HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2009 o 01:38, kerkas napisał:

"Syriana"

Syriana? Co prawda nie oglądałem tego filmu ale gdzieś kiedyś czytałem że to takie sobie filmidło. Możesz mi napisać co w tym tytule ci się tak spodobało lub jest takiego szczególnego że warto (?) go obejrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, gdy czytałem program tv pojawił mi się wielki banan na twarzy. A to dlatego, że zaraz po finale Mam Talent leci bardzo fajny film "Starsza pani musi zniknąć" z Benem Stillerem i Drew Barrymore.
Ale moją uwagę przykuł film "Blade - wieczny łowca". W końcu TVN zdecydował się puścić sagę doskonałych horrorów z Wesleyem Snipesem. Czeka mnie dłuuga noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 21:41, Loleksy napisał:

Oglądał ktos w Anglii czy Ameryce (gdzie to już wyszło) "Avatara"? Opłaca się na to iść?


Nie widziałem ale już ci mogę powiedzieć że warto, choćby żeby pozachwycać się tylko efektami specjalnymi i niczym więcej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 21:53, MadDogg napisał:

Dzisiaj, gdy czytałem program tv pojawił mi się wielki banan na twarzy. A to dlatego,
że zaraz po finale Mam Talent leci bardzo fajny film "Starsza pani musi zniknąć" z Benem
Stillerem i Drew Barrymore.
Ale moją uwagę przykuł film "Blade - wieczny łowca". W końcu TVN zdecydował się puścić
sagę doskonałych horrorów z Wesleyem Snipesem. Czeka mnie dłuuga noc :)

Blade to niezła trylogia, ale najlepsza jest IMO dwójka. Tam gdzie są te zmutowane wampiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 22:09, Shego napisał:

Blade to niezła trylogia, ale najlepsza jest IMO dwójka. Tam gdzie są te zmutowane wampiry.


No tak. Ale zawsze przed dwójką musi być jedynka.:P
Nie wiem jak inni, ale ja nie odrywam się od telewizora do 2 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 22:13, MadDogg napisał:

> Blade to niezła trylogia, ale najlepsza jest IMO dwójka. Tam gdzie są te zmutowane
wampiry.

No tak. Ale zawsze przed dwójką musi być jedynka.:P
Nie wiem jak inni, ale ja nie odrywam się od telewizora do 2 xD

W dwójce genialne są te wampiry szczegolnie w momencie jak im sie gęba rozszerza;d
Jedynka była niezła ale trójke w ogóle odradzam, oglądałem jakies 15 minut i dałem sobie spokoj. Kiedys na TVN lecialy wszystkie 3 czesci (co tydzien 1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 22:09, Shego napisał:

Blade to niezła trylogia, ale najlepsza jest IMO dwójka. Tam gdzie są te zmutowane wampiry.

Jak dla mnie tylko jedynka zasługuje na uwagę, bo reszta to już odrywanie kuponów od jej sukcesu wg schematu więcej, szybciej,efektowniej. Co do dwójki to odniosłem wrażenie, że to kalka Aliens''ów tyle, że z wampirami zamiast Xenomorphów -kto widział oba filmy, wie co mam na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 22:31, SongoX napisał:

Witam, mam zamiar wybrać się do multikina i chciałbym aby ktoś mi polecił jakiś fajny
horror, lub thriller.

Z obecnie granych horrorów to są Rec2 i Paranormal Activity. Ja bym radził iść na ten drugi. Chyba ,że oglądałeś część1 Reca i lubisz zombiaki to wybierz pierwszy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 12:57, hans_olo napisał:

> Jak nazywał się czarny samochód Blade''a, którym jeździł w wczorajszym filmie?
''68 charger


O wielkie dzięki. Jak dla mnie to samochód marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 12:59, MadDogg napisał:

O wielkie dzięki. Jak dla mnie to samochód marzenie :)

Camaro SS ładniejsze :P, o vettce C3 nie mówiąc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, że oglądałem nareszcie Bękarty Wojny. Po serii słabizn jakie zaserwował Quentin miałem nadzieję na wielkie odrodzenie "geniusz", a raczej piekielnie dobrego kina (Wściekłe Psy, Pulp Fiction, 4 pokoje, Jackie Brown, poniekąd Urodzeni Mordercy i Od zmierzchu do świtu). Dobra, dialogi, historyjka całkiem okej, ale nie biją soczystością jak w wyżej wymienionych. To film, który łatwo obejrzeć, ale żeby od razu zachwycać się nim, to na pewno nie. Uważam, że era Quentina już minęła. Przykro mi, jego filmy już nie są genialne. I mówie tutaj raczej o świerzości Quentina, a nie o ogóle (zdjęcia, aktorzy, etc.).
Zaraz zostane zjechany, że się nie znam, ale mam to w odbycie, bo uważam, że Quentin skończył się na pierwszych 10 minutach Kill Bill''a, niestety.
Ocena 7/10
Żadnej rewelacji jak na Tarantino. NIESTETY :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 21:53, MadDogg napisał:

Dzisiaj, gdy czytałem program tv pojawił mi się wielki banan na twarzy. A to dlatego,
że zaraz po finale Mam Talent leci bardzo fajny film "Starsza pani musi zniknąć" z Benem
Stillerem i Drew Barrymore.


Jak zwykle dam kontrę , lepiej obejrzeć oryginał:
Jak zabić starszą panią
The Ladykillers (1955)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 21:37, Tyler_D napisał:

> "Syriana"
Syriana? Co prawda nie oglądałem tego filmu ale gdzieś kiedyś czytałem że to takie sobie
filmidło. Możesz mi napisać co w tym tytule ci się tak spodobało lub jest takiego szczególnego
że warto (?) go obejrzeć?


Nie jest to film z fajerwerkami raczej w stylu "Rozmowy" F.F.Coppoli lub "Wszystkich ludzi prezydenta" pokazuje siatę wpływów , nacisków , przekupstwa , szantażu itd. w celu np. zmniejszenia ceny ropy , wynegocjowania dostaw broni itd . itp.
Zaznaczam że nie jest to kino dla każdego jednym się spodoba drugim nie.
Tym którzy szukają wartkiej akcji lub wybuchów , pościgów film się raczej nie spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kinie na "500 dni miłości"

Ktoś kto nazwał ten film "inteligentą komedią romantyczną" powinien zostać nabity na pal.

Reżyser po prostu postanowił zemścić się na swojej byłej dziewczynie (wymieniona jest z imienia i z nazwiska na początku filmu z epitetem zdzira) , tak nie postępuje prawdziwy facet.
Po drugie swoją "traumę" przelał na film i to niestety widać na ekranie i wyraźnie da się odczuć , ba powiem więcej uczucia smutku , traumy itd. udziela się widzowi , który wychodzi z kina niczym po filmie moralnego niepokoju.
Gdzie tu tak komedia romantyczna ?.
Po trzecie nie po to idę na komedię romantyczną żeby się dołować niczym na jakimś dramacie.

Ps. Szczerze odradzam film wszystkim zakochanym , narzeczonym ogólnie parom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się