HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Widział już ktoś Operację Dunaj,jeśli tak to czy warto obejrzeć ? Pytam bo mam zamiar wyciągnąć znajomych do kina i myślę,że mogłoby im się spodobać ale byłbym wdzięczny za opinię kogoś kto film już obejrzał.

A od siebie mogę polecić film Sweeney Todd : Demoniczny golibroda z Fleet Street.Mimo,że musicali nienawidzę to ten bardzo mi się spodobał,głównie za mroczny klimat,miejscami bardzo krwawe sceny,fabułę,która może wydać się mało spójna oraz genialną kreację Johnnego Deep''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:55, Starscream napisał:

Ograniczylem do 95 < zeby koles nie wyskakiwal z jakimis garazowymi produkcjami sprzed
pol wieku o ktorych slyszal tylko on i tworcy. zreszta nie moglbym sie wyopowiedziec
bo ze starymi filmami polskimi u mnie jest BARDZO kiepsko

skoro nie znasz dobrych, polskich filmów sprzed 95 roku to ZAWRZYJ PYSK GNOJU i nie wypowiadaj się na temat, o którym nie masz pojęcia.

Dnia 22.08.2009 o 21:55, Starscream napisał:

No ale prawda jest taka ze Polskie kino zawsze bylo i jak nic sie nie zmieni to zawsze
bedzie biedne.

a mówisz to na takiej podstawie, że gówniarzeria w twojej szacownej osobie nie ogląda i nie zna polskich filmów - no tak, to świadczy o tym, że polskie kino było, jest i będzie gówniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 21:53, Daviochlebak napisał:

> Dzisiaj ogladalem po raz pierwszy Chinatown Polańskiego (miałem ten film juz od
dawna
> na dvd ale jakos nigdy nie bylo czasu zeby obejrzeć)
> Moim zaniem arcydzieło a rola Nicholsona genialna:D Jeden z najlepszych filmow jakie

> widziałem, jedyna wadą jest to ze momentami przynudza, ale już końcówka niszczy
i wszystko
> wynagradza
> 10/10 ode mnie
O, tak. Chinatown to majstersztyk i nie ma sobie równych. Świetnie jak widz się wczuje
i też chce jakby rozwikłać tę zagadkę. Wszystko jest podejrzane i tajemnicze. Klimat
powala na kolana. Widziałem go dawno i chyba sobie odświeżę.
Forget it, Jake. It''s Chinatown.

Jesli chodzi o klimat to nie bede nic dodawal, pod tym wzgledem film miazdzy. Chinatown jest po prostu przykładem tego jaki powinien byc klimat w filmach noir i czarnych krymnałach
Trzeba przyznać że końcówka jest naprawde

Spoiler

mocno dołująca.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2009 o 21:57, Azra napisał:

skoro nie znasz dobrych, polskich filmów sprzed 95 roku to ZAWRZYJ PYSK GNOJU i nie wypowiadaj
się na temat, o którym nie masz pojęcia.

Ale taki sie urodziles czy to uposledzenie nabyte? To forum naprawde sie zamienia w rynsztok

Dnia 22.08.2009 o 21:57, Azra napisał:

a mówisz to na takiej podstawie, że gówniarzeria w twojej szacownej osobie nie ogląda
i nie zna polskich filmów - no tak, to świadczy o tym, że polskie kino było, jest i będzie
gówniane.

1. Nie płacz. 2. Widzialem te "powszechnie uwazane za dobre" i mam opinie jaka mam. Wymien mi 40 genialnych filmow w historii polskiego kina prosze bardzo. Duzo latwiej jest wymienic 40 000 lepszych amerykanskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:05, Starscream napisał:

Wymien mi 40 genialnych filmow w historii polskiego kina prosze bardzo. Duzo latwiej jest wymienic
40 000 lepszych amerykanskich


No to jedziesz. Jak wymienisz 40 000 genialnych amerykańskich filmów, to ja ci wymienię nawet 400 genialnych polskich produkcji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Widzialem te "powszechnie uwazane za dobre" i mam opinie jaka mam.
To ciekawe jakie i ile widziałeś tych "powszechnie uważanych za dobre", skoro Wajdy znasz "Wesele" i "Pana Tadeusza"...
>Wymien

Dnia 22.08.2009 o 22:05, Starscream napisał:

mi 40 genialnych filmow w historii polskiego kina prosze bardzo.

