HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2009 o 12:48, Kakarotto napisał:

> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=15281

Czytałem, ale to tylko jedna opinia. Jedna opinia to za mało ;P


Ale to jest moja opinia, powinna wystarczyć :D

A tak na serio, to ściągnięcie filmu nic nie kosztuje, sam film trwa ok pół godziny, obejrzenie go nie pochłonie ci zbyt dużo czasu, więc po co ci tyle opinii? To nie kupno samochodu, praktycznie nie masz nic do stracenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 12:59, rob006 napisał:

Ale to jest moja opinia, powinna wystarczyć :D


Przepraszam, że uraziłem pański majestat. Pana opinia robi za opinię całego narodu :P

Dnia 13.05.2009 o 12:59, rob006 napisał:

A tak na serio, to ściągnięcie filmu nic nie kosztuje, sam film trwa ok pół godziny,
obejrzenie go nie pochłonie ci zbyt dużo czasu, więc po co ci tyle opinii? To nie kupno
samochodu, praktycznie nie masz nic do stracenia :D


To nie można już ludzi zapytać jak i się podobał film? Wczoraj ściągnąłem w paręnaście minut i se dzis obejrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję ostatnio obejrzeć Beowulf & Grendel w reżyserii Sturli Gunnarssona. Jest to kanadyjsko - brytyjsko - islandzka koprodukcja. Film robi wrażenie na widzach; 90 - minutowa projekcja nie nuży, wręcz wciąga, miejscami mogą razić typowo współczesny dowcipy, choć to zależ od podejścia widza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 01:00, Narrenturm napisał:

Miałem okazję ostatnio obejrzeć Beowulf & Grendel w reżyserii Sturli Gunnarssona. Jest
to kanadyjsko - brytyjsko - islandzka koprodukcja. Film robi wrażenie na widzach;

A oglądałeś to w wersji 3D, czy "na płasko"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 14:56, Ichibanboshi-kun napisał:

> chyba mu o Rob Roya chodziło....

Tak xD

A tak na marginesie, jakie "fantastyczne" produkcje między innymi czekają nas w tym roku?


Gabinet doktora Caligarii

Casablanca 31.7.2009 r.

9

Horsmen - czterech jeźdźców apokalipsy

Potwory kontra obcy

http://film.onet.pl/2,wkinach.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie przypomniałem - zobaczyłem w CDA reklamę "Dnia, w którym zatrzymała się Ziemia". I jest tam taki cytat "Tym razem więcej akcji, więcej efektów specjalnych, większy chaos!". I tak trochę... żal mi dupę ścisnął. No tak!
Nie wydaje Wam się to (reklama, nie moje pośladki...) głupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 15:50, kitek0101 napisał:

Nie wydaje Wam się to (reklama, nie moje pośladki...) głupie?

To zależy co masz na myśli mówiac "głupie". Stwierdzenie jest głupie, pomysł, że film jest lepszy jak ma więcej tych wymienionych rzeczy też jest głupi, ale to się sprzedaje, więc reklama jako taka nie jest głupia bo spełnia swoją rolę. W końcu większość osób idzie do kina nie z powodu ciekawej historii, wyrazistych i skomplikowanych postaci albo dlatego że film skłania ich do refleksji, tylko właśnie z powodu krwi, wybuchów i seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 16:27, Corvin0451 napisał:

> Nie wydaje Wam się to (reklama, nie moje pośladki...) głupie?
To zależy co masz na myśli mówiac "głupie". Stwierdzenie jest głupie, pomysł, że film
jest lepszy jak ma więcej tych wymienionych rzeczy też jest głupi, ale to się sprzedaje,
więc reklama jako taka nie jest głupia bo spełnia swoją rolę. W końcu większość osób
idzie do kina nie z powodu ciekawej historii, wyrazistych i skomplikowanych postaci albo
dlatego że film skłania ich do refleksji, tylko właśnie z powodu krwi, wybuchów i seksu.

