HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2010 o 15:19, kerkas napisał:

Aha znalazłem http://filmsamurajski.blogspot.com/

W związku z tym mam pytanie czy tworzyć listę filmów z gatunku kino samurajskie ?.

Żeby do klimatu było, gomennasai, nie zauważyłem pytania.
Chyba tym razem podziękuje, ten blog wydaje się być porządnym źródłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 04.11.2010 o 23:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Żeby do klimatu było, gomennasai, nie zauważyłem pytania.
Chyba tym razem podziękuje, ten blog wydaje się być porządnym źródłem :)


O.k. w takim razie biorę na tapetę kino sztuk walki:
Wejście smoka , Pijany mistrz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę na Polsacie o 23.00 puszczą świetny film - Mechanik. Oglądać bo warto, pora dość sroga ale mówię wam, nie zawiedziecie się. Zresztą dla samego Bale''a i jego roli warto się z tym filmem przeprosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2010 o 18:04, Tyler_D napisał:

> Filmy akcji mają dostarczyć dobrej rozrywki , strzelanin , wybuchów , pościgów itd.

To wiemy wszyscy - tylko widzisz, niektórzy łykną cokolwiek z tego gatunku ale raczej
cała reszta już nie. Mimo że lubię filmy akcji to akurat Shoot''em up mnie nie powalił.
Przeczytaj moją ''recenzję'' bo mam wrażenie że tego nie zrobiłeś.


Zrobiłem

>Obejrzeć można ale

Dnia 04.11.2010 o 18:04, Tyler_D napisał:

ja go jakoś szczególnie nie polecałem, poza jak napisałem w tamtym poście scenami walki,
muzyką no i Monicą Bellucci nie ma w sumie nic ciekawego. Brak temu tytułowi jakieś mocy
przyciągania do ekranu, jakieś finezji, czegoś co by spowodowało że zapamiętam ten film
na dłużej.


Nudziłeś się oglądając ten film ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 19:32, kerkas napisał:

Nudziłeś się oglądając ten film ?.

Oglądałem ten film dość dawno temu i tylko jeden raz. Nie pamiętam dokładnie ale ... nudzić się raczej nie nudziłem ale pod koniec już miałem lekko dosyć. Jak napisałem wcześniej w tej recenzji - to bardzo średniaste kino do obejrzenia i zapomnienia. Filmu jakoś specjalnie nie zapamiętałem ergo nie zrobił na mnie zbyt dużego ani pozytywnego wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 19:37, Tyler_D napisał:

> Nudziłeś się oglądając ten film ?.
Oglądałem ten film dość dawno temu i tylko jeden raz. Nie pamiętam dokładnie ale ...
nudzić się raczej nie nudziłem ale pod koniec już miałem lekko dosyć.


Aha czyli na dwoje babka wróżyła , dobrze zostańmy przy swoim zdaniu.

Ps. W sobotę o 20:00 na TV4
http://www.imdb.com/title/tt0060177/
szkoda że film z reklamami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi dvd

Złota kolekcja Kung Fu BOX [5DVD]
http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/85040

Klasyka Kina Radzieckiego: D''Artagnan i Trzej Muszkieterowie (1978)

Afera Thomasa Crowna (1968) / Afera Thomasa Crowna (1999) Pakiet [2DVD]

Czy leci z nami pilot? / Spokojnie, to tylko awaria... Pakiet [2DVD]
Notabene jest jeszcze jedne film w tym stylu
http://allegro.pl/atomowy-autobus-dvd-joseph-bologna-john-beck-i1302480472.html

Hot Shots! / Hot Shots! 2 Pakiet [2DVD]

Omen edycja specjalna (polski lektor) / Omen 666 [2DVD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś, zamiast znalezc się w szkole "przypadkowe" znalazłem się w kinie ;) I tak się stało przypadkowo(teraz już naprawdę:p)że była premiera filmu pt. Due Date co w dziwnym tłumaczeniu czy też wolnym, jak kto woli, uważa, oznacza Zanim odejda wody. Jest to komedia twórcy większości znanego za dzieło pod nazwą Kac Vegas. W tymże filmie ujrzymy dwóch gości, jednego którego gra "Tony Stark''a" z Iron Man''a natomiast drugiego skojarzycie z Hangover''a. W każdym razie będąc na seansie o godzinie 11:15 bawiłem się nie najgorzej. Film jest lekki i przyjemny, są moment kiedy film bawi, pokazuje że dwóch nieznajomych może łatwo się zakumplować... Cóż mogę dodać, tym którym przygoda podobała się z Kac Vegas ten film na pewno przypadnie do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam filmy, który pokazuje okrucieństwa walk w średniowieczu/epoce odkryć geograficznych i kolonii, macie jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"The Mision - Misja" Rolanda Joffe z 1986 roku. Film może nie do końca brutalny, ale wspaniały i wspaniale pokazujący cienie i blaski czasów konkwisty.