Genialnych? Może i nie, ale dobrych dałbym radę.
>Duzo latwiej jest wymienic

Dnia 22.08.2009 o 22:05, Starscream napisał:

40 000 lepszych amerykanskich

Hm, czy to, że w USA jest więcej reżyserów i w ogóle powstaje więcej filmów może mieć jakieś znaczenie? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:07, rob006 napisał:

> Wymien mi 40 genialnych filmow w historii polskiego kina prosze bardzo. Duzo latwiej
jest wymienic
> 40 000 lepszych amerykanskich

No to jedziesz. Jak wymienisz 40 000 genialnych amerykańskich filmów, to ja ci wymienię
nawet 400 genialnych polskich produkcji ;]

Genialnych? Ja napisałem lepszych, przetrzyj szkła, oczywiscie liczba jest wzieta z kosmosu i nie bedzie mi sie chcialo wymieniac co nie zmienia faktu ze wlasnie tak to wyglada (amerykasnkie kino : polskie kino)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:05, Starscream napisał:

Wymien mi 40 genialnych filmow w historii polskiego kina prosze bardzo.


ale sprzed czy po 95 roku? ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:09, kitek0101 napisał:

>Widzialem te "powszechnie uwazane za dobre" i mam opinie jaka mam.
To ciekawe jakie i ile widziałeś tych "powszechnie uważanych za dobre", skoro Wajdy znasz
"Wesele" i "Pana Tadeusza"...

A co mialem jeszcze ogladac Wajdy? Człowiek z zelaza? Popiol i diament? Gdyby wakacje trwaly 10 miechow to moze bym sie na to porwał.

Dnia 22.08.2009 o 22:09, kitek0101 napisał:

Hm, czy to, że w USA jest więcej reżyserów i w ogóle powstaje więcej filmów może mieć
jakieś znaczenie? :|

A jak myslisz? Jednak my nie robimy filmow od wczoraj wiec bieda nawet jak na standardy krajow wschodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:12, Starscream napisał:

Genialnych? Ja napisałem lepszych, przetrzyj szkła,

Prosiłeś o filmy genialne, i powiedziałeś że wymienisz lepsze. Czy film lepszy od filmu genialnego nie będzie genialny?

Dnia 22.08.2009 o 22:12, Starscream napisał:

oczywiscie liczba jest wzieta z kosmosu

Twoje posty są wzięte z kosmosu... Najpierw piszesz jakieś bzdury, a później plujesz się, gdy ktoś się do tego przyczepi i brniesz jeszcze głębiej. Wyluzuj trochę, choć może brzmieć to przerażająco, nie masz monopolu na jedyną słuszną prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:16, rob006 napisał:

> Genialnych? Ja napisałem lepszych, przetrzyj szkła,
Prosiłeś o filmy genialne, i powiedziałeś że wymienisz lepsze. Czy film lepszy od filmu
genialnego nie będzie genialny?

Zle sie wyraziłem. Oczywiscie chodzil mi o wymienienie polskich filmow genialnych jak na nasza kinematografie. W uSa pewnie 99 % z tych filmow przeszlaby niezauwazona.
Nie wymagam tutaj wymienienia arydziel pokroju chociazby wczesniej wspomnianego Chinatown bo takich polskich filmow nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:14, Starscream napisał:

> >Widzialem te "powszechnie uwazane za dobre" i mam opinie jaka mam.
> To ciekawe jakie i ile widziałeś tych "powszechnie uważanych za dobre", skoro Wajdy
znasz
> "Wesele" i "Pana Tadeusza"...
A co mialem jeszcze ogladac Wajdy? Człowiek z zelaza? Popiol i diament? Gdyby wakacje
trwaly 10 miechow to moze bym sie na to porwał.

No np. te. I jeszcze "Kanał", który imo (i nie tylko!) jest dobry.

Dnia 22.08.2009 o 22:14, Starscream napisał:

> Hm, czy to, że w USA jest więcej reżyserów i w ogóle powstaje więcej filmów może
mieć
> jakieś znaczenie? :|
A jak myslisz? Jednak my nie robimy filmow od wczoraj wiec bieda nawet jak na standardy
krajow wschodu

:O
W USA powstaje dużo więcej filmów, dużo więcej jest też dobrych. A Ty jako, że (jak sam przyznałeś) nie widziałeś wielu dobry polskich produkcji, może nie pierdziel głupot, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2009 o 22:23, kitek0101 napisał:

W USA powstaje dużo więcej filmów, dużo więcej jest też dobrych. A Ty jako, że (jak sam
przyznałeś) nie widziałeś wielu dobry polskich produkcji, może nie pierdziel głupot,
co?

