HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2009 o 22:11, szypek26 napisał:

Wiesz, ja się na ambitne kino nie nastawiałem. Ale miałem ochotę na odprężającą rozpizduchę,
a dostałem jakieś zmiksowane karaluchy :P

domyślam się :) w końcu po takim filmie raczej czegoś innego jak na "odprężającą rozpizduchę" liczyć nie można. a nawet z tym są problemy. mnie od filmu głównie odstraszyła głupia i bezsensowna fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Święto Piwa dzisiaj miałem okazję obejrzeć ten film nawet fajny na końcu była wzmianka o następnej części Oglądał moze ktoś z was?? możecie mi podać tytół 2 części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Skandal, aby w takim temacie dwudniowa posucha była! To może ja wtrącę swoje trzy grosze i podzielę się swoją opinią na temat ostatnio obejrzanych przeze mnie filmów.

Star Trek. Oczywiście ten najnowszy. Z góry zaznaczam, że nie orientuję się w tym uniwersum i nawet za bardzo się go nie lubię, serial kojarzy mi się z Modą na sukces w kosmosie. Widziałem parę odcinków u wuja w Niemczech, bo tam ST jest bardzo popularny, ale oglądałem to w wiadomo jakim języku, więc w ogóle zniechęciłem się do ST. Film jednak mnie zaskoczył. O dziwo połapałem się w fabule, dobór aktorów był świetnych, trochę humoru, trochę dramatu i sporo akcji. Nie wiem jak to oceni fan ST, ale ja jako laik twierdzę, że to świetne kino sf. Ode mnie mocne 8/10.

Wojna Polsko-Ruska. Cóż, trailer mnie zaintrygował, więc powiedziałem sobie, że muszę ten film kiedyś obejrzeć. Tak się stało tydzień temu i do dziś żałuję tych prawie dwóch godzin życia. Czym jest ten twór? Jednym słowem: g*wnem. Prawdopodobnie miało z tego wyjść jakiś surrealistyczno-psychologiczny film, na co wskazują pewne starania. Ale nie udało się, ogólnie nie wiadomo o co chodzi i jaki jest w tym wszystkim cel. Nie będę więcej się rozpisywał, po prostu nie polecam tego ścierwa, przez to tylko Szyc stracił w moich oczach. Dla mnie 3/10, oczko więcej ze fajny kopniak w pewnym momencie ;]

American Beauty. O tym filmie słyszałem wiele dobrego, ale wiele razy przejechałem się na opiniach i to w obie strony, więc z oceną wstrzymałem się do ostatniej minuty seansu. I co? Film jest nieco nietypowy, ale zarazem świetny. Oglądałem go z zaciekawieniem przez prawie bite dwie godziny i nawet nie miałem zamiaru robić przerwy na siusiu czy inny bezsens. Aktorzy, fabuła, jej poprowadzenie, klimat i do tego świetny soundtrack. Must watch dla każdego, nie tylko kinomianiaka. 8+/10

17 Again. Do film podszedłem bardzo sceptycznie, głównie przez głównego aktora, czyli Zaca Efrona, znanego z takiego "arcydzieła" jak HSM. Na szczęście martwiłem się niepotrzebnie, bo film jest dobry, nawet bardzo. Od Yes Man nie oglądałem tak dobrej komedii (zaznaczam, że nie znoszę komedii typu American Pie). Śmiałem się naprawdę często, a nawet co chwilę. Co tam będę się rozpisywał, po prostu zobaczcie sami, nie zraźcie się lalusiem Zaciem, bo daje radę. Z oceną mam problem, bo 7 to trochę za mało, a 8 ciut za dużo, co nie zmienia faktu, że film serdecznie polecam :)

Żeby nie było, nie każdemu filmowi daję 8, po prostu o tych słabych nie piszę, bo po co, a o Wojnie Polsko-Ruskiej napisałem po prostu z mojej wrodzonej życzliwości, aby ostrzec innych przed wydaniem kasy i czasu na to "coś" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 01:57, MaccCry napisał:

Skandal, aby w takim temacie dwudniowa posucha była! To może ja wtrącę swoje trzy grosze

/.../

W telewizji publicznej jak w każdy weekend posucha , w kinie też nie za dużo dobrych filmów.
I tylko stacje prywatne TVP KULTURA , Kino Polska , Tcm , Ale kino itd. nadają coś ciekawego.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 08:13, kamilczesio4 napisał:

Najnowszy Sart Trek,Dystrykt 9 i Galerianki


Star Trek-a już nie grają a Galeiranki lada chwila zejdą z ekranów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie zawsze trzeba pisać o nowościach, sam napisałem o filmach, które oglądałem jakiś czas temu. A co do telewizji publicznej, to prawie jej nie oglądam, ale wczoraj udało mi się obejrzeć na TVN Przyjaciel gangstera (Tais-toi!). Przez pierwszą połowę filmu byłem polany z roli Gérard''a, choć niestety całość nie trzymała poziomu początku i widać było, że końcówka była bez pomysłu. Jednak i tak warto było, zwłaszcza, że grał tam również świetny Jean Reno. Niezła komedia na 6/10. Więc i w weekend można coś ciekawego obejrzeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem tych zachwytów nad District 9, owszem film dobry, sam daje mu 7/10, ale bez przesady
zdecydowanie najwiekszym plusem jest pomysl wykonania filmu w postaci dokumentu, lecz jeśli tą samą historię przedsawiono w standardowy sposób, mało komu by się moim zdaniem film spodobał, a to dlatego, że obraz sam sobie jest mocno upłycona, a fabuła mało inteligentna, District 9 robi za film mądry, ale tylko z pozoru, skoro pomysl na film w formie dokumentu się sprzedal, mam nadzieje że w następnym dziele cała reszta będzie równie dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wypłynęła wieść, Neill Blomkamp będzie kręcił nowe s-f które ma być "epicką opowieścią rozgrywającą się na dwóch planetach", co fajniejsze ewidentnie widać że w Hollywood też myślą bo Blomkamp nie ma żadnych ograniczeń i będzie robił film tak jak mu się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dystrykt 9 jest świetny.

