HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2008 o 13:51, kitek0101 napisał:

Wczoraj usłyszałem o wyoadku Morgana Freeman''a. Mam nadzieję, że się "wyliże"... Widzieliście
"Choć goni nas czas"? Watro obejrzeć? A swoją drogą sądzicie, że byłby dobrym aktorem
do roli psychopatyczego mordercy? ;)


"Choć goni nas czas" widziałem niedawno. Mogę o filmie powiedzieć, że jest świetny. Szczerze polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic, Symbol of Life i Paradise Lost to moi faworyci ;) Choć reszta też trzyma poziom, np. Draconian Times czy Lost Paradise. Swoją drogą trochę zboczyliśmy z tematu, więc EOT. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam swoją prośbę ,bo nikt nie raczył pomóc .Proszę o jakieś tytuły dobrych komedii z Jackiem Blackiem i Ashtonem Kutcherem (niekoniecznie w jednym filmie razem mają grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 16:41, jackass napisał:

Powtarzam swoją prośbę ,bo nikt nie raczył pomóc .Proszę o jakieś tytuły dobrych komedii
z Jackiem Blackiem i Ashtonem Kutcherem (niekoniecznie w jednym filmie razem mają grać


Może dlatego, że wg niektórych dobra komedia i Ashton Kutcher się wzajemnie wykluczają. ;-) Ewentualnie "Stary, gdzie moja bryka" jest do obejrzenia. Z Blackiem nie wiem czy oglądałem cokolwiek poza "Kung fu panda".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 16:41, jackass napisał:

Powtarzam swoją prośbę ,bo nikt nie raczył pomóc .Proszę o jakieś tytuły dobrych komedii
z Jackiem Blackiem i Ashtonem Kutcherem (niekoniecznie w jednym filmie razem mają grać
;)


Z Blackiem to może być "School of Rock" na przykład.
Albo "The Pick of Destiny" - ale to tylko dla fanów Tenacious D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś dobry horror? Podkreślam jednak, że jestem koneserem w tej dziedzinie i marnej jatki nie zamierzam na ekranie swojego ekranu oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 17:51, orzech4 napisał:

Poleci ktoś jakiś dobry horror? Podkreślam jednak, że jestem koneserem w tej dziedzinie
i marnej jatki nie zamierzam na ekranie swojego ekranu oglądać.

Ja osobiście jestem wybredny w dziedzinie horroru, ale w tym gatunku pierwsze miejsce u mnie zajmuje seria "Hellraiser". Wyszło już 8 części filmu o Pinhead''zie i przywoływaniu piekła - więc jedne części są lepsze inne gorsze. Jeżeli jeszcze nie oglądałeś to powinieneś obejrzeć co najmniej pierwszą część. "Hellraiser" to klasyka horroru spod ręki Clive''a Barker''a. Niech bramy piekieł staną przed tobą otworem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję takie combo: Mechaniczna Pomarańcza (na rozgrzewkę, bo jakiś specjalnie straszny horror to to nie jest), następnie Shutter: Widmo i Grudge: Klątwa. To wg mnie jedne ze straszniejszych horrorów, nie licząc tego pierwszego. Klimat naprawdę genialny, a Klątwie nie ma nawet chwili wytchnienia. Naprawdę polecam rozejrzeć się za tymi filmami ;>.

@paweusz
Hellraisera nigdy nie widziałem, żadnego. Ale... Clive''a Barkera znam. Legenda, o tak. Zachęciłeś mnie, choć ja zawsze myślałem, że Hellraiser to coś w stylu Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną.

Btw. Piła jest jeszcze dobra, choć to jest prędzej horror. Film trzyma w napięciu i ma kilka naprawdę ostrych scen. Każda część jest mocna, choć niektóre sceny są niesmaczne. Imo też warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 19:06, Wayzin napisał:

@paweusz
Hellraisera nigdy nie widziałem, żadnego. Ale... Clive''a Barkera znam. Legenda, o tak.
Zachęciłeś mnie, choć ja zawsze myślałem, że Hellraiser to coś w stylu Teksańskiej Masakry
Piłą Mechaniczną.

