HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

w sumie.. tak jak byla taka scena w "chlopaki nie placza" (chyba) co wypozyczyli film pt. "smierc w wenecji" o gosciu, ktory plywal sobie ciagle lodka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 15:03, Azra napisał:

a Zauri nie dostanie -1 za pouczanie innych? dziwne.
wybiórcza ta twoja moderatorka.


Jak ci sie nudzi to idz sie pobawic na podworko. Do widzenia - BAN za spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, TVP funduje dzisiaj American Psycho na który akurat ostatnio miałem chrapkę. Szkoda tylko, że jak już człowiek dopadnie, to wieczorem. Późnym. 23.15, TVP1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 16:39, pirz napisał:

pojawił się, był

Spoiler

jednym ze skalpowanych niemców

;] albo był to ktoś baaaardzo do niego podobny...

Z moich spostrzeżeń wynika, że to nie był ON. Ale jak masz jakiś dowód to chętnie się z nim zapoznam. ;]

Dnia 16.09.2009 o 16:39, pirz napisał:

mam nadzieję, że mnie do tej grupy po naszej dyskusji nie zaliczasz ;]

Oczywiście, że Ciebie do tej grupy nie zaliczam. Od razu widać, że porządny z Ciebie fan QT. :) (żeby ktoś mnie przypadkiem źle nie zrozumiał, od razu napiszę, że nie ma tu żadnej ironii, sarkazmu, ani nic z tych rzeczy)

Dnia 16.09.2009 o 16:39, pirz napisał:

postem Twoim i hans''a_olo dałeś mi do zrozumienia, czego rzeczywiście w bękartach może brakować i na co
jest w istocie narzekać. brak tu zakręcenia fabuły, niechronologiczności, ''bez sensownych'' przejść. z tym po
krótkich przemyśleniach mogę się zgodzić. co nie zmienia faktu, że film i tak jest przynajmniej b.dobry i sam się
w przyszłości obroni ;]

No i sam widzisz, jak daleko Tarantino odbiegł od tego do czego przyzwyczaił widzów w poprzednich swoich filmach. Szczerze mówiąc ja osobiście jestem tym niezmiernie rozczarowany, dlatego też moja ocena filmu nie jest do końca obiektywna, bo patrzę na Bękartów przez pryzmat poprzednich dzieł Tarantino.

@Merovingian
Już od jakiegoś czasu chciałem przypomnieć sobie ten film, no i w końcu jest ku temu okazja. :)
Ale ta pora emisji... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 20:35, Dark_Sebat napisał:

Z moich spostrzeżeń wynika, że to nie był ON. Ale jak masz jakiś dowód to chętnie się
z nim zapoznam. ;]


hm... dowodu chyba nie znajdę w tym momencie żadnego, będąc za drugim razem w kinie na bękartach ktoś szepnął ''o jest quentin'' i w sumie to spostrzeżenie zdawało mi się trafne. później gdzieś jeszcze to czytałem. ale tak jak napisałem za pierwszym razem, pewności 100% nie mam.

Dnia 18.09.2009 o 20:35, Dark_Sebat napisał:

No i sam widzisz, jak daleko Tarantino odbiegł od tego do czego przyzwyczaił widzów w
poprzednich swoich filmach. Szczerze mówiąc ja osobiście jestem tym niezmiernie rozczarowany,
dlatego też moja ocena filmu nie jest do końca obiektywna, bo patrzę na Bękartów przez
pryzmat poprzednich dzieł Tarantino.


mówiąc o jakimkolwiek twórcy, pisarzu, malarzu czy reżyserze ciężko, lub wręcz niemożliwe jest ocenianie jego nowych prac odcinając się od starych. no chyba, że wcześniejszych się nie zna :P tak więc Twoja opinia jest subiektywna z innego powodu, choć nie przeczę, że opinie i Twoje wrażenia z poprzednich jego filmów wpływają na Twoją opinie bękartów. zresztą jak i u mnie, tylko w innym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś w końcu udało mi się przejść do kina na "Bękarty Wojny" film podobał mi się tak bardzo że nawet się nie spostrzegłem a już się kończył. film nie jest zbyt brutalny (jak na filmy Tarantino) a nawet zdarzają się śmieszne momentu. oczywiście bardzo podobała mi się postać grana przez Brada Pitta którą uważam za bardzo zabawną i pocieszną :) na filmie się nie zawiodłem i jak najbardziej go polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 21:36, Gregario napisał:

dziś w końcu udało mi się przejść do kina na "Bękarty Wojny" film podobał mi się tak
bardzo że nawet się nie spostrzegłem a już się kończył. film nie jest zbyt brutalny (jak
na filmy Tarantino) a nawet zdarzają się śmieszne momentu. oczywiście bardzo podobała
mi się postać grana przez Brada Pitta którą uważam za bardzo zabawną i pocieszną :) na
filmie się nie zawiodłem i jak najbardziej go polecam.

Ja się wybieram jutro właśnie na ten film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2009 o 21:53, Gregwil napisał:

Ja się wybieram jutro właśnie na ten film.

ja się od 3 dni wybierałem :P ale było warto. lubię Pitta i Tarantino więc nie mogłem przegapić tego filmu :) chociaż na innych aktorów występujących w filmie nie mogę narzekać. a i ta muzyka w filmie od razu wie się że to film Tarantino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 22:02, Gregario napisał:


> Ja się wybieram jutro właśnie na ten film.
ja się od 3 dni wybierałem :P ale było warto. lubię Pitta i Tarantino więc nie mogłem
przegapić tego filmu :) chociaż na innych aktorów występujących w filmie nie mogę narzekać.
a i ta muzyka w filmie od razu wie się że to film Tarantino :)

tarantiono nie należy do moich ulubionych rezyserii, ale zaintrygowała mnie fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 21:36, Gregario napisał:

dziś w końcu udało mi się przejść do kina na "Bękarty Wojny" film podobał mi się tak
bardzo że nawet się nie spostrzegłem a już się kończył. film nie jest zbyt brutalny (jak
na filmy Tarantino) a nawet zdarzają się śmieszne momentu.


Nie jest zbyt brutalny? :P Na pewno bardziej niż chociażby "Reservoir Dogs". Odcinanie skalpów, walenie kijem po łbie, rozstrzeliwanie i hektolitry juchy - oto "Bękarty Wojny" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2009 o 20:55, pirz napisał:

hm... dowodu chyba nie znajdę w tym momencie żadnego, będąc za drugim razem w kinie na bękartach ktoś
szepnął ''o jest quentin'' i w sumie to spostrzeżenie zdawało mi się trafne. później gdzieś jeszcze to czytałem.
ale tak jak napisałem za pierwszym razem, pewności 100% nie mam.

Komu wierzysz bardziej, komuś kto ma wątpliwej jakości wzrok, czy może tej oto raczej wiarygodnej stronce http://www.imdb.com/title/tt0361748/fullcredits#cast ? ;P

Dnia 18.09.2009 o 20:55, pirz napisał:

mówiąc o jakimkolwiek twórcy, pisarzu, malarzu czy reżyserze ciężko, lub wręcz niemożliwe jest ocenianie jego
nowych prac odcinając się od starych. no chyba, że wcześniejszych się nie zna :P

Amen. ;]

Dnia 18.09.2009 o 20:55, pirz napisał:

tak więc Twoja opinia jest subiektywna z innego powodu, choć nie przeczę, że opinie i Twoje wrażenia z
poprzednich jego filmów wpływają na Twoją opinie bękartów. zresztą jak i u mnie, tylko w innym stopniu.

Właśnie. I ten wpływ jest kluczowy, bo niektórzy są go całkowicie pozbawiani... Spotkałem nawet takie osoby które uważają Bękarty wojny za największe arcydzieło ostatniego dziesięciolecia... O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2009 o 22:27, Outlander-pro napisał:

Nie jest zbyt brutalny? :P

wiesz dla mnie film ogólnie nie jest brutalny a że parę scen się raptem trafi no cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 22:58, Gregario napisał:


> Nie jest zbyt brutalny? :P
wiesz dla mnie film ogólnie nie jest brutalny a że parę scen się raptem trafi no cóż.

Nie, w ogóle, co tam, że noga, ręka, mózg na ścianie, mam tak na codzień w domu przecież, to normalka.

Taaaak, to był żart! A tak serio ta wypowiedź o braku brutalności zabrzmiała patologicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2009 o 23:01, Outlander-pro napisał:

Taaaak, to był żart! A tak serio ta wypowiedź o braku brutalności zabrzmiała patologicznie.

kiepski ten żart. najwyraźniej inny film oglądałeś bo ja oprócz

Spoiler

jednego walenia kijem (pokazanego z większej odległości), ściągania skalpów, pokazaniu twarzy Hitlera dostającego prosto w nią serię z automatu i może wycinaniu swastyki na końcu filmu

tych brutalnych scen w których krew leje się litrami w połowie jak w Kill Bill nie mogę sobie przypomnieć. a to że jest było parę strzelanin to chyba jeszcez nie świadczy o brutalności filmu? w końcu akcja filmu dzieje się podczas II WŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2009 o 23:01, Outlander-pro napisał:

Taaaak, to był żart! A tak serio ta wypowiedź o braku brutalności zabrzmiała patologicznie.

A dziwisz się ? Po tych wszystkich Piłach Bękart wojny wyglądają jak pozbawiona przemocy bajka dla najmłodszych. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat ja nie oglądam bo nie lubię tych wszystkich dla mnie bezsensownych horrorów typu "Piła" ale nie przesadzajmy przez dosłownie kilka scen które można zliczyć na palcach jednej ręki "Bękarty..." nie zasługują na miano filmu brutalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 23:18, Dark_Sebat napisał:


> Taaaak, to był żart! A tak serio ta wypowiedź o braku brutalności zabrzmiała patologicznie.

A dziwisz się ? Po tych wszystkich Piłach Bękart wojny wyglądają jak pozbawiona przemocy
bajka dla najmłodszych. xD

Taaa, dobrze że nie oglądam tego typu filmów ;]

@Gregario
Weź się już nie odzywaj lepiej o.O
A żarty zawsze mam dobre, niezależnie od pogody i ilości kostek lodu w zamrażarce. Azra by potwierdził gdyby bana nie dostał. Ah, tego też pewnie nie zozumiesz. Dobra, nieważne, niech będzie, że film w ogóle nie był brutalny i miły kici kici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że późna godzina już jest i już jesteś trochę zmęczony bo masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem bo nie napisałem że film nie był w ogóle brutalny :] poza tym dziwne że taki obyty filmowo człowiek jak ty nie wie że pomiędzy filmami brutalnymi a miłymi (chociaż przyznam że dla mnie osobiście jest to dość dziwny przymiotnik jeśli chodzi akurat o film) są jeszcze inne filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 23:39, Gregario napisał:

widzę że późna godzina już jest i już jesteś trochę zmęczony bo masz kłopoty z czytaniem
ze zrozumieniem bo nie napisałem że film nie był w ogóle brutalny :]

Jakby nie patrzeć jest już po dobranocce, powinienem już pójść lulu :/ Ale mimo wszystko zachowałem trzeźwy umysł i zauważyłem, że stanowczo zaprzeczasz jakoby film był brutalny. Twierdzisz, że te kilka scen to pikuś. Że film ogólnie nie jest brutalny. Prawda? Tak napisałeś.

>poza tym

Dnia 18.09.2009 o 23:39, Gregario napisał:

dziwne że taki obyty filmowo człowiek jak ty nie wie że pomiędzy filmami brutalnymi
a miłymi (chociaż przyznam że dla mnie osobiście jest to dość dziwny przymiotnik jeśli
chodzi akurat o film) są jeszcze inne filmy.


Więc mamy stopniować bo inaczej to się nie liczy? Film Mega brutalny, mocno brutalny, umiarkowanie brutalny, mocno średnio brutalny, mało brutalny itp? Nie zmienia to faktu, że niezależnie od stopnia film jest brutalny. I ten mało i ten uber. Ma też brutalny wydźwięk bo to i II wojna i Tarantino. Niecodziennie ukazywane jest skalpowanie na ekranie. Eh kolego, wiesz mi nawet nie zależy by cię przekonać (jak już piszesz do mnie z małej litery, to ja się dostosuję). Nic do ciebie nie mam oprócz tego, że wykazałeś zadziwiającą obojętność wobec brutalności. Ale może oglądasz Piły i inne Pociągi z Mięsem, więc wydaje ci się, że skoro tamte filmy były brutalne, to inne gdzie tej przemocy jest mniej już się nie kwalifikują do "bycia brutalnymi".

Proponowałbym na tym zakończenie dyskusji - ja powiedziałem swoje, ty powiedziałeś swoje, a mi się nie chce pieprzyć (tak, używając pieprzniczki wypełnionej pieprzem! Żeby nie było, że wulgarny jestem i bana powienem dostać, pozdrawiam W.) i mnie mało obchodzi reszta.
Pokój Pański niech zawsze będzie z wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się