HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2008 o 15:54, Dark Templar napisał:

Kiepsko też mają się filmy wojenne - non-stop Szeregowiec Ryan na TVNie :/

Dokładnie.
>Wszystkie

Dnia 22.11.2008 o 15:54, Dark Templar napisał:

pozostałe filmy albo lecą o nienormalnych porach albo są słabo rozreklamowane.

Pamiętam jak parę lat temu chyba po raz pierwszy w polskiej telewizji emitowano "Kompanię Braci" na TVN ... tyle że bodaj w okolicach 22-23 ... normalnie myślałem że nie wytrzymam. I było to jeden dzień w tygodniu chyba na 1 odcinek. I to w dodatku w środku tygodnia.

Dnia 22.11.2008 o 15:54, Dark Templar napisał:

TVN ma środy z horrorami, TVP1 poniedziałek z Bondem, więc ktoś mógłbym w końcu zrobić
dzień z dobrym kinem wojennym, bo tych filmów jest po prostu masa i każdy ściągnąłby
niemałą widownię.

Chętnie obejrzałbym sobie Jarheada, Most na rzece Kwai czy filmy typu Działa Navarony czy Tylko dla Orłów. BTW: pamięta ktoś jeszcze komedie wojenną Gdzie się podziała siódma kompania ? Przedni film to był - w dodatku francuski. I tak przy okazji - chętnie obejrzałbym też The Italian Job - ale tę starszą, oryginalną wersję. Tylko raz ją widziałem ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 16:01, KŁEJK napisał:

> Kiepsko też mają się filmy wojenne - non-stop Szeregowiec Ryan na TVNie :/
Dokładnie.
>Wszystkie
> pozostałe filmy albo lecą o nienormalnych porach albo są słabo rozreklamowane.
Pamiętam jak parę lat temu chyba po raz pierwszy w polskiej telewizji emitowano "Kompanię
Braci" na TVN ... tyle że bodaj w okolicach 22-23 ... normalnie myślałem że nie wytrzymam.
I było to jeden dzień w tygodniu chyba na 1 odcinek. I to w dodatku w środku tygodnia.

> TVN ma środy z horrorami, TVP1 poniedziałek z Bondem, więc ktoś mógłbym w końcu
zrobić
> dzień z dobrym kinem wojennym, bo tych filmów jest po prostu masa i każdy ściągnąłby

> niemałą widownię.
Chętnie obejrzałbym sobie Jarheada, Most na rzece Kwai czy filmy typu Działa Navarony
czy Tylko dla Orłów. BTW: pamięta ktoś jeszcze komedie wojenną Gdzie się podziała siódma
kompania ? Przedni film to był - w dodatku francuski. I tak przy okazji - chętnie obejrzałbym
też The Italian Job - ale tę starszą, oryginalną wersję. Tylko raz ją widziałem ;(.


No niestety filmy wojenne nie mają dobrze lecz Działa Navarony,Tylko Dla Orłów,Złoto dla zuchwałych i Parszywa 12 dość często na TCM lecą.To dobrze bo jestem wielkim fanem Parszywej 12 i Telly''ego Savalasa lecy niestety 2 i 3 są tak słabe ze szkoda gadać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony radzę obejrzeć ruskie "12". Nie będę mówić o czym to jest, ale jeśli ktoś lubi wyjś z kina i nadal tkwić z głową w chmurach i w myślach po raz kolejny rozważać to, co zobaczył, to niech bez zbędnych rozmyślań idzie i ogląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Co możecie mi powiedzieć o filmie "Spawn".
I czy zna ktoś jakieś ciekawe filmy z wilkołakami (Van Helsing i Wilkołak już widziałem), bo mam chęć sobie jakiś zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2008 o 17:34, misiuna1 napisał:

Co możecie mi powiedzieć o filmie "Spawn".

słaby. oglądałem na podglądzie w przyspieszonym tempie. inaczej nie dałbym rady ;]

Dnia 22.11.2008 o 17:34, misiuna1 napisał:

I czy zna ktoś jakieś ciekawe filmy z wilkołakami (Van Helsing i Wilkołak już widziałem),
bo mam chęć sobie jakiś zobaczyć.

Underworld (chyba dwie części) daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 18:09, Azrathel napisał:


> Co możecie mi powiedzieć o filmie "Spawn".
słaby. oglądałem na podglądzie w przyspieszonym tempie. inaczej nie dałbym rady ;]
> I czy zna ktoś jakieś ciekawe filmy z wilkołakami (Van Helsing i Wilkołak już widziałem),

> bo mam chęć sobie jakiś zobaczyć.
Underworld (chyba dwie części) daje radę.


Dzięki za radę. Słyszałem że jest dobry, ale nie miałem czasu zobaczyć. A jeszcze 2 tygodnie temu miałem pierwszą część... Teraz trzeba lecieć do kumpla pożyczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 20:04, Two face napisał:

Co sądzicie o filmie The Dark Knight???


Nie zaczynaj, błagam... Wrzuć sobie w wyszukiwarkę tytuł i zobacz co tu się już działo na temat tego filmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:09, Fumiko napisał:

> Co sądzicie o filmie The Dark Knight???

