HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2009 o 22:27, MaccCry napisał:


No to żeś mnie teraz zagiął xD http://www.miejski.pl/slowo-IMHO


Dzięki za informację , na przyszłość wiem gdzie sprawdzać.

Dnia 15.10.2009 o 22:27, MaccCry napisał:

Widocznie mały budżet dał się we znaki.


Film przy budżecie 6.000.000 $ zarobił tylko w USA 25.000.000 $
Zresztą największe sukcesy Carpenter świecił kręcąc filmy niskobudżetowe zobacz:
Atak na posterunek 13 (1976) Halloween (1978) Mgła (1980) Ucieczka z Nowego Jorku (1981) Coś (1982, remake) Christine (1983) Gwiezdny przybysz (1984, Starman) Oni żyją (1988)
i porównaj to z takimi "dziełami" Carpentera jak:
Wspomnienia niewidzialnego człowieka (1992)
Wioska przeklętych (1995 remake)
Ucieczka z Los Angeles (1996, Escape from L.A.) ciąg dalszy przygód Snake-a Pilsskena
Duchy Marsa (2001)

Dnia 15.10.2009 o 22:27, MaccCry napisał:

Film był po prostu nudnawy, mało dobrej akcji,


Mam dokładnie odwrotne zdanie.

Dnia 15.10.2009 o 22:27, MaccCry napisał:

mało dobrej gatki i takie tam inne babolki.


Dialogów na miarę Szekspira tu nie znajdziesz , ale te co są nie są złe.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 23:07, Fumiko napisał:

Jesteś pewien, że nie pomyliłeś adresata? Bo ja romanse akurat dość słabo toleruję...


A to stukrotne przepraszam ale:
Kiedy Harry poznał Sally
Czułe słówka
Lepiej być nie może
Śniadanie u Tiffany’ego
Dobry rok

to nie są romansidła , zresztą zaryzykuj i zobacz jeden z tytułów które poleciłem proponuję zacząć od
Kiedy Harry poznał Sally

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto chce za darmo pooglądać całkiem ciekawe filmy dokumentalne o tematyce praw człowieka (a dokładniej ich nieprzestrzegania w wielu rejonach świata), to zapraszam jutro od godz. 17 do kina Rialto w Katowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się w końcu obejrzeć film "Dobry , zły i zakręcony" (grają go już tylko w dwóch kinach w Warszawie) , powiem prosto z mostu.
Reżyser rżnie i kradnie z westernów Sergio Leone w żywe oczy , niektore sceny to dokladna kalka z "Dobrego , złego i brzydkiego" z innych filmów również , i nie byłoby w tym nic złego , ale kraść i "zapożyczać" też trzeba umieć.
W filmie przeszkadza mi nieuzasadnione okrucieństwo , ale to mogę zrzucić na karb mentalności azjatów , natomist konwencja "zabili go i uciekł" też ma swoje granice i nie należy "przeskakiwać rekina" co dobitnie udowodnił "Indiana Jones IV" .
Jak dla mnie ocena 3/6
Ps. Chyba że całkowicie oddamy ciało i duszę ekranowemu szaleństwu wtedy 4/6 albo nawet 4.5/6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 17:44, kedzior141 napisał:

Oglądałem wczoraj ''Skarb Narodów'' z Nicolasem Cagem i naprawdę mi się podobało. Lubię
tego typu filmy, i nie spodziewałem się że będzie taki zabawny.


To teraz przeczytaj uważnie i zastosuj się do tego:

Nie ogladaj Skarbu Narodów części drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 17:44, kedzior141 napisał:

Oglądałem wczoraj ''Skarb Narodów'' z Nicolasem Cagem i naprawdę mi się podobało. Lubię
tego typu filmy, i nie spodziewałem się że będzie taki zabawny.

Ja szczególnie uśmiałem się pod koniec filmu...

Spoiler

jak się okazało, że gościu nie przyjął 10% "znaleźnego"

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 18:57, confident napisał:

Ja szczególnie uśmiałem się pod koniec filmu...

Spoiler

jak się okazało, że gościu nie przyjął
10% "znaleźnego"

...


Taa, wszystko dla dobra nauki.

Ichibanboshi-kun
Aż tak tragiczna jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 19:00, kedzior141 napisał:

Ichibanboshi-kun
Aż tak tragiczna jest?


Słaba mdła, nieciekawa i taka jakich wiele możesz znaleźć. Nie warto tracić czasu na odgrzewanego kotleta, który w dodatku nie jest ciekawy(to jest tak dobry sequel jak Tomb Raider Kolebka Życia)

(sorasy za post po poście, ale odpowiedziałem Taylerowi nim przejrzałem całą stronę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka jest jednym z moim ulubionych filmów :) Dwójka rzecz można że słabsza, ale w sumie po moich wrażeniach z jedynki, nie ma się czemu dziwić. Szczególnie Riley mnie niszczył :D Dwójka też jeśli jedynka się podobała. Teraz na 3 część czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja "30 dni mroku" na filmwebie mnie zaintrygowała - "Zwróćcie raczej uwagę na fragmenty ujawniające dyskretne poczucie humoru realizatorów – przypatrzcie się na przykład uważnie ubraniu przywódcy wampirów. Czyj ubiór przypomina Wam to wdzianko?"
Po długim namyśle wskazałbym na Constantine''a. Czy mój wymęczony typ jest trafny? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja ostatnio oglądałem sobie ''District 9'' bardzo fajny film, nakładana akcja - dosyć dużo akcji, i oczywiście film twórców Władcy Pierścieni, także koniecznie trzeba oglądnąć. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem "Fighting". Gra aktorska na poziomie, przedstawiona historia (facet by zarobić trochę grosza staje się jednym z uczestników podziemnych walk) z wątkiem miłosnym w tle dość ciekawa. Film w sam raz na to co się dzieję za oknem. Za bardzo nie przynudza, gwarantuje rozrywkę, może nie z górnej półki, ale zawsze coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się