HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2008 o 21:25, Ferg15 napisał:

(wiele filmów jest
takich, że wiesz, iż wszystko się dobrze skończy np. bardzo popularne filmy z superbohaterami
typu Batman czy Spiderman - oni zawsze wyjdą z opresji, nawet jeśli będą bliscy śmierci
;))

Zastanowiłaś się nad tym, co napisałaś? Superman - dobrze, ale czy byłaś na najnowszym Batmanie? Najwidoczniej nie, więc nie widzę powodów ku temu, byś miała wydawać bezpodstawne opinie. Batman wyszedł z opresji, ratował ludzkość... Ale za jaką cenę? Czy można jednoznacznie powiedzieć, że wyszedł z opresji? Końcówka temu z deka przeczy, ale trudno, pójdź na film i wtedy sprostuj to i owo :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 21:25, Ferg15 napisał:

Dzisiaj byłam z koleżanką na ''Mumi''), brak dobrej aktorki Rachel Weisz w roli
Evelyn Carnahan

Też mi przeszkadzała nowa aktorka, jest taka zimna... Weisz była o wiele lepsza;)

>, brak motywu Egiptu (jak dla mnie)
Chiny też są ciekawe, a wiemy że prawdopodobnie w kolejnej cześci odwiedzimy Peru:)

Dnia 27.08.2008 o 21:25, Ferg15 napisał:

i nie jest to napewno ambitne kino.

Nikt nie oczekuje od "Mumii" bycia Oscarowym dramatem;)

Dnia 27.08.2008 o 21:25, Ferg15 napisał:

I nie zgadzam się z tym, że przewidujące zakończenie przeszkadza (wiele filmów jest
takich, że wiesz, iż wszystko się dobrze skończy np. bardzo popularne filmy z superbohaterami
typu Batman czy Spiderman - oni zawsze wyjdą z opresji, nawet jeśli będą bliscy śmierci
;)). Polecam ''Mumię'' w szczególność fanom poprzednich części, ale nietylko, również
ludziom pragnącym oglądnąć dobry film rozrywkowy. Pzdr. :)

Mnie też się film podobał, według mnie nawet lepszy niż Indiana, a zakończenie jest w porządku, to nie ma być melodramatxD
Ostatnio widziałam też film "Makbet" - współczesna wersja sztuki Szekspira, tym razem główny bohater jest kucharzem;p Dobra rola babki grającej dziewczynę bohatera (to ona jest lady Makbet) a poza tym nic ciekawego, wolę oryginał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 22:13, Wayzin napisał:

Zastanowiłaś się nad tym, co napisałaś? Superman - dobrze, ale czy byłaś na najnowszym
Batmanie? Najwidoczniej nie, więc nie widzę powodów ku temu, byś miała wydawać bezpodstawne
opinie. Batman wyszedł z opresji, ratował ludzkość... Ale za jaką cenę? Czy można jednoznacznie
powiedzieć, że wyszedł z opresji? Końcówka temu z deka przeczy, ale trudno, pójdź na
film i wtedy sprostuj to i owo :P.


Ojejuś. Zaraz dojdzie do rękoczynów. Muszę Ci powiedzieć ''Panie w gorącej wodzie kąpany'', że bylam na najnowszym Batmanie i film dobry, ale bez przesady. Nie róbmy z niego nie wiadomo czego. Chciałam zauważyć, że Batmanowi nic się nie stało tylko komuś innemu. I najważniejsze czy ja w ogóle mówiłam, że chodzi mi o nowego Batmana...? - Nie. Więc nie wiem po co te nerwy. :) Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Air Force One. Prezydencka forteca."Ten film dokumentalny polecam wszystkim fanom lotnictwa i tym, co interesują się historią Stanów Zjednoczonych. Na filmie mozna duzo zobaczyć, zwłaszcza, że jest to samolot dostępny tylko dla bardzo wąskiego grona ludzi. Na filmie są pokazane wszystkie samoloty poczynając od pierwszej podróży prezydenta Roosevelta kończąc na obecnym Boeingu 747, który jest użytkowany do dziś. Na filmie jest sporo wywiadów z byłymi prezydentami jak i z obecnym prezydentem.

Jesli chodzi o prezentację dzisiejszego samolotu, to jest on pokazany niemalze w całości od pokładów technicznych aż do apartamentu prezydenta! A nawet można zobaczyć łazienkę prezydenta. A co jeszcze? Zobaczcie sami, nie będę Wam psuł przyjemności z oglądania!

Film został wydany na DVD przez National Geographic. Brak polskich napisów. Polski lektor stereo 2.0. Bardzo dobra jakość obrazu!!! Film mozna bez problemów kupić na allegro, w Media Markcie, empiku itp.

