HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2005 o 19:06, Todryk napisał:

druga za schowaniem się do piwnicy. Może ktoś kojarzy i pamięta tytuł?

Noc żywych Trupów pana dla którego wielki szacunek Romero ;).. zreszta dzieki temu panu powstało takie coś jak Zombie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

matko kochana jak mogłem zapomnieć: Paragraf 22 (org. Catch 22) film stary, rok produkcji to lata 70. Po przeczytaniu książki (pod tym samym tytułem) film staje się propozycją obowiązkową:) Na łopatki rozkładają dialogi z użyciem hmm logiki alternatywnej.Tylko lojalnie ostrzegam oglądanie tej produkcji bez zapoznania się z lekturą mija się z celem (uznacie, że film jest bezsensu:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 19:49, Wredniak2003 napisał:

Polecam film pt. "Mgły Avalonu" bardzo ciekawie przedstawia wydarzenia dotyczace Króla Artura oczami Morgany.

Ale jak większość adaptacji nie dorównuje książce ;)
Po obejrzeniu go, trochę mi brakowało rozbudowanej fabuły, która w filmie została mocno przycięta. Film jednak dobrze się oglądało, choć wolę "Merlina" z Samem Neilem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 19:56, Kafar napisał:

cóż patrze na ten film jeszcze tak.. miał on połowe budzetu naszego Wiedzmina;)))))

Właśnie. I jak sobie pomyślę, że gdyby Sapkowski był Rosjaninem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 21:47, Bedwyr napisał:

> cóż patrze na ten film jeszcze tak.. miał on połowe budzetu naszego Wiedzmina;)))))
Właśnie. I jak sobie pomyślę,
że gdyby Sapkowski był Rosjaninem...


raczej lepiej by w polsce byli tak uczciwi i solidni producenci i rezyserzy jak w Rosji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow dzisiaj TVN zaszalał. Zapodają "Gladiatora". W końcu sobie obejrzę całego bo zawsze to jakeś urywki widywałem. Podobno super filmik jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, przereklamowany :)
A milośnikom filmów historycznych zwracam uwagę, że na Hallmarku leci dziś pierwsza część 3-częściowego filmu "Cesarstwo" o czasach Oktawiana, przybranego syna Juliusza Cezara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 19:39, Velociraptor napisał:

Wow dzisiaj TVN zaszalał. Zapodają "Gladiatora". W końcu sobie obejrzę całego bo zawsze to jakeś urywki widywałem. Podobno
super filmik jest :)


Eeee, nic specjalnego. Na wyścigach rydwanów, w pewnym momencie rydwan się przewraca i widać butle z gazem, że o śladach trampków i zegarkach ni wspomnę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 20:47, Budo napisał:

Eeee, nic specjalnego. Na wyścigach rydwanów, w pewnym momencie rydwan się przewraca
i widać butle z gazem, że o śladach trampków i zegarkach ni wspomnę ;]


Co z tego jak i tak tego nikt nie widzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 22:07, Don Lizak napisał:

> Eeee, nic specjalnego. Na wyścigach rydwanów, w pewnym momencie rydwan się przewraca
> i widać butle z gazem, że
o śladach trampków i zegarkach ni wspomnę ;]

Co z tego jak i tak tego nikt nie widzi?


Haha, ja widzę i spostrzegawczy widzą :)
Taka amatorszczyzna nie przystoi takim "superprodukcjom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Egzorcyzmy Emily Rose - film naprawde godny polecenia. nie chodzi o to ze straszy (chociaz robi to) lub ze jest bardzo dobrze zrealizowany. po prostu jest inny i to w sposob niezwykle interesujacy. najlepiej przytocze taki przyklad: 15 minuta seansu - jakies smiechy (stlumione), przegryzanie popkornu; pod koniec seansu - cisza (i to wcale nie z powodu braku popkornu). ten film ma w sobie cos co zmusza do zastanowienie sie nawet po seansie (gdyz w trakcie angazuje emocjonlanie) - moim zdaniem to realizm i nie chodzi tu o plakietke "oparte na faktach". pozycja obowiazkowa dla lubiacych ambitniejsza rozrywke niz Przekleta lub Doom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 22:11, Budo napisał:

> > Eeee, nic specjalnego. Na wyścigach rydwanów, w pewnym momencie rydwan się przewraca
> > i widać butle
z gazem, że
> o śladach trampków i zegarkach ni wspomnę ;]
>
> Co z tego jak i tak tego nikt nie widzi?