A dlaczego w USA powstaly dzisiatki (a moze nawet setki) filmow ktore przewyzszaja poziomem kazda polska produkcje jak leci? Moze lepiej zrobic 1 dobry film zamiast 300 slabych? Wszyscy polscy filmowcy robia kariery za granica i im sie wcale nie dziwie, ale wy wiecie lepiej. Wiec ogladajcie sobie to polskie kino, traccie czas, w sumie to g*wno mnie to obchodzi, wasza strata

Moglem przewidziec ze jak porusze delikatny temat polskiego kina i tego ze stoi w miejscu (a kto stoi w miejscu ten się cofa) to zaczna sie sprzeczki (jak zwykle ja vs reszta swiata) bo ktostam jest slepy
Moze jeszcze dzisiaj uda mi sie skomentowac ta liste genialnych polskich produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:27, Starscream napisał:

Moglem przewidziec ze jak porusze delikatny temat polskiego kina /.../


Tu nie chodzi o temat, tylko o sposób w jaki się wypowiadasz na tematy, o których masz znikome pojęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:32, rob006 napisał:

> Moglem przewidziec ze jak porusze delikatny temat polskiego kina /.../

Tu nie chodzi o temat, tylko o sposób w jaki się wypowiadasz na tematy, o których masz
znikome pojęcie...

Wg ciebie mam zaliczyc cala polska kinematografie geniuszu? Skoro tak to nikt nie powinien mowic o polskim kinie ani o przykladowo amerykanskim, jesli nie obejrzal wszystkich jego filmow. Widzialem sporo polskich produkcji- jak kazdy polak. I mi sie nie podobaly. Nie wszystkie ale wiekszosc. Tak trudno to zrozuimiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:27, Starscream napisał:

A dlaczego w USA powstaly dzisiatki (a moze nawet setki) filmow ktore przewyzszaja poziomem
kazda polska produkcje jak leci? Moze lepiej zrobic 1 dobry film zamiast 300 slabych?
Wszyscy polscy filmowcy robia kariery za granica i im sie wcale nie dziwie, ale wy wiecie
lepiej. Wiec ogladajcie sobie to polskie kino, traccie czas, w sumie to g*wno mnie to
obchodzi, wasza strata

Mówisz to, a nie masz pojęcia o polskim filmie. "zreszta nie moglbym sie wyopowiedziec bo ze starymi filmami polskimi u mnie jest BARDZO kiepsko" - a jednak gadasz.

Dnia 22.08.2009 o 22:27, Starscream napisał:

Moglem przewidziec ze jak porusze delikatny temat polskiego kina i tego ze stoi w miejscu
(a kto stoi w miejscu ten się cofa) to zaczna sie sprzeczki (jak zwykle ja vs reszta
swiata) bo ktostam jest slepy

Jak zwykle Ty? Jeżeli zawsze tak piszesz to się nie dziwię. I masz rację, wszyscy, którzy się z Tobą nie zgadzają są ślepi. My Master!

Dnia 22.08.2009 o 22:27, Starscream napisał:

Moze jeszcze dzisiaj uda mi sie skomentowac ta liste genialnych polskich produkcji

Zarzucić Ci paroma tytułami dobrych polskich filmów? Proszę:
-Pianista
-Symetria
-Nóż w wodzie
-Kanał
-Rejs
-Dzień świra
-Katedra
-Krótki film o zabijaniu
-Trzy kolory: Czerwony
-Trzy kolory: Biały
-Trzy kolory: Niebieski
-Podwójne życie Weroniki
-Plac Zbawiciela
Spokojnie wymienię Ci jeszcze kilka tytułów.

Btw, skąd u Ciebie ta skłonność do wychwalania Amerykańskiego kina? Wiesz ile tam powstaje gniotów?

EDIT.
>Wg ciebie mam zaliczyc cala polska kinematografie geniuszu? Skoro tak to nikt nie powinien mowic o polskim >kinie ani o przykladowo amerykanskim, jesli nie obejrzal wszystkich jego filmow. Widzialem sporo polskich >produkcji- jak kazdy polak. I mi sie nie podobaly. Nie wszystkie ale wiekszosc. Tak trudno to zrozuimiec?
Wcześniej pisałeś co innego (spójrz na cytat, który przytoczyłem). I jak tu z Tobą gadać, skoro sam sobie przeczysz! A widzieć wszystkich nie trzeba, jednak pewną ilość trzeba "zaliczyć", by móc naprawdę dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:57, Starscream napisał:

Nie wszystkie ale wiekszosc.


Pewnie to taka sama większość jak w przypadku filmów Wajdy - 3 filmy z czego dwa obejrzane "jak byłem mały"... :D Polskie kino może i nie powala, ale ty w typowy dla siebie sposób przesadzasz i koloryzujesz, a o Wajdzie to już pieprzysz same głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie po razie i będzie spokój :P Co do polskiego kina, w większości przypadków jest ujowe, ale zdarzają się perełki. Tak samo z polskimi aktorami, większośc to chała, ale niektórzy naprawdę miażdżą. Np. taki Linda. Bez niego obie części Psów byłyby najwyżej średnie, a tak to są chyba najlepszymi polskimi filmami akcji. Żaden aktor nie umie tak kląc z klasą jak Linda ^^ Mógłbym jeszcze wymieniac wiele polskich perełek wśród polskich filmów i aktorów, ale jak ktoś jest w temacie, to wie o które mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się