Ciekawy, nietypowy, przemyślany w wielu szczegółach. Co może najciekawsze, pokazuje dość prawdopodobną reakcję ludzi na spotkanie kosmitów i to, jak w sumie trudne jest wzajemne zrozumienie. Celowo piszę w taki sposób, żeby nie spoilerować. Hollywood widać chyba tylko w efektach specjalnych - pierwsza klasa.
Film jest nieźle wyważony - obawiałem się przegięcia czy to w kierunku czystej akcji, czy to w kierunku smędzenia - a tu okazało się, że jest świetnie, nie ma odchyłu ani w jedną ani w drugą stronę.

A komu film się nie podobał ten jest piegża, makolągwa i sum, o!
No chyba, że sensownie uzasadni co konkretnie się nie podobało i dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 11:46, MaccCry napisał:


Nie zawsze trzeba pisać o nowościach, sam napisałem o filmach, które oglądałem jakiś

/.../

Takich filmów które warto obejrzeć to mógłbym wymienić i pół setki a pisać coś w tym, temacie żeby ciszy nie było
nie uważam za słuszne.
Zazwyczaj jest tak że forumowicze mają już wyrobiony gust i szukają tytułów z konkretnego gatunku:
SF
film NOIR (czarny kryminał)
komedia
horror
western
a poza tym są odpowiednie tematy dotyczące gatunków:
Horror - kącik fanów grozy
Western, Dziki Zachód
Czarny kryminał - temat ogólny

itd.

Natomiast "Przyjaciel gangstera" leci już czwarty raz w tym roku , także są to odgrzewane kotlety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie no, masz rację, nie ma co na siłę pisać, ale dziwi mnie, że taki temat miał taką posuchę.

Dnia 25.10.2009 o 17:48, kerkas napisał:

Natomiast "Przyjaciel gangstera" leci już czwarty raz w tym roku , także są to odgrzewane
kotlety.

Telewizji oglądam bardzo mało, jak już to jakieś kreskówki (:P), a Przyjaciel gangstera udało mi się obejrzeć "fuksem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 17:55, MaccCry napisał:

> Natomiast "Przyjaciel gangstera" leci już czwarty raz w tym roku , także są to odgrzewane

> kotlety.
Telewizji oglądam bardzo mało, jak już to jakieś kreskówki (:P), a Przyjaciel gangstera
udało mi się obejrzeć "fuksem".


Już wyjaśniam , kupuje program tv w poniedziałek , zakreślam interesujące mnie pozycje , wywalam te które na siebie nachodzą , a resztę przepisuję na czystą kartkę (w sumie daje to jakieś 7 -10 pozycji tygodniowo ale bywa i tak że tv nie oglądam wcale) , program tv wyrzucam do kosza.

Ps. kiedyś przez rok prowadziłem statystkę jakie filmy i ile razy były powtarzane w ciągu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 18:00, kerkas napisał:

Już wyjaśniam , kupuje program tv w poniedziałek , zakreślam interesujące mnie pozycje

Jaką gazetę programową kupujesz? Bo ja kupuję "To i Owo". Ono ma b. dużo programów telewizyjnych, ale ukazuje się dopiero we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 18:05, A-cis napisał:

> Już wyjaśniam , kupuje program tv w poniedziałek , zakreślam interesujące mnie pozycje

Jaką gazetę programową kupujesz? Bo ja kupuję "To i Owo". Ono ma b. dużo programów telewizyjnych,
ale ukazuje się dopiero we wtorek.


Tele tydzień i Tv Okey! , ten drugi magazyn z powodu dodatków w postaci płyt dvd z serialami Airwolf i Dempsey i Makepeace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem Moon. Film jest po prostu niesamowity. Ktoś z was mówił że Dystrykt 9 to najlepsze s-f od czasów Łowcy Androidów? Powinien natychmiast obejrzeć Moon i odwołać tamto zdanie. Moon po prostu niszczy i miażdży fabularnie. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu. Bałem się że trailer za dużo zdradza ale jak się okazuje, były to obawy całkowicie niesłuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 18:35, kerkas napisał:

Tak z ciekawości dlaczego akurat telewizja N ?.


Bo jest to lepsza opcja niż Cyfrowy Polsat. Bierzesz tani pakiet i masz to co w lepszym pakiecie CP + parę kanałów HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 18:08, kerkas napisał:

Tele tydzień i Tv Okey! ,

"TV Okey" nie znam. Nie wiem jaki tam mają przekrój stacji telewizyjnych, ale w "Tele tygodniu" to przecież (jeżeli dobrze pamiętam) zbyt wielu stacji nie ma, więc wiele propozycji musi Ci umykać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się