HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2008 o 21:24, Budo napisał:

Uznajesz te filmy za historyczne? Uh... no tak, ale to może ja polecę Musa (the warrior).


Braveheart jest filmem historycznym, bo opowieść umieszczona jest w realiach historycznych. Z Troją już gorzej.
Żaden z tych filmów jednak nie pretenduje do miana dokumentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:15, rafekx 12 napisał:

> Znacie jakieś godne polecenia filmy historyczne typu Braveheart, czy może Troja?


W gruncie rzeczy bardzo dobrym filmem jest Król Artur z Clivem Owen''em,fabuły przedstawiać
ci nie muszę bo chyba wiesz kto to był Król Artur?:)

Jakbym nie oglądał tego filmu, to grzechem było by przedstawienie mi jego fabuły. Swoja drogą, Król Artur... Pierwsze słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:17, walgierz napisał:

> ,,krolestwo niebieskie'''' bardzo fajny film historyczny o krzyzakach

Krzyżakach? A nie o krzyżowcach czasami? ;P


no wlasnie tez sie zastanawialem nad tym xD przeciez to prawie to samo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 16:04, xczar0 napisał:

Podajcie jakieś fajne filmy - komedie albo sensacyjne, bo nie mam co oglądać


"Strzelec" z Markiem Wahlbergiem
"Hot Fuzz - ostre psy"
"Zbieg z Alcatraz"
"Francuski łącznik"
"Zasada domina"
"Zabójca" z Jetem Li
"Uciekający pociąg"

W Tv

W najbliższym czasie:

Dom gry reż. David Mamet
Ptaki reż. A.Hitchcock


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:49, twi napisał:


no wlasnie tez sie zastanawialem nad tym xD przeciez to prawie to samo ;p


Nosili zbroje, jeździli konno, mieli takie płaaaszcze i to całe ich wojowanie miało religijny podtekst (pretekst) - przecież widać, że to samo.

A teraz pytanie natury filozoficznej: jak, do @$##^^%, można oglądać Piłę (1,2,3,4,5)?!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jak, do @$##^^%, można oglądać Piłę (1,2,3,4,5)?!!?
E ... no jak to jak ? Zwyczajnie ;p. O ile pierwsza część była jeszcze pod pewnymi względami ciekawa i nieźle skonstruowana to już kolejne części to było tzw "odcinanie kuponów" + "dajmy to samo co w poprzedniej części tylko więcej i brutalniej". Poza tym ludzie są na tyle niezrozumiałym tworem że im się absolutnie wszystko może spodobać - zapytajcie tylko co sądzą wasi znajomi o filmie "Hostel" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:17, walgierz napisał:

> ,,krolestwo niebieskie'''' bardzo fajny film historyczny o krzyzakach

Krzyżakach? A nie o krzyżowcach czasami? ;P


Krzyżakach, krzyżowcach ... ważne, że jakoś na "k". :-)


Apropo Króla Artura, bo ktoś tu wcześniej coś o nim pisał.
Do dzisiaj nie mogę sobie podarować, że musiałem kiblować w robocie, kiedy na Dwójce tuż przed świętami wyemitowano obie części "Merlina" z 1998 roku z Samem Neillem w roli tytułowej.
Naprawdę genialny dwuczęściowy film (może nie jeden z najpiękniejszych jakie kiedykolwiek oglądałem, ale i tak cenię go sobie bardzo wysoko), ukazujący właśnie historię Króla Artura z punktu widzenia, było nie było, jednego z najpotężniejszych czarodziei na świecie.
Film zawiera całe mnóstwo godnych zapamiętania sentencji i odwołań, jak również przesłania które warto wziąć sobie do serca.
Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>co sądzą wasi znajomi o filmie "Hostel" ...

