HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Popraw mnie jeśli się mylę ale wedle naszego absurdalnego polskiego prawa można chyba ciągle na własny użytek ściągać co się chce [ten przepis chyba ciągle nie został poprawiony prawda?]
A przynajmniej wydaje mi się, że kiedyś już o tym dyskutowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 00:07, Mroczny_Joga napisał:

A powiedz mi jak możesz, jak to wyglada z tym ipla.pl to jest darmowe ?


Tak, to jest darmowe, w przypadku ipla ściąga się klienta i z niego odpala. Ale np. w serwisie Iplex.pl nic się nie ściąga, tylko wybiera film i ogląda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sciągłem ten ipla i program się wydaję dość ciekawy, baza filmów ciekawe wiec jest dobrze tylko że za większość trzeba płacić, i z tego co widziałem to 6zł za film ? to chyba trochę dużo jak za jednorazowe obejrzenie filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 00:18, Mroczny_Joga napisał:

? to chyba trochę dużo jak za jednorazowe obejrzenie filmu.


jest taniej niz w kinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 23:09, Mroczny_Joga napisał:

Mam pytanie czy oglądanie filmów onile jest nielegalne ?


Do wypowiedzi pozostałych dodam iż część filmów ma status public domain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 18:35, nolif3r napisał:

Oglądałem w piątek na Tvn ''Infiltracje''. Dobry film, podobał mi się, jednak
pytanie, zna ktoś godne polecenia, w miarę podobne filmy akcji? Najlepiej z rozmachem
i z dobra grą i aktorami, a nie z bandą ''no nejmow'' :D.


Infiltracja to raczej thriller i kryminał niż typowe kino akcji filmy w podobnym klimacie to:
Podejrzani (1995)
Wyspa tajemnic (2010)
Memento (2000)
Plan doskonaly (2006)
Detektyw (1972)
The Score (2001)
Zawód: Szpieg (2001)
Basic (2003)
Runaway Jury (2003)
Rozmowa (1974)
Anthony Zimmer (2005)
Trzy dni Kondora (1975)
Bez wyjścia (1987)
Czysta formalność (1994)
Dama z Szanghaju (1948)
Śmiertelny pocałunek (1955)
Zabójstwo (1956)
Zawrót głowy (1958)
Zbieg z Alcatraz (1967)

Inteligentnego kina akcji jest mało gdyż:
„AKCJI KINO (angielskie action movie) , początek lata 80.Typ widowiska filmowego w którym dominuje szybkie
następstwo zdarzeń , zmienność miejsc i technika eksponowana poprzez efektowne pościgi , eksplozje etc.
/.../
Operuje uproszczoną psychologią stereotypowych niekiedy komiksowo przerysowanych postaci , kreśląc jednoznaczną wizję świata.Prymat techniki każe zredukować aktorstwo do pewnych typów , z których najważniejszy jest główny bohater , czyli twardy mężczyzna , który dzięki sile fizycznej , sprytowi bądź pomocy techniki rozwiąże problem lub unieszkodliwi antagonistę w spektakularnym finale. Kino akcji to głównie przedsięwzięcie komercyjne , ze swoim własnym systemem gwiazd – głównie męskich , jak: A. Schwarzenegger , S. Stallone , S.Seagal , J.-C. Van Damme , B. Willis.”


http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=213

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa kolekcja filmowa "Wampiry"

Wywiad z wampirem
Underworld
Dracula
Straceni chłopcy
Underworld II
Underworld III
Królowa potępionych
Daybreakres
Blade
Miasteczko Salem
Near Dark
Zagadka nieśmiertelności
30 dni mroku
Van Helsing
Istota doskonała
Cień wampira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To bardzo modne powiedzenie i ja się z nim szczerze nie zgodzę. Oglądając jedynkę nie miałem kompletnego pojęcia co to jest. I w sumie nie było tak źle, nawet fajnie się oglądało. Oczywiście jedynka, bo kolejne części były robione na odwal się, bez iskry ambicji, bo i tak ludzie to obejrzą. Ot, taka moja mała dygresja, starając się być przy tym sprawiedliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam wielką prośbę. Znacie jakiś tytuł filmu w którym na początku jest informacja że dany film jest na faktach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam ostatnio "Blair Witch 2". Pomieszany film. Można się w nim pogubić momentami, ale bardzo mi się spodobał. "Blair Witch Project" też mi się podobał z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 08:28, kerkas napisał:

Infiltracja to raczej thriller i kryminał niż typowe kino akcji filmy w podobnym klimacie
to:

Mówimy o tej Infiltracji z Damonem i Leo rajt? Że to niby raczej thriller? Oj tu bym polemizował - thrillera jako jest tu moim zdaniem nader niewiele. Dramatu i kryminału - owszem, jest pod dostatkiem w otoczce nieźle prowadzonych elementów kina akcji.

Dnia 24.01.2011 o 08:28, kerkas napisał:

Memento (2000)

Memento podobne? Chyba tylko pod względem zagadkowości [ ale tutaj rzecz jasna całość jest o wiele bardziej zaplątana ] i elementów kryminalnych. Akcji jako takiej, typowej dla akcyjniaków jest niewiele i do tego dawkowana jest ona subtelnie ale też w sposób który może część widzów znudzić - zwłaszcza jeżeli oczekują "kina z rozmachem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 15:56, Tyler_D napisał:

Uśpieni chyba mieli taki patent. Zresztą ... dziwne pytanie twe - czyżby jakieś pytanie
konkursowe? ;-D

Poprostu potrzebuje tej informacji kiedy czyta ją lektor, aby wstawić do utworu muzycznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się