HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2009 o 16:16, Xlol1 napisał:

tak a to na pewno horror/komedia lub przygodowy ;]

Może i nie ale to absolutna klasyka (według mnie), tego filmu nie da się nie lubić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 16:17, Kizibono napisał:

> tak a to na pewno horror/komedia lub przygodowy ;]
Może i nie ale to absolutna klasyka (według mnie), tego filmu nie da się nie lubić ;).


oglądałem i średnio mnie się podobał ;]

wolałym jakąś komedię, horror lub przygodowy. I odpowiedź na pytanie pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 16:21, Xlol1 napisał:

oglądałem i średnio mnie się podobał ;]

:OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO, no cóż są różne gusty.

Dnia 14.03.2009 o 16:21, Xlol1 napisał:

wolałym jakąś komedię, horror lub przygodowy. I odpowiedź na pytanie pierwsze.

horror nie wiem czy jest z tego gatunku coś dobrego xd, niestety tutaj nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 15:18, Sebat1 napisał:


> Popieram, to chyba najgorszy film o super bohaterze.
To widocznie bardzo mało filmów widziałeś ;P , są o wiele gorsze filmy o super bohaterach,
jak chociażby Blade, Daredevil, Punisher i jeszcze parę innych na pewno by się znalazło.

Z wymienionych to tylko Blade nie widziałem, ale słyszałem że jedynka jest niezła. Daredevil mocno średni, ale lepiej mi się oglądało niż tego Supermana. Natomiast The Punisher imo jest świetny, może dlatego, że nie jest do końca na podstawie komiksu. Fanem owego nie jestem, więc może dlatego mi się film podobał.

Dnia 14.03.2009 o 15:18, Sebat1 napisał:

> W sumie filmy o nim nigdy (wg mnie) nie należały do najlepszych (chyba, że ten pierwszy).

W porównaniu z tym co teraz wyprawiają w filmach z superbohaterami, to filmy o Supermenie
z przełomu lat 70. i 80. wypadają bardzo dobrze.
> Jeśli chodzi o klimaty Supermanowe to najbardziej podoba mi się serial Tajemnice
Smallville :)
Co takiego ?! Tajemnice Smallville to IMO zupełnie bezsensowna i durna profanacja Supermena.
No za Chiny nie mogę oglądać tego czegoś z nawet odrobiną przyjemności, ponieważ twórcy
tego serialu powymyślali sobie takie totalne głupoty, że głowa mała... ;/ Większy zamach
na kultową postać Supermena, niż właśnie Tajemnice Smallville ciężko mi sobie wyobrazić...

Jak to zacząłem oglądac dobre kilka lat temu, to nawet nie wiedziałem, że to młodośc Supermena jest :P Jego fanem nie jestem, więc TS bardzo mi się spodobał, zwłaszcza pierwsze sezony, bo te ostatnie są strasznie przesadzone i naciągane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 16:05, Xlol1 napisał:

1. Jakieś filmy o krucjatach i wyprawach krzyżowych ;d jakbyscie mogli jakieś tytuły
podać
2. Coś ciekawgo dziś w TV ? Najlepiej jakiś horror, koomedia (nie głupia ;/) lub przygodowy
- ewentualnie średniowiecze ;D


http://www.allegro.pl/item579147741_el_cid_charlton_heston_sophia_loren_rok_1961.html

http://www.allegro.pl/item575031595_joanna_darc_braveheart_dvd.html

http://www.oceandvd.pl/index.php?cmd=prodet&cid=0&pid=6860

http://www.allegro.pl/item577479974_iwan_grozny_2_dvd_lektor_pl_nowa_w_folii_wawa.html

Żarliwy łucznik 1971 r.

Camelot 1968 r.

Zuchwały! Pardaillan

Quentin Durward

Ivanhoe

Ryszard Lwie Serce i Krzyżowcy 1954 r.

Rycerze okrągłego stołu 1953 r.

Czarna róża 1949 r.

Czarna strzała 1948 r.

Głównie średniowiecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę na Polsacie ''''Podziemny krąg'''', już bardzo dawno tego filmu nie oglądałem, to już ze dwa lata będą. Szczerze mówiąc to nie wiele z niego pamiętam, tym bardziej więc chętnie go sobie przypomnę, wielu ludzi bardzo go sobie chwali, coś w tym na pewno musi być. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, ten film ma coś w sobie. Nie jestem jego fanem, ale złego słowa o nim nie napiszę (przynajmniej dopóki w pobliżu jest KŁEJK :P). Jest to jeden z filmów, których nie warto, a trzeba obejżec, bo to w sumie już klasyka jest, chociaż byłem zdegustowany na samym końcu filmu :P (Ci co golądali Podziemny Krąg widzę o co chodzi) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie jestem jego fanem, ale złego słowa o nim nie napiszę

Dnia 14.03.2009 o 22:49, Mac Cry napisał:

(przynajmniej dopóki w pobliżu jest KŁEJK :P).

