HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2009 o 15:10, kerkas napisał:

Pierwowzór ? masz na myśli "Ucieczkę z Nowego Jorku" w reż. Johna Carpentera z
Kurtem Russelem ,


I tak najlepszy filmem Carpentera będzie "Oni żyją", gdy pierwszy raz ujrzałem ten film to wręcz go pokochałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 15:19, rob006 napisał:

A co ma wspólnego "XIII dzielnica" z "Ucieczką z Nowego Jorku"? Nawet miasto się nie
zgadza...


"XIII dzielnica" to remake "Ucieczki z Nowego Jorku"
tak samo Doomsday też jest remake-iem "Ucieczki..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 15:25, Ichibanboshi-kun napisał:

> Pierwowzór ? masz na myśli "Ucieczkę z Nowego Jorku" w reż. Johna Carpentera
z
> Kurtem Russelem ,


I tak najlepszy filmem Carpentera będzie "Oni żyją", gdy pierwszy raz ujrzałem ten film
to wręcz go pokochałem :)


A poniższe widziałeś ?.


Gwiezdny przybysz , Christine , Atak na posterunek 13
, dopóki Carpenter dysponował małym budżetem jego filmy były naprawdę niezłe , niestety jak to ktoś powiedział im większy budżet tym mniejsza wyobrażnia , Carpenter zjadł własny ogon , zresztą wystarczy popatrzeć na jego ostatnie dokonania, nie one jeden niestety (W. Friedkin , George Roy Hill , Orson Welles).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na ''''13 dzielnica - Ultimatum''''. Film niestety taki sobie, fani trzynastej dzielnicy mogą poczuć się rozczarowani. O ile część pierwsza wyróżniała się od innych tego typu produkcji, chociażby bardzo fajnym francuskim klimatem i pierwszorzędnym parkourem, to część druga zamiast te elementy odpowiednio rozwinąć, tylko je ogranicza. Nie wspominając już o fabule, która jest taka jakaś czerstwa. Tak ogólnie to nie polecam kontynuacji 13 dzielnicy, najlepiej pozostać przy niezłej pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Sebacie, ma Pan 100% racji. Widziałem ten film i mam identyczne zdanie, więc od siebie nic nie będę dodawał. Jedynka zamiata, dwójka ssie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 16:16, MaccCry napisał:

/.../ Jedynka zamiata, dwójka ssie.

Dokładnie. Nic dodać, nic ująć. :)
Chociaż nie, mam coś do dodania.
Jak można było skopać taki potencjał ?
Luc Besson niestety tutaj się nie popisał, a szkoda... Ostatnio coraz gorzej idzie mu robienie filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj TVP postanowiła zaserwować pierwszą cześć jednej z lepszych trylogii akcji, Tożsamość Bourne''a. Pamiętam, że jakiś czas temu wyemitowano także Krucjatę Bourne''a. Ominęło mnie Ultimatum czy po prostu nasza publiczna nie spieszy się z wykupieniem licencji?

TVP1, 20.20. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam prośbę szukam Anime nie pamiętam nazwy tyle co pamiętam kiedyś leciał na TVP2 i TVP był tam duch lasu i chłopak z demoniczną ręką jak ktoś kojarzy da nazwę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 17:21, Nerr012 napisał:

Siemka mam prośbę szukam Anime


Na 99% tytuł to Księżniczka Mononoke, swoją drogą, całkiem przyjemnie się oglądało. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 17:23, Adjatha napisał:

> Siemka mam prośbę szukam Anime

Na 99% tytuł to Księżniczka Mononoke, swoją drogą, całkiem przyjemnie się oglądało. :]

Dzięki poznałem odrazu po obrazku tego ducha dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 15:33, kerkas napisał:

"XIII dzielnica" to remake "Ucieczki z Nowego Jorku"


No ale niby skąd to wiesz? Bo remake''i mają to do siebie, że są bardzo podobne od oryginałów, a tu podobieństw za wiele nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 17:28, rob006 napisał:

> "XIII dzielnica" to remake "Ucieczki z Nowego Jorku"

No ale niby skąd to wiesz? Bo remake''i mają to do siebie, że są bardzo podobne od oryginałów,
a tu podobieństw za wiele nie widzę.


W nieistniejącym już miesięczniku "CINEMA" był cały artykuł o remake-ach , remake-ach remake-ów itd. i tam była informacja iż "XIII dzielnica" jest remake-iem "Ucieczki z Nowego Jorku" , "Wściekłe psy" Tarantino to "remake" (ordynarny plagiat) Lung fu fong wan (1987) reżyser: Ringo Lam''s , "Szakal" z Willisem to remake "Dnia szakala" itp. ogólnie dzisiejsze kino wręcz karmi się remake-ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale na jakiej podstawie doszli do tego, że jest to remake? Co w tych filmach jest takiego podobnego, aby można było stwierdzić, że powstały na bazie tego samego scenariusza? Bo to że ktoś coś gdzieś napisał jakoś nieszczególnie mnie przekonuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 23:58, rob006 napisał:

No ale na jakiej podstawie doszli do tego, że jest to remake? Co w tych filmach jest
takiego podobnego, aby można było stwierdzić, że powstały na bazie tego samego scenariusza?
Bo to że ktoś coś gdzieś napisał jakoś nieszczególnie mnie przekonuje...