20080828165957

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem że już jutro w Gazecie Wyborczej będzie płyta DVD , a na niej film ''''Wściekłe Psy" w cenie siedmiu złotych. Dla mnie jest to świetna wiadomość , jest to chyba jedyny film Quentin'a Tarantino którego jeszcze nie widziałem , a poza tym tytuł ten będzie się bardzo pięknie prezentował na półce obok innych dzieł genialnego Tarantino. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także chciałem wszystkim przypomnieć, że jutro z Wyborczą będzie pierwszy pełnometrażowy film Quentina Tarantino "Wściekłe Psy". Film genialny, niby dzieje się niewiele, ale jest to tak zajmujące, że nie można się oderwać. A pierwsza scena jest kwintesencją stylu Q.T. Polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 23:28, Sebat1 napisał:

Właśnie się dowiedziałem że już jutro w Gazecie Wyborczej będzie płyta DVD , a na niej
film ''''Wściekłe Psy" w cenie siedmiu złotych. Dla mnie jest to świetna wiadomość ,
jest to chyba jedyny film Quentin''a Tarantino którego jeszcze nie widziałem , a poza
tym tytuł ten będzie się bardzo pięknie prezentował na półce obok innych dzieł genialnego
Tarantino. ;)


O nie, jak można lubić Tarantino :P No dobra grindhouse był dobry, pulp fiction też ale Kill Bill. Nienawidzę Kill Billa. Ten film to jedna wielka głupota. Najbardziej rozwalający mnie motyw to chyba jak dostała z bliska z shotta i dalej żyła. OMG na dodatek jeszcze jak z trumny wychodziła przez ziemię się przekopując.. nie ! Oglądałem oby dwie części i ten film mnie tak nudził że teraz jakby mi ktoś puścił urywek to bym nawet nieodróżnił która to część.
Grindhouse był w porządku. Słyszałem że jest druga część. Ale coś mi się wydaje że to już zupełnie inny film, po samym plakacie widzę że tego filmu też bym niestrawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 23:51, Grizzly. napisał:

Grindhouse był w porządku. Słyszałem że jest druga część. Ale coś mi się wydaje że to
już zupełnie inny film, po samym plakacie widzę że tego filmu też bym niestrawił.


Jest druga część zwie się planet terror io jest innego reżysera. Jest to taka parodia wszystkich horrorow z zombie w roli głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się drugi trailer filmu Max Payne. Można go zobaczyć tutaj:
http://pl.youtube.com/watch?v=nhfnPxrGlA0&fmt=18
Szczerze powiedziawszy, to mi się zwiastuny tej produkcji nie podoba, ale mam nadzieję, że film i tak będzie warty świeczki. Oby nie zepsuli takiego dobrego materiału, bo gra miała świetną fabułę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 23:51, Grizzly. napisał:

O nie, jak można lubić Tarantino :P

Normalnie , wszystkie jego filmy są bardzo innowacyjne i co ważne mają swój genialny niepowtarzalny klimat , którego próżno szukać w innych filmach. ;P

Dnia 28.08.2008 o 23:51, Grizzly. napisał:

No dobra grindhouse był dobry, pulp fiction też ale
Kill Bill. Nienawidzę Kill Billa. Ten film to jedna wielka głupota. Najbardziej rozwalający
mnie motyw to chyba jak dostała z bliska z shotta i dalej żyła. OMG na dodatek jeszcze
jak z trumny wychodziła przez ziemię się przekopując.. nie ! Oglądałem oby dwie części
i ten film mnie tak nudził że teraz jakby mi ktoś puścił urywek to bym nawet nieodróżnił
która to część.

Bill Kill jest świetny , jedyny mankament tego filmu to totalni bzdurna fabuła , która tak jak wspomniałeś doprowadza do kilku bezsensownych scen. Ale to nic w porównaniu z pięknymi i niezwykle efektownymi scenami walki , oraz tak jak wspomniałem genialnym klimatem. Natomiast Pulp Fiction to jeden z najlepszych filmów jaki widziałem , genialny pod każdym względem i jakoś nie zauważyłem jakiejkolwiek poważnej wady w tym arcydziele. :D No , ale takie arcydzieła to trzeba zrozumieć , bo to jest coś znacznie więcej niż po prostu ''''film''''... ;]

Dnia 28.08.2008 o 23:51, Grizzly. napisał:

Grindhouse był w porządku. Słyszałem że jest druga część. Ale coś mi się wydaje że to
już zupełnie inny film, po samym plakacie widzę że tego filmu też bym niestrawił.

Za drugą część tego filmu wziął się inny reżyser , mianowicie Robert Rodriguez i pewnie miał odrobinę inna wizję niż Quentin Tarantino. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 12:48, Sebat1 napisał:

Za drugą część tego filmu wziął się inny reżyser , mianowicie Robert Rodriguez i pewnie
miał odrobinę inna wizję niż Quentin Tarantino. :)


Jedynym powiązaniem pomiędzy oboma filmami jest swoisty hołd niskobudżetowym filmom popularnych w latach 70 w USA (często wyświetlanych w kinach samochodowych określanych mianem "Grindhouse"). Poza tym nic innego ich nie łączy ;)

W każdym razie obydwa filmy są naprawdę świetnymi pozycjami, podobnie zresztą jak inne filmy tych reżyserów.


