HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2009 o 22:51, zadymek napisał:

> > Może to nie ten typ straszenia którego oczekiwałeś?
> oczekiwałem w każdym razie czegoś podobnego do emilly rose
Z powodu zbieżności tytułów?


taaa... ale coś mi nie pasowało skoro wpuszczali od 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 22:53, demigod93 napisał:

taaa... ale coś mi nie pasowało skoro wpuszczali od 15 lat

No, sceny rodem z Egzorcysty już się publice przejadły. Mnie osobiście żaden tzw horror nie jest w stanie przestraszyć(już tak mam), ale jakby oceniać z perspektywy czasu to dziś już mało kto stara się straszyć ze smakiem, teraz rządzą efekty specjalne:/
A tutaj jak jest? Coś w rodzaju Osady i Znaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 22:28, Eregion napisał:

@Ichibanboshi-kun- z braku samozaparcia pewnie ksiazki nie przeczytam ale chcialbym

Taka mała ciekawostka:

Spoiler

W filmie tego nie było, a w książce jest tak, że jednym z pracowników Bubbagump bł goryl Zuzia, z którym Gump był w kosmosie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 22:59, zadymek napisał:

> taaa... ale coś mi nie pasowało skoro wpuszczali od 15 lat
No, sceny rodem z Egzorcysty już się publice przejadły. Mnie osobiście żaden tzw horror
nie jest w stanie przestraszyć(już tak mam), ale jakby oceniać z perspektywy czasu to
dziś już mało kto stara się straszyć ze smakiem, teraz rządzą efekty specjalne:/
A tutaj jak jest? Coś w rodzaju Osady i Znaków?


ja co do horrorów wymagający nie jestem... ogóle jestem strachliwy ;]

a co do egzorcyzmów to ani osady, ani znaków nie oglądałem... po prostu nie było tak jak w emilly rose, że widziała ludzi z jakimiś powykrzywianymi twarzami czy coś w tym stylu, nie było też takich jakby "nagły scen", znaczy nie było jakiegoś momentu w którym nagle coś wyskakiwało i można było się przestraszyć, po prostu była dziewczynka, która mówiła głosami 3 dusz, przez które została opętana i była pani z psychiatryka, która chciała jej pomóc i gdy z nią przebywała, któryś z tych 3 duchów zaczął przemawiać, a później okazało się, że... ale to sobie sam/ sami oglądnijcie, chociaż trochę szkoda wydawać na bilet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W filmie nie ma masy wątków, które były w książce, ale o dziwo film wyszedł bardzo dobrze, chociaż książka bardziej mi się podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w ostatnim czasie trzy dobre filmy z czego jeden był genialny (:D)
Pierwszy to Królestwo Niebieskie, Director''s cut (dodatkowa godzina filmu). Gdyby nie Bloom film byłby duzo lepszy IMO, ale i tak za klimat, bitwy i muzyke nalezy sie 8/10
Drugi to Iron Man, moim zdaniem najlepsza ekranizacja komisku Marvela, lepsza nawet od pierwszego Spider Mana. Nie bede sie zbytnio rozpisywac, daje mu 8/10 za caloksztalt i pozytywne zaskoczenie (BTW po napisach jest scena z L. Jacksonem;d)
Trzeci, ten genialny, to Prestiż, z Balem i Jackmanem w rolach glownych. Swietny scenariusz i zagmatwana fabula, rewelacyjna gra aktorska, klimat i zdjecia.
Mozna sie przyczepic do jednej rzeczy- glupiego motywu z

Spoiler

maszyna klonujacą

. Moim zdaniem lepiej by bylo gdyby nie wprowadzali tak kosmicznych wynalazkow i jednak trzymali sie realiow. Ale tak poza tym to film minusow nie ma. Trzyma w napięciu do samego końca.
Daje calkowicie zasluzone 10/10
Teraz bd czesciej wypozyczal filmy bo mam wreszcie sprawne DVD (jednak na kompie to zupelnie nie to samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 23:45, MaccCry napisał:

W filmie nie ma masy wątków, które były w książce, ale o dziwo film wyszedł bardzo dobrze,
chociaż książka bardziej mi się podobała.

Spoiler


Fakt, brakowalo mi kanibali, gry w szahy czy chociażby właśnie podrózy w kosmos.

Mają kręcić dwójkę, jestem ciekaw jak ją pokażą. Chociaż 2 tom to już komedia po zbóju :) -
Spoiler

haha, chcę zobaczyć jak pokażą miasto pełne w świńskim łajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 02:16, Starscream napisał:

Pierwszy to Królestwo Niebieskie, Director''s cut (dodatkowa godzina filmu). Gdyby
nie Bloom film byłby duzo lepszy IMO, ale i tak za klimat, bitwy i muzyke nalezy sie 8/10


Tu się w pełni zgadzam.
Nie wiem czy ocenę akurat taką bym dał, ale do roli głównego bohatera mogliby dać kogoś innego niż Bloom, który jednak okazał się tylko bożyszczem nastolatek. ;)
Podobała mi się gra Jeremy''ego Ironsa i tego faceta - Gwindon bodaj miał i jego braciszka zdaje się, dwóch krzyżowców, negatywni bohaterowie.
I jeszcze co mi w filmie zapadło w pamięć to

Spoiler

tekst przysięgi rycerzy Europy i rozmowa przywódców Islamu.
Mówi jakiś człowiek do przywódcy, że miał im oddać Jerozolimę, a jak nie da rady, to niech przestanie rządzić. Na co on "kiedy nie rządzę, drżę o Islam".

