HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Hej. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże ;) Szukam filmu s-f traktującego o podróży w kosmosie, bodajże jakaś misja na marsa, czy inną planetę. Widziałem kiedyś w TV, była to komedia, nie starsza niż lata 90-te. Pamiętam dosłownie kilka scen, np. bohater nie zasnął w komorze hibernacyjnej, przez co "wygłupiał" się przez całą podróż, zmarnował zapasy żywności itp. Przeszukałem chyba cały Filmweb i nic :( Jakby ktoś kojarzył o czym mówię, proszę o odp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyt : "Urodziny:za 219 dni (17 lipca 1996)"

Explained =)

Widać nie załapał tego filmu, zdarza się moja ciotka się nie załapała ostatnio na wyprzedaż w MM.

Dodaj do tego jeszcze : Red - 3/10 [imho kawał niezłej komedii sensacyjnej, sam dałem 7/10 na IMDB]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 22:31, tomas92 napisał:

Hej. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże ;) Szukam filmu s-f traktującego o podróży w kosmosie,
bodajże jakaś misja na marsa, czy inną planetę. Widziałem kiedyś w TV, była to komedia,
nie starsza niż lata 90-te. Pamiętam dosłownie kilka scen, np. bohater nie zasnął w komorze
hibernacyjnej, przez co "wygłupiał" się przez całą podróż, zmarnował zapasy żywności
itp. Przeszukałem chyba cały Filmweb i nic :( Jakby ktoś kojarzył o czym mówię, proszę
o odp. ;)

Rocketman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na "Wyścigu z czasem" (tym razem tytuł polski jest według mnie lepszy od oryginalnego).
Mimo pewnych błędów scenariuszowych (główny bohater to Bourne bez szkolenia) polecam seans, całkiem przyjemnie spędziło się czas.
Moja ocena to 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 01:01, Harrolfo napisał:

Byłem wczoraj na "Wyścigu z czasem"

Pewnie kiedyś obejrze, ale mieszanka Timberlake''a i broni palnej jakoś nie zachęca mnie do kina.

Czy ma ktoś z was jakiekolwiek doświadczenia związane z zawodem statysty? Ostatnio coraz poważniej rozważam tę formę dorabiania do kieszonkowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Ostatnio obejrzałem:
Niezniszczalni - 9/10

Yeaaaa right xD... Nie ma to jak dać takiemu filmowi notę miana ''arcydzieła'' bo co ? bo Sly i reszta bardziej znanych aktorów tam gra.. ? bo jest jak zwykle bum, strzelanie, rozwałka na miarę rambo... gdzie sam rambo [Sly] gra tam praktycznie rambo tylko w innej wersji ?? + specyficzny dla niego krzyk z lekko wykrzywioną twarzą łuaaaaa!! [Większość chyba zakapuje o co chodzi]

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Maczeta - 9/10

To samo co wyżej.... ten film zasługuje na 6/10 jets to tylko średniak nic więcej.

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Starcie tytanów - 2/10

Aż tak totalnym gniotem ten film nie jest... Jest to kolejny średniak maks 5/10

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Punisher - 8/10

Który ? bo z tego co pamiętam już jest kilka wersji.. Ten z Travoltą ?

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

I Love You Phillip Morris - 6/10

Nie mam zdania... nie oglądałem.

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Zaplątani - 9/10

=.=

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Maska - 9/10

xD.... Czyżby chodziło o tą Maskę z Jimem Carreyem ? bo jesli tak to IMO przesadiłeś i to zdrowo.. a nowszych tytułów o tej nazwie jakoś nie znalazłem...

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Marley i Ja - 8/10

Nooo tu się mogę praktycznie zfzgodzić ... Film nie jest aż tak kiepski jam na FW dałem 7 :-)

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Bękarty wojny - 7/10

UHAUHAuh.... "Bękarty Wojny" świetny film.. dobre role... film który zasługuje na co najmniej 8,9/10
Crapisznym Niezniszczalnym żeś 9 dał oraz animacji komputerowej... która nie powala.

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny - 9/10

:3................ ]:->

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Szklana pułapka - 8/10

która ?

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Sin City: Miasto Grzechu - 3/10

Chyba żeś nie ogarnął Panie do końca tego filmu.... praktycznie chyba wcale żeś go nie ogarnął... samo +1 się daje za sexi Jessice Albe ;-). Ogólnie film jest świetny..

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Toy Story - 10/10

Jedyneczka .. ahh ta kochana jedynczeka... ale 10/10 to i tak za dużo

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Toy Story 2 - 9/10

to samo co wyżej....

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Mniam! - 1/10

Nie widziałem... nie mam zdania

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Artur i Minimki - 5/10

Również.. Nie mam zdania

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Śniadanie do łóżka - 5/10

Tu się mogę zgodzić w 100% [W końcu jakieś porozumienie]

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Zemsta futrzaków - 3/10

Nie widziałem.

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Oświadczyny po irlandzku - 8/10

Nie widziałem.

