HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2009 o 13:46, crash807 napisał:

Eeee... zawsze są 2 reklamy... chyba, że film trwa 3 godziny (z reklamami)... były długie
jak zawsze... no ale 3 reklama 15 sekund przed końcem filmu to jest lekka przesada...
po reklamie bohater przebiegł przez tory, podbieł do dziewczyny, przytulił ją i... koniec
filmu


I o to właśnie chodziło. Widz do końca nie wiedział, czy bohater pójdzie do swojego rasta-zioma, czy do kobiety. Taki chwyt marketingowy. I reklamy nie pojawiły się 15 sekund przed końcem filmu. Były jeszcze 4 minuty akcji i 6 minut wyświetlania listy płac. To też taki chwyt.

Film rzeczywiście bardzo dobry. Podobała mi się kreacja Bale''a i taki lekko mroczny klimacik.

@Merovingian

Oglądałeś kiedyś serial "Rodzina Soprano"? Tam co trzecie słowo to fak ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2009 o 14:03, Jackaloppe napisał:

I o to właśnie chodziło. Widz do końca nie wiedział, czy bohater pójdzie do swojego rasta-zioma,
czy do kobiety. Taki chwyt marketingowy.


Chodziło im tylko o kasę... Ja juz sobie w łóżku leżałem i musiałem czekać 10min na scenę wmktórej przytula swoją ukochaną... przyznam szczerze, że nieźle mnie to zaskoczyło, nie to, że poszedł do kobiety tylko to, że po reklamie były tylko 3 ujęcia... niedługo to zapewne będą reklamy zaraz przed końcowymi literami -- to by dopiero było... swoją drogą fajną ma reklamę Kuba Wojewódzki.

Dnia 27.08.2009 o 14:03, Jackaloppe napisał:

I reklamy nie pojawiły się 15 sekund przed końcem filmu. Były jeszcze 4 minuty akcji i 6 minut wyświetlania listy płac. To też taki chwyt.


No tak, przepraszam

Dnia 27.08.2009 o 14:03, Jackaloppe napisał:

Film rzeczywiście bardzo dobry. Podobała mi się kreacja Bale''a i taki lekko mroczny
klimacik.


Zgadzam się, dobrze dobrani aktorzy, dobrze zagrany film, szkoda tylko, że nie leciał na TVP1, zaoszczędził bym pół godziny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2009 o 21:44, Daviochlebak napisał:

> Mowa o L.A. Confidential/Tajemnice Los Angeles z 95, poszukam jak bede w MM w weekend

> tam maja duzo filmow z lat 90 po niskich cenach, chetnie obejrze go poraz drugi

> Polecam kazdemu, film trzyma w napieciu przez cały czas
Oglądałem zaraz po Chinatown i byłem równie zafascynowany. A patrząc z dzisiejszego punktu
widzenia można zauważyć jak świetną obsadę ma ten film: Crowe, Spacey, Pearce, DeVito,
Basinger, Cromwell... Również polecam.


Przypomniałem sobie o "W bagnie Los Angeles" z Denzelem Washingtonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj leciał na TVN bodajże film o dwóch mężczyznach... jeden z nich kłamał żonę że szuka pracy, a inny z kolei próbował zaciągnąć się do służb specjalnych...po godzinie zero zasnąłem niestety...dodam tylko że prowadzili tryb życia, którego im nawet trochę zazdrościłem :P Poda mi ktoś tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 23:25, Tyler_D napisał:

Pochwal się jak już obejrzysz, wtedy mi podziękujesz przy okazji. ;-)

Chwalę się, że obejrzałem "Podziemny krąg". Przy okazji - dziękuję.
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to teraz jeszcze książkę kup - ma zupełnie inny finał, zresztą chronologię wydarzeń w sumie też. Warto, warto, powtórzysz sobie przynajmniej jak zrobić napalm i bombę w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 16:39, Cascad napisał:

to teraz jeszcze książkę kup - ma zupełnie inny finał, zresztą chronologię wydarzeń w
sumie też. Warto, warto, powtórzysz sobie przynajmniej jak zrobić napalm i bombę w garażu.

Książkę kupiłem, i to prawie 2 miesiące temu. I dalej czeka na swoją kolej :D. Myślę, że w najbliższym czasie ją przeczytam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 14:42, kitek0101 napisał:

> Pochwal się jak już obejrzysz, wtedy mi podziękujesz przy okazji. ;-)
Chwalę się, że obejrzałem "Podziemny krąg". Przy okazji - dziękuję.
;)


Phy, noob :P

Hehe, a tak, BTW, nie wiem jak u Was ale u mnie w mieście poajwiły si.ę już plakaty Janosika A. Holland, jeśli film będzie na poziomie trailerów... Na pewno pójdę do kina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2009 o 00:17, Ichibanboshi-kun napisał:

Hehe, a tak, BTW, nie wiem jak u Was ale u mnie w mieście poajwiły si.ę już plakaty Janosika
A. Holland, jeśli film będzie na poziomie trailerów... Na pewno pójdę do kina :)


Jako że ten Janosik zapowiada się na film mocno dokumentalny, to sam nie wiem czy się zdecyduję. Serial bardzo lubiłem, ale polskie remake''i zwykle wypadają naprawdę blado na tle oryginału.

