HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2009 o 14:00, Narrenturm napisał:

Hejka, na czym byliście ostatnio w kinie ?

- Annie Hall (Najlepszy film Allena, mocne 9/10)
- Mój brat jest jedynakiem (krótko - rewelacja, 8/10)
- Walc z Baszirem (intrygująca forma, niestety słabszy pod względem treści, 7/10)
- Człowiek na linie - Man on Wire (świetne, choć nie dla każdego, 8/10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 14:00, Narrenturm napisał:

Hejka, na czym byliście ostatnio w kinie ?

Ja tylko na Szybko i wscielke ale w czerwcu ide na 2 wielkie premiery
W sumie to rzadko ostatnio chodze do kina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałam okazje obejrzeć film Moulin Rouge [musical, dramat] z Nicole Kidman w roli Satine oraz Ewan McGregor w roli Christiana. Bardzo mnie się spodobał. Historia, kostiumy, utwory - to wszystko zrobiło na mnie wrażenie. Choreografia, a w szczególności sceny zbiorowe zostały odegrane znakomicie. Musical momentami dość zabawny, prawie cyrkowy. Film barwny, nasycony, żywy, życiowy, rozśpiewany i roztańczony. Gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram się w piątek na Star Trek''a - recenzje są obiecujące i mam nadzieję że się nie zawiodę :) Myślę też by wybrać się na "Anioły i Demony" - choć mam obawy co do tej ekranizacji ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może sentymentalny jestem czy coś, ale na nowego Terminatora bym się wybrał.
Tylko ten niesmak po T3 mi w tym przeszkadza:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 21:38, Dark_Sebat napisał:

To mi za bardzo w niczym nie pomogło. Ale dzięki za dobre chęci.

Mówiąc "...Chciałbym obejrzeć coś ciekawego, ale na TV raczej nie ma co liczyć. ..."

Miałeś na myśli TVP1 ,TVP2 , TVP3 , POLSAT , TVN , TV4 , PULS tak ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to byłem ze szkołą na filmie o Jerzym Popiełuszce, polecam go tylko dla tych co mają cierpliwość, lub mają naprawdę wielkie chęci do obejrzenia tego filmu. Dla mnie osobiście film był troszke nudny chociaż mam pewien szacunek, gdyż został on nakręcony dla Księdza Jerzego Popiełuszki, który odznaczył się bardzo dobrze na Polskim Narodzie. Ciężko mi było troszke film zrozumieć, gdyż został nakręcony w klimatach komunizmu, kiedy mnie jeszcze na świecie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem rónież ostatnio (nie w kinie, lecz na laptopie ;p) film pt.: "Szybko i Wściekle" i muszę przyznać, że nie wyróżnił się niczym szczególnym od pozostałych, nom poza fabułą :D
Film jednak polecam, jak zawsze są piękne wozy i kobiety ;p, klimat "gangsta", dużo akcji i humoru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 12:39, kacper78 napisał:

Oglądałem rónież ostatnio (nie w kinie, lecz na laptopie ;p) film pt.: "Szybko i Wściekle"


Na laptopie? Skaranie boskie...
Kara może być tylko jedna - BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 12:38, Dark_Sebat napisał:

Może i tak. Ale ma to jakieś znaczenie ?

Poniekąd ma

O ile tzw. "telewizja publiczna" nie ma wiele do zaoferowania a jeśli już to tragicznych porach 23.00 wzwyż lub np.
9.50 rano w piątek.

To już stacje prywatne tak:

Cyfrowy polsat: Cinemax , Cinemax 2 , Zone Europa , HBO

N: SCI FI CHANNELL , MGM , Universal ,

i mój faworyt Cyfra+

TCM - kino z lat 20 - 60 zdarzają się późniejsze tytuły

W tym tygodniu: Zdradliwa toń , Kalifornia , Król królów , Doskonały świat , Trzej ojcowie chrzestni , Excalibur ,

KINO POLSKA - filmy dokumentalne , kroniki filmowe , filmy animowane , wojenne , jednym słowem wszystko co polskie.

TVP KULTURA - kanał oferujący przekrój ambitnych programów naprawdę KULTURA przez duże K.

ALE KINO - kinematografia z całego świata.

CANAL+ - zapomnij o wypożyczalniach dvd , ponadto KLUB FILMU POLSKIEGO i CINEKLUB.

AXN , AXN CRIME , AXN SCI-FI Star Trek , Star Trek następne pokolenie itd.

