HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2009 o 19:23, Wojman napisał:

> Jakie mi możecie polecić filmy-komedie? Mogą być rodzaju American Pie, piszcie jakie

> wam się podobały, bo chętnie bym jakąś obejrzał :)

Polecam "Wyscig Szczurow". Komedia w gwiazdorskiej obsadzie, a mimo to moim zdaniem bardzo
fajna, szczegolnie jak sie ja po raz pierwszy oglada.


Dość nędzny remake Szalony , szalony jest ten świat ze Spencer-em Tracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 11:39, Wodzasty napisał:

> Zabójstwo Jesse''ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Oglądałem ten film na Camerimage jakiś czas temu... Kapitalny początek (napad na pociąg),
a potem... A potem przez bodaj trzy godziny walczyłem z ogarniającą mnie sennością...
Szczypałem się w rękę, kręciłem w fotelu jak Żyd po pustym sklepie...
Jak dla mnie to film jest niemiłosiernie rozwleczony i przeraźliwie nudny... I jeszcze
ten beznamiętny narrator...
Barbituran...



Ja narratora bardzo pozytywnie odebrałem. Czułem się po prostu, jakby ktoś opowiadał mi historię, na jakiejś posiadówce przy ognisku. Nie napisałeś, czym była powodowana Twoja senność, więc na to nie odpowiem. Ja uważam, że film jest naprawdę udany. Inny trochę, niż się zwykło produkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 20:32, kerkas napisał:

Dość nędzny remake Szalony , szalony jest ten świat ze Spencer-em Tracy.


Ale grają tam naprawdę dobrzy aktorzy, dzięki czmu nnie jewst katorgąto to oglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pod natchnieniem nowymi Xmenami postanowiłem sobie odświeżyć komiksy. Film nie był zły, ale kurcze mogło z tego być coś dużo dużo lepszego gdyby tylko postanowiono odtworzyć komiks i nie bawić się w jakieś robienie z Wolverine''a i Saberteeth''a wielkich braci, choć nie narzekam ,bo fajnie było obejrzęć jak lecą przez wszystkie wojny razem :D ale mogli więcej z komiksu dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 02:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Tak pod natchnieniem nowymi Xmenami postanowiłem sobie odświeżyć komiksy. Film nie był
zły, ale kurcze mogło z tego być coś dużo dużo lepszego gdyby tylko postanowiono odtworzyć
komiks i nie bawić się w jakieś robienie z Wolverine''a i Saberteeth''a wielkich braci,
choć nie narzekam ,bo fajnie było obejrzęć jak lecą przez wszystkie wojny razem :D ale
mogli więcej z komiksu dać.


Cóż ogólna tendencja jest taka aby dodawać komiksom głębi patrz Batman początek , Strażnicy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 06:32, kerkas napisał:

Cóż ogólna tendencja jest taka aby dodawać komiksom głębi patrz Batman początek ,
Strażnicy itd.


Taak, trzeba uważać żeby się nie utopić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 13:02, Ichibanboshi-kun napisał:

> Cóż ogólna tendencja jest taka aby dodawać komiksom głębi patrz Batman początek
,
> Strażnicy itd.


Taak, trzeba uważać żeby się nie utopić :D


He , he masz trochę racji niektóre komiksy powinni zostawić w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 00:07, rob006 napisał:


Hmmm widzę że na ten film poświęcono więcej czasu i uwagi pod względem Grafiki ;] bo jak Oglądałem Beowulfa to stwierdziłem jedno. Ciekawy pomysł na film i wydarzenia w filmie który wygląda jak niskobudżetowy film 3D" to zapowiada się lepiej :p

Pozdro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam wszystkim film Gwiezdne Wojny wszystkie 6 części jak dla mnie jest to produkcja genialna zwłaszcza części 4-6 po Prost Bomba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 18:03, Mati1990 napisał:

Ja osobiście polecam wszystkim film Gwiezdne Wojny wszystkie 6 części jak dla mnie jest
to produkcja genialna zwłaszcza części 4-6 po Prost Bomba


Czy gwiedne wojny są genialne? No nie powiedziałbym. Ale kto co lubi ;) Muszę przyznać że epizody 4-6 są lepsze od "nowej trylogii" - luźniejsze i mające fajniejszy klimacik ;) Nowe są zrobione trochę bez polotu. Ale to jest tylko moje skromne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Anioły i demony"

