HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2011 o 19:36, karolekx23x napisał:

Warto obejrzeć film Mgła ?


Ten dzisiejszy, z Polsatu?
http://www.filmweb.pl/Mgla
Nie podobał mi się, dałem mu 4/10. Według mnie przeciętniak, słaby film. Już za bardzo nie pamiętam co mi się konkretnie nie podobało, bo oglądałem (też w TV) prawie rok temu, a raczej nie zapamiętuję sobie czegoś, co mi nie podeszło. Jeśli chcesz, możesz się sam przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam tym razem szukam filmów o podobnej tematyce co Dzień Świra. Chodzi mi o wątek niespełnionego artysty [ciągłe wracanie do pisania wiersza bez rezultatu, "ileż to razy w myślach osiągałem wszystko, udało mi się tylko nie być komunistą"], monotonii, surrealistycznego postrzegania rzeczy dla innych normalnych (codziennych)[np. rozmowy z matką, jazda autobusem, reklamy itd.], przemijania, ciągłego narzekania połączonego z brakiem chęci zmiany ["ale ja właściwie, nie mam ani czasu ani miejsca na kobietę życia w moim życiu"], braku sensu czy celu w życiu [scena przebudzenia i zasypiania "boje się nocy, raczej nie to, nie mogę położyć się spać mimo, że jestem zmęczony i senny, jakiś niepokój ściskający serce, że jak to, to już koniec dnia, już się nic dzisiaj nie zdarzy?"]. Nie interesuje mnie kompletnie wątek złego stanu materialnego jakiejkolwiek grupy społecznej gdziekolwiek czy słabe wykształcenie młodych. Z góry dziękuję.
EDIT: Mogą być też książki czy jakiekolwiek inne media, ale proszę o tym napisać na moim GS'sie bo nie chcę tutaj tworzyć offtopu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję oglądać film z Mattem Demonem "Adjustment Bereau"( Nie znam polskiego
tytułu). Bardzo mi się podobał, z czystym sumieniem mogę polecić każdemu komu podobała
się Incepcja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił:
- Pi
- C''est arrivé près de chez vous

Aczkolwiek z góry mówię że nie jest to takie całkiem podobne do DŚ ale myślę że powinieneś w tych filmach odnaleźć przynajmniej co nieco tego czego szukasz, poza tym oba te tytuły są na swój sposób bardzo oryginalne i z pewnością tak czy inaczej warto je obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cool Hand Luke / Nieugięty Luke [ 1967 ]

Coś pięknego - tak w jednym zdaniu można określić ten film. Oglądałem go kiedyś, kiedyś dawno temu jak byłem szczeniakiem a dziś obejrzałem ponownie i nadal jestem zachwycony. Stare, dobre kino w specyficznym dla "starych" tytułów klimacie. Są wyraziste postacie, jest ciekawa fabuła, jest swego rodzaju głębia ... a nie silenie się na pseudomoralizatorstwo lub ''artyzm'' tudzież bajery 3d czy inne temu podobne. No i Newman ... Newman ... Dlaczego takich aktorów jak on lub choćby McQueen nie ma już z nami ... ? Dwie godziny bardzo dobrego kina, dobrze zrealizowanego właściwie pod każdym względem, pozycja obowiązkowa dla każdego szanującego się kinomana. I nie dajcie się zwieść wiekowi tegoż filmu, nadal się to świetnie ogląda.

Mocne 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 18:38, ManweKallahan napisał:

Oglądać dzisiaj "Walkirię"?
http://www.filmweb.pl/film/Walkiria-2008-424416


Film jest mocno średni.
W kilku słowach:
Historia "strasznie gnębionego" narodu Niemieckiego podczas IIWŚ i tego, że wojny tam nikt nie chciał( Nawet oficerowie), bo to tylko wina Hitlera...
Da się oglądać, ale jak masz coś lepszego do roboty, to sobie odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 18:56, karolekx23x napisał:

> Oglądać dzisiaj "Walkirię"?
> http://www.filmweb.pl/film/Walkiria-2008-424416

Sam chyba mam ochotę to obejrzeć albo włączę film Ryś, może poprawie sobie humor.

Oraz co sądzicie o filmie Mocne Uderzenie ?