Haha,
ja widzę i spostrzegawczy widzą :)
Taka amatorszczyzna nie przystoi takim "superprodukcjom".


mi bardziej podobał sie motyw rozdawanych ulotek- na kilkaset lat przed wynalezieniem druku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Zamierzam sie wybrać na ten film. Niestety w moim kinie jest takie opóźnienie w nowościach ,ze nieprędko zobacze wszystkie filmy z mojej listy "do obejrzenia". Wyobraźcie sobie, że Appleseed będzie dopiero w przysżłym tygodniu od piątku! Tragedia co się wyprawia w Płocku. Pozostaje tylko czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 19:22, scooby01 napisał:

Egzorcyzmy Emily Rose - film naprawde godny polecenia.


Właśnie sie zastanawiałam, bo powtórka z "Egzorcysty" jakos mnie nie nęciła ale skoro powiadasz, że wreszcie porządny straszący horror to sie wybiorę.
Nienawidze "niedokarmionych" w kinie, te zapachy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:31, Fran napisał:

Właśnie sie zastanawiałam, bo powtórka z "Egzorcysty"
jakos mnie nie nęciła ale skoro powiadasz, że wreszcie porządny straszący horror to sie wybiorę.


to nie jest do konca porzadny straszacy horror :) chodzi o to ze w tym filmie najwazniejsza jest historia i na tym skupia sie rezyser (chociaz przestraszyc tez sie mozna). tutaj naprawde trudno jednoznacznie okreslic gatunek.
jezeli komus podobal sie Szosty zmysl to ten film tez powinien sie spodobac chociaz jest troche inny (nie ma w nim tak jednoznacznych odpowiedzi).
jezeli chodzi o Egzorcyste to moim zdaniem dwa rozne gatunki filmow.
w Egzorcyscie polegalo to glownie na szokowaniu widza. natomiast w Egzorcyzmach najwazniejszy jest dramat Emily Rose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:49, scooby01 napisał:

to nie jest do konca porzadny straszacy horror :) chodzi o to ze w tym filmie
najwazniejsza jest historia i na tym skupia sie rezyser /.../


Własnie o to chodzi, bo szczerze powiedziawszy widok głów hurtowo odpadających z karków jakoś juz na mnie strasząco nie działa, raczej zniesmacza a stęskniłam się za dobrze opowiedzianą historią.
No to ide. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 17:36, HumanGhost napisał:

Brakuje mi tematu ogólnego o tematyce filmowej. Jest temat o cytatach filmowych, ale to nie to samo. :-)
Widziałem dziś
zwiastun nowego filmu "Appleseed". Musze pwiedzieć, że prezentuje się znakomicie. Animacje sa świetne, jeszcze nie widziałem
tej technologii animacji w filmie. Wygląda bardzo realistycznie. Mam nadzieję, że będzie w kinie w moim mieście. Z chęcią
się wybiorę. :-) Co sadzicie?
Daje linka do zwiastunów: http://film.onet.pl/11180,21092,zwiastuny.html

Ja polecam np. "Ocean''s eleven" - świetna obsada (Clooney, Pitt, Damon, Roberts, Damon), dobra dopasowana muzyka no i świetna akcja, która stopniowo układa się w całość i zaskakuje. Kontynuacja moim zdaniem słabsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poza tym polecam:
-filmy z zabójczym Deppem "Czekolada", "Arizona Dream", "Dziewiąte wrota"
-horrory "Stygmaty", "Inni", "Blair Witch Project" (niestety nie widziałam "Znaków" czy "Osady", "Teksańskiej masakry..."- warto? jakie horrory polecacie?)
-"Amelia" - to chyba każy widział
- z polskich "Dzień świra", "Pręgi" obowiązkowo no i "Miś" :)
- "Porozmawiaj z nią" Almodovara
- "Siedem kobiet" też koniecznie
- "Pianista", "Good bye, Lenin", "Karol,...."
- "Zielona mila" - świetny
I to by było na tyle chyba, wiem że niezbyt nowe filmiki wypisałam ale ostatnio nie mam raczej czasu na kino...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się