Jak to co? Zaj*****y!!
A tak na serio to nie widziałem ;] Piły, widziałem dwie części i jakoś mi w pamięć nie zapadła. A widział ktoś może Nieodwracalne? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 23:12, capral napisał:

Ostatnio w kinie serwują "Jestem na tak" , zamierzam jutro się właśnie na ten film wybrać.
Widział go już ktoś? Dobry?


też się o niego pytałem i dostałem taką odpowiedź :D

"Byłem dziś na nim w kinie... Jest to naprawdę luźny film, na którym można się świetnie bawić. Nie jest zbyt ambitny, ale jest sporo śmiechu. Jeśli nie masz zbyt wielkich wymagań, a chcesz po prostu nieźle spędzić czas to nie zastanawiaj się, tylko idź w ciemno."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2008 o 15:11, DJ Szlafrok napisał:

Nawet za darmo bym tego nie wziął , bo szkoda było by mi cennego miejsca na półce , a co dopiero płacić ponad stówę za coś takiego... ;P

CharName

Dnia 27.12.2008 o 15:11, DJ Szlafrok napisał:

A teraz pytanie natury filozoficznej: jak, do @$##^^%, można oglądać Piłę (1,2,3,4,5)?!!?

Także zadaje sobie to pytanie i też za nic nie mogę zrozumieć jak można oglądać te filmy z przyjemnością... Ja po każdym seansie z Piłą , nie tylko byłem załamany , ale też miałem duże wyrzuty sumienia , spowodowane poczuciem zmarnowanego czasu. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 22:07, CharName napisał:

A teraz pytanie natury filozoficznej: jak, do @$##^^%, można oglądać Piłę (1,2,3,4,5)?!!?


Nie należy zapominać, że kino – zwłaszcza w obecnych czasach - to przede wszystkim jedna z najpopularniejszych form rozrywki w wymiarze masowym, nie wymagajmy zatem od każdego filmu głębi i poważnego przesłania. Poza tym warto od czasu do czasu obejrzeć sobie jakiś odmóżdżacz – z autopsji wiem, że ograniczanie się do jednego gatunku może po pewnym czasie źle wpłynąć na psychikę widza ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto wybrać się do kina na "Ile waży koń trojański"?
Z ostatnich filmów polecam Lustra, trzyma w napięciu, fajny thriller. No i oczywiście genialna scena z "utratą żuchwy" ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 00:28, Sebat1 napisał:

> http://www.ceneo.pl/974238.
Nawet za darmo bym tego nie wziął , bo szkoda było by mi cennego miejsca na półce , a
co dopiero płacić ponad stówę za coś takiego... ;P


Masz rację ... czym jest stówa za taką trylogię. Powinna być warta co najmniej ze dwie lub trzy ... albo i jeszcze więcej.
Choćby dla samej gry aktorskiej Johnny''ego Deppa. Takich bohaterów jak Kapitan Jack Sparrow ze świecą by szukać ... są oni po prostu bezcenni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 10:19, Dann napisał:

Masz rację ... czym jest stówa za taką trylogię. Powinna być warta co najmniej ze dwie
lub trzy ... albo i jeszcze więcej.
Choćby dla samej gry aktorskiej Johnny''ego Deppa. Takich bohaterów jak Kapitan Jack
Sparrow ze świecą by szukać ... są oni po prostu bezcenni.


Masz rację. Johny Depp przeszedł w "Piratach z Karaibów" samego siebie - jakby tego mało, przecież i przed tymi filmami był doskonałym aktorem. "Skrzynię Umarlaka" oglądałem z 15 razy (HBO ;.>) i nawet teraz obejrzałbym sobie jeszcze raz. Esencja komedii i filmu przygodowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2008 o 10:19, Dann napisał:

Masz rację ... czym jest stówa za taką trylogię.

Eee... dużą nadpłatą ? :P

Dnia 29.12.2008 o 10:19, Dann napisał:

Choćby dla samej gry aktorskiej Johnny''ego Deppa. Takich bohaterów jak Kapitan Jack
Sparrow ze świecą by szukać ... są oni po prostu bezcenni.

Do pierwszorzędnego aktorstwa to mu jeszcze brakuje , ale wykreowana przez niego postać Kapitana Jacka Sparrow''a rzeczywiście budzi sympatię , jest to chyba jeden z lepszych elementów tego filmu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 04:02, Quatre napisał:

Warto wybrać się do kina na "Ile waży koń trojański"?
Z ostatnich filmów polecam Lustra, trzyma w napięciu, fajny thriller. No i oczywiście
genialna scena z "utratą żuchwy" ^_^


z tym koniem niebylbym taki pewien czy warto bo to nie jest komedia , baardzo malo smieszna komiedia jak juz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się