Chodzi mi o zachwalanie filmu za "chaos" czy efekty specjalne, bo wydaje mi się głupie jeżeli główną zaletą produkcji są właśnie efekty. Sądzę też, że chodzenie do kina, by pooglądać sobie fantastyczne wybuchy jest... no, głupie właśnie. Nie chcę, żeby każdy film był przedstawiany jako dzieło sztuki (szczególnie, gdy nim nie jest), ale ta reklama wydaje się być (w moim odzuciu) takim powiedzeniem wprost, iż film jest beznadziejnie głupi (nie wiem czy jest, chociaż z tego co czytałem można odrobinę wywnioskować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widział już ktoś Crank 2?? 24 lipca premiera, ale może ktoś widział bądź słyszał opinię o tym filmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 18:22, Quinti napisał:

Widział już ktoś Crank 2?? 24 lipca premiera, ale może ktoś widział bądź słyszał opinię o tym filmie...

Podejrzewam, że nasi forumowicze nie podróżują w czasie i nie mogli zbytnio oglądać tego filmu. Popraw mnie, jeśli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 18:27, Transylvanian_Hunger napisał:

> Widział już ktoś Crank 2?? 24 lipca premiera, ale może ktoś widział bądź słyszał
opinię o tym filmie...
Podejrzewam, że nasi forumowicze nie podróżują w czasie i nie mogli zbytnio oglądać tego
filmu. Popraw mnie, jeśli się mylę.

W czasie to może i nie, chociaż...;) Ale w przestrzenie na pewno, a światowa premiera odbyła się 16 kwietnia.
EDIT. Nie zapominajmy o innej metodzie zdobywania filmów, takiej której nie polecam, chwalenia się nią na forum też, jak to niektórzy robili :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 18:27, Transylvanian_Hunger napisał:

> Widział już ktoś Crank 2?? 24 lipca premiera, ale może ktoś widział bądź słyszał
opinię o tym filmie...
Podejrzewam, że nasi forumowicze nie podróżują w czasie i nie mogli zbytnio oglądać tego
filmu. Popraw mnie, jeśli się mylę.


Wiesz nie chciałem tego mówić ale słyszałem że amerykańska premiera była... więc mógłby ktoś to wiedzieć z "alternatywnego źródła" (nie nie popieram piractwa, ale jestem ciekaw i tyle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 18:27, Transylvanian_Hunger napisał:

Podejrzewam, że nasi forumowicze nie podróżują w czasie i nie mogli zbytnio oglądać tego
filmu. Popraw mnie, jeśli się mylę.

W czasie może i nie, ale pewnie znajdzie się kilku takich co podróżują po świecie. Premiera Crank 2 odbyła się dobre 2 miesiące temu więc może ktoś już widział będąc na feriach w USA czy gdzie to tam jeszcze puszczają. Domyślam się również, że skoro premiera światowa odbyła się dwa miesiące temu to i na torrentach można już znaleźć jakieś kopie filmu. A nuż znajdzie się ktoś, kto spędził uroczy weekend u wujka z Ameryki i będąc tam wybrał się do hamerykańskiego kina, hmm? ;)
Sam jestem ciekaw jak wyszła druga część "Adrenaliny". Całkiem niedawno widziałem pierwszą część i film bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Ucieszył mnie też fakt, że polska premiera filmu wypada podczas wakacji. Być może nie będę musiał czekać na premierę DVD tylko od razu wybiorę się do kina będąc w kraju ojczystym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 18:17, kitek0101 napisał:

ale ta reklama
wydaje się być (w moim odzuciu) takim powiedzeniem wprost, iż film jest beznadziejnie
głupi (nie wiem czy jest, chociaż z tego co czytałem można odrobinę wywnioskować).


W odczuciu niektórych, gdyby na takiej reklamie wypunktowano aktorstwo i dialogi, film byłby beznadziejnie nudny. Są różne typy kina, skierowane do różnych widzów, stwierdzenie że jeden jest lepszy do drugiego to jak powiedzenie że RTSy są lepsze od FPSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 19:07, rob006 napisał:

W odczuciu niektórych, gdyby na takiej reklamie wypunktowano aktorstwo i dialogi, film
byłby beznadziejnie nudny.

Tak, i to właśnie wydaje mi się... dziwne.

Dnia 14.05.2009 o 19:07, rob006 napisał:

Są różne typy kina, skierowane do różnych widzów, stwierdzenie
że jeden jest lepszy do drugiego to jak powiedzenie że RTSy są lepsze od FPSów.

No nie całkiem. Chociaż fakt, że w prawie każdym gatunku zdarzają się dobre filmy (dobre w ogóle, a nie tylko w ramach tego gatunku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się