HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2009 o 20:26, Fumiko napisał:

Że tak 4chanowo skomentuję: this is relevant to my interests.

Muszę obserwować czy coś się nowego na temat pojawi :D

Wiesz, mozesz mi tam na xfie w razie czego coś podrzucić :D

Ale ja i tak wypatruję najlepszej książki Carda --- Mówca Umarłych, przysięgam że jak to spieprzą, to będę oszczędzał kasę, wydam ją na bilet do hollywood i skupię im dupy tak, że będą musieli srać na małysza przez najbliższą dekadę :p

btw. Ciekawe kto zagra ich wszystkich, jeśli tego nie spieprzsą to dostaniemy kino na miarę starego dobrego SF w stylu Blade Runnera, obawiam się tylko o to że osoby, które nie zainteresowały się uniwersum Endera będą pitolić, ze Robale to zerżneli z D9...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 20:33, Ichibanboshi-kun napisał:

btw. Ciekawe kto zagra ich wszystkich, jeśli tego nie spieprzsą to dostaniemy kino na
miarę starego dobrego SF w stylu Blade Runnera, obawiam się tylko o to że osoby, które
nie zainteresowały się uniwersum Endera będą pitolić, ze Robale to zerżneli z D9...


A tam, a Card to niby oryginalny z Robalami? Z "Żołnierzy Kosmosu" Heinleina zerżnął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście że Abrams zrezygnował z ekranizacji Mrocznej Wieży? Mówi że boi się że mógłby coś zepsuć. Z jednej strony, to chwała takiemu reżyserowi że potrafi dostrzec że mógłby popełnić błąd a nie jest ślepo zapatrzony w siebie. Z drugiej, Mroczna Wieża może trafić do kogoś z przerośniętym ego i zostanie spartolona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 21:27, Nagaroth napisał:

A słyszeliście że Abrams zrezygnował z ekranizacji Mrocznej Wieży? Mówi że boi się że
mógłby coś zepsuć. Z jednej strony, to chwała takiemu reżyserowi że potrafi dostrzec
że mógłby popełnić błąd a nie jest ślepo zapatrzony w siebie. Z drugiej, Mroczna Wieża
może trafić do kogoś z przerośniętym ego i zostanie spartolona...


Szczerze mówiąc to poraz pierwszy się z nim zgodzę, ma rację.
Ktoś kto robi seriale telewizyjne i średnie filmy kinowe nie może brać się za MW, jeśli to zostanie poprawnie zrealizowane to mamy pewniaki do oscara, tylko trzeba pamiętać że jst to kniga kinga, a one maja to do siebie, że nie lubią być ekranizowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 20:52, Fumiko napisał:

A tam, a Card to niby oryginalny z Robalami? Z "Żołnierzy Kosmosu" Heinleina zerżnął
:D


A tam ,ale wykorzystał je znacznie lepiej :D Tak samo jak Herbert ;)
A co do żołnierzy, jaki to był słabyyyy film, dżizas był tak słaby, że nie mam pojęcia jak go w całości wytrzymałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 22:25, Ichibanboshi-kun napisał:

A co do żołnierzy, jaki to był słabyyyy film, dżizas był tak słaby, że nie mam pojęcia
jak go w całości wytrzymałem


Heh, ten film był tak kiczowaty, że aż kultowy. Ja tam się przy nim nieźle uśmiałem, wystarczy odpowiednie podejście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 22:44, rob006 napisał:

Heh, ten film był tak kiczowaty, że aż kultowy. Ja tam się przy nim nieźle uśmiałem,
wystarczy odpowiednie podejście :D


Kiczowato - kultowy to jest "Oni żyją", a to było nie dość, że kiczowate to... NO nie mam pojęcia, kicz jak 150 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 22:51, Ichibanboshi-kun napisał:

Kiczowato - kultowy to jest "Oni żyją", a to było nie dość, że kiczowate to... NO nie
mam pojęcia, kicz jak 150 :D


Ja ten film oglądałem jak miałem z 10 lat, w tym wieku kiczu jeszcze nie dostrzegałem, więc nie wypowiem się za bardzo w tej kwestii. :P Ale są filmy do których lepiej podejść jako do komedii kpiącej z niektórych oklepanych motywów, niż brać taką produkcję na poważnie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 22:25, Ichibanboshi-kun napisał:

A co do żołnierzy, jaki to był słabyyyy film, dżizas był tak słaby, że nie mam pojęcia
jak go w całości wytrzymałem


Ja akurat nie o filmie a o książce mówiłam, ciężko powiedzieć kto lepiej "robale" wykorzystał czy Card czy Heinlein.