"Aguirre - Gniew Boży" Herzoga z 1977 roku. Kolejny świetny film także ukazujący czasy Konkwisty. Bardzo sugestywny. Klasyka gatunku, równie jak "Misja".

"The Messenger - Joan d''Arc" Luca Bessona z 1999. Film dość kontrowersyjny, ale IMO bardzo dobry. Brutalny momentami, ale dosadnie pokazującym "mit francuskiej dziewicy".

Był jeszcze świetny stary film o najemnikach w jakimś z germańskich księstw, ale za cholerę ni mogę sobie przypomnieć co to było, a neciq nie pomaga w tym niestety.
Film dość stary. lata 70te czy 80te, ale był krwawy i dobry.. Może ktoś skojarzy i pomoże.

Oczywiście filmów było więcej. Niektóre dobre, a część crapów, ale pełne zestawienie, to chyba tylko kolega kerkas jest w stanie przygotować tudzież wyciągnąć z rękawa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 01:20, lord0 napisał:

szukam filmy, który pokazuje okrucieństwa walk w średniowieczu/epoce odkryć geograficznych
i kolonii, macie jakieś pomysły ?


Tak na szybko

El Dorado (1988) Carlos Saura

1492. Wyprawa do raju (1992)

Wieczorem będzie pełna lista filmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 01:20, lord0 napisał:

szukam filmy, który pokazuje okrucieństwa walk w średniowieczu/epoce odkryć geograficznych
i kolonii, macie jakieś pomysły ?


Królowa Margot / Reine Margot, La (1994)

Królowie przeklęci / Rois maudits, Les (2005) serial

Ciało i krew / Flesh+Blood (1985)

Bolesław Śmiały (1971)

Iwan Groźny / Ivan Groznyy I (1944)

Aleksander Newski / Aleksandr Nevskiy (1938)

Henryk V / Henry V (1989)

Andriej Rublow (1969) okrucieństwo władzy

The Devil''s Crown (1978) - serial BBC

Braveheart (1995)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie oglądałem Księgi Ocalenia ale skoro chcesz coś postapokaliptycznego z atomówkami [ koniecznie z nimi? Inne katastrofy nie wchodzą w grę? ] w tle to ... Mad Maxy? Dobry jest też Threads o którym pisałem kilka czy tam kilkanaście postów wyżej ale to raczej sci-fi-document niżeli film akcji. Ewentualnie można się chyba pokusić o Planetę Małp [ tę starą wersję ] co nie? Coś mi się tak kojarzy że tam był wątek z atomówką ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w kinie na najnowszym filmie Filipa Bajona "Śluby panieńskie" na podstawie sztuki Aleksandra Fredry.
Trzeba się bardzo starać aby położyć ekranizację którejkolwiek z komedii Aleksandra Fredry Bajonowi się ta trudna sztuka udała.
Po pierwsze film jest mało śmieszny owszem nazwiska robią wrażenie:
Robert Więckiewicz , Maciej Stuhr , Borys Szyc , Anna Cieślak , Marta Żmuda-Trzebiatowska ,Edyta Olszówka , Andrzej Grabowski , Daniel Olbrychski , Marian Opania , Lech Ordon , Wiktor Zborowski i inni.
Tylko co z tego skoro po około 20 minutach filmu Radost (Robert Więckiewicz) wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do Klary (Trzebiatowska) i im dalej tym tego "postmodernizmu" jest więcej samochód osobowy Radosta , pismo brukowe Blask z Olszówką na okładce , Gustaw (Stuhr) wychodzący z przyczepy kempingowej palący papierosa i czytający tekst z kartki A4 itd.
Po jaką cholerę więc stroje z epoki , dwory szlacheckie itp. ?.
W tym momencie aktorzy mówiący wierszem wyglądają sztucznie i wygląda to wszytko anachronicznie.
Cóż nie każdy może być Baz-em Luhrmann-em (Romeo i Julia (1996)).
Podsumowując nie polecam filmu nikomu , chyba że ktoś jest ciekaw jaki tatuaż ma na plecach Marta Żmuda Trzebiatowska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na filmie, którego tytuł został tak cudownie przetłumaczony na nasz język, że zostanę przy tym oryginalnym - "Due Date". I przyznaję, że jest to kolejny znakomity film z Zachiem Galifianakisem. Ubawiłem się jak nigdy (podobnie jak inni na sali :) i przyznaję filmowi mocne 9/10! Na pewno dołączy do mojej kolekcji, zaraz po premierze DVD.
I podzielam zdanie Infesa - lubiliście "Kac Vegas" (tu akurat polskie tłumaczenie jest według mnie lepsze od tytułu oryginalnego ;), to pokochacie "Due Date". DD jest według mnie nawet lepsze od Hangover.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się