HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wezmę Event Horizon, Ucieczkę z NJ, Egzorcystę i jeszcze popatrzę co tam mają w wypożyczalni ;) Dzięki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ogladal ktos wczoraj miecz prawdy na tvp1? Mnie sie nie udalo, ale chetnie poznalbym wasze opinie na temat pierwszego odcinka. Czy adaptacja udana, czy tez moze kaszana jakich malo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, "Coś" i ta mroźna ciemna Antarktyda w połączeniu z Obcymi; oglądałem to jako mały dzieciak, może nie jest straszny, ale w tej konwencji zaskakująco trzyma w napięciu (bo kto by się spodziewał?)

Co do gatunku, bardzo lubię serię "Wysłannik Piekieł", choć są gorsze i lepsze części, polecam skompletowanie i obejrzenie całej sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 09:57, mariowsad napisał:

Polecam dom woskowych ciał


Chyba nie ze względu na Paris Hilton? :P

Słaby film. Pierwsze trzy kwadranse wloką się w nieskończoność. Zanim się film rozkręci zdąży się już znudzić. Potem jest trochę lepiej ale nadal nie nadzwyczajnie. Jedyne co zasługuje na uwagę to tytułowy dom woskowych ciał. Mam na myśli scenografię. Naprawdę dekoratorzy i rzeźbiarze dali czadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 14:25, Anjinsan napisał:

Słaby film. Pierwsze trzy kwadranse wloką się w nieskończoność. Zanim się film rozkręci
zdąży się już znudzić. Potem jest trochę lepiej ale nadal nie nadzwyczajnie. Jedyne co
zasługuje na uwagę to tytułowy dom woskowych ciał. Mam na myśli scenografię. Naprawdę
dekoratorzy i rzeźbiarze dali czadu.


Haha, to on w ogóle się rozkręca XD? Film słaby, że najstraszniejszy w nim jest właśnie jego poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry że tak późno odpisuję ale miałem lekkie zawirowania czasowe ... ;-D. I co? Tylko tyle masz do powiedzenia? A poza tym film kopie rzyć prawda? ;-P

PS.

Spoiler

I jak? Zauważyłeś wstawione klatki z Tylerem i inne smaczki?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podobał, fakt niezła scenografia ;p lubie tego typu filmy (paczka znajomych wyjeżdża na wakacje i wraca tylko jeden) znacie może podobne tego typu??? byłbym wdzięczny za podanie nazw

a widzieliście kac vegas????????? ta komedia wymiata miałem okazję ją obejrzeć wczoraj, nieziemska!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 16:25, mariowsad napisał:

lubie tego typu filmy (paczka znajomych
wyjeżdża na wakacje i wraca tylko jeden) znacie może podobne tego typu??? byłbym wdzięczny
za podanie nazw


Wpisz w google "slasher" albo kliknij:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Slasher

Właściwie wszystkie tego typu filmy są kręcone według tego schematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2009 o 13:25, waldiben napisał:

Tak, "Coś" i ta mroźna ciemna Antarktyda w połączeniu z Obcymi; oglądałem to jako mały
dzieciak, może nie jest straszny, ale w tej konwencji zaskakująco trzyma w napięciu (bo
kto by się spodziewał?)

Nie każdy horror musi być super straszny. Sam też byłem lekko zaskoczony, że "Coś" - tak jak wspomniałeś - aż tak mocno trzyma w napięciu i właśnie to jest potęgą tego filmu. :)

Oszukać przeznaczenie 4 - Zwabiony wersją 3D udałem się na ten film do kina. Pierwsza i druga część była całkiem fajna, ale po niezbyt udanej części trzeciej miałem pewne obawy i jak się później okazało całkiem słusznie. Czwórka kontynuuje to co rozpoczęła część trzecia, czyli gwałtowną tendencje spadkową. Moja ocena 5/10 - fani całej serii Piła może poczują się zadowoleni, ale w tej serii niestety wieje monotonią i nudą, i wprowadzenie 3D tylko nieznacznie ratuje ten film. Oby [Rec] 2, Zejście 2 i Piła VI okazały się lepszymi filmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o czym konkretnie mówicie, ale ja też polecam "Coś". Jeden z moich ulubionych filmów, z niszczącą muzyką i klimatem mrożącym szkliwo w zębach. No i super rola Kurta Russella. Polecam (nomen omen) gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"The Thing" Carpentera rzeczywiście jest mocne, właściwie to jeden z najlepszych horrorów jaki oglądałem. Do dziś pamiętam jak za pierwszym razem oglądałem i zastanawiałem się kto już został zainfekowany a kto jest czysty :)
Swoją drogą, niedługo powstanie kolejny wspaniały horror którego akcja osadzona jest na Antarktydzie bo Guilermo del Toro będzie ekranizował nowelę "W Górach Szaleństwa" Lovecrafta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję obejrzeć "Upadek" z Michaelem Douglasem. Świetny film. Doskonale rozumiem bohatera, każdego chyba czasem trafi szlag i ma ochotę wymierzyć ''sprawiedliwość'' po swojemu.

Spoiler

I mimo, że D-fens okazuje się zwykłym świrem i mordercą, to szkoda się robi kiedy umiera. "Byłem szybszy." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 20:46, Erton napisał:

Nie wiem, o czym konkretnie mówicie, ale ja też polecam "Coś". Jeden z moich ulubionych
filmów, z niszczącą muzyką


wiadomo Morricone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzależniłem się od "The IT Crowd" :D
szkoda tylko że ten serial ma tak mało odcinków :/ jak narazie widziałem 3 sezony, jest ich więcej ? W jednym sezonie jest 6 odcinków tylko :/
Poleci mi ktoś może coś podobnego ? Coś w tym stylu i z tym specyficznym angielskim humorem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście kac vegas?

film o 4 kumplac h którzy pojechali na wieczór kawalerski do las vegas... Kiedy rano budzą się po udanej imprezie okazuje się że nic niepamiętają oprócz potwornego kaca... nikt niewie co się stało w nocy... razem próbują odtworzyć zdarzenia z poprzedniego wieczora i im więcej sobie przypominają tym bardziej orientują się w jakie popadli tarapaty...

komedia wymiata! niesamowite poczucie humoru i akcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył ( ;D ) na TVP2 (bez reklam :D) leci Gladiator.
Świetny film, cudowny soundtrack. Nic tylko oglądać i podziwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 20:09, windows00 napisał:

Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył ( ;D ) na TVP2 (bez reklam :D) leci Gladiator.
Świetny film, cudowny soundtrack. Nic tylko oglądać i podziwiać.


Faktycznie jest bez reklam. I zgadzam sie, ze film jest swietny. Ale ogladanie go w telewizji ma jedna zasadnicza wade. Film jest z gadaczem. Swego czasu za 10 PLN w kiosku w zestawie z drugim filmem kupilem Gladiatora na DVD. I mam tak jak lubie po angielsku z polskimi napisami. Na dodatek okazalo sie, ze mam wersje rozszerzona tego filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się