BTW Dziwi mnie tak słaba reklama nowej "13 Dzielnicy". Film wchodzi do kin w przyszłym tygodniu, a ja wczoraj pierwszy raz o nim usłyszałem :) Nie żeby mi się podobał pierwowzór, ale zwykle takie łubu-dubu jest mocno reklamowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 11:17, Jackaloppe napisał:

Jako że ten Janosik zapowiada się na film mocno dokumentalny, to sam nie wiem czy się
zdecyduję. Serial bardzo lubiłem, ale polskie remake''i zwykle wypadają naprawdę blado
na tle oryginału.

Hie hie, dokument to nie będzie na pewno, ani wydaje mi się remakeiem tego nazwać nie można. Gdyż nie jest to w żaden sposób oparte na serialu, tylko chodzi o tego prawdziwego Janosika ze Słowacji, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2009 o 11:19, Ichibanboshi-kun napisał:

Hie hie, dokument to nie będzie na pewno, ani wydaje mi się remakeiem tego nazwać nie
można. Gdyż nie jest to w żaden sposób oparte na serialu, tylko chodzi o tego prawdziwego
Janosika ze Słowacji, nie?


Tak szczerze to sam się tym zbytnio nie interesowałem, więc powiedzieć nie mogę. Ale że będzie to częściowo dokument to jestem pewien w 100%. Co do remake''u, to wiesz. Już ktoś kiedyś wykorzystał historię Janosika, więc w ostateczności tę produkcję można tak nazwać. Może film nie będzie oparty na serialu, ale jak nie patrzeć - kiedyś już to widziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 11:23, Jackaloppe napisał:

Ale że będzie to częściowo dokument to jestem pewien w 100%.


To, że film jest oparty na autentycznych wydarzeniach nie czyni go od razu dokumentalnym. Równie dobrze można by było powiedzieć, że "Lista Schindlera" albo "Bitwa o Midway" to filmy dokumentalne. To były filmy fabularne i takim też będzie (tak można w każdym razie wnioskować z doniesień) "Janosik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale że będzie to częściowo dokument to jestem pewien w 100%.
Chyba mylisz pojęcia? Na filmwebie film ten nie jest zaliczony do kategorii "dokumentalny", a skoro miałby mieć elementy dokumentu na pewno by to uwzględnili, prawda? Jest on podpisany pod trzy kategorie: "Przygodowy", "Dramat" i "Kostiumowy", wiec coś jak "Ogniem i Mieczem". Jeśli film oparty jest o prawdziwe wydarzenia nie czyni go dokumentem. Tak więc uważam, że Ichibanboshi-kun ma rację.

Edit: Ktoś mnie uprzedził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 11:33, Anjinsan napisał:

/.../


Sama Agnieszka Holland mówiła, że nowy Janosik będzie filmem częściowo dokumentalnym. Sam nie wiem co miała dokładnie na myśli, ale pewnie chodziło o to, że będzie tam bardzo dużo autentycznych faktów z życia legendarnego Janosika. Tak czy siak, film będzie fabularny przede wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 11:38, Jackaloppe napisał:

Sama Agnieszka Holland mówiła, że nowy Janosik będzie filmem częściowo dokumentalnym.
Sam nie wiem co miała dokładnie na myśli, ale pewnie chodziło o to, że będzie tam bardzo
dużo autentycznych faktów z życia legendarnego Janosika. Tak czy siak, film będzie fabularny
przede wszystkim :)


Chodziło zapewne o to, że Holland skoncentrowała się na autentycznych dokonaniach Janosika, przestudiowała i przeanalizowała dużo oryginalnych zapisków z epoki i na nich głównie oparty jest film. W każdym razie, znając dotychczasowe dokonania Holland, z przyjemnością wybiorę się do kina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 11:23, Jackaloppe napisał:

Co do remake''u, to wiesz. Już
ktoś kiedyś wykorzystał historię Janosika, więc w ostateczności tę produkcję można tak nazwać.


W ten sposób to wszystkie filmy o II WŚ można nazwać remake''ami tego pierwszego - w końcu opowiadają o tym samym - II WŚ, i "gdzieś już to widziałem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 11:17, Jackaloppe napisał:

BTW Dziwi mnie tak słaba reklama nowej "13 Dzielnicy". Film wchodzi do kin w przyszłym
tygodniu, a ja wczoraj pierwszy raz o nim usłyszałem :) Nie żeby mi się podobał pierwowzór,
ale zwykle takie łubu-dubu jest mocno reklamowane...


Pierwowzór ? masz na myśli "Ucieczkę z Nowego Jorku" w reż. Johna Carpentera z Kurtem Russelem ,
czy też niech go piekło pochłonie , beznadziejny gniot , Rambo dla ubogich "XIII dzielnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 15:10, kerkas napisał:

/.../


Mam na myśli (niech go piekło pochłonie) gniot noszący tytuł "13 Dzielnica".
"Ucieczka z Nowego Jorku" to według mnie film bardzo dobry, zasługujący na dobre słowo :)

@rob006
Może rzeczywiście nowego Janosika nie można nazwać remake''iem. Ale gdzieś już to widziałem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się