Zatem przypatrz się bliżej i porównaj dokładnie - nie będę Ci odbierał radości z powtórnego oglądania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 23:42, Starscream napisał:

Cinema juz nie istnieje?
Mam gdzies w szafie kilkadziesiat numerow, moja mama kupowala pare lat temu
Myslalem ze sie jeszcze trzyma


Niestety pismo zamknięto jakiś czas temu , też żałuję na pocieszenie dodam że pismem o filmach w stylu CINEMY jest miesięcznik MOVIE.
Mam kilka roczników CINEMY(mam osobisty sentyment do tego czasopisma gdyż kilka razy wydrukowali mój list w dziale listy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 23:58, rob006 napisał:

No ale na jakiej podstawie doszli do tego, że jest to remake? Co w tych filmach jest
takiego podobnego, aby można było stwierdzić, że powstały na bazie tego samego scenariusza?
Bo to że ktoś coś gdzieś napisał jakoś nieszczególnie mnie przekonuje...


XIII Dzielnica:

Spoiler

Akcja filmu rozgrywa się w roku 2010 w Paryżu . Miasto jest podzielone na dzielnice. Jedną z nich jest 13 Dzielnica, oddzielona (na polecenie rządu) murem od reszty miasta. Gangi są tu jedyną władzą, żadnych praw, żadnych reguł, żadnych zasad... Jedyną osobą, która próbuje utrzymać porządek w Dzielnicy jest Leito walczący z gangsterami i handlarzami narkotyków.


Ucieczka z Nowego Jorku:
Spoiler

Rok 1997. Manhattan jest odciętą od świata, otoczoną murem wyspą, na którą zsyłani są najgroźniejsi przestępcy. Rządzą się własnymi prawami, a przeżyje ten, kto dostosuje się do panujących tam warunków.Nowym Jorkiem rządzi Duke (Isaac Hayes)



"XIII..." :
Spoiler

Damien, znakomicie wyszkolony agent oddziału prewencji, specjalista sztuk walki dostaje do wykonania nowe zadanie. Tym razem rząd stawia go na czele najbardziej niebezpiecznej misji w jego karierze. W ciągu 24 godzin musi odzyskać bombę masowego rażenia, skradzioną przez gang Tahy. Odpowiedzialny za akcje musi znaleźć sprzymierzeńca. Będzie nim Leito. Nikt nie zna 13 Dzielnicy lepiej.



"Ucieczka..." :
Spoiler

W wyniku katastrofy lotniczej samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych rozbija się na wyspie, a on sam zostaje schwytany przez kryminalistów.Początkowo dla uratowania prezydenta wysłane zostają specjalne oddziały, jednakże wycofują się szybko, gdyż więźniowie informują ich, że posiadają już głowę państwa i jakakolwiek ingerencja przyczyni się do jego śmierci. W sytuacji patowej do odbicia prezydenta oraz posiadanego przez niego specjalnie przygotowanego nagrania, mającego zapobiec eskalacji konfliktu zimnowojennego między USA a Związkiem Radzieckim wysłany zostaje Snake Plissken. Szef więzienia zleca uwolnienie głowy państwa skazańcowi i ekskomandosowi. Jeśli Snake Plissken (Kurt Russell) wypełni zadanie, jego wyrok zostanie anulowany. W jego ciało wstrzyknięte zostały wcześniej dwie kapsułki, które po 24 godzinach, jeżeli nie wróci z prezydentem, rozpuszczą się i spowodują jego śmierć. Przewodnikiem Snake-a jest Cabbie (Ernest Borgnine)



"XIII..." :
Spoiler

Damien nagle znajduje się w sytuacji, kiedy po raz pierwszy musi zakwestionować rozkazy przełożonych...

z wiadomych powodów

"Ucieczka..."
Spoiler

W trakcie ucieczki Plissken podmienia jednak kasetę z nagraniem dla prezydenta na kasetę jednego ze swoich informatorów i sprzymierzeńców, co powoduje że zamiast przesłania odtworzona zostaje kaseta z nagraniami muzycznymi.



Uff... jak widzisz nie da się ukryć że jeden film jest nową wersją drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób do tego podchodząc to nowy Janosik jest remake''iem starego - w końcu też główny wątek ma kilka podobnych elementów,a że film jest całkiem inny to już nieważne... :D

@Ichibanboshi-kun
Radości nie odbierzesz, bo powtórnie oglądać nie zamierzam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obejrzałem sobie pierwszy raz ''''Slumdog. Milioner z ulicy'''' i wcale nie żałuję, że zrobiłem to dopiero teraz. To prawda co mówią o tym filmie, jedni film kochają inni nienawidzą. Ja jestem mniej więcej tak po środku. Trafiły się elementy które zarówno polubiłem jak i takie które mnie odrzuciły. Do największych zalet zaliczyłbym ogólny zarys fabuły i oczywiście dorosłą Latike. :D A to co mnie rozczarowało to przede wszystkim dziwne podobieństwo ''''Slumdoga'''' do ''''Miasta Boga'''' i taki nijaki główny bohater - za co odejmuje dwa punkty od oceny końcowej. Film całkiem niezły, ale niestety po tych wszystkich pozytywnych opiniach jestem trochę rozczarowany, ode mnie film 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się