HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2009 o 10:45, A-cis napisał:

/.../


Jak nie patrzeć mogłeś użyć opcji "Spoiler". Nie wtajemniczyłbym się w fabułę jednego z filmów, które planuję obejrzeć :) Poza tym western nie zawsze musi traktować o szeryfie walczącym z bandą złodziejaszków ;D "Zabójstwo Jessy''ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" to też dobry western, a jednak fabułą wyróżnia się spośród wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 01.09.2009 o 11:10, A-cis napisał:

Po drugie. Odpowiedź na jakiś film to nie jest o samo co twórcze rozwinięcie pomysłu.
To jest często coś zupełnie przeciwstawnego. Np. "Władcę much" Goldinga na upartego można
by nazwać odpowiedzią na "Dwa lata wakacji" Verna. Ale przecież to są dwie zupełnie odmienne
pozycje. I prawdopodobnie gdyby spytać o to Goldinga, to by się wyparł jakichkolwiek
inspiracji. W przypadku naszych filmów nie wiem czy intencją reżysera "Rio Bravo" była
jakakolwiek polemika z reżyserem "W samo południe". Być może recenzent coś wie. Ale najprawdopodobniej
tylko spekuluje i doszukuje się czegoś co nie miało miejsce.
Ja uwierzyłbym, gdybym przeczytał wypowiedź H. Hawksa na ten temat.


Były takie wypowiedzi zarówno H.Hawksa jak i J.Wayne-a pierwszemu film się nie podobał a drugi uznał go za najgorszy amerykański western i szczerze nie lubił.
Żródło film dok. "John Wayne - amerykańska legenda"

Dnia 01.09.2009 o 11:10, A-cis napisał:

> Ps. Sprawdż dane tytuły na IMBD.
Nie wiem co to jest. Jakiś portal?


The Internet Movie Database mnóstwo informacji o filmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 10:12, rob006 napisał:

> j.w.

Żadna z takich "odpowiedzi" nie odpowiada na mój post, ale mniejsza o to. Doomsday to
wg ciebie też remake Ucieczki i nie jest w stanie niczym zaskoczyć widza? :D


Każdy widzi to co chce widzieć i tyle.
Doomsday nie jest remake''iem "Ucieczki..." ale też ma dużo nawiązań do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 18:09, kerkas napisał:

Doomsday nie jest remake''iem "Ucieczki..." ale też ma dużo nawiązań do niej.


A to dziwne, bo mi Doomsday wydaje się bardziej podobny do Ucieczki, choćby z powodu postapokaliptycznego klimatu, który w Ucieczce można było wyczuć, a którego w XIII dzielnicy nie było ani za grosz. Zresztą to już chyba nie ważne, bo właśnie odkryłem, że Ucieczka również była rekamke''iem, a konkretnie remake''iem Porwania prezydenta z 1980 roku

http://www.imdb.com/title/tt0080997/plotsummary

During a visit to Toronto, the USA president is abducted by a crazed South American terrorist and held captive in an armored truck wired with explosives. A relentless secret service agent tries to rescue the president before midnight when the truck will detonate.

Prezydent, porwanie przez terrorystów, groźba wybuchu, uciekający czas, no i główny bohater śpieszący na ratunek - remake jak w mordę strzelił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 01.09.2009 o 18:38, rob006 napisał:

Zresztą to już chyba nie ważne, bo właśnie odkryłem, że Ucieczka
również była rekamke''iem, a konkretnie remake''iem Porwania prezydenta z 1980 roku

http://www.imdb.com/title/tt0080997/plotsummary

During a visit to Toronto, the USA president is abducted by a crazed South American
terrorist and held captive in an armored truck wired with explosives. A relentless secret
service agent tries to rescue the president before midnight when the truck will detonate.


Prezydent, porwanie przez terrorystów, groźba wybuchu, uciekający czas, no i główny bohater
śpieszący na ratunek - remake jak w mordę strzelił :D


Zrozumiałem co chcesz powiedzieć , faktycznie możliwości zainterpretowania takiego a takiego filmu jako remake są bardzo szerokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś na TV4 świetna parodia staroszkolnych filmów walki (przede wszystkim tych z Jackiem Chanem) - Kung Pow, wejście Wybrańca.
szczerze polecam, o ile oczywiście znacie i lubicie schematyczne produkcje z Hongkongu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję obejrzeć kilka nowszych filmów i chciałem się podzielić z wami moimi odczuciami:
pierwszym filmem był bruno niemuszę chyba nikomu tego przedstawiać film okazał się totalną klapą i całkowitym dnem jeżeli oglądaliście borata zupełnie niemożna obu filmów poruwnywać... bruno to historia pewnego geja który poszukując sławy wyjeżdża z swojego kraju w podróż do ameryki szukając lepszego jutra... cały film opiewa temat gejostwa, głupoty ludzkiej. Koleś lata w czarnych obcisłuch nelonowych spodniach i myśli że będziemy się z tego śmiać jak obmacuje innych facetów... zupełnie mnie ta komedia nie śmieszyła niemiałem ochoty obejrzeć nawet do końca...
DRUGIM FILMEMJEST anakonda 4 krwawy szlak jeżeli lubicie sztuczne i stare metody filmografii polecam... natomiast dla takicxh osób jak ja niech ręka boska was chroni od tego filmu :) też dno... filom w niektórych momętach trzyma w napięciu natomiast wykonanie jego jest słabe zaczynając na wyglądzie anakondy(100% wirtualna porażka)kończąc na metodzie nagrywania osób w pojazdach...

