HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Oglądałem dość dawno temu i nie przypominam sobie żeby zostało to wyjaśnione. Po prostu

Spoiler

patrząc na ich broń i ów płyn mniemam że cała ich wiedza technologiczna oparta była o materiał genetyczny / biotechnologię. Broń działała tylko z DNA prawnsów, statek udało się uruchomić dzięki paliwu a samego Wikusa Chris obiecał przywrócić do ludzkiej postaci przy pomocy jakieś specjalistycznej maszyny więc wszystko wskazuje na duży udział materiału genetycznego i ogólnie pojętej biologii w ich życiu codziennym. Płyn się dostał do organizmu więc zaczął działać - zresztą ludzie też odstawiają różne cuda z genetyką i cholera wie co tam już stworzyli lub tworzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio na iplexie fajny film - "Elitarni" Jose Padilha. Opowieść, brutalna opowieść, o oddziale specjalnym brazylijskiej policji zwanym BOPE. Niesamowity obraz współczesnego Rio de Janeiro. Jeśli ktoś myśli, że Rio to tylko plaże, słońce, seks i wielki posąg Chrystusa to musi obejrzeć ten film w którym wyobrażenie zderza się z brutalną rzeczywistością faweli.
Powiem szczerze, że na mnie film zrobił wielkie wrażenie i jest jednym z najlepszych jakie w tym roku oglądałem.

Fabuła oparta jest na planowanej wizycie Jana Pawła II w Rio w 1997 roku. Policja dostaje zadanie przygotowanie wizyty i zapewnienia bezpieczeństwa papieżowi, który wbrew zdrowemu rozsądkowi zamierza zamieszkać w sąsiedztwie jednej z fawel. Jest to jednak tylko tło opowieści o tym czym żyje Rio a raczej jak żyją jego mieszkańcy. Głównie mieszkańcy biednych dzielnic. Wstrząsający obraz szerzącej się przestępczości i korupcji. Obraz świata w którym żeby otworzyć w faweli dom pomocy trzeba błagać szefa mafii narkotykowej. Świata, w którym żeby dostać urlop trzeba dać szefowi.. łapówkę a policji trzeba płacić za ochronę, bo inaczej cię.. okradnie. W głowie się to wszystko niekiedy nie mieści.
Film opowiada historię paru policjantów, nie zawsze uczciwych oraz członka BOPE. Pokazuje jak wielki wpływ na psychikę człowieka wywiera otoczenie i praca. Jak bardzo człowiek potrafi się zmienić pod wpływem tego co widzi i do czego zmuszają go okoliczności. Brutalny, pełen akcji film. Ale film zdzierający z Rio szaty bogactwa i pokazujący, ze tak naprawdę król jest nagi.

Aktorzy przeze mnie nieznani wcześniej zrobili większe wrażenie niż jakieć "holiłudzkie" gwiazdki. Niekiedy ma się wręcz wrażenie, że aktor naprawdę uczestniczy w wydarzeniach aktualnie rozgrywanych na ekranie. Kiedy wrzeszczy to jest wściekły, kiedy strzela to chce zabić, kiedy bije to nie hamuje ręki. Aktorzy zapadają w pamięć. Aczkolwiek są momenty kiedy sam się gubiłem czy dana postać jest dobra czy jednak zła. To w sumie kolejny atut. Pełno tu szarości. Jak w prawdziwym życiu.

Jest to głównie film akcji, dlatego nie brakuje tu strzelania. Trup ściele się gęsto, giną mężczyźni, kobiety, dzieci. I nikt nie jest w stanie powiedzieć czy tak do końca niewinni. Mimo to film nie jest groteskowy. Reżyser na szczęście uniknął przerysowania scen brutalnych, co potęguje tylko wrażenie realizmu. Od razu powiem, że film nie jest dla ludzi o słabych nerwach. To twarde, męskie kino bez przebaczenia. Niektóre sceny mogą szokować.

Świetny film. Bez dwóch zdań. W dodatku można go za darmo obejrzeć w internecie. Tylko polecać.

Moja ocena: 5/5 + znak jakości za fabułę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna smutna wiadomość.
Przedwczoraj Leslie Nielsen, wczoraj Irvin Kershner (Imperium kontratakuje), dzisiaj walkę z rakiem ostatecznie przegrała Gabriela Kownacka. :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać posta ... już nawet zaczęła się fala demotów ... a pewnie w tej chwili już ktoś bumpnął notkę na Wiki. Cóż ... szkoda jej, znałem ją głównie z "Rodziny zastępczej" a za polskimi tak zwanymi starymi filmami średnio przepadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 19:21, Tyler_D napisał:

zastępczej" a za polskimi tak zwanymi starymi filmami średnio przepadam.


