HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2011 o 12:33, Perry_Cox napisał:


Pierwszy polski film, który zrobił na mnie takie wrażenie: Sala samobójców. Czyżby nowa
era dla naszego kina?


Jak dla mnie dość kiepski film. Stara się poruszać problemy dzisiejszego społeczeństwa i być poważnym, ale gra aktorska, generalizowanie mnóstwa rzeczy i scenariusz robi z tego jakąś parodię tematu i zupełnie do mnie nie przemawia. Jeśli pod określeniem "nowa era" masz na myśli koniec głupich komedii romantycznych, a rozpoczęcie kręcenia gniotów-pseudo-poważnych filmów, to tak, może to jest nowa era.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie takiego wrażenie i nie filmy wyprodukowane w ciągu ostatnich polskich lat. Może to też wina tego, że naprawdę rzadko oglądam polskie filmy.

Outlander-pro=> Aktorstwo stało akurat na wysokim poziomie. Scenariusz może na początku trochę nudzić, ale później robi się ciekawy. I powiedz mi, cóż takiego film ten generalizuje?

Moje szersze spojrzenie na Salę można znaleźć na moim GSie, jak komuś się chce, to niech sobie poczyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Poza kilkoma tytułami filmy z ostatnich dwóch trzech lat.

Dług (1999)

Plac Zbawiciela (2006)

Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł

Gry wojenne

Katedra

Sztuka spadania

Różyczka

Chrzest

Miasto ruin

Czekając na sobotę

Darling I Lowe Ju

Balcerowicz. Gra o wszystko

Dom zły

Generał Nil

Ostatnia akcja

Zero

Enen

Operacja Dunaj

Rewers

Galerianki

Szpieg

My, cichociemni. Głosy żyjących

Mała Moskwa

Boisko bezdomnych

Niezawodny system

Rysa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2011 o 20:12, kerkas napisał:

Katedra

Krótkometrażowych nie biorę pod uwagę. Zresztą Katedra była IMHO tylko ok.

Dnia 04.09.2011 o 20:12, kerkas napisał:

Sztuka spadania

j.w., choć to moja ulubiona animacja krótkometrażowa.

Dnia 04.09.2011 o 20:12, kerkas napisał:

Różyczka

Nudny i mocno średni. Na siłę wciśnięta golizna, choć ta wyglądała całkiem, całkiem.

Dnia 04.09.2011 o 20:12, kerkas napisał:

Chrzest

Dobry dramat z bardzo dobrą grą aktorską. Nie powalił mnie, aczkolwiek bardzo go sobie cenię i też uważam go za jeden z ciekawszych polskich filmów ostatnich lat.

Dnia 04.09.2011 o 20:12, kerkas napisał:

Dom zły

j.w., powiem więcej, prawie mnie powalił ;)

Dnia 04.09.2011 o 20:12, kerkas napisał:

Generał Nil

Odczucia podobne do Różyczki, no, może ciut bardziej mi się podobał Generał, bo aż tak nie nudził.

Dnia 04.09.2011 o 20:12, kerkas napisał:

Rewers

Nie dla mnie, nie przekonał mnie, ale rozumiem jeśli się komuś się spodobał, dość nietypowe kino jak na nasz kraj.

Dnia 04.09.2011 o 20:12, kerkas napisał:

Galerianki

Cóż, widziałem tylko pierwszą nieśmiałą wersję, która była niezła. Nie wiem czy podejdę do kinowej wersji, bo temat mnie aż tak nie zainteresował, to co zobaczyłem w etiudzie w zupełności mi wystarczy. W dodatku oceny i opinie nie są specjalnie przychylne.

Reszty nie widziałem, bo jak wspomniałem rodzimego kina oglądam mało. Jeśli jednak usłyszę o jakimś wyróżniającym się filmie, to chętnie go "obczajam". Z tego powodu większość powyższych tytułów obejrzałem.

BTW, z ciekawości spytam, Salę żeś widział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 22:20 na Kino Polska leci Kroll. Jeśli ktoś jeszcze tego nie widział to niech wyjdzie z szafy/piwnicy i obejrzy, bo drugiej szansy może nie być :)

Widzę, że wspomniano tu Salę samobójców... film widziałem, ale go nie skomentuję, bo nie podobał mi się tak bardzo, że nie chce mi się klawiatury psuć coby to opisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 21:06, Perry_Cox napisał:


IMHO oba filmy warto zobaczyć.


To prawda, ale jeżeli już coś wybierać, to zdecydowanie film Nolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 21:02, Perry_Cox napisał:


> Katedra
Krótkometrażowych nie biorę pod uwagę. Zresztą Katedra była IMHO tylko ok.


