HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

/.../

Dnia 30.09.2009 o 10:01, Llordus napisał:

A w czym to, gdzie to i po ile? :)



Pełnoprawne wydanie dvd , a gdzie znaleźć choćby na allegro.
http://www.allegro.pl/item753628727_za_garsc_dolarow_wydanie_rozszerzone_eastwood.html
dvdmax
http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/9456
merlin
http://merlin.pl/za-garsc-dolarow/browse/search.html?phrase=za+gar%B6%E6+dolar%F3w§ion=&x=0&y=0&place=0+simple&offer=O&sort=rank&page=1
czy w ostateczności empiku.
cena oscyluje pomiędzy 39zł99gr a 50zł
okładka

20090930153643

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 30.09.2009 o 14:42, Gregory171 napisał:


Czuję w twojej wypowiedzi wbijane szpile w moją osobę ale odpowiem.

Dnia 30.09.2009 o 14:42, Gregory171 napisał:

Czytaj prośby ze zrozumieniem chodziło o filmy,których czas akcji dzieje się w starożytności
i jest jakaś wojna itd.


Podałem listę filmów z opisem w jakiej epoce historycznej się dzieją , wybierasz okres który cię interesuje i tyle ,
opisy można znaleźć w sieci , Google nie gryzą , język angielski również , odrobina namysłu nad postem innego forumowicza również ale po lepiej uznać go za "lekkomyślnego" prawda ?.

Dnia 30.09.2009 o 14:42, Gregory171 napisał:

Czasowo to zgadza się 5 filmów na 14(choć jak dla mnie to Król Artur łapie się na ledwo
ledwo,bo dzieje się już na przełomie epok,dla mnie to jednak ubarwianie legend arturiańskich).
Ja wiem że może z historią na bakier u ciebie i mylisz średniowiecze ze starożytnością, ale


W tym momencie już mnie obrażasz , odróżniam średniowiecze od starożytności i nie traktuję innych forumowiczów jako matołów którym trzeba wyłożyć temat jak krowie na rowie , daję wędkę a nie rybę.

Dnia 30.09.2009 o 14:42, Gregory171 napisał:

jeżeli oglądałeś podane przez ciebie filmy to widziałeś różnicę w pokazaniu danej epoki.


Zastanów się , nie mógłbym obejrzeć tych wszystkich filmów reszta j.w.

Dnia 30.09.2009 o 14:42, Gregory171 napisał:

Człowiek odpisał że go satysfakcjonuje,bo się nie zna i dlatego pytał na forum.W odpowiedzi
dostał 14 filmów,z których większość jednak nie kwalifikuje się pod podane kryteria.Wyobraź
sobie,że miał coś takiego przygotować do szkoły(pytanie do walgierza co byś dał za
braveheart jako przykład filmu o starożytności)
,


Ma listę filmów , nie jest ich znowu tak dużo to przecież nie problem sprawdzić , polecam
serwis IMBD , powtarzam Google nie gryzą.

Dnia 30.09.2009 o 14:42, Gregory171 napisał:

lub co gorsza chciał zabłysnąć w towarzystwie rozmawiającym o filmach.


Błyskać wiedzą o filmach nie muszę (może niedużo ale trochę o nich wiem , nie , nie z internetu z książek) , a jeśli rzucasz mi rękawicę to wyzwanie przyjmuję.

Dnia 30.09.2009 o 14:42, Gregory171 napisał:

Ja nie mówię że trzeba znać daty,ale nie każdy film w którym walka idzie na miecze jest
o starożytności.


Chyba jednak traktujesz mnie jak matołka , po raz kolejny wbijasz mi szpilę.
Naprawdę uważasz że jestem taki tępy ?.