Programy dokumentalne , przyrodnicze i nie tylko:

NG

Planette

Discovery , D Science , D. Travel & living , Discovery world , Discovery Historia ,

Tvp Historia , Animal Planet , Kuchnia tv , Tvn Turbo i dużo , dużo innych.

Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie , pytanie tylko w czym gustujesz ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 13:18, Wodzasty napisał:

Na laptopie? Skaranie boskie...
Kara może być tylko jedna - BAN

Krótka piłka.


Ja ostatnio byłem na "Knowing" i podobało mi się, Proyas może nie kręci wielkich filmólw, ale tworzy dobre filmy, po których człowiek ma ochotę trochę pomyśleć.
Szkoda że aktorsko film klęczał, Cage mógłby się wreszcie otrząsnąć i wrócić do swojej starej dobrej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co mi ta rozpiska, jak to wszystko przecież wiem. A w czym gustuje ? Na chwilę obecną najbardziej pasował by mi jakiś poważny dramat.

Wodzasty - Brawo, oby tak dalej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 15:56, Ichibanboshi-kun napisał:

Cage mógłby się wreszcie otrząsnąć i wrócić do swojej
starej dobrej gry


A według mnie Cage w tym filmie odwalił kawał dobrej roboty. Zagrał to co miał zagrać, walecznego, odważnego i kochającego ojca. A jak wiadomo, jaki film, taka gra. Cały film nie był zły, ale mógł być zdecydowanie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dobry film o II wojnie światowej?? Lub o wietnamie?? Cienka czerwona linia zaliczona, tak samo jak:
Za linią wroga, najdłuższy dzień, o jeden most za daleko, wróg u bram, Pluton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bunkier SS, Czas Apokalipsy, Das Boot - Okręt, Deer Hunter (Łowca Jeleni), Good morning vietnam, Most na rzece Kwai, O jeden most za daleko, Pianista, Pociąg Życia Stalingrad, Szeregowiec Ryan, Tylko Dla Orłów, Urodzony 4 lipca, Wielka ucieczka, Wojna Harta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 22:07, Quinti napisał:

Jakiś dobry film o II wojnie światowej?? Lub o wietnamie?? Cienka czerwona linia zaliczona,
tak samo jak:
Za linią wroga, najdłuższy dzień, o jeden most za daleko, wróg u bram, Pluton...

No to do ww jeszcze: Full Metal Jacket, Listy z Iwo Jimy. Życie jest piękne(komedia). Więcej nie pamiętam:)
EDIT: 9. kompania, Helikopter w Ogniu, no i Lista Schindlera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość wartych polecenia filmów została wymieniona przez Kłejka (sorry, nie mogę się przyzwyczaić ;)), ale dodałbym jeszcze od siebie "Listy z Iwo Jimy" w reżyserii Clinta Eastwooda. Film zupełnie inny od dajmy na to "Szeregowca Ryana" - skupia się na głównie na uczuciach bohaterów, mentalności Japończyków broniących wyspy, a nie na przedstawianiu działań wojennych. Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu musi to odpowiadać, ale IMO film po prostu trzeba obejrzeć.

Eastwood nie zapomniał także o drugiej stronie tego samego konfliktu. Amerykanów przedstawił w "Sztandarze chwały", ale niestety nie mogę Ci o nim za dużo powiedzieć z tego prostego powodu, że go jeszcze nie widziałem ;) Muszę nadrobić zaległości ;)


Skoro już jesteśmy przy Eastwoodzie - miał już ktoś okazję obejrzeć "Gran Torino"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem obejrzeć niestety czy stety Dragon Ball:Evolution. Od razu byłem zniechęcony i wiedziałem że to będzie totalna kicha.Cóż,niby się nie pomyliłem.Jako fan tego anime,wręcz pierwsze moje anime które po Kochałem a tutaj taką klape odwalili z filmem. Fabuła jest w ogóle nie powiązana z anime/mangą, wręcz przeciwnie jakieś cuda wymyślają. Myśleli że jak dadzą imiona,wykupią nazwe i prawa to będzie Hit, nie jest hit jest KIT. Efekty,bez urazy dla panów programistów i czarodziejów ale na youtube już są lepsze filmiki typu Dragon Ball in Real Life i tam mają lepsze efekty amatorskie niż to Kame Ha Me Ha które wygladą ja jakiś wietrzyk. Żenuą chce się rzec. Dziecko które do tego podejdzie albo powie "Super nowe Power Rangers" albo zniechęci się od razu. A to jest naprawdę coś a zrobili z tego żeby nie powiedzieć nie ładnie to napisze kupe. Ech... Szkoda,szkoda taki tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się