No wiesz ? Pinhead, kostka Le Marchand i osobiste piekło jest ci obce ? :) Żarna krwawa łaźnia (choć nie do końca, ale to ma specyficzny sens dla serii) - film naprawdę dobry i z pewnością ty też powinieneś obejrzeć. Pierwsza część, a potem sobie myśl co będzie w następnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 19:44, paweusz napisał:

No wiesz ? Pinhead, kostka Le Marchand i osobiste piekło

Cały czas mówimy o pierwszej części Hellraisera? Bo jak widzisz średnio się orientuję. Ja jakimś maniakiem horrorów nie jestem - choć gdybym oglądał codziennie filmy, to raczej byłyby horrory. Ja w tygodniu obejrzę jeden film i mi to starczy, chociaż powoli muszę coś w tej materii zmienić... Pozostaje mi tylko iść do wypożyczalni ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 17:51, orzech4 napisał:

Poleci ktoś jakiś dobry horror? Podkreślam jednak, że jestem koneserem w tej dziedzinie
i marnej jatki nie zamierzam na ekranie swojego ekranu oglądać.


Studnia i wahadło Roger Corman
Wioska przeklętych oryginał z 1960r.
Człowiek z rentgenem w oczach Roger Corman
Wrzask Jerzy Skolimowski
Grobowiec Liegi Roger Corman
Maska czerwonego moru Roger Corman
Nagle ostatniego lata Joseph L. Mankiewicz
Pojedynek na szosie Steven spielberg
Nawiedzony dom Robert Wise
Psychoza
Gabinet doktora Caligariego 1919r.
Ludzie koty 1942r.
Nosferatu - symfonia grozy 1922r.
Omen 1976r.
Wędrowałam z zombie 1943r.

Wszystkie filmy brytyjskiej Hammer studios

Inwazja porywaczy ciał 1956r.
Gorgona 1964r.
Władza 1968r.
Ukryty wymiar
Asphyx 1972r.
student z pragi 1913r.
Ręce orlaka 1925r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio obejrzałem Uwikłany z 2000 roku. Bardzo dobry film, trzymając w napięciu i nie przewidywalne zwroty akcji to tutaj normalnka. Moja ocena: 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pakt milczenia dziś oglądałem.
W śkrócie - film o czterech kumplach, niby zwyczajjnych nastolatkach, którzy są bogaci i przystojni. Należą do czterech starożytncyh rodzin czarowników, którzy podpisali pakt między sobą około 300 lat temu przeciw łowcom.
Pojawia się między nimi potomek piątego rodu, który został podczas podpisywania paktu wygnany i chce zemsty.
Film fajny i dobry jeśli ktoś lubi takie małe czary mary. Żadne to arcydzieło i nade wszystko żaden horror (a tak określony jest ten film w programie tv i na Filmwebie), ale fajny i przyjemny.

Ktoś może poleci mi coś o podobnej tematyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem "Bloodrayne" Uwe Bolla .
J.E.Z.U !!!! Co on zrobił z Rayne, gdzie się podziali Niemcy, demony i inne dziwactwa?!
Ja czekam na porządną ekranizację. A pani Loken dała ciała już w trzecim terminatorze, i to mi wystarczy (foch na Bolla)
Moja ocena : 4/10.
PS. Za tydzień bede miał "Dom Śmierci" też od Bolla :( Aż boje sie oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 17:44, misiuna1 napisał:

Ostatnio widziałem "Bloodrayne" Uwe Bolla .
J.E.Z.U !!!! Co on zrobił z Rayne, gdzie się podziali Niemcy, demony i inne dziwactwa?!
Ja czekam na porządną ekranizację. A pani Loken dała ciała już w trzecim terminatorze,
i to mi wystarczy (foch na Bolla)
Moja ocena : 4/10.
PS. Za tydzień bede miał "Dom Śmierci" też od Bolla :( Aż boje sie oglądać.


Strach uzasadniony jak najbardziej. A jeśli Kolega lubi jazdę bez trzymanki na filmowej krawędzi pozostaje jeszcze Alone in the Dark - to jest tfurcze podejście! :-) Dom śmierci to zabawa dla wytrwałych, mnie udało się dociągniąć do 49 minuty i dałem sobie spokój. Powodzenia tedy w oglądaniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mam powiedzieć - jesteś masochistą :) Ja bym tych *dzieł* w życiu nie tknął. Ciekawe czy torturują tym irackich więźniów. Jeśli tak, to współczuję ;P.

Swoją drogą będę musiał dziś coś wypożyczyć, coś dobrego. Chyba się skuszę na "Amityville", bo widziałem bardzo pochlebne recenzje nt. tego filmu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem oglądanie Requeim Dla Snu. Chyba najlepszy film jaki widziałem, daje do myślenia i ta ścieżka dźwiękowa... Moja ocena: 10/10!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się