Godnym polecenia jest film chooligans starsza produkcja ale bardzo fajna... opowiada o grupce osób oddanych swojemu klubowi piłkarskiemu walczącemu z innymi kibicami... film ma bardzo wciągającą i ciekawą fabułe super wykonany, polecam zwłaszcza dlatego że nieedawno pojawiła się 2 czesc tego filmu chooligans2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomóc? Był kiedyś w telewizji taki film, gdzie gościu chciał zapobiec jakiemuś zamachowi czy podłożeniu bomby, miał sąsiadów którzy okazali się zamachowcami a on późno to odkrył. Koniec filmu był smutny ponieważ stracił przytomność i w tym czasie podłożono ładunek do jego samochodu i niestety to właśnie jego samochód wybuchnął także wina spadła na niego. Smutny film ale nie pamiętam tytułu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hooligans tak sie pisze.

Od siebie dodam film, ktory wreszcie udalo mi sie ogladnac. ''Fear an Loathing in Las Vegas'', w Polsce znany pod tajemniczym tytulem ''Las Vegas Parano''. Do obejrzenia w niezlej jakosci na Youtube z polskim lektorem. Goraco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję trzech, czterech filmów na wieczór horrorów i thrillerów :P Ze znajomymi preferujemy zdecydowanie filmy ryjące psychikę od hektolitrów krwi i mózgu rozciapcianych artystycznie na ścianie. Jakie tytuły możecie polecić?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym z lepszych jest Cube: Zero.
Specjalnie krwawy nie aczkolwiek miło się go ogląda :P
Piła V? IV? jakoś tak. Każda piła jest krwawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2009 o 21:07, Smocza napisał:

Poszukuję trzech, czterech filmów na wieczór horrorów i thrillerów :P


Siedem, Event Horizon, Piła (tylko i wyłącznie pierwsza), Cube (również tylko ten pierwszy), Requiem dla snu (ryje psychikę, choć pod thriller czy horror nijak podciągnąć się nie da). to tak na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 21:07, Smocza napisał:

Witam!

Poszukuję trzech, czterech filmów na wieczór thrillerów


thrillery:

Andromeda niesie śmierć
Autostopowicz 1985 r.
Azyl
Bez wyjścia 1987 r..
Cena strachu 1952 r.
Chiński syndrom 1979 r.
Coma 1978 r.
Czysta formalność 1994 r.
Dolores Claiborne reż. Taylor Hackford
Dom gry 1987 r.
Dzień Szakala 1973 r.
Gasnący płomień 1944 r.
Gra 1997 r.
Gry wojenne 1983 r.
JFK 1991 r.
Kręte schody 1946 r.
M jak Morderca 1931 r.
Martwa cisza 1989 r.
Milczenie owiec 1991 r.
Misery 1990 r.
Mój brat Kain 1992 r.
Nędzne psy 1971 r.
Nieznajomi z pociągu 1951 r.
Noc myśliwego 1955 r.
Ostatnia fala 1977 r.
ODMIENNE STANY ŚWIADOMOŚCI - zryje twoją psychikę.
Płytki grób 1994 r.
Pojedynek na szosie 1971 r.
Prosty plan 1998 r.
Plan lotu
Ptaki
Przylądek strachu 1962 r.
Psychoza 1960 r.
Rozmowa 1974 r.
Synalek
Syriana
Spartan
Telefon
Tłumaczka
Ucieczka z Nowego Jorku 1981 r.
Uciekający pociąg 1985 r.
Upadek 1993 r.
W kręgu zła 1970 r.
Widmo 1954 r.
Zawrót głowy 1958 r.
Zbieg z Alcatraz 1967 r.
Zawód: szpieg (Spy Game)
Zakładnik (Collateral)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tej listy szczególnie dobrze wspominam Telefon z Farrellem i nonkonformistycznego Zakładnika (mowa o filmie z Cruisem). natomiast zakończenie Uciekającego pociągu (który dość ciężko mi się oglądało, do tego denerwujący Eric Roberts w roli przygłupa) było MEGA, warto przebrnąć przez cały film by je zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 21:39, Azra napisał:

z tej listy szczególnie dobrze wspominam Telefon z Farrellem i nonkonformistycznego Zakładnika
(mowa o filmie z Cruisem).


Telefon film z 1968r. z Charlsem Bronsonem o ten film mi chodziło.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2009 o 21:07, Smocza napisał:

Poszukuję trzech, czterech filmów na wieczór horrorów i thrillerów :P Ze znajomymi preferujemy
zdecydowanie filmy ryjące psychikę od hektolitrów krwi i mózgu rozciapcianych artystycznie
na ścianie. Jakie tytuły możecie polecić?

Z horrorów nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz gorąco polecam klasykę gatunku czyli ''''Egzorcystę'''' i ''''Coś''''. Zapewniam te filmy są naprawdę konkretne. :D A z thrillerów gorąco polecam chociażby ''''Milczenie owiec'''', ''''Siedem'''' i ''''Podziemny krąg''''. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 21:08, Akoss-94 napisał:

Jednym z lepszych jest Cube: Zero.
Specjalnie krwawy nie aczkolwiek miło się go ogląda :P


cube? o tych sześcianach?? że niby ma być straszny?
Polecam dom woskowych ciał
Tamara - mniej znana produkcja ale mi się podobało
teksańska masakra - chyba karzdy to zna
Hostel 1 i 2 - to było niezłe krew lała się strumieniami


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się