W takim razie żałuj że nie widziałeś:

"Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy"
"Kronika wypadków miłosnych"


Filmy z Kownacką oczywiście.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 13:14, Shelazar napisał:

D9 -

Spoiler

Czemu on się wogóle zmienił w kosmite, po dostaniu w twarz paliwem?



Spoiler

Nie jest to do końca wyjaśnione. Teorie są dwie - albo z racji tego, że technika obcych szła na biotechnologii paliwo miało działanie mutagenne, albo nanoboty, które "przerobiły" materiał biologiczny na to, co znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 01:01, Perry_Cox napisał:

Skąd jesteś przybyszu, że nie znasz ziemian?


Heh, chciałbym być przybyszem

Dnia 30.11.2010 o 01:01, Perry_Cox napisał:

Można doczepić się do paru rzeczy w D9, ale wytykasz mu takie rzeczy, które byłyby tak naprawdę dziwne i
nielogiczne gdyby były inne. I tak łagodnie potraktowano te krewetki, równie dobrze mogliby je pozamykać
w jakiś kompleksach i pościemniać, że zlikwidowano je, bo zagrażali ludzkości i spokojnie robić
na nich doświadczenia. Kurde, kiedyś gorzej traktowano murzynów, żydów oraz innych LUDZI,
więc nie wiem tak naprawdę o co Ci chodzi.


O to mi chodzi, że murzyni, żydzi i inni nie poślą pozostałych 2m pod ziemię a kosmici mogą więc głupio byłoby się im narażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 19:21, Tyler_D napisał:

znałem ją głównie z "Rodziny zastępczej" a za polskimi tak zwanymi starymi filmami średnio przepadam

A serialu "Matki, żony, kochanki" nie oglądałeś?
Lubiłem ją bardzo. Zwłaszcza gdy była młoda, to była superbabka. Szkoda ... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 22:18, A-cis napisał:

A serialu "Matki, żony, kochanki" nie oglądałeś?

No pewnie że oglądałem. :-D

Tam jeszcze grała bodaj D. Trafankowska - też już nie żyje z tego co pamiętam ... Ech ... coś czarna tak końcówka listopada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na lekcji oglądałem kawałek jakiegoś filmu animowanego (nie wiem czy miał związek z religią, ale wątpię. Pewnie katechecie nie chciało się prowadzić ostatnich 15 min.;)). W każdym razie, moglibyście podać mi tytuł tego filmu? Była to dość nowa produkcja, akcja rozgrywała się na wyspie, wszyscy jej mieszkańcy żyli z sardynek, a główny bohaterem to chłopak pracujący nad wynalazkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 15:50, kitek0101 napisał:

Dzisiaj na lekcji oglądałem kawałek jakiegoś filmu animowanego (nie wiem czy miał związek
z religią, ale wątpię. Pewnie katechecie nie chciało się prowadzić ostatnich 15 min.;)).
W każdym razie, moglibyście podać mi tytuł tego filmu? Była to dość nowa produkcja, akcja
rozgrywała się na wyspie, wszyscy jej mieszkańcy żyli z sardynek, a główny bohaterem
to chłopak pracujący nad wynalazkami.


No stary zadziwiłeś mnie swoim dokładnym opisem ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smętarz dla zwierzaków (ale tylko pierwsza część! Dwójka to gniot, jakich mało), Carrie, Misery, Koszmar z Ulicy Wiązów, Lśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 16:27, Harrolfo napisał:

Smętarz dla zwierzaków (ale tylko pierwsza część! Dwójka to gniot, jakich mało), Carrie,
Misery, Koszmar z Ulicy Wiązów, Lśnienie.



Ok..dzięki...jesli jeszcze ktos coś zna,pamieta prosze o tytuły. Dzieki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 16:21, Marked_One napisał:

Prośbe kieruje do ludzi lubiacych sę bać ... ;)Konkretnie chodzi mi o tytuły horrorów,moga
być starsze.

Drabina Jakubowa
REC 1 i 2
Blair Witch Project
Silent Hill
Sierociniec
Zombieland (to raczej komedia ale dobra ;P)
Martwica mozgu (jeszcze lepsza komdia-horror ;D)
Zejście (tylko 1 bo 2 to słaba)
Lśnienie
Ogólnie za te najstraszniejsze się jeszcze nie wziąłem, więc ci nie polece ale te powinny styknąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paranormal Activity. Drugiej części jeszcze nie widziałem to się o niej nie będę wypowiadał, ale pierwsza po prostu wymiata. Gorąco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się