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz - 1/10

Słabiak total... tu też się mogę zgodzić

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Rodzinne Święto Dziękczynienia - 4/10

Brak zdania

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Straszny hiszpański film - 1/10

Sama nazwa odstrasza XD

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Śluby panieńskie - 1/10

Brak zdania... ale widać, że to jakaś kolejna słaba polska komedia "na siłę"

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Co nas kręci, co nas podnieca - 8/10

Tu się mogę zgodzić... [Kurde jest druga zgodność.. progres]

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Dla niej wszystko - 8/10

Która wersja ?? filmu? [Człowieku może byś tak przy okazji w nawiasie podał rok produkcji [tak od niechcenia chociaż]. aż tak napięty grafik dzień w dzień masz ? =.=
Jeśli na tyle oceniasz wersję z Crowem to tu również mogę się zgodzić. Ale dla mnie 8 to za dużo 7/10 się należy bez jaj

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Pozwól mi wejść - 4/10

To samo co wyżej... =.= Filmów o tej nazwie jest aż dwa... (2008) i (2010)

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Red - 3/10

To samo co wyżej i jeszcze wyżej.. jest "Red" z (2008) i (2010) ale pewnie 3 dałeś temu z 2010 gdzie grają Bruce Willis, Morgan Freeman i John Malkovich... 3/10 ?? chyba nie mówisz poważnie. Film nie jest zły jakby się wydawał. Dziwny masz ten gust. "Niezniszczalnym" Dałeś 9, "Maczecie" również, które na tyle nie zasługują a "REDowi" dałeś 3 ? =.= gdzie po twoim guście można by stwierdzić, że on też nota bene od ciebie zasługiwał by na 9.. Film ogólnie do kiepskich nie należy. Ciekawa mieszanka.. Baczny watcher nawet zauważy, że w filmie nawet leje się nasza Polska Vódeczka :D Oczywiście "Sobieski" <--- wiadomo. Willisowi nawet w filmie jej trzeba polewać

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Chloe - 6/10

Nie widziałem.

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Jak ukraść księżyc - 7/10

Nie widziałem.

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Solista - 9/10

Hmmmmm. Jest do dosyć ciekawy film. Robert Downey Jr gra tam fają postać. Ogólnie film jest pozytywny... fajną ma taką energię... ale 9/10 to za dużo zdecydowanie, lecz co najmniej 8 się mu należy. [Zaskoczyłeś mnie tą oceną :-)]

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Czarny Czwartek: Janek Wiśniewski padł - 7/10

Zamierzam się wybrać nań ponoć dobry i wart obejrzenia... Czy tego motywu "Janek Wiśniewski Padł"nie śpiewali czasem w Psach xD ??

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Niewinne kłamstewka - 4/10

Nie mam zdania. Nie widziałem.

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Wyspa zaginionych - 2/10

Również nie mam zdania.

Dnia 11.12.2011 o 21:51, laki13 napisał:

Wyjście awaryjne - 7/10

Niech Ci będzie :D...

Następnym razem postaraj się napisać coś więcej na temat danego filmu który oceniasz :-) Uwierz mi naprawdę warto a i inni gramowicze zawsze mogą zajrzeć i przeczytać te kilka zdań.. No chyba cie na to jeszcze stać.. Samo ocenianie bo ocenianie bez wyjaśnień/zdań jest IMO trochę dziecinne i "niewiarygodne"

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 22:18, Tyler_D napisał:

> Sin City: Miasto Grzechu - 3/10
Explain this.

Witaj.
Wątpię aby był wstanie to wyjaśnić. Chyba nie ogarnął do końca tego kina [obstawiam prędzej na to]
Nie warto się pytać dlaczego. Chyba sam wiesz...... dlaczego ]:->

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... poniekąd wychowałem się na złotym kiczowatym kinie lat 90...
Niezniszczalni to jest wielki oldschoolowy ukłon w stronę tamtych lat i ten film jak najbardziej zasługuje na wysokie noty [no może nie aż takie jak 9 czy 10] w swojej kategorii [sam dałem mu 8/10 - nie za to, że jest jakąś wybitną sensacją, tylko za to, że oddaje hołd chyba najfajniejszemu okresowi sensacji/akcji w kinematografii]

A filmy to się powinno oceniać indywidualnie, tacy Niezniszczalni to pastisz filmów akcji, Bękarty to na ten przykład typowe kino Tarantino łączące masę rożnych gatunków w jeden świetny bigos, stawianie tych filmów na równi i czepianie się, że ktoś je ocenia tak samo, jest co najmniej głupie.

To tak jak postawić dobrego Agenta obok Mission Impossible i czepiać się, że oba filmy ktoś ocenił na 9/10 bo oba to kino szpiegowskie i MI jest w tym wypadku znacznie gorsze [jeśli tak je oceniać, to tak MI przy Dobrym Agencie wypada jak komiks o Myszce Miki przy dziełach Szekspira]


Tyle ode mnie.

P.S.
Tak motyw z piosenki Kazika "Janek Wiśniewski Padł" śpiewali na zakrapianej imprezie w pałacu Mostowskich w pierwszej części Psów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Sin City dałem swego czasu ósemkę, jeden z lepszych filmów jakie widziałem i do tego z mega klimatem ale co prawda specyficznym. Niemniej jednak obejrzeć [ i zrozumieć ] jak najbardziej warto. A wiek tegoż gościa też widziałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mieliśmy w jakiś sposób odmienne zdanie na temat jakiegoś filmu, tak patrzę na oceny tego In time na fw i na imdb i ... widzę że mamy najwyraźniej inne kryteria oceniania filmów. ;-D Nie żeby mi to jakoś wybitnie wadziło, ot po prostu sprawdza się moja teoria że mój gust [ i paru innych osób w tym temacie ] niezbyt pasuje do twojego bo już któryś raz to się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym za to chciał wiedzieć co ci tak wadzi w The Mask? Co prawda film oglądałem bardzo, bardzo dawno temu ale generalnie zapamiętałem go pozytywnie. Komedia, do tego specyficzna, Carrey, Diaz - czegóż chcieć więcej? No i warto wziąć pod uwagę że rok pański 1994 więc to już było jakiś czas temu, efekty swego czasu robiły / robią wrażenie - jakiś megasuperhiperfilm to to nie jest [ chociaż ... w swojej kategorii gatunkowej? ] