HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2011 o 11:15, Islanzi napisał:

Gdzie tegoroczna gala wręczenia Oscarów będzie emitowana (czy w ogóle)?


W CANAL+ na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzą plotki, że pojawić się ma Robin...
Nie mam nic w sumie do robina w wydaniu takim jakie przedstawiał np Jason Todd [czyli jakiś względny obraz tej postaci, a nie boy wonder w za krótkich slipach xP]
Ale coś za dużo tych postaci się tu robi... Robin, Catwoman, Bane... cała menażeria, żeby z tego nie wyszedł tylko średnich lotów pasztet z przerostem formy nad treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi- co sądzicie o "Taksówkarzu" Scorsese?
Czy tylko dla mnie i dla moich kolegów to przegadany, nudny, dziwny, a być może mówiąc trywialnie nawet głupi.
Nie mam pojęcia co sądzić o filmie znajdującym się w czołówkach rankingów, a okazuje się że z dużej chmury mały deszcz. Jakie jest więc wasze subiektywne zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 21:54, Pietro87 napisał:

Chodzą plotki, że pojawić się ma Robin...
Nie mam nic w sumie do robina w wydaniu takim jakie przedstawiał np Jason Todd [czyli
jakiś względny obraz tej postaci, a nie boy wonder w za krótkich slipach xP]
Ale coś za dużo tych postaci się tu robi... Robin, Catwoman, Bane... cała menażeria,
żeby z tego nie wyszedł tylko średnich lotów pasztet z przerostem formy nad treścią.

No właśnie też się tego obawiam.. w Batman&Robin tak było, pomijając fakt że było zrealizowane bardzo kiczowato, to jednocześnie było tam również pełno postaci, i część jak Bane zostały potraktowane po macoszemu, krótko, już nie mówiąc w jaki słaby sposób. Ja jestem za tym by nie szli w ilość tylko jak to tej pory w jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jest to IMHO strasznie przereklamowany film i zdecydowanie najsłabsze dzieło tego reżysera jakie widziałem. Nie znaczy to, że Taksówkarz jest słaby, jednak cała ta głębia gdzieś po drodze się zagubiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w TDK mieliśmy też 3 "ważne" postaci, z czego jedną potraktowano wyjątkowo lightowo i ucięto jej łeb na starcie, mianowicie Crane - Scarecrow.
Przed premierą martwiła mnie ilość postaci, Joker, Two-Face, Scarecrow... wydawało się, "dużo tego cholera wyjdzie kolejny Batman&Robin/Batman Forever", okazało się zupełnie inaczej, postaci potraktowano mistrzowsko, ok może Two-Face miał tylko epizod na finale, ale i tak przedstawienie postaci i ich użycie było rewelka.
Ale tu jest z goła inaczej, bo jeśli potraktować tak po macoszemu kogoś to tylko cat woman, wprowadzając ją jako zwykłą kobitkę przez 60-70% filmu, wciskając ją w obcisły trykot co najwyżej na finiszu, tudzież Robina tak wykręcić, bo jeśli te postaci zaczną za wcześnie biegać w swoich obcisłych rajtkach to z filmu może wyjść niestrawna kaszanka. Ja bym się na miejscu nolana [jeśli wolno mi to tak ująć =)] skupił na Banie najmocniej, jako tym głównym nemezis. Patent z wypuszczeniem świrów z arkham tu tez może zadziałać, ot wypuści zwykłych kryminalistów i zwyroli a nie świrnięta menażerię znaną z komiksu =)
Najważniejsze, żeby go pokazali jako postać stosunkowo głęboką i skomplikowaną tak jak było z Jokerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 22:09, Tokkarian napisał:

Nie mam pojęcia co sądzić o filmie znajdującym się w czołówkach rankingów, a okazuje
się że z dużej chmury mały deszcz. Jakie jest więc wasze subiektywne zdanie?


Hmmm, też nastawiłem się na jakieś ambitne kino, po licznych zapowiedziach miałem tak prawo sie czuć. Film jest po prostu przeciętny. Miał być głęboki a wyszedł nijaki. Zgadzam się z Perry_Cox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 21:54, Pietro87 napisał:

Chodzą plotki, że pojawić się ma Robin...

Spoko, myślę, że Damian - wydaje mi się, żę to właśnie będzie on - pojawi się na końcu. Tak mi się wydaje gdyż krążą plotki, żę ma się pojawić Talia(córka Ra''s al Ghula), która właśnie z batmanem miała dziecko, a ów chłopiec później stał się Robinem.
Tylko, zę taki scenariusz jest możliwy o ile oczywiście pójdą tropem komiksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 22:55, Perry_Cox napisał:


Jest to IMHO strasznie przereklamowany film i zdecydowanie najsłabsze dzieło tego reżysera
jakie widziałem. Nie znaczy to, że Taksówkarz jest słaby, jednak cała ta głębia gdzieś
po drodze się zagubiła...

I to jest prawda. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 21:42, kerkas napisał:

> Gdzie tegoroczna gala wręczenia Oscarów będzie emitowana (czy w ogóle)?

W CANAL+ na pewno.


To niedobrze. A na jakimś innym kanale, albo w sieci? - wiesz coś może o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 22:09, Tokkarian napisał:

Powiedzcie mi- co sądzicie o "Taksówkarzu" Scorsese?

Akurat dziś obejrzałem sobie ten film po raz drugi i ... nadal nie zmieniam zdania że jest to jeden z lepszych tworów jakie przyszło mi oglądać. Nie jest może tak widowiskowy, przełomowy czy rewolucyjny jak dowolny inny film ale na pewno to kawał solidnego kina.

Dnia 12.02.2011 o 22:09, Tokkarian napisał:

Czy tylko dla mnie i dla moich kolegów to przegadany, nudny, dziwny, a być może mówiąc
trywialnie nawet głupi.

Przegadany? Na pewno nie - dialogi są jakie są, na pewno specyficzny styl widać w zasadzie przez cały seans. Nudny? Z tym też bym polemizował ... do twórczości jaką mamy okazję zobaczyć w "Taksówkarzu" właśnie trzeba mieć odpowiednie podejście bo można się gorzko rozczarować a jeśli komuś wybitnie nie leżą takie klimaty to już mamy totalną klapę i nieporozumienie. Mnie właśnie kręcą takie filmy i ogólnie lubię takie kino w którym nie zawsze wszystko trzyma się kupy, w którym jest sporo niejasności, takie w którym mamy ukazane metamorfozy bohatera. A klimacik tamtych lat też daje o sobie znać - zwłaszcza dzięki muzyce i otoczce tego nocnego brudu, dołka psychicznego głównego bohatera i tym podobnym. Zresztą sama postać Bickle''a, kilka dialogów czy scen jest już kultowych i to nie bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też taka sprawa, że być może źle do tego podszedłem. To raczej nie jest film do oglądania w rozgadanym towarzystwie. Wychodzi na to że to jeden z tych filmów które najlepiej ogląda się samemu, skupiając się na szczegółach, wkręcając się w klimat filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 15:37, Braveheart napisał:

Witam.

http://www.filmtok.pl/Nakreca-od-nowa-Niesmiertelnego-a15902 jak dla mnie profanacja!
To tak jakby zjeść dobrego schaboszczaka. Później w miarę dobrze przetrawiony, ktoś nam
go operacyjnie zabiera z jelit i próbuje usmażyć coś nowego ;/


Znając życie zrobią z tego taką papkę, że szkoda gadać. No i zastanawia mnie jaki utwór zastąpi Who wants to live forever od Queen. A Lamberta nikt godnie nie zastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 00:55, Islanzi napisał:

> > Gdzie tegoroczna gala wręczenia Oscarów będzie emitowana (czy w ogóle)?
>
> W CANAL+ na pewno.

To niedobrze. A na jakimś innym kanale, albo w sieci? - wiesz coś może o tym?


Jeśli chodzi o stacje telewizyjne to:
W nocy z 27 na 28 lutego 2011 o 2:30 CANAL+ jako jedyna polska stacja telewizyjna przeprowadzi transmisję z 83. gali wręczenia OscarówR.
http://www.canalplus.pl/forum/?topic/wreczenie-oscarow-2011-oraz-relacja-z-nocy-cezarow_1-6347

Jeśli chodzi o transmisję w sieci to:
http://www.filmweb.pl/person/Meryl+Streep-109/discussion/Jak+mo%C5%BCna+ogl%C4%85dn%C4%85%C4%87+rozdanie+Oscar%C3%B3w+w+internecie-1082866

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 15:37, Braveheart napisał:

Witam.
http://www.filmtok.pl/Nakreca-od-nowa-Niesmiertelnego-a15902 jak dla mnie profanacja!
To tak jakby zjeść dobrego schaboszczaka. Później w miarę dobrze przetrawiony, ktoś nam
go operacyjnie zabiera z jelit i próbuje usmażyć coś nowego ;/


Totalnie niepotrzebnie to ruszają, skończy się pewnie spłyconą sieczką dla mas. Niech żyje amerykański sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 17:41, maciekstaar napisał:

Totalnie niepotrzebnie to ruszają, skończy się pewnie spłyconą sieczką dla mas. Niech
żyje amerykański sen.


Taka tendencja teraz, kręci się gnioty na podstawie książek dla ''dotkniętych'' przez los, które z racji tego, że fanów nie brakuje muszą się sprzedać. Chłodna kalkulacja. Zawsze pozostaje możliwość wskrzeszenia serii takiej jak ''Highlander'', sądzę jednak, że nic dobrego z tego nie wyjdzie, ale w stanach wszystko co dobrze rozreklamowane się sprzeda - tutaj nie można mieć złudzeń. Kino 3D też w obecnej postaci rozwojowi nie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:16, Shinigami napisał:

Taka tendencja teraz, kręci się gnioty na podstawie książek dla ''dotkniętych'' przez
los, które z racji tego, że fanów nie brakuje muszą się sprzedać. Chłodna kalkulacja.
Zawsze pozostaje możliwość wskrzeszenia serii takiej jak ''Highlander'', sądzę jednak,
że nic dobrego z tego nie wyjdzie, ale w stanach wszystko co dobrze rozreklamowane się
sprzeda - tutaj nie można mieć złudzeń. Kino 3D też w obecnej postaci rozwojowi nie służy.


No to, że marketing rządzi rynkiem to żadne odkrycie. Ja się tylko podłączam do ogólnego niezadowolenia z wiadomego faktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:18, maciekstaar napisał:

No to, że marketing rządzi rynkiem to żadne odkrycie. Ja się tylko podłączam do ogólnego
niezadowolenia z wiadomego faktu.


Marketing swoją drogą, głupota odbiorców którzy łykają taką papkę to trochę bardziej złożony problem. Ale fakt faktem, zadowolonym z takiego obrotu sprawy być nie sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się