Ale że film słaby to się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 23:08, Fumiko napisał:

Ja akurat nie o filmie a o książce mówiłam, ciężko powiedzieć kto lepiej "robale" wykorzystał
czy Card czy Heinlein.

Dlatego powiedziałem o filmie na końcu, mogłem wyraźniej zaznaczyć :)

Dnia 12.11.2009 o 23:08, Fumiko napisał:

Ale że film słaby to się zgadzam.

Ale dobrze, że przynajmniej od czasu do czasu puszczaja kino SF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Do kiedy będzie wyświetlany film 2012 i dystrykt 9? Gdzie takie info mogę dostać żeby nie spamować @ multikina? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 21:20, Pile napisał:

Mam pytanko. Do kiedy będzie wyświetlany film 2012 i dystrykt 9? Gdzie takie info mogę
dostać żeby nie spamować @ multikina? ;]



Ja zawsze robię tak: wpisuje w google nazwę kina do którego chce iść - wchodzę na jego główną stronę i sprawdzam czy w danym dniu grają (wpisz np. cinemacity nazwa miasta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 21:20, Pile napisał:

Mam pytanko. Do kiedy będzie wyświetlany film 2012 i dystrykt 9? Gdzie takie info mogę
dostać żeby nie spamować @ multikina? ;]

Takich planów nikt nie robi, bo wszystko zależy od ilości chętnych. 4 tygodnie to chyba w multi dość standardowy okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 21:20, Pile napisał:

Mam pytanko. Do kiedy będzie wyświetlany film 2012 i dystrykt 9? Gdzie takie info mogę
dostać żeby nie spamować @ multikina? ;]


Nie napisałeś o jakie miasto chodzi zakładam że o Warszawę
Wszytko zależy od ilości widzów jeśli frekwencja niska film może zejść z ekranów nawet po 3 tygodniach.
Oglądaj program w tvn-nie o nazwie "Multikino" w zależności od "weekendu otwarcia" można będzie prognozować ile film będzie na ekranach to jeśli chodzi o 2012.
Natomiast jesli chodzi o Dystrykt 9 to grają go w 8 lub 9 kinach w Warszawie , spokojnie przez najbliższe 3 tygodnie będą go jeszcze puszczali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seven Pounds czy też jak ktoś woli Siedem Dusz. Nie wiem wręcz co napisać. Will Smith, Dramat, Romans...coś niesamowitego. Jestem właśnie po "oglądanięciu" dzieła z 2008 roku i jestem naprawdę...pod wrażeniem. Strasznie przypadł mi do gustu. Polecam, nic więcej dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2009 o 22:46, Infes napisał:

Seven Pounds czy też jak ktoś woli Siedem Dusz. Nie wiem wręcz co napisać. Will Smith,
Dramat, Romans...coś niesamowitego. Jestem właśnie po "oglądanięciu" dzieła z 2008 roku
i jestem naprawdę...pod wrażeniem. Strasznie przypadł mi do gustu. Polecam, nic więcej
dodać.



Zgadzam się, siedem dusz to b.dobry film. Byłem na premierze. Początek jest zaskakujący (karetka dla samobujcy, dla siebie...). Wzruszająca historia, pełna poświęcenia którą kończy samobójstwo. Prometeusz. Wzruszyłem się oglądając ten film. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, film jest nakręcony tak, żeby łapał za gardło. Ale przyznacie, że i tak wystaje [filmowi] słoma z butów - Smith zrobiłby lepiej, gdyby pracował na rzecz ubogich/samotnych itp, zamiast odstawiając to, co odstawił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smith zagrał tak jak chciał reżyser i jak było w scenariuszu. Gwiazdy faktycznie powinny pomagać (i nie rzadko to robią), ale nie powinno się to odbijać na filmowych opiniach o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się