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 12:12, Vaxinar napisał:

> Pierwszy to Królestwo Niebieskie, Director''s cut (dodatkowa godzina filmu).
Gdyby
> nie Bloom film byłby duzo lepszy IMO, ale i tak za klimat, bitwy i muzyke nalezy
sie 8/10

Tu się w pełni zgadzam.
Nie wiem czy ocenę akurat taką bym dał, ale do roli głównego bohatera mogliby dać kogoś
innego niż Bloom, który jednak okazał się tylko bożyszczem nastolatek. ;)
Podobała mi się gra Jeremy''ego Ironsa i tego faceta - Gwindon bodaj miał i jego braciszka
zdaje się, dwóch krzyżowców, negatywni bohaterowie.
I jeszcze co mi w filmie zapadło w pamięć to

Spoiler

tekst przysięgi rycerzy Europy i rozmowa
przywódców Islamu.
Mówi jakiś człowiek do przywódcy, że miał im oddać Jerozolimę, a jak nie da rady, to
niech przestanie rządzić. Na co on "kiedy nie rządzę, drżę o Islam".

:D

W filmie ogolnie bylo pare fajnych rozmow np ta z

Spoiler

Saladinem w ktorej Bloom poddaje Jerozolime


I rzeczywiscie byloby lepiej gdyby Bloom nie zagral, w ogole moim zdaniem on jest strasznie nijaki. W Troji tez mnie nie przekonal a np do roli Legolasa pasował idealnie. Moze dlatego ze we Władcy Bloom malo mial do zagrania;d Scott obsadzil w Gladiatorze Crowe''a i trafil w dziesiatke. Tutaj zupelnie chybiony strzal, zreszta pewnie chodzilo tylko o kase.Ale i tak film warto zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 02:59, Ichibanboshi-kun napisał:

> W filmie nie ma masy wątków, które były w książce, ale o dziwo film wyszedł bardzo
dobrze,
> chociaż książka bardziej mi się podobała.

Spoiler


Fakt, brakowalo mi kanibali, gry w szahy czy chociażby właśnie podrózy w kosmos.

Mają
kręcić dwójkę, jestem ciekaw jak ją pokażą. Chociaż 2 tom to już komedia po zbóju :)
-
Spoiler

haha, chcę zobaczyć jak pokażą miasto pełne w świńskim łajnie :D


Sam ostatnio Forresta, oglądałem po raz kolejny i nadal uważam, go za świetny film, ale jak zwykle bywa książka jest lepsza;) W wakacje jak starczy czasu może wezmę się za przeczytanie kontynuacji;)

Spoiler

Mi brakowało gdy grał w zespole na harmonijce chyba, i gdy uratował Mao:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 21:23, kakinho1992 napisał:

Sam ostatnio Forresta, oglądałem po raz kolejny i nadal uważam, go za świetny film, ale
jak zwykle bywa książka jest lepsza;) W wakacje jak starczy czasu może wezmę się za przeczytanie
kontynuacji;)

Spoiler

Mi brakowało gdy grał w zespole na harmonijce chyba, i gdy uratował
Mao:D



Film jest super, Zemeckis świetnie oddał książkę, no i to "sweet home Alabama" podczas biego(numer z buźką na żółtym tle)no i obsada.. Mistrzostwo świata.
Bierz się bierz. Książka tak wciąga, że w dwa dni Ci ona zejdzie, dowiesz się, np. jak doszło do obalenia muru berlińskiego - płakałem ze śmiechu ;)
Haha, Mao brakowało, było wszystkiego za "mao"!

Spoiler

Tak czy siak Forresta opieprzyli :D



@MaccCry

Nazywa się Gump i spółka. Jest świeżo wydana przez Albatros za 24,90
PS. Myślałem, że przeczytałeś :P
Spoiler

Stąd napisałem o świńskim łajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 22:07, Ichibanboshi-kun napisał:

@MaccCry

Nazywa się Gump i spółka. Jest świeżo wydana przez Albatros za 24,90
PS. Myślałem, że przeczytałeś :P

Spoiler

Stąd napisałem o świńskim łajnie


Pierwszego Forresta czytałem kilka lat temu (jeszcze leży na półce) i wtedy jeszcze nie miałem neta, więc nie miałem jak się dowiedziec co i jak, a zakończenie nie zdradzało dalszej przygody ;] FG2 w tym momencie wpisuje się na listę książek, które muszę przeczytac :) Btw, dzięki za to info :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 01:18, MaccCry napisał:

Pierwszego Forresta czytałem kilka lat temu (jeszcze leży na półce) i wtedy jeszcze nie
miałem neta, więc nie miałem jak się dowiedziec co i jak, a zakończenie nie zdradzało
dalszej przygody ;] FG2 w tym momencie wpisuje się na listę książek, które muszę przeczytac
:) Btw, dzięki za to info :P


No problemo ;)

Syn Gumpa, do tego geniusz nie zdradzało tego, że będzie drugi tom?! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forest był niezły, co polecam obejrzeć z filmów jakie mamy teraz w kinie:

-terminator, kac vegas, epoka lodowcowa 3, transformers
odradzam:
-bruno, u pana boga za miedzą, harry potter, noc w muzeum 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się