagrany - Więckiewicz i Zmijewski naprawdę pokazują się z dobrej strony, że o postaciach drugoplanowych (Grabowski jako Kowal i Bobrowski jako Skalpel) nie wspomnę.

Niestety, "Swiadek..." zawiódł na całej linii, a głównym winowajcą jest niestety Małaszyński oraz scenariusz filmu. Aktor z niego jest mimo wszystko dobry, jednak rolę dostał taką, że w gruncie rzeczy 3/4 filmu to zbliżenia na jego twarz... jak coś takiego w ogóle można nazwać aktorstwem? No, ale kampania reklamowa zrobiła swoje - męskie grono myślało naiwnie, że zobaczy kawał dobrego kina sensacyjnego, a kobiety mogły sobie popatrzeć na Pawełka. Może gdyby film był dłuższy i bardziej klimatem zbliżony do serialu, to nie byłoby takiej tragedii... oczywiście porównanie do "Chłopców z ferajny" jest duuuużym nadużyciem, ale na upartego (na bardzo, bardzo upartego;) - mamy tak samo wspomnienia świadka koronnego, który jest jednocześnie narratorem, mamy mafijną knajpkę, w której wszyscy się spotykali, Blacha wkręca do biznesu chłoptasia z jego dawnego osiedla... mogło wyjść w kilku momentach podobnie, oczywiście biorąc pod uwagę polskie realia i możliwości :P
Skończyło się dramatycznie i cieszę się, że jednak nie dałem się omamić machinie reklamowej i odpuściłem wycieczkę do kina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:09, Bifur napisał:

Oglądał ktoś może drugą część "Wojny Światów"? IMO pierwsza część była dobra tylko ze względu na efekty
specjalne. Film przeszedł bez większego echa - dopiero dziś dowiedziałem się, że istnieje. Co dziwniejsze nie
widziałem go też w kinach ani żadnych edycji DVD... Czekam na Wasze komentarze.

Bo to jest...jakby to powiedzieć, w pewnym sensie "fake". Niby kontynuacja pierwszej części, ale jest to jakieś marne kino klasy...no właśnie nie wiadomo jakiej. Po prostu jakiś niskobudżetowy film. I na pewno tego filmu u nas nie będzie na DVD, a już z pewnością w kinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 15:12, Black Monday napisał:

> Może : "Abre Los Ojos"
a coś innego?


Może powiedz co już widziałeś / jakie klimaty lubisz / czego po filmie oczekujesz etc bo "Vanilla Sky" jest dość specyficznym filmem i dość ciężko jest znaleźć coś podobnego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 15:14, KŁEJK napisał:

> > Może : "Abre Los Ojos"
> a coś innego?

Może powiedz co już widziałeś / jakie klimaty lubisz / czego po filmie oczekujesz etc
bo "Vanilla Sky" jest dość specyficznym filmem i dość ciężko jest znaleźć coś podobnego
...

Hmm podobał mi się jeszcze bardzo film requiem dla snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 15:15, Black Monday napisał:

> > > Może : "Abre Los Ojos"
> > a coś innego?
>
> Może powiedz co już widziałeś / jakie klimaty lubisz / czego po filmie oczekujesz
etc
> bo "Vanilla Sky" jest dość specyficznym filmem i dość ciężko jest znaleźć coś podobnego

> ...
Hmm podobał mi się jeszcze bardzo film requiem dla snu


"Stroszek" Herzoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobał Ci się "Requiem do snu", to może sprubój obejrzeć " Las Vegas Parrano". Świetny film o parze ćpunów, z naprawde dobrym akrorstwem Deepa i Del Toro. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba oddzielnego tematu o serialach telewizyjnych, więc napiszę tutaj:
Od dzisiaj na TVP2 emitowany będzie serial M.A.S.H. o lekarzach wojskowych, wykonujących służbę podczas wojny w Korei. Serdecznie polecam ten serial, szczególnie tym którzy jeszcze nie mieli okazji go oglądać. Mimo iż jest to dość stary serial (z lat 70-tych), jest po prostu super. Jest to połączenie serialu wojennego z komediowym.
Właśnie skończyły się 2 pierwsze odcinki, jutro 2 kolejne o 16:50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

Ech ... TVP 2 zapowiadała to jakieś 2 miechy temu chyba mówiąc "już wkrótce" kiedyś to oglądałem ale wywalili to dość szybko z ramówki podobnie jak "Przystanek Alaska" ... czekałem, czekałem i w końcu się doczekałem ... jak będę miał czas to z chęcią obejrzę bo serial wart jest uwagi ... także gorąco polecam wszystkim którzy nie znają ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 18:21, KŁEJK napisał:

Ech ... TVP 2 zapowiadała to jakieś 2 miechy temu chyba mówiąc "już wkrótce"

Nie wiem - normalnie TVP2 nie oglądam.

Dnia 07.05.2008 o 18:21, KŁEJK napisał:

kiedyś to oglądałem ale wywalili to dość szybko z ramówki

Ja natomiast wiem, że kiedyś (co najmniej kilka lat temu) puścili wszystkie odcinki. Teraz też chyba wyemitują wszystkie bo na telegazecie jest napisanie "1,2 / 147".

Dnia 07.05.2008 o 18:21, KŁEJK napisał:

podobnie jak "Przystanek Alaska" ... czekałem, czekałem i w końcu się doczekałem ...

