HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2009 o 13:20, Puszkin napisał:

Czy ktoś widział najnowsze klipy z Drogi adaptacji książki pod tym samym tyt. ? Powiem
że szykuje się jedna z lepszych ekranizacji książki jakie w ogóle do tej pory wyszły.

Też widziałem fragmenty tego filmu jak tylko się pokazały. Wszystko wskazuje na to, że będzie to znakomity film, może nawet jeden z najlepszych filmów tego roku, no ale w sumie jest jeszcze za wcześnie aby o tym przesądzać. W każdym bądź razie na film czekam z ogromną niecierpliwością. :)

PS. Wiadomo kiedy będzie polska premiera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z polską premierą jak na razie wielkie G nic nie wiadomo nawet daty na filmwebie nie ma a premiera praktycznie za miesiąc. A że adaptacja będzie wierna to wiem, pierwsza scena to przeniesienie całkowicie książki i tego dialogu na film, czytałem pamiętam :) nawet to co on mówi to można by tak samo na polski przetłumaczyć jak było w książce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzy trailery, które ostatnio wygrzebałem - wydały mi się interesujące.

The Road (postapokaliptyczny klimat i ogólnie pojęte kino drogi. podobno na podstawie jakiejś dobrej książki, poszperam i może wrzucę info. ofc brak danych co do polskiej premiery filmu).
http://www.youtube.com/watch?v=hbLgszfXTAY&feature=channel
http://www.filmweb.pl/f419050/Droga,2009

Law abiding citizen (Leonidas mści się za śmierć rodziny i robi rozpiździel w całej Filadelfii... jednocześnie siedząc w więzieniu. światowa premiera za miesiąc, brak premiery w Polsce).
http://www.youtube.com/watch?v=PzxHnXDOsbw
http://www.filmweb.pl/f475202/Law+Abiding+Citizen,2009

Daybreakers (film o wampirach, trochę zalatuje Blade''em. założenie filmu durne, fabuła też nie za mądra - ale może być niezła jatka dla fanów krwiopijców. światowa premiera w styczniu).
http://www.youtube.com/watch?v=W9roxtugaUo
http://www.filmweb.pl/f209723/Daybreakers,2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 20:31, Wojman napisał:

Faktycznie jest bez reklam. I zgadzam sie, ze film jest swietny. Ale ogladanie go w telewizji
ma jedna zasadnicza wade. Film jest z gadaczem. Swego czasu za 10 PLN w kiosku w zestawie
z drugim filmem kupilem Gladiatora na DVD. I mam tak jak lubie po angielsku z polskimi
napisami. Na dodatek okazalo sie, ze mam wersje rozszerzona tego filmu.


Ta wersja jest o tyle fajna jeszcze, że ma wklecone wycięte minuty no i dźwięk DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 15:52, Baluk25 napisał:

Oszukać przeznaczenie 4 - dobry ?


Ja bym w ciemno powiedział, że to śmieć. Ale obecnej ,,młodzieży" się podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mówił że śmierci już takie wymyślają, takie żenujące.Filmu z tego co mi mówił nie obejrzał do końca bo nudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 16:52, Baluk25 napisał:

W sumie...1 Była fajna, ale reszta części taka zbyt schematyczna, ciągle to samo. :P

Jakieś inne opinie ?

Ziomens, spokój. Szkoda czasu. Skoro część 2. była taka beznadziejna, że boli, to 4. musi być beznadziejna że "śmierć". Jeśli wiesz co mam na myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwójka była do bani, to racja, ale jedynka i trójka były świetne...Dobra, posłucham was, najwyżej kiedyś kupię na DVD. A jaki film który leci w kinach polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trójka miała pare dobrych scen (autostrada i niektore sceny śmierci) a jedynka była dość nowatorska i to by było na tyle. Dwójka najsłabsza, czwórki nie widziałem
Cała seria słaba;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:12, Baluk25 napisał:

Dwójka była do bani, to racja, ale jedynka i trójka były świetne...Dobra, posłucham was,
najwyżej kiedyś kupię na DVD. A jaki film który leci w kinach polecacie ?


Wiesz, teraz to jest lekki zastój w kinach. Jeżeli ja bym MUSIAŁ się na coś wybrać to szedłbym na "Janosika. Historię Prawdziwą" lub na "Enen". Oba filmy polskie, ale wydają się być całkiem OK. Szczególnie interesuje mnie kreacja Janosika w nowym filmie Agnieszki Holland ;)

Jednak póki co oba filmy zbierają na filmwebie noty co najwyżej średnie...

Poza tym wydaje mi się, że szukasz jakiegoś tytułu, aby wybrać się do kina z kumplami. W tym tygodniu o to ciężko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 22:12, Jackaloppe napisał:


Poza tym wydaje mi się, że szukasz jakiegoś tytułu, aby wybrać się do kina z kumplami.
W tym tygodniu o to ciężko :/


Dokładnie tak ! :D A coś w następnym? Tytułu nie pamiętam ale kojarzę, że to ,,Godny następca Bonda i Bourna". Dobry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 22:28, Baluk25 napisał:

,,Godny następca Bonda i Bourna". Dobry ?


Widziałem trailer w TV, ale za Chiny nie mogę sobie w tym momencie przypomnieć tytułu ;s Sorry. Jak sobie przypomnę to dam znać ;)

A co do następnego tygodnia to z całego serca polecam nowy film Quentina Tarantino pt. "Bękarty Wojny". Zapowiada się naprawdę wielkie widowisko.

Jeżeli lubisz Grafielda to wychodzi nowy film traktujący o jego przygodach. Według mnie to już lekko wyczerpany temat...

No i grzechem byłoby nie wspomnieć o filmie pt. "9". Co prawda jego premiera w Polsce odbędzie się dopiero 18 września, ale nowe dzieło Tima Burtona zapowiada się na jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) film animowany roku 2009 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Godny rywal Bonda i Bourne''a

Largo Winch

Reklama w zeszłym numerze CDA była. Jako fan Bonda, Bourne''a i innych "madafaków" jestem zobowiązany aby ten film obejrzec, jednak wątpię, czy będzie tak dobry ja ww filmy (6.6 na imdb, czyli dobry średniak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2009 o 22:28, Baluk25 napisał:

Dokładnie tak ! :D A coś w następnym? Tytułu nie pamiętam ale kojarzę, że to ,,Godny
następca Bonda i Bourna". Dobry ?

Jak z kumplami, znaczy się z paczką, to polecam The Hangover- świetne, zabawne,lekkie , albo jeśli was wpuszczą, to na Inglourious Basterds, choć nie oglądałem, no bo jak, to polecam, bo warto się pochwalić, że się było na filmie Quentina(choć taki poziom ostatnio prezentuje, że lepiej idź na The Hangover:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 22:46, MaccCry napisał:

Reklama w zeszłym numerze CDA była. Jako fan Bonda, Bourne''a i innych "madafaków" jestem
zobowiązany aby ten film obejrzec, jednak wątpię, czy będzie tak dobry ja ww filmy (6.6
na imdb, czyli dobry średniak).

Serial jak na tamte czasy dawał się oglądać, więc i film nie powinien być jakiś słaby, ale czy ma szansę z Bondem? Moze z tym nowym tak, ale ze strymi absolutnie nie. Z Bournem też może mieć problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 22:59, MaccCry napisał:

Wiem, że był komiks LW, ale o serialu nic nie słyszałem. Jak go kiedyś oglądnę, to napiszę
co i jak :)

Lata temu był na Polsacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się