Szkoda a fabularyzowane dokumenty np. gry wojenne

Dnia 04.09.2011 o 21:02, Perry_Cox napisał:

> Rewers
Nie dla mnie, nie przekonał mnie, ale rozumiem jeśli się komuś się spodobał, dość nietypowe
kino jak na nasz kraj.


Toć to czarny kryminał.

Dnia 04.09.2011 o 21:02, Perry_Cox napisał:

BTW, z ciekawości spytam, Salę żeś widział?


Nie , nie widziałem będę musiał obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj dwa filmy. Opiszę odwrotnie do kolejności oglądania.

Iluzjonista w TV. Christopher Nolan na pewno oglądał ten film zanim nakręcił Prestiż. Spodobał mi się, oceniam go bardzo dobrze, ciut niżej niż Prestiż, ale również wysoko. Dość ciekawa historia z (jak dla mnie) bardzo zaskakującym finałem. Nie domyśliłem się co się święci. Krótko mówiąc mamy w filmie historię magika, który wystawia swoje przedstawienia w Wiedniu. Na jednym z nich gości następca tronu, który od tej pory chce zdemaskować sztuczki iluzjonisty. Dodatkowo narzeczoną księcia jest ukochana magika z młodości, w której ich rozdzielono (ona księżniczka, on syn stolarza) i której nie widział od 15 lat. Tak się ogólnikowo przedstawia historia. Troszeczkę słabszy jest według mnie środek filmu, ale mimo wszystko daję mu 8/10.

Drugi film to odnowiony w 3D Król Lew. Co tu dużo mówić. Niewiele pamiętałem przed seansem z tej bajki, która jest arcydziełem. Ta konwersja pomogła mi odświeżyć sobie pamięć, a samo 3D nie przeszkadza w ogóle. Nie wiem jak to wygląda w innych animacjach, bo The Lion King jest pierwszym nie-aktorskim filmem w 3D, który widziałem. Czasami było trochę ciemno, ale z tego co się orientuję, to wina kina, które daje za mało światła. Z czystym sercem 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walnąłem lekką gafę z wzmianką o Prestiżu Nolana, nie wiem czemu, ale byłem przekonany, że wyszedł on w 2008, a okazało się, że w 2006, tylko kilka miesięcy po Iluzjoniście. Czyli pewnie był już wtedy na ukończeniu :| (a polską premierę miał nawet wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TCM puścili Upadek (Falling Down). Nie wiem ile razy już go widziałem, ale nadal świetnie się go oglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 20:29, Spayki napisał:

> Warto obejrzeć Iluzjonista ( 2006) ?

Lepiej zobaczyć Prestiż :)


Już parę osób sie wypowiedziało ale potwierdzę, gdyż oba w przeciągu ostatniego tygodnia obejrzałem. Warto je zobaczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sentyment do Iluzjonisty, bo był to mój pierwszy film obejrzany w oryginale, bez żadnych napisów czy lektora, i wszystko zrozumiałem. Aktorzy posługują się tam przepiękną angielszczyzną. Polecam pod kątem walorów edukacyjnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 18:08, Sandro napisał:

Wczoraj na TCM puścili Upadek (Falling Down). Nie wiem ile razy już go widziałem, ale nadal świetnie się go oglądało.


Dokładnie. Ten film zawsze się dobrze ogląda, bo jest ponadczasowy. Od momentu nakręcenia ani na chwilę nie stał się nieaktualny pod względem poruszanych w nim kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 22:51, Ecko09 napisał:

Warto zainteresować się Aliens vs Predators? Czy raczej szkoda czasu?

Pierwsza część IMO zjadliwa, choć fanatycy dosyć chłodno się o niej wypowiadają. Drugą natomiast możesz sobie z czystym sumieniem odpuścić, bo nawet ja zastanawiałem się podczas seansu po co ja to właściwie oglądam. A jestem bardzo tolerancyjny w kwestii filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2011 o 22:51, Ecko09 napisał:

Warto zainteresować się Aliens vs Predators? Czy raczej szkoda czasu?


Warto, i to bardzo - ale tylko po to, aby uświadomić sobie, jak dobra jest pierwsza część Predatora (bo dwójki osobiście nie lubię) i filmy z Alienem.
AvP to cienizna (jedynka miała bardzo fajną scenografię i klimat, niestety idiotyzmy scenariusza pod koniec aż bolały), szczególnie druga część (do tej pory nie wiem, o co tam chodziło).
Nowe "Predators" jest całkiem dobre - powrót do korzeni i pierwszej części Predatora. Trochę miałkości i płycizn, można by wyciąć trochę scen, ale ogólnie mi się podobało i mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się