Walkiria arcydzielem nie jest, ale mozna obejrzec. Rys natomiast to gniot jakich malo. Dziwi mnie, że Stanislaw Tym cos takiego popełnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 18:59, filip29 napisał:

Film jest mocno średni.
W kilku słowach:
Historia "strasznie gnębionego" narodu Niemieckiego podczas IIWŚ i tego, że wojny tam
nikt nie chciał( Nawet oficerowie), bo to tylko wina Hitlera...


Skąd takie wnioski wytrzasnąłeś to nie wiem. Brzmi trochę jak paplanina kolejnego nawiedzonego patrioty nienawidzącego Niemców.
Film na podstawie prawdziwych wydarzeń o nieudanym zamachu na Hitlera i tyle. Obejrzeć było warto, ale wybitny film to to nie jest.
A prób zabicia Hitlera było ok 40. A to że przeżył to wszystko naprawdę jest dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 01:54, ja33no napisał:

Witam tym razem szukam filmów o podobnej tematyce co Dzień Świra. Chodzi mi o wątek niespełnionego
artysty [ciągłe wracanie do pisania wiersza bez rezultatu, "ileż to razy w myślach osiągałem

/.../

Wszystkie filmy można dostać na allegro ale niekoniecznie pod tymi tytułami które tu podałem dlatego jeśli będziesz szukał wklep w wyszukiwarkę allegro nazwisko reżysera bądź aktora który w danym filmie gra.

Czyli generalnie chodzi o motyw blokady pisarskiej
Cudowni chłopcy (2000)
Krupier / Croupier (1998)
Alex i Emma (2003)
Łabędzi śpiew (1988)
Giuseppe w Warszawie (fragmenty filmu)
Piekło i niebo - film polski (fragmenty dotyczące scenarzystów porozrzucane po całym filmie w kilku miejscach)
Kiedy Paryż wrze / Paris - When It Sizzles (1964)
Wspaniały / Magnifique, Le (1973)
Superprodukcja
Nic śmiesznego
Majaki / Delirious (1991)
Sekretne okno / Secret Window (2004) (początek filmu)
Jej alibi (1989)
Klejnot Nilu / Jewel of the Nile, The (1985) (początek filmu)
Nine - Dziewięć / Nine (2009) (dość nudny poza scenami z piosenkami i tańcem ale udręki braku weny pokazuje doskonale)
Papierowy bohater / Paper Man (2009)
Pod słońce / Shadow Dancer, The (2005)
Przyjemne szaleństwo / Fine Madness, A (1966)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aneks do mojego poprzedniego posta do Ciebie

Alchemia scenariusza filmowego czyli nieznośny ból

Spoiler

dupy


Piotr Wereśniak

Przygody scenarzysty
William Goldman (autor scenariuszy m.i.n do Butch Cassidy i Sundance Kid , Wszyscy ludzie prezydenta , O jeden most za daleko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projekt: Monster aka Cloverfield

Zaskakująco dobry choć nie aż tak wybitny jak go sobie jawiłem po peanach na jego temat wyczytanych tudzież usłyszanych tu i ówdzie film, całkiem zgrabna mieszanka akcji, science-fiction i horroru. Nieznani aktorzy, całkiem ciekawy i oryginalny pomysł, montaż z ręki - to na pewno zalety tego tytułu. Ale na początek może nieco o wadach - na pewno jest kilka przegiętych [ jak na dość realistyczny film ] scen, motyw z kamerą i uwiecznianiem absolutnie wszystkiego nie zważając na zagrożenie również momentami jest kretyński [ pomijając imbecyla za kamerą ], co jeszcze ... miałem wrażenie że byłem aż nadto atakowany przez product placement. Tyle o wadach, wymieniłem chyba wszystko to co mi się rzuciło w oczy - zalety? Na pewno motyw znany z Blair Witch Project czy REC / REC 2 tudzież Paranormal Activity.

Spoiler

Obce "cuś"

, klimaty katastroficzne, horrorowate,
Spoiler

nieznane "cosie" atakujące ludzi

, poczucie zagrożenia, dość wysoki realizm, trzymająca w napięciu właściwie do końca akcja, pomysł i co chyba najważniejsze w całym filmie - totalna dezinformacja -
Spoiler

nie wiadomo czy było to coś, skąd się wzięło, jak potoczyły się losy reszty USA

... chętnie zobaczyłbym sequel. ;-)

7+/10, dałbym może ósemeczkę nawet. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się