Dzisiaj miałem okazję obejrzeć film "Anioły i demony". Wcześniej założyłem sobie, że obejrzę go, jak wejdzie na ekrany kin w moim mieście. Trafiła mi się jednak dobra okazja, żeby pojechać do W-wy, toteż skorzystałem i przy okazji wybrałem się do Arkadii.
Moje odczucia ? Nie żałuję ani grosza wydanego na bilet. Film jest bardzo emocjonujący, posiada wiele zaskakujących zwrotów akcji oraz niebanalną fabułę. Filmowcy mieli świetny pomysł z tym udawaniem turystów ( czytałem ostatnio, że mieli zakaz wstępu do Bazyliki ), przez co oglądając film odnosi się wrażenie, że sceny rozgrywające się w Bazylice naprawdę zostały tam nakręcone. Bardzo spodobała mi się także realizacja fragmentów z egzekucjami 4 prefetti. Najlepsza rola ? Uważam, że Ewan McGregor w roli kamerlinga wypadł najlepiej.
Podsumowując : Po pierwszym seansie uważam, że jest to kawał świetnego kina akcji. Miłośnicy tego gatunku powinni wybrać się jak najszybciej do kin - naprawdę warto !
Oczywiście wybiorę się na ten film po raz drugi - może wtedy będę w stanie ocenić do bardziej subiektywnie. Nie sądzę jednak, że moje zdanie diametralnie się zmieni. Jeśli w ogóle się to stanie. Szczerze polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również oglądałem Anioły i Demony. Wczoraj. I nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak Kod Da Vinci. Ciekawa historia, sprawny montaż, dynamizm zachowany. Aktorzy zagrali przeciętnie, po za Hanksem, który ma świetny warsztat oraz McGregorem, który może odnotować udaną rolę. Muzyka w porządku. Ogólnie film nie nudzi, ogląda się przyjemnie. 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 01:15, luq napisał:

Oczywiście wybiorę się na ten film po raz drugi - może wtedy będę w stanie ocenić do
bardziej subiektywnie.

Chyba obiektywnie... :P

Również byłem na "Aniołach...", chociaż zarzekałem się, że nie pójdę. Ale klasowo wbiliśmy do Multikina i miałem jeszcze do wyboru X-menów (taa...) oraz Vicky Cristinę (nie trawię tego klimatu), więc nie miałem wyjścia. Z książkami Browna jestem zapoznany, więc wchodziłem do sali, wiedząc, co się stanie.
Fabuła - dno, dno, dno. Chyba, że ktoś lubi teorie spiskowe z dupy wzięte i naszpikowane nieścisłościami, wciskaniem kitu itd (fakty nt konklawe, antymaterii...). Poza tym - całkiem nieźle - wartka akcja, ładne zdjęcia, parę gagów, nie wciskano nam wątku romansowego. Kawał dobrego rzemiosła, ale bez polotu. Dlatego - to film na jeden raz, a z sali kinowej trudno wyjść podekscytowanym. Ale spodziewałem się czegoś gorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 12:38, szypek26 napisał:

Chyba obiektywnie... :P


Tak, tak, oczywiście obiektywnie. Mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samej bazyliki, to nie mogli tam kręcić nic, więc wybudowali swoją, a jak.

A co do samego filmu, to za tydzień się wybieram i mam pytanie...Jeśli jest to kontynuacja Kodu Da Vinci, to czy jest tam coś wspomniane o tymże filmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to "Anoły i demony" nie są kontynuacją "Kodu Da Vinci", toteż w filmie nie da się zauważyć jakiegokolwiek nawiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 13:25, Baluk25 napisał:

Co do samej bazyliki, to nie mogli tam kręcić nic, więc wybudowali swoją, a jak.

A co do samego filmu, to za tydzień się wybieram i mam pytanie...Jeśli jest to kontynuacja
Kodu Da Vinci, to czy jest tam coś wspomniane o tymże filmie?


"Anioły i demony" są prequelem "Kodu Da Vinci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że "Anioły i Demony" są taką kontynuacją dla "Kodu da Vinci" jak "Borat" dla "Ali G in da house".

a ja polecam film "Deal", film podobny do "21", tylko chodzi o grę w pokera, w którym mistrz szkoli ucznia i startują w mistrzostwach świata w pokerze, nic specjalnego, ale przyjemnie się ogląda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 13:42, Dark_ziom napisał:

> Co do samej bazyliki, to nie mogli tam kręcić nic, więc wybudowali swoją, a jak.

> > > A co do samego filmu, to za tydzień się wybieram i mam pytanie...Jeśli jest to kontynuacja

> Kodu Da Vinci, to czy jest tam coś wspomniane o tymże filmie?

"Anioły i demony" są prequelem "Kodu Da Vinci"


Istnieje książka "Anioły i demony", lecz nie wiem czy film powstał na jej oparciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się