:P ... niechby tylko który spróbował ;-D. Widziałem ten film już parę razy, ale dziś sobie odpuszczę z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, jutro wcześnie wstaję, po drugie nie dość że na Polszmacie [ reklamy?! przy takim filmie? ... to nie może się udać ] to i lektor, że tak powiem z lekka zasysa. Nie ma to jak oryginalne napisy i właściwy tekst, a nie żenujący lektor który z bliżej niewiadomych przyczyn "czyta" tekst, który jest albo jest pozmieniany albo bardzo zubożony względem oryginału.
>Jest to jeden z filmów, których nie warto,

Dnia 14.03.2009 o 22:49, Mac Cry napisał:

a trzeba obejżec, bo to w sumie już klasyka jest, chociaż byłem zdegustowany na samym
końcu filmu :P (Ci co golądali Podziemny Krąg widzę o co chodzi) ;]

:-D ... no ba ... warto oglądać do ostatniej sceny :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

Dnia 14.03.2009 o 22:54, KŁEJK napisał:

albo jest pozmieniany albo bardzo zubożony względem oryginału.

Dużo zależy od lektora, czasami zdarzają się naprawdę świetni, ale ostatnio jednak wolę napisy w filmach.

[...]

Dnia 14.03.2009 o 22:54, KŁEJK napisał:

> końcu filmu :P (Ci co golądali Podziemny Krąg widzę o co chodzi) ;]
:-D ... no ba ... warto oglądać do ostatniej sceny :P.

Ech, pamiętam, że poczułem się trochę jak te dzieci w kinie :P Nie mógł chociaż kobiecych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 13:25, kato86 napisał:

ostatnio oglądałem Gran Torino z Clintem Eastwoodem, naprawdę genialny film, płakałem
ze śmiechu, takie tam teksty lecą :) Clint Eastwood to świetny aktor i świetny reżyser.
Gorąco polecam :)


chociaż film do komedii nie należy, te rasistowskie uwagi Walt''a potrafią rozśmieszyć ;P kilka scen jest tak sztucznie zagranych, że aż trudno uwierzyć, że to w reżyserii samego Eastwooda ;P nie powiem, film był dobry, ale nic więcej, a gatunek to raczej dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś (wczoraj?) po raz pierwszy dane mi było obejrzeć "Podziemny Krąg". Nie spodziewałem się niczego wielkiego, ale zostałem pozytywnie zaskoczony. :) Film naprawdę świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 19:26, rafekx 12 napisał:

Dzisiaj dwa świetne filmy w TV,Gladiator i Fight Club,oba obejrzałem ale nie mam pojęcia
który dziś obejrzą,oba są świetne.


Heh miałem to samo. Gladiator oglądany X razy ale sie nie nudzi na szczęście "Fight Club" Zaczyna się gdy Gladiator się kończy dosłownie końcówka... Ja osobiście ogląnąłem Gladiatorka w TV nie do końca i po raz kolejny super film " Fight Club" Ten Film Nigdy mi się nie znudzi.... Mocne kino i nie trwa tyle co przecietny film tylko z 2h i 20 min wg Brat Pit w tym filmie zagrał najlepiej ze wszystkich swoich ról w aktorskiej karierze. To samo tyczy sie Edwarta Nortona..

Pozdrawiam.

Edit: Mydło Ruuuleeezzzz !! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem sobie ''''Podziemny krąg'''' i jednym słowem, po prostu REWELACJA. Właśnie tak mocnego filmu szukałem już od dawna. ;] Nie mam najmniejszych wątpliwości, że jest to najlepszy film z Edwardem Nortonem w roli głównej, no i zdecydowanie jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) ról Brada Pitta. :) Jeszcze chciałem coś napisać, ale chyba z tego wrażenia zapomniałem xD , to przejdę od razu do króciusieńkiego podsumowania.

minusy:

- Wiele scen zostało przedstawionych po łebkach tzw. ''''na szybkiego'''', a wiele w ogóle pominięto. To problem bardzo wielu filmów, a to wszystko spowodowane jest najprawdopodobniej przez to, że reżyserzy wychodzą z siebie, żeby ich filmy zmieścił się w standardach długościowych (wiem, że są wyjątki, ale Podziemny krąg niestety do nich nie należy).
- Zdecydowanie za krótki, co w dużym stopniu wiąże się z wadą nr.1 ;(
- Końcówka nie zachwyca...
- Do MEGA-genialnego Ojca Chrzestnego to jeszcze tu i ówdzie trochę brakuje. ;]

plusy:

+ Absolutnie wszystko pozostałe. ;D Ze szczególnym wyróżnieniem: klimatu, fabuły, gry aktorskiej oraz głębokiego przekazu psychologicznego i nie tylko itd. itp. :P

Moja ocena to bardzo mocne 9+/10. Nie daje dziesiątki z dwóch powodów, po pierwsze wady, po drugie widziałem filmy bardziej zasługujące na tą dychę. ;>

[Edit] - Żeby nie było, przed napisaniem, ani w trakcie pisania mojego posta, nie przeczytałem posta kolegi wyżej, więc drobne podobieństwa w treści są całkowicie przypadkowe. I piszę to najzupełniej serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 01:51, Sebat1 napisał:

- Do MEGA-genialnego Ojca Chrzestnego to jeszcze tu i ówdzie trochę brakuje. ;]

Jeśli Ojciec Chrzestny jest "MEGA-genialny", to Człowiek z blizną po prostu wymiata... IMO właśnie ten drugi jest o wiele lepszy od Godfathera. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się