Co tego serialu, to wiem tylko że na TVN niedawno (1-2 lata) był.

Dnia 07.05.2008 o 18:21, KŁEJK napisał:

jak będę miał czas to z chęcią obejrzę bo serial wart jest uwagi

Na szczęście nie jest to serialu typu, gdzie trzeba oglądać wszystkie odcinki żeby wiedzieć o co chodzi. W tym przypadku każdy odcinek jest o czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 18:29, balduran2 napisał:

Co tego serialu, to wiem tylko że na TVN niedawno (1-2 lata) był.

Ano był tyle tylko że po parunastu odcinkach zmienili godzinę nadawania na bodaj 12 lub 13 kiedy to ludzie uczą się / pracują co jak wiadomo oglądaniu nie sprzyja ... potem przenieśli to bodajże do TVN7 ...

Dnia 07.05.2008 o 18:29, balduran2 napisał:

> jak będę miał czas to z chęcią obejrzę bo serial wart jest uwagi
Na szczęście nie jest to serialu typu, gdzie trzeba oglądać wszystkie odcinki żeby wiedzieć
o co chodzi. W tym przypadku każdy odcinek jest o czymś innym.

No właśnie ;). I w tym tkwi jego siła ... genialne kreacje bohaterów, świetne dialogi i jak zawsze ciekawa historia w każdym odcinku ... a wracając do tego co było i nie wróci ... dobrych parę lat temu chyba na TVP1 lub TVP2 emitowane były programy składające się ze skeczy Monty Pythona ... co ja bym teraz dał za takie hity zamiast tych za...kichanych, żałosnych seriali mnożących się jak króliki ... marzenia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem niedługo w kioskach pojawi się kilka interesujących tytułów, między innymi Gladiator , King Kong , Zapach kobiety , 8 Mila , Apollo 13 i jeszcze parę innych. Na pewno Maximus-a , Kong-a oraz Slade-ja absolutnie muszę posiadać w swojej kolekcji, cena jest dość przystępna, więc grzechem by było ominąć takie filmy, tylko szkoda że trzeba jeszcze trochę na nie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj usłyszałem bardzo ciekawą informacje. Pośrednio związane z filmem.

W Polsce jest najstarsze nieprzerwanie działające kino na świecie. Kino Pionier ze Szczecina działa od 1909 roku!

20080507210350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadaje mi się, że jutro w telewizji (chyba w Polsacie) jest "Cienka Czerwona Linia". Według mnie jest to dobry film wojenny z bardzo dobrą obsadą- m.in. Sean Penn i George Clooney.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z niczym w telewizji chyba nie ma takich jaj jak z serialem 24. Nie będę pisał, co było na Polsacie, ale na TV 4 jest tak samo. Chyba po raz 3-4 zmieniono emisję. Teraz w czwartek, o 23:35. No kurde. Wczoraj przygotowałem sie na seans, a tu nie ma. Nie mogą dać paska informującego o zmianie emisji podczas poprzedniego odcinka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na filmie "Iron Man". Z cała stanowczością stwierdzam: to najlepsza ekranizacja komisku jaka kiedykolwiek powstała. No moze obok Batmana i Supermena. :-)
Niemniej film warto obejrzeć, bo po prostu przykuwa do fotela.
Downey Jr. gra genialnie. Stworzył świetną postać, tylko pogratulować. Bardzo dobrze wczuł się w atmosferę komiksu i uwypulił wszystkie cechy komiksowego bohatera. Wyszło to naprawdęgenialnie i od pierwszych minut nie sposób nie poczuć sympatii do Starka. Po prostu gęba sama sie śmieje jak facet pojawia się na ekranie.
Scenarzyści i rezyser też odwalili świetną robotę. Kwestie wypowiadane przez aktorów są bardzo dobre i nie można się przyczepić do niczego. Bridges też gra swietnie, nie można się przyczepić. Choć nie przepadam za Paltrow to jedak poczułem do niej sympatię widząc ją na ekranie. Może dlatego, że wreszcie wygląda jak, hmm.. jakby to powiedzieć.. kobitka z klasą. ;]
Jedna wada: walka finałowa. Odniosłem wrażenie, że jakby troszkę zabrakło pomysłu. Słabo dość zostało to zrealizowane. Można było stworzyć z tego coś naprawdę genialnego a tak jest tylko nieźle.
Cos co przykuwa do ekranu to niesamowita akcja. Nie sposób odwrócić wzroku, bo można coś stracić. Cały czas się coś dzieje, nie ma w ogólę nudy. A tego trzeba przecież oczekiwac of filmu akcji.
O muzyce napiszę tylko: genialnie dobrana. Ostre dźwięki gitarowe w ostrych momentach. Świetnie to współgra z tym co się dzieje na ekranie.
Film może i na podstawie komiksu, ale człowiek dorosły też sie bęzie dobrze bawił. Bo to po prostu dobrze kino. Dużo akcji, dużo seksapilu pięknych kobiet, dużo dobrej muzyki, dobra gra aktorów, świetne efety komputerowe. Oprócz finałowej walki to do niczego nie można się przyczepić. A jesli wziac po uwagę ostatnią kwestie filmu to finałowa walka staje sie ledwie ryską na doskonałej powierzchni.
Polecam wszystkim, młodym i starym. Świetna rozrywka.

Moja ocena 5-/5 + znak jakości dla pracowników przemysłu zbrojeniowego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się