HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2011 o 22:37, rhyz napisał:

Hmm, ja też go uwielbiam, ale "Co nas kreci" oceniam tylko jako allenowskiego średniaka.
Temat wyeksploatowany do cna. Brakuje mi prawdziwej intrygi czy to kryminalnej czy humorystycznej,
która nadawała charakter jego najlepszym filmom. Jeżeli nowszy film jest jeszcze słabszy
to nie mam powodu aby lecieć do kina, mogę poczekać aż za rok puszczą go w tv.


No ale wiesz, skoro odnośnie poprzedniego filmu mamy nieco odmienne zdanie (ja go bardzo lubię), to może ten spodoba Ci się bardziej niż mnie. Jest nieco...inny, niż "Co nas kręci...". Nie jestem w stanie dokładnie wytłumaczyć na czym ta inność polega, ale z pewnością nie jest to po prostu gorszy klon. Mnie się mniej podobał, ale nie da się ukryć, że nie jest podobny, choć temat pozornie ten sam, znaczy związki i relacje międzyludzkie + poszukiwanie szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 22:46, Skazeusz napisał:

No ale wiesz, skoro odnośnie poprzedniego filmu mamy nieco odmienne zdanie (ja go bardzo
lubię), to może ten spodoba Ci się bardziej niż mnie. Jest nieco...inny, niż "Co nas
kręci...". Nie jestem w stanie dokładnie wytłumaczyć na czym ta inność polega, ale z
pewnością nie jest to po prostu gorszy klon. Mnie się mniej podobał, ale nie da się ukryć,
że nie jest podobny, choć temat pozornie ten sam, znaczy związki i relacje międzyludzkie
+ poszukiwanie szczęścia.

Niestety wszystkie opinie nt. najnowszego filmu Allena z jakimi się spotkałem do tej pory to są albo "bardzo słaby" albo "mocno przeciętny". Nie zachęca to, tym bardziej że jak już pisałem poprzedni film "Co nas kreci" tez mnie zawiodł. Poczekam jednak na zwyżkę formy Allena, bo zakładam optymistycznie, że parę filmów jeszcze zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmarła Elizabeth Taylor zagrała w takich filmach jak:

"Kotka na gorącym blaszanym dachu"

"Nagle, zeszłego lata"

"Kleopatra"

"Olbrzym"

Wielka strata.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 17:36, kerkas napisał:

Zmarła Elizabeth Taylor zagrała w takich filmach jak:

Właśnie się dowiedziałem o tym z dziennika TV. Oglądałem wiele jej filmów. W każdym robiła wrażenie.
Była wielką gwiazdą Hollywood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 19:21, A-cis napisał:

> Zmarła Elizabeth Taylor zagrała w takich filmach jak:
Właśnie się dowiedziałem o tym z dziennika TV. Oglądałem wiele jej filmów. W każdym robiła
wrażenie.
Była wielką gwiazdą Hollywood.


Podobno w scenariuszach czytała tylko te fragmenty które dotyczyły jej roli i na tej podstawie podejmowała decyzję czy w danej produkcji zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 20:30, kerkas napisał:

Podobno w scenariuszach czytała tylko te fragmenty które dotyczyły jej roli i na tej
podstawie podejmowała decyzję czy w danej produkcji zagrać.

Tego nie wiem. Z ciekawostek to ja pamiętam tylko jej ciągłe rozstania i powroty z jej partnerem filmowym i życiowym Richardem Burtonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2011 o 08:20, A-cis napisał:

Z ciekawostek to ja pamiętam tylko jej ciągłe rozstania i powroty z jej
partnerem filmowym i życiowym Richardem Burtonem.


To jest prawdziwa miłość darli koty , odchodzili od siebie ale żyć bez siebie nie mogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wrażenia po wczorajszym seansie Hurt Loker?
Mi sie podobało, zwłaszcza tempo. Jak na film zza oceanu było dobre. Pod koniec chciało się zanucić War Pigs...
Tyle, że kurka wodna, było tłumaczenie które, motyla noga, za bardzo odbiegało od tego które było w filmach jakieś 10 lat wstecz. No bo kurczę pieczone, nie po to się ogląda filmy wojenne aby potem, niech to dunder świśnie, słuchał jakichś "choler" czy coś podobnego.

Dzisiaj też sie dobrze zapowiada. Dark Knight, Nocna Straż i Sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2011 o 11:20, SpecShadow napisał:

Tyle, że kurka wodna, było tłumaczenie które, motyla noga, za bardzo odbiegało od tego które było w filmach jakieś 10 lat wstecz.

Tłumaczenie czytane przez lektora często różniło się też od tego, które było w napisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam..
Zwraca się z prośbą do was .
Szukam filmu ,problem sprawiam i tytuł ponieważ nie pamiętam jedyne co to ,ze opowiada o grupie młodych ludzi którzy wybierają się na wycieczke wozem kampingowym.Znjaduja się na drodze w lesie i uderzają w zaparkowany na poboczu pick-up.Film opowiada o porwaniu przez obce istoty,podobno jest to film oparty na faktach.
Prosze o pomoc jesli ktoś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2011 o 11:20, SpecShadow napisał:

Jak tam wrażenia po wczorajszym seansie Hurt Loker?


No cóż, tak jak podejrzewałem na Oscara THL nie zasłużył nic a nic, scenariusz wydawał mi się banalny i naiwny ale przede wszystkim totalnie niewiarygodny. Sam film miejscami >męski< na siłę, chociaż pomysł na uzależnionego od ryzyka gościa jest fajny i czasami napięcie też niezłe. Realizacja świetna poza irytującymi zdjęciami. Ogólnie rozczarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2011 o 14:39, Marked_One napisał:

czytaj ze zrozumieniem ...


To pisz po ludzku. Twoja ortografia, interpunkcja i składnia leżą i kwiczą, to aż się czytać nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark City

Chyba mało znany w naszym kraju film a szkoda bo nader ciekawy, tak pod względem fabuły jak i realizacji - zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt że jest o rok młodszy od pierwszego Matrixa z którym łączy go całkiem sporo ...

Co dostaliśmy? Całkiem ciekawy miks science - fiction, odrobiny dramatu i thrilleru w bardzo przyjemnej oprawie audio - wizualnej z niezgorszą obsadą [ Connely i Sutherland ]. Fabuła? Nie chcę się o tym rozpisywać bo najprzyjemniej poznaje się ją osobiście, po prostu obejrzyjcie a się nie zawiedziecie. Brak nudy, całkiem to to spójne i strawne jak na sci-fi, poza tym te matriksowe skojarzenia robią swoje - i to in plus dla Mrocznego miasta właśnie.

8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był już ktoś na Sucker Punch? Zastanawiam się czy wybrać się jutro do kina a nie znalazłem jakichś wartościowych recenzji. Wszystkie, które widziałem są autorstwa pseudointelektualistów z prasy codziennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2011 o 21:05, rob006 napisał:

> czytaj ze zrozumieniem ...

To pisz po ludzku. Twoja ortografia, interpunkcja i składnia leżą i kwiczą, to aż się
czytać nie chce...



To po co czytasz i odpowiadasz ?? Nie zabłysnąłeś to się czepiasz interpunkcji..żałosny jesteś (ziew)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się