BTW W Planet Terror rozwaliła mnie scena z motorynką xD


PS Nie wie ktoś mniej więcej kiedy można się spodziewać premiery Wanted i Mrocznego Rycerza na DVD? Byłbym w siódmym niebie, gdyby ten drugi ukazał się również w wersji kolekcjonerskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 23:51, Grizzly. napisał:


O nie, jak można lubić Tarantino :P No dobra grindhouse był dobry, pulp fiction też ale
Kill Bill. Nienawidzę Kill Billa. Ten film to jedna wielka głupota. Najbardziej rozwalający


Otóż można jak dla mnie nie ma w tych filmach nic odkrywczego a już zachwytu nad Pulp Fiction
zupełnie nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 13:02, kerkas napisał:

Otóż można jak dla mnie nie ma w tych filmach nic odkrywczego a już zachwytu nad Pulp
Fiction
zupełnie nie rozumiem.

Proponuje obejrzeć ten film ( o ile nie oglądałeś jeszcze ) lub inne filmy mistrza Tarantino. On tworzy takie filmy które nie każdemu pasują. To jest właśnie to co przyciąga innych do jego filmów. Genialna fabuła, świetne teksty, montaż, etc etc. On ma po prostu specyficzny styl który bardzo różni się od tego co widzimy w większości filmów. Nie zawsze inne = gorsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 13:08, KŁEJK napisał:

> Otóż można jak dla mnie nie ma w tych filmach nic odkrywczego a już zachwytu nad
Pulp
> Fiction
> zupełnie nie rozumiem.
Proponuje obejrzeć ten film ( o ile nie oglądałeś jeszcze ) lub inne filmy mistrza Tarantino.
On tworzy takie filmy które nie każdemu pasują. To jest właśnie to co przyciąga innych
do jego filmów. Genialna fabuła, świetne teksty, montaż, etc etc. On ma po prostu specyficzny
styl który bardzo różni się od tego co widzimy w większości filmów. Nie zawsze inne =
gorsze ...


Widziałem Wściekłe psy , Pulp Fiction , Kill Bill część I i ani fabuła nie jest genialna , montaż też nie a dialogi?,
fakt dialogi są niezłe.
Według mnie podstawą dobrego filmu jest sensowny scenariusz i fabuła a u Tarantino kuleje i jedno i drugie.
Jego filmy nie różnią się od tego co widzimy w większości filmów.
Nie uważam że inne = gorsze , po prostu nie rozumiem zachwytu nad przeciętnymi w sumie filmami Tarantino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 13:02, kerkas napisał:

Otóż można jak dla mnie nie ma w tych filmach nic odkrywczego a już zachwytu nad Pulp
Fiction
zupełnie nie rozumiem.

Obejrzyj go uważnie, zwróć uwagę na dialogi i na humor sytuacyjny. Chyba w żadnym innym filmie nie widziałem tak dobrych dialogów jak w Pulp Fiction. No a humor sytuacyjny: moment, w którym zastanawiają się, ze strzykawką w ręku, jak uratować Mię Wallace. Zresztą taniec Mii (tak to się odmienia? ;P) i Vincenta jest już kultowy. Zresztą tak samo jak cytat ze Starego Testamentu wypowiadany przez Julesa przed egzekucją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 12:15, Vormulac napisał:

Najnowszy trailer do filmu Max Payne. Trwa ponad dwie minuty. Jest nieźle.

Max Payne Movie Trailer #3
http://ve3d.ign.com/videos/play/36626/PC/Max-Payne

Trzeba przyznać że oglądając trailery MP po raz pierwszy interesuje się ekranizacją jakiejś gry i mam wrażenie że wyjdzie naprawde dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 13:21, Radykał napisał:


> Otóż można jak dla mnie nie ma w tych filmach nic odkrywczego a już zachwytu nad
Pulp
> Fiction
> zupełnie nie rozumiem.
Obejrzyj go uważnie, zwróć uwagę na dialogi i na humor sytuacyjny. Chyba w żadnym innym
filmie nie widziałem tak dobrych dialogów jak w Pulp Fiction. No a humor sytuacyjny:
moment, w którym zastanawiają się, ze strzykawką w ręku, jak uratować Mię Wallace. Zresztą
taniec Mii (tak to się odmienia? ;P) i Vincenta jest już kultowy. Zresztą tak samo jak
cytat ze Starego Testamentu wypowiadany przez Julesa przed egzekucją.


Dialogi są niezłe to już przyznałem , humor?, jest śmieszna scena jedna lub dwie , ale humor i dialogi nie zastąpią
dobrej fabuły , film do obejrzenia raz i szybkiego zapomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się