HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Oczywiście że tak, oglądałem dość dawno temu i niestety tylko jeden raz ale film wywarł na mnie mocne wrażenie, nie dość że to film Kubricka [ co już powinno być wystarczającą rekomendacją ] to do tego wojenny. Szkoda tylko że tvn7 [ reklamy ... ]. Mam nadzieję że to wersja z napisami ... w każdym razie rezerwuj sobie już teraz czas - obowiązkowa pozycja każdego kinomana zwłaszcza że te dzieło to coś więcej niż typowe wojenne filmidło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:00, Paoro napisał:

Na TVN Siedem w przyszłym tygodniu leci Full Metal Jacket Kubrickiego tego od Lśnienia
z Jackiem Nicholsonem i Spartakusa, oglądał ktoś ten film? Jest to dramat wojenny. Watro
obejrzeć?

Wysokich lotów kino akcji pokroju Plutonu toto nie jest, raczej modelowy dramt wojenny (z naciskiem na dramaty ludzkie). Pokazuje jaka to wojna jest do d***, jak to US Army jest do d*** ...i jaki Kałasz jest cool:)
Tak więc zależy co lubisz. Ja osobiście wolę Pluton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:00, Paoro napisał:

Na TVN Siedem w przyszłym tygodniu leci Full Metal Jacket Kubrickiego tego od Lśnienia
z Jackiem Nicholsonem i Spartakusa, oglądał ktoś ten film? Jest to dramat wojenny. Watro
obejrzeć?


Jasne, że tak! Właściwie każdy film Kubricka warto zobaczyć (choć przyznam, że wszystkich nie znam, aczkolwiek na tych, które widziałem nie zawiodłem się). To nie jest standardowa produkcja o Wietnamie z amerykańską flagą w tle. Ten film pokazuje brud i zepsucie bohaterskiej armii USA. Samym przesłaniem odrobinę kojarzy mi się z Drabiną Jakubowa.

Swoją drogą jest to jeden z nielicznych filmów, które mam na HD-DVD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:00, Paoro napisał:

Na TVN Siedem w przyszłym tygodniu leci Full Metal Jacket Kubrickiego tego od Lśnienia
z Jackiem Nicholsonem i Spartakusa, oglądał ktoś ten film? Jest to dramat wojenny. Watro
obejrzeć?


Warto. Film podzielona na dwa "akty" - Szkolenie i Wojnę, osobiście ciekawił mnie jedynie do końca pierwszego aktu, dalej robił się trochę bardziej miałki, ale końcówką nieco nadrobił (kapitalna piosenka tuż przed napisami, zobaczysz - zrozumiesz ;)).

Dalej nieco o przekazie obrazu;

Spoiler


Film doskonale pokazuje co armia i wojna potrafią zrobić z człowiekiem. Z jednej strony szkolenie jest nieraz nieludzie; wyżywanie się nad słabszymi psychicznie, ćwiczenia do granic możliwości, powtarzanie tych samych ruchów tak, by stały się odruchami itd. Człowiek zmienia się w maszynę, wypraną z uczuć i litości, lecz niekiedy jedynie dzięki temu mogą przeżyć wojnę (co ukazane jest w części drugiej) lecz nigdy, absolutnie nigdy człowiek nie jest na nią gotowy i nieraz zrobi coś wbrew sobie. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:10, Tyler_D napisał:

Oczywiście że tak, oglądałem dość dawno temu i niestety tylko jeden raz ale film wywarł
na mnie mocne wrażenie, nie dość że to film Kubricka [ co już powinno być wystarczającą
rekomendacją ] to do tego wojenny. Szkoda tylko że tvn7 [ reklamy ... ]. Mam nadzieję
że to wersja z napisami ...

Mhm.
Coś gdzieś czytałem, że Kubrick zastrzegł sobie, że wszystkie jego filmy mają być puszczane jedynie z napisami, bez lektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:19, Tethys napisał:

jakie opinie macie o filmie Templariusze. Miłość i krew?

Moim zdaniem bardzo dobrze nakręcony. Fabuła jak na całe szczęście trzyma się kupy bo myślałem ,że zagmatwają ją albo zrobią coś w stylu Królestwa Niebieskiego. Jeżeli lubisz takie filmy gdzie klimat jest w okresie średniowiecza to film Ci się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O północy zaczyna się "Las Vegas Parano" na TVP1. W moim odczuciu genialny film, ale pod dwoma warunkami. Po pierwsze, nie wyobrażam sobie wersji z lektorem. Idę o zakład, że zabije przynajmniej połowę klimatu. Po drugie... hmm.. nie chciałbym tu namawiać nikogo, ale bez % ciężko będzie odpowiednio wczuć się w perypetie Raoula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:43, mlynar911 napisał:

> jakie opinie macie o filmie Templariusze. Miłość i krew?
Moim zdaniem bardzo dobrze nakręcony. Fabuła jak na całe szczęście trzyma się kupy bo
myślałem ,że zagmatwają ją albo zrobią coś w stylu Królestwa Niebieskiego. Jeżeli lubisz
takie filmy gdzie klimat jest w okresie średniowiecza to film Ci się spodoba.


