HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2009 o 15:56, Levland napisał:

Ze względu na to, iż ten temat jest ogólnie o filmie chciałbym wam pokazać mój, krótki
filmik, który zrobiłem.
http://www.youtube.com/watch?v=LDU_hhSaRfw

To nie jest reklama, chciałbym przez to powiedzieć, iż czy wam się podoba czy też nie.
Chciałbym również zapytać się co sądzicie o tego typu filmikach?


Ten temat byłby chyba lepszy do załączenia tego posta.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=8695&tpage=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 15:56, Levland napisał:

Ze względu na to, iż ten temat jest ogólnie o filmie chciałbym wam pokazać mój, krótki
filmik, który zrobiłem.

Do filmików amatorskich i oceniania ich jest osobny temat, już ktoś wyżej ci zalinkował.

Dnia 18.07.2009 o 15:56, Levland napisał:

To nie jest reklama, chciałbym przez to powiedzieć, iż czy wam się podoba czy też nie.

Sam poszczególne scenki sklejałeś czy tylko skombinowałeś trailer filmu, podłożyłeś muzyczkę i dałeś napisy końcowe? Bo szczerze mówiąc obstawiałbym to drugie ... a co za tym idzie za wiele się nie narobiłeś. A nawet jeśli sam je posklejałeś to też za bardzo się nie postarałeś. Nic specjalnego.

Dnia 18.07.2009 o 15:56, Levland napisał:

Chciałbym również zapytać się co sądzicie o tego typu filmikach?

Takie se ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 18:21, lydathegreat napisał:

Szukam jakiegos filmu opowiadajacego historie ''od zera do milionera droga legalna inaczej'',
tzn. czegos podobnego np. do Blow, Scarface''a czy State Property II.


polski Vabank ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to do głowy przychodzi mi jedynie "Lord of War" - Pan życia i śmierci z Cage''em w roli głównej. Jest to historia człowieka, który zaczyna angażować się w handel bronią i powoli acz sukcesywnie pnie się w tym "fachu" - nie do końca legalnie. Imo całkiem dobry film z nieco głębszym przesłaniem - warto się zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

True, mi Lord of War bardzo się podobał ;)

Ja swoją drogą ostatnio rozglądam się za jakimś hard s-f ale nie Star Wars, Star Trekiem czy innymi znanymi filmami bo już je oglądałem, możecie coś polecić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 19:14, Nagaroth napisał:

True, mi Lord of War bardzo się podobał ;)

Ja swoją drogą ostatnio rozglądam się za jakimś hard s-f ale nie Star Wars, Star Trekiem
czy innymi znanymi filmami bo już je oglądałem, możecie coś polecić? :)


Słyszałem, że niezły jest "Star Dust", ale sam polecić nie mogę bo nie oglądałem. Jeśli lubisz dobre S-F (yeah!) to szczerze polecam "2001: Odyseja Kosmiczna". Hal-9000 to jedna z moich ulubionych postaci do tej pory... Z drugiej strony, oglądając film (przeczytałem też książkę) odniosłem wrażenie, że ludzie którzy nie przeczytali oryginału niewiele by zrozumieli.
Jeśli do tego chciałbyś obejrzeć niezłą rozwałkę, bardzo polecam "Pitch Black" i drugą część, "Kroniki Riddika".
No i jest jeszcze kolejny "Star", "Star Gate". Raczej dla fanów serialu, ale może Ci się spodobać.

A ja spytam, czy warto obejrzeć "Twilight"? Słyszałem, że beznadziejna gra aktorska, fani książki byli niezadowoleni.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie 2 filmy z serii Kino Grozy Extra. Jeden z nich to "Czarny kot". trwa 56 min. Straszny nie jest, za to ciut(very,very ciut ,szczególnie scena wydłubywania oka kotu)obrzydliwy. Drugi z nich to "Wymarzony rejs". Jeszcze się za niego nie wziąłem ale za kilka dni może o tym napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 18:21, lydathegreat napisał:

Szukam jakiegos filmu opowiadajacego historie ''od zera do milionera droga legalna inaczej'',
tzn. czegos podobnego np. do Blow, Scarface''a czy State Property II.


"American Gangster"

"Ojciec Chrzestny I , II , III"

"Charley Varrick"

"Ucieczka gangstera" z Steve-em McQueen-em

"Buster" z Phill-em Colins-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 20:29, no-to-gramy napisał:

Kupiłem sobie 2 filmy z serii Kino Grozy Extra. Jeden z nich to "Czarny kot".
trwa 56 min. Straszny nie jest, za to ciut(very,very ciut ,szczególnie scena wydłubywania


W takim razie polecam oryginał w postaci opowiadania E.A.Poe.

Dnia 18.07.2009 o 20:29, no-to-gramy napisał:

oka kotu)obrzydliwy. Drugi z nich to "Wymarzony rejs". Jeszcze się za niego nie
wziąłem ale za kilka dni może o tym napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś może jak to będzie z Harrym Potterem?
Chodzi o dubbing. Będzie wszędzie czy może są kina z napisami? MIałem nadzieję, że może zrezygnują, ale jednak niestety w kinie widziałem trailer po polsku.
Choć zawsze jakiś rodzynek w dubbingu się trafi - moim zdaniem polski głos Lucjusza Malfoya jest kapitalny, lepszy od oryginału. Choć Potter i Dumbledore, którzy występują częściej są beznadziejni. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HP to jedyny (chyba) film z dubbingiem, który trawię. Głosy są świetnie dopasowane i nie gryzą się z oryginałem aż tak bardzo. Jedynie nie mogę znieśc młodego Malfoya... Ja się jednak cieszę, że nie w Polsce nie dubbingują wszystkiego co grają w kinie/tv jak w Niemczech. Wyobrażacie sobie oglądac jakiegoś Terminatora czy Bonda z polskim dubbingiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 15:43, MaccCry napisał:

Jedynie nie mogę znieśc młodego Malfoya...

Kojarzę z Komnaty Tajemnicz jedynie, bo to mam na VHS i dużo razy widziałem. Nawet mi odpowiada.
Dumbledore i Potter są tragiczni najbardziej.

Dnia 21.07.2009 o 15:43, MaccCry napisał:

Wyobrażacie sobie oglądac jakiegoś Terminatora czy Bonda z polskim dubbingiem?

To jeszcze mało. Gorzej można zniszczyć taki film jak Mroczny Rycerz, gdzie głos Jokera to połowa sukcesu. Oryginalny rzecz jasna.
A co do dubbingów na chama, to słyszałem, że wiele krajów to wprowadza "ostatnio". Fajnie byłoby, jakby dużo reżyserów zastrzegało sobie, że film tylko z napisami, jak Full Metal Jacket np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czwartek byłem w kinie i szczególnie wszystkim polecam film "Horsemen - Jeźdźcy Apokalipsy" Film po prostu świetny, pełen akcji, nie wyjaśnionych zagadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się