Nie zaczynaj, błagam... Wrzuć sobie w wyszukiwarkę tytuł i zobacz co tu się już działo
na temat tego filmu...

Dobra ale wrzuc na luz, Tylko zapytałem jak ci sie cos nie podoba to nie czytaj takie trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:16, Two face napisał:

Dobra ale wrzuc na luz, Tylko zapytałem jak ci sie cos nie podoba to nie czytaj takie
trudne?


O, następny dzieciaczek któremu się wydaje, że na bezczelności daleko zajedzie? Podałam Ci prostą informację - że dyskusja na temat tego filmu już była. Nie chcesz czytać - Twoja sprawa, ale chamskie teksty sobie daruj. Zwłaszcza wobec kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:37, Fumiko napisał:

> Dobra ale wrzuc na luz, Tylko zapytałem jak ci sie cos nie podoba to nie czytaj
takie
> trudne?

O, następny dzieciaczek któremu się wydaje, że na bezczelności daleko zajedzie? Podałam
Ci prostą informację - że dyskusja na temat tego filmu już była. Nie chcesz czytać -
Twoja sprawa, ale chamskie teksty sobie daruj. Zwłaszcza wobec kobiet.

Czyli co nie moge nic pisać o tym filmie bo taka dyskusja juz była:/? I co mnie to obchodzi ze jestes kobietą?
Poza tym mój tekst nie był chamski, przewrażliwiona jestes widac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:42, Two face napisał:

Czyli co nie moge nic pisać o tym filmie bo taka dyskusja juz była:/?


Najpierw przeczytaj co już było powiedziane. Inaczej obawiam się, że mało kto Ci odpowie na "odkrywcze" kwestie, które już były przewałkowane x postów temu. Nowy tu jesteś, więc zamiast się stawiać i robić sobie negatywne wejście posłuchaj kogoś z większym stażem.

Dnia 22.11.2008 o 21:42, Two face napisał:

I co mnie to obchodzi ze jestes kobietą? Poza tym mój tekst nie był chamski, przewrażliwiona jestes widac:)


Albo ja przewrażliwiona albo Ty niewychowany. Obstawiam to drugie. Kulturalny człowiek nie używa w rozmowie zwrotów typu "nie obchodzi mnie to", albo "jak się nie podoba to nie czytaj". Jest to język spod tzw. budki z piwem, świadczący li tylko o niedojrzałości piszącego albo jego potrzebie sztucznej kompensacji swoich braków (np. niskiego poczucia własnej wartości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:16, Two face napisał:

> > Co sądzicie o filmie The Dark Knight???
>


Gorąca dyskusja zaczęła się od mojego posta w tym temacie z dnia 10.08.2008, 01:57.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt Ci nie broni pisać swoich spostrzeżeń czy opinii. Po prostu - jeśli nie będzie to nic nowego czy odkrywczego, to ludzie, mówiąc obrazowo, odgrzewanego kotleta jeść nie będą. Zachwyty nad efektami specjalnymi/grą aktorską Ledgera/postacią Harveya Denta itp. już były. Więc - chcesz pisać: pisz. Ale nie licz na gorącą dyskusję, jeśli nie będzie to coś naprawdę nowatorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:50, Two face napisał:

No dobra luz ja tylko chcialem podyskutowac o tym filmie a nie czytac cudze dyskusje
sprzed 2-3 miechów
Juz sie usuwam


Podyskutować zawsze możesz nikt tego nie broni ja swoje zdanie już wyraziłem jakie jest twoje?.

Używaj tylko merytorycznych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Król Skorpion TVP2 21:55

będzie krótko, bo nie ma o czym pisać. standardowe heroic fantasy w okolicach pustynnych, lata świetlne za Conanem Barbarzyńcą, kilka kilometrów za pierwszą "Mumią", łeb w łeb z "Mumia powraca" i "Mumia 3". utarte schematy (ujęcie na sakiewkę, która 10 sekund później MUSI zostać skradziona - eeech...; ciamajdowaty towarzysz bohatera i jakaś Sztuczka na końcu*), drewniane aktorstwo i dialogi, czarny charakter z idiotyczną fryzurą i obrzydliwie sztampowe zakończenie.
jeśli ktoś wybrał "Króla Skorpiona" zamiast "Cienkiej czerwonej linii" (TV4 20:00) to łączę się z nim w bólu. liczyłem na przyzwoite kino akcji typu ''wyłącz mózga'' - i w sumie je dostałem. w połowie prawie zasnąłem.


* bardziej przewidywalną widziałem tylko w beznadziejnej "Lidze niezwykłych dżentelmenów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem ogladac film Hooligans/Green Street Hooligans na DVD i film jest swietny, nie jest to jakas tepa nawalanka tylko sprawnie nakrecony film ktory zmusza do refleksji + swietne aktorstwo i bardzo dobre zakończenie
Polecam wszystkim!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 01:32, Two face napisał:

Właśnie skończyłem ogladac film Hooligans/Green Street Hooligans na DVD

Ja również skończyłem godzinę temu oglądanie tego filmu, tyle że w telewizji.
Ze zdziwieniem zobaczyłem w głównej roli Frodo Bagginsa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się