Własnie Pomijajać fakt, ze momentami czlowiek gubił sie w całej akcji to K. Niebieskie mi sie podobało. Skoro polecasz to, zapewne wybiore sie do kina jeszcze w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 00:04, conradzik napisał:

O północy zaczyna się "Las Vegas Parano" na TVP1. W moim odczuciu genialny film, ale
pod dwoma warunkami. Po pierwsze, nie wyobrażam sobie wersji z lektorem. Idę o zakład,
że zabije przynajmniej połowę klimatu. Po drugie... hmm.. nie chciałbym tu namawiać nikogo,
ale bez % ciężko będzie odpowiednio wczuć się w perypetie Raoula :)

Szkoda, że tak późno zobaczyłem tego posta. Już pół godziny filmu minęło. ;/ No trudno, obejrzę ten film innym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako jeden z ostatnich na tym forum zaliczyłem wreszcie "Avatar" Camerona. Ale mogę powiedzieć, że lepiej późno niż wcale :-)
Krótko mówiąc: film zrobił na mnie wrażenie. Zresztą jak wiele innych jego filmów. Niemniej jednak to wrażenie jest zbliżone do tego, jakie wywarło na mnie obejrzenie w kinie (wiele lat temu) po raz pierwszy "Gwiezdnych wojen" (epizod IV).
Film IMHO z pewnością otrzyma jakiegoś Oscara. Przynajmniej za efekty, ale może i więcej.
Osobiście myślę, że wiele razy będzie się jeszcze porównywać inne filmy SF do tego, tak jak teraz porównuje się filmy do "Odysei kosmicznej 2001".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 00:04, conradzik napisał:

O północy zaczyna się "Las Vegas Parano" na TVP1. W moim odczuciu genialny film


Czy taki genialny? Pomimo fenomenalnych kreacji Deppa i Del Toro i zwariowanego, psychodelicznego klimatu (lekko mocniejszy niż w świetnym [a moim zdaniem nawet lepszym] Scanner darkly) trafiło się trochę dłużyzn. I w drugą stronę, parę scen - rewelka. Ogólnie film solidny, nieszablonowy i ambitny, szkoda tych zbędnych paru minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny film z napisami w TV jaki widziałem to upiór w operze na tvn. I to tyle. A o ile dobrze pamiętam to na HBO kiedyś widziałem fragmenty Full Metal Jacket z lektorem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 16:30, mlynar911 napisał:

Jedyny film z napisami w TV jaki widziałem to upiór w operze na tvn. I to tyle. A o ile
dobrze pamiętam to na HBO kiedyś widziałem fragmenty Full Metal Jacket z lektorem ;/



Lśnienie Kubricka w TV też zawsze leci z napisami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 16:43, Tyler_D napisał:

Jesteś pewien? Bo mnie się rozchodzi o to ... http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=18973
;-)


"Ścieżki chwały" były na TVP1 z lektorem (ba ten sam film na dvd też jest z polskim lektorem) , to samo z "Zabójstwem" na Tvn-ie a ja chyba jeszcze mam "Spartacusa" z polskim lektorem także różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 19:35, Konstantynopolitan napisał:

Chcę zamówić przez neta bilety na 8 stycznia (piątek) w Cinema City w Rybniku, ale na
ten dzień nie ma repertuaru, co jest? Powinien już dawno być. Nie wiecie, co się święci?


Proste jak słońce repertuar na ten dzień (i inne również) ustalą w piątek 4 stycznia i będzie obowiązywał do następnego czwartku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 20:03, kerkas napisał:

Proste jak słońce repertuar na ten dzień (i inne również) ustalą w piątek 4 stycznia
i będzie obowiązywał do następnego czwartku.


Dokładnie. Trzeba czekać. Ja chciałem zamówić dzisiaj na niedzielę (do Multikina) i również repertuar nie jest jeszcze dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 04.01.2010 o 20:08, Spayki napisał:

Dokładnie. Trzeba czekać. Ja chciałem zamówić dzisiaj na niedzielę (do Multikina) i również
repertuar nie jest jeszcze dostępny.


Pamiętam jak chciałem zarezerwować bilety na Terminatora 3 (premiera oczywiście w piątek) , pokazy na bilety przedpremierowe można było dostać bez problemu , natomiast w żadnym ale to żadnym kinie w Warszawie nie dało rady zarezerwować biletów. A później jęczą że ludzie do kina nie chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się