HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Tak, w skali 1-5. Napisałem przecież 5-/5 (sł. pięć minus na pięć). :-)
Kobiety moze i dwie, ale wystarczyło. W końcu to nie film erotyczny o orgiach bogatych i sławnych. ;D
Co do Kruka to mnie sie film raczej średnio podobał. Nic mi w pamięci z niego nie utkwiło, po jakimś czasie się rozmyło.

Balduran2 -->>

Dnia 09.05.2008 o 19:18, Shini napisał:

A porównując do 300 i SinCity ? Bo uważam, że te dwa lepsze są od Supermana i Batmana :P


No, Sin City jeszcze ujdzie. Ale 300 to już kiszka. Jeśli komiks był z załozenia komediowy to moze i niezła ekranizacja. W przeciwnym wypadku jednak Batman i Superman są górą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 09:21, ciapek533 napisał:

Bardzo Polecam wam Wszystkim film pt. " Jestem Legendą "


Film dość kontrowersyjny. Jedni uważają, że to kompletna porażka, inni - że to cudo. Sam mam mieszane uczucia... Przychodząc na ten film do kina liczyłem na to, że zobaczę akcję podobną do filmu: "Wojna Światów". Czyli najpierw pokazanie spokojnego życia mieszkańców miasta, potem atak, ucieczka itd. Jednak film Jestem Legendą mnie kompletnie zaskoczył. Był on bardziej podobny do: Witch: Blair Project niż do Wojny Światów. Mimo wszystko warto go zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2008 o 17:35, HumanGhost napisał:


> A porównując do 300 i SinCity ? Bo uważam, że te dwa lepsze są od Supermana i Batmana
:P

No, Sin City jeszcze ujdzie. Ale 300 to już kiszka. Jeśli komiks był z załozenia komediowy
to moze i niezła ekranizacja. W przeciwnym wypadku jednak Batman i Superman są górą.

Nie zapominajmy o trylogi Spidermana :D Filmy znośne, bardzo podobał mi się motyw pierdołowatości Petera Parkera :d. Co do 300- film ma klimat, ale nie jest to majstersztyk. A Supermab i Batman, czuć tam komiks na odległość- dla jednych wada(duża), dla innych pozytw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 17:35, HumanGhost napisał:

No, Sin City jeszcze ujdzie. Ale 300 to już kiszka. Jeśli komiks był z załozenia komediowy
to moze i niezła ekranizacja. W przeciwnym wypadku jednak Batman i Superman są górą.


Dlaczego 300 to wg Ciebie kiszka? Bo wg mnie film jest kapitalny. Oczywiście nie jako film historyczny.
Batman jest filmem bardzo dobry, ale Superman jakoś do mnie nie przemawia. Oczywiście mówimy o najnowszych produkcjach - Superman Powrót i Batman Początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 17:42, Falconer napisał:

Film dość kontrowersyjny. Jedni uważają, że to kompletna porażka, inni - że to cudo.
Sam mam mieszane uczucia... Przychodząc na ten film do kina liczyłem na to, że zobaczę
akcję podobną do filmu: "Wojna Światów". Czyli najpierw pokazanie spokojnego życia mieszkańców
miasta, potem atak, ucieczka itd. Jednak film Jestem Legendą mnie kompletnie zaskoczył.
Był on bardziej podobny do: Witch: Blair Project niż do Wojny Światów. Mimo wszystko
warto go zobaczyć.

Bo "Jestem Legendą" nie miał na celu pokazania bezmyślnej strzelaniny. Jego celem było raczej podejść widza od strony psychicznej. Wizja bycia jedynym żyjącym człowiekiem w centrum świata jest naprawdę straszne. Widzimy jak główny bohater cierpi z powodu samotności, rozmawia z psem i manekinami jak ze swoimi najlepszymi kumplami - jednym słowem, obserwujemy rozwój choroby psychicznej Roberta Nevilla. Pod tym względem film jest naprawdę świetny. Ale, że jest to Amerykańska produkcja, kierowana głównie do Amerykanów, to twórcy musieli wprowadzić wątek jakichś wampirów (?) i walki. Ten wątek również jest niezły, ale mimo wszystko nie poraża niczym oryginalnym i ustępuje miejsca wątkowi psychologicznemu.

btw, chyba "Blair Witch Project"... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 18:28, Vaxinar napisał:

Dlaczego 300 to wg Ciebie kiszka? Bo wg mnie film jest kapitalny. Oczywiście nie jako film historyczny.


Wiesz, film sam w sobie jest w sumie fajny. Ale jako, ze nie potrafie tak do końca odstawić prawdy historycznej na bok to jednak lekko mnie denerwuje w nim motyw demokratyczny po stronie Sparty. Tego nie mogłem przetrawić po prostu. Jak już robić komiks na kanwie jakichś prawdziwych wydarzeń to fantazjowanie powinno miec jednak swoje granice. To tak jakby ktoś zrobił komiks o bitwie pod Grunwaldem, w której to Krzyżacy bronili ziem wschodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 17:35, HumanGhost napisał:

No, Sin City jeszcze ujdzie.

Akurat komiksu Sin City, nigdy nie miałem okazji czytać. Ale film oglądałem - który (jako film) niezbyt mi się podobał.

Dnia 11.05.2008 o 17:35, HumanGhost napisał:

Ale 300 to już kiszka.

Nie jest tak źle - mi się podobał. Ale arcydzieło to nie jest.

Dnia 11.05.2008 o 17:35, HumanGhost napisał:

W przeciwnym wypadku jednak Batman i Superman są górą.

Fakt - Batman: Początek, to (moim zdaniem) najlepszy film o Batmanie jaki do tej pory powstał. A co do Supermena - jeśli chodzi o tego najnowszego, to szczerze powiedziawszy nie miałem okazji jeszcze obejrzeć.

bartog123 ===> Spiderman? Beznadzieja. 2 pierwsze części w ogóle mi się nie podobały. Natomiast 3 części nie oglądałem, bo szkoda mi było kasy na kino - po prostu nie spodziewałem się czegoś lepszego. Może kiedyś obejrzę przy okazji na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:09, HumanGhost napisał:

Wiesz, film sam w sobie jest w sumie fajny. Ale jako, ze nie potrafie tak do końca odstawić
prawdy historycznej na bok


Z tą demokracją to faktycznie prawda, ale sądzę, że film miał służyć czemu innemu. Ja Ci powiem, że pomimo wybitnego trailera, zachwaleń po premierze (bo takich było jednak więcej) kiedy brałem się za oglądanie byłem nastawione sceptycznie. Bo tak to zazwyczaj jest jak się na film napalisz, który jest rozdmuchiwany. A tu pozytywne zaskoczenie. No i ta muzyka, miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się do kina na Iron Man''a. Podobnie jak HumanGhost, mam same pozytywne odczucia. Robert Downey Jr. jako Tony Stark to strzał w dziesiątkę. Udało mu się stworzyć zupełnie nietuzinkową postać. Jeff''a Bridges''a na początku w ogóle nie rozpoznałem - świetnie! Bardzo podoba mi się to, że film jest utrzymany w konwencji autoparodii. Sceny humorystyczne może nie wzbudzały dzikiego rechotu, bo przecież nie o to tu chodzi, ale za to na mojej twarzy często pojawiał się szeroki uśmiech. Na szczęście w filmie nie ma idiotycznych, pompatycznych dialogów pojawiających się w tego typu produkcjach. Świetnie zrobiono kombinezon Iron Man''a, reszta efektów specjalnych również stoi na najwyższym poziomie. Muzyka doskonale podkreśla to, co dzieje się na ekranie. Do tego świetne zakończenie. =] Jak opisać ten film jedym słowem? FRAJDA. Czekam na sequel.
W kategorii filmów akcji jest to absolutna rewelacja, Transformersy się nie umywają. Zobaczymy czy Dark Knight będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2008 o 20:02, balduran2 napisał:


bartog123 ===> Spiderman? Beznadzieja. 2 pierwsze części w ogóle mi się nie
podobały. Natomiast 3 części nie oglądałem, bo szkoda mi było kasy na kino - po prostu
nie spodziewałem się czegoś lepszego. Może kiedyś obejrzę przy okazji na DVD.

To są filmy dla małych dzieci w sumie ;D
Wiecie co zapomnieliśmy o takim filmie jak V jak Vendetta, uważam, że bardzo dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 20:27, bartog123 napisał:

To są filmy dla małych dzieci w sumie ;D

No chyba że tak...

Dnia 11.05.2008 o 20:27, bartog123 napisał:

Wiecie co zapomnieliśmy o takim filmie jak V jak Vendetta, uważam, że bardzo dobry :)

Film wyśmienity. Ale jest to kolejna ekranizacja komiksu, którego nie czytałem - więc nie mogę porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2008 o 20:31, balduran2 napisał:

Film wyśmienity. Ale jest to kolejna ekranizacja komiksu, którego nie czytałem - więc
nie mogę porównywać.

No i co z w związku z tym? Nie czytałem Batmana, Spidermana, Supermana; żadnego z komiksów nie czytałem (tylko kilka Asteriksów :D), ale dzieło, czyli film można ocenić. Nie wiem czy w ogóle dałoby radę jakikolwiek komiks u nas dostać- mam na myśli SinCity, V for Vendetta. Ale moge się mylić. Poza tym oceniłeś już film ;p cytuję: ''film wyśmienity''- koniec cytatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 21:21, bartog123 napisał:

No i co z w związku z tym?


To, że nie może porównać oryginału z filmem, stwierdzić czy oddaje ducha komiksu etc.

Dnia 11.05.2008 o 21:21, bartog123 napisał:

Nie wiem czy w ogóle dałoby radę jakikolwiek komiks u nas dostać- mam na myśli SinCity, V for
Vendetta. Ale moge się mylić.


Oj mylisz się srogo. Zarówno SinCity jak i V for Vendetta są u nas dostępne od jakiegoś czasu przed zrealizowaniem ich ekranizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 09:21, ciapek533 napisał:

Bardzo Polecam wam Wszystkim film pt. " Jestem Legendą "


Film niezły, ale do czasu. Kiedy na ekranie pojawia się ta kobieta z dzieckiem, wszystko się psuje, a zakończenie jest tak denne, że szkoda gadać. Dla mnie babka i dzieciak zostali dodani mocno na siłę, nie wiem po co. Ale film mimo tego warto zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 22:06, Harvenar napisał:

> Bardzo Polecam wam Wszystkim film pt. " Jestem Legendą "

Film niezły, ale do czasu. Kiedy na ekranie pojawia się ta kobieta z dzieckiem, wszystko
się psuje, a zakończenie jest tak denne, że szkoda gadać. Dla mnie babka i dzieciak zostali
dodani mocno na siłę, nie wiem po co. Ale film mimo tego warto zobaczyć.

a ja uważam, że go nawet nie warto oglądać. mimo, że lubię postapokaliptyczne klimaty, ten w ogóle takowego nie ma po ~20 minucie. will smith też mi jakoś specjalnie nie pasuje do ostatniego ocalałego, w ogóle... taki... ciapowaty ten film. już nawet wyspa lepsza była, a ten z kolei film to taki sobie jest. (btw - wyspa leci niedługo jakoś w tvn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś lubi się pośmiać to polecam trzy filmy "Mały" "Next" "Dziewczyna moich koszmarów" polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj obejrzałem Lord of War, trochę mnie ten tytuł zmylił bo film opowiada o handlarzu bronią. Naprawdę bardzo dobry film i polecam. 8/10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się