Ps. Naprawdę dobrych parę lat temu pisałem maturę z historii , starą maturę nie tę nowoczesną , a i na studiach zaliczyłem dwa lata historii Polski i powszechnej , także twoje uwagi o mojej wiedzy historycznej są nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytanie ze zrozumieniem nie boli
Tekst był do mlynar911,chyba że masz dwa konta na gram.pl
Przed tym tekstem nie traktowałem,ale jeżeli odpowiadasz nie pytany,do tego wmawiasz sobie coś czego tobie nie zarzuciłem.Sam pomyśl trochę jak ja mam traktować taki tekst.

bishop pytał się o bardzo wąski zestaw a ty mu na to zestaw filmów o starożytności,do tego piszesz żeby sobie poszukał wśród tych filmów to co go interesuje.
Maturę też pisałem dosyć dawno i forma odpowiedzi zaproponowana przez ciebie nazwał bym zbytnim odbieganiem od tematu,a tego co mnie nauczyły dodatkowo nauczyły studia to krótkie i dokładne odpowiedzi.
Mógłbym powbijać szpile,ale po co skoro ciebie ta dyskusja początkowo nie dotyczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dvd:

Kosiarz umysłów - kolekcja 2DVD

Okazje cenowe

Kolekcja potworów - Dracula - 19 zł
Kolekcja potworów - Frankenstein - 19 zł
Kolekcja potworów - Narzeczona Frankensteina - 15 zł
Kolekcja potworów - Niewidzialny człowiek - 15 zł
Kolekcja potworów - Potwór z Czarnej Laguny - 15 zł
Kolekcja potworów - Wilkołak - 15 zł

http://www.oceandvd.pl/list.php?plid=147

Gratka dla kolekcjonera , można kupić w Traffic Clubie
Kolekcja potworów 14 DVD (Monster Legacy Collection)

W pakiecie znajduje się 18 filmów umieszczonych na 14 płytach DVD oraz trzy kolekcjonerskie figurki-popiersia bohaterów filmów grozy. Kolekcja potworów zawiera następujące tytuły: Potwór z Czarnej Laguny, Upiór w operze, Niewidzialny człowiek, Mumia, Dracula, Syn Draculi, Dom Draculi, Dracula - wersja hiszpańska, Córka Draculi, Wilkołak, Wilkołak z Londynu, Kobieta Wilk z Londynu, Frankenstein spotyka Wilkołaka, Frankenstein, Narzeczona Frankensteina, Syn Frankensteina, Duch Frankensteina, Dom Frankensteina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 09:01, HumanGhost napisał:

No i obejrzeliśmy wczoraj "Surogatów". Choć moje odczucia moze troche poprawiac miłe
towarzystwo, z którym film oglądałem to jednak oceniam, że film warto obejrzeć. :-)

Ja również zaliczyłem wczoraj ten film, ale aż tak bym go nie polecił.
Chociaż również nie żałuję, że go obejrzałem, ale ja mam skrzywienie na filmy tego rodzaju (chodzi o gatunek SF). :-)

Dnia 27.09.2009 o 09:01, HumanGhost napisał:

Szkoda, że film nie wykorzystuje w pełni możliwości historii, którą opowiada. Podejrzewam, że jeśli film trwałby
tak z pół godziny-czterdzieści minut dłuzej wyszłoby mu to tylko na dobre. A teraz jest zbyt dużo akcji, za mało..
gry fabułą. Czysto subiektywne odczucie, chociaż dość ważne według mnie.

Też to poczytuję mu za wadę. Nie wiem jak było w komiksie ale film skoncentrował się wyłącznie na wątku sensacyjnym, w dodatku tak pogmatwanym, że w pewnym momencie nie bardzo można było zrozumieć kto z kim wojuje i po co :-)

Spoiler

wychodziło, że twórca surogatów zaczął walczyć sam ze sobą


A mnie bardziej ciekawiło to społeczeństwo oraz droga dojścia do tej sytuacji, czyli to co zostało jedynie zasygnalizowane podczas krótkich migawek na samym początku filmu.

Dnia 27.09.2009 o 09:01, HumanGhost napisał:

Część fabuły wydaje się zupełnie nierealna, ale i tak skłania do refleksji. Niedługiej, ale zawsze.

Film nie daje żadnej odpowiedzi na całą masę pytań, które pojawiają się na widok tak zbudowanego świata. Czyli był pomysł, ale jedynie jak zbudować sensacyjny kryminał.
Zgadzam się w pełni z Twoją recenzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że po obejrzeniu Surogatów pozostaje spory niedosyt. Chyba warto by się zaznajomić z komiksem. Choć w Polsce moga być problemy z jego dostaniem. Wciąż jestesmy niemal na szarym końcu komiksowego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sympatyczny wieczór w tv. Na polsacie parę minut temu skończył się Bruce wszechmogący, całkiem niezła komedia, a tvn przygotował coś dla entuzjastów siedzenia w jaskini przez ostatnich dwa tysiące lat - pierwszego Matriksa. Polecać nie trzeba, ale fakt faktem film ma powodzenie - tvn częściej emituje chyba tylko kolejne części Zabójczej broni i Kewina samego w domu. ;)

Także tego...
Tvn, 22:05.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 23:30, Arkads napisał:

300 w średniowieczu? Hmm, dziwne. 5w przed naszą erą średniowieczem. Film jest jak najbardziej
o starożytności, czasy Gladiatora.

Kolejny ,którego trzeba uczyć czytać,pewnie masz papiery na jakąś dysfunkcję.
Popatrz jeszcze raz,bo ja nigdzie nie widzę tego.
Z historii to błysnąłeś tak,że tylko siąść i płakać jak dla ciebie ponad 600lat to ten sam czas(pomiędzy bitwą o wąwóz Termopile a końcem panowania Marka Aureliusza)
Do tego wyciągasz tematy sprzed 3 dni i wtapiasz.

kerkas
Szacunek dla ciebie,bo jesteś jedną z nielicznych osób,które zauważyła swój błąd i przeprosiła.
Inni chowają głowę i piasek i udają,że nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 09:53, Arkads napisał:

Hah, może i 600 lat, ale do cholery to nie jest na pewno średniowiecze ;]

i nie, nie mam papierów na żadną dysfunkcję.


Zapytam: Gdzie napisałem że 300 dzieje się w średniowieczu?
Pomiędzy filmem "300", a filmem "Braveheart" jest przecinek i nie ma tam żadnej uwagi,że akcja filmu dzieje się w średniowieczu.
Nawet odstęp jest zrobiony jakby ktoś nie zauważył,więc nie wiem skąd przyszedł ci do głowy taki pomysł.
Chyba jednak nie zauważyłeś tego i stąd mój przytyk(zgadzam się nie potrzebny) o posiadaniu papierów,które uwalniają od poprawnego myślenia na języku polskim.
Teraz to chyba jasno i wyraźnie wskazałem,że nie masz kompletnie powodów do kłótni,zupełnie nie związanej z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cholera, cholera.

Sądziłem z początku że nawiasy umieszczasz po kilku filmach żeby przy każdym nie pisać, ale teraz dopiero zauważyłem. Mój błąd, przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniam o serii "Woody allen kolekcja". Co tydzień nowy film, mi jeszcze udało się trafić na "wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale boicie się zapytać". Naprawdę dawno się tak nie uśmiałem :p. Fakt 30zł to niemało, ale tam jest jeszcze książeczka i wszystko jest bardzo ładnie wydane. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 19:04, MysticCrusader napisał:

Wg. mnie to w Polsce najlepsze są komedie.

Dlatego, że pada kilka śmiesznych tekstów na wskroś z przekleństwami? Prawda, czasami jest zabawnie, ale wystarczy obejrzeć kilka polskich dramatów choćby Smarzowskiego, Falka czy Krauze, by przekonać się, że Polacy kręcą nie tylko komedie. Pozdrawiam.
PS. Nie mam nic do polskich komedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z seansu filmu Dystrykt 9. Film nie ma w obsadzie wielkich nazwisk, zrobiony byl ponąć mniejszymi środkami, niż większość hollywoodzich produkcji, a mimo to okazał się od nich lepszy.. fabuła z obcymi w roli głównej może troche odstraszać, ale podejście do tematu orginalne.. film moze i ma parę minusów, wolno się rozkręca, ale i ten początek ma swoje zalety, nie jesteśmy od razu rzucani w wir akcji, choć tej i w tym filmie nie zabraknie :) A co najważniejsze film nie jest płytki ma do zaprezentowania coś więcej niz tylko efekty specialne o które teraz nie trudno :) Polecam jedna z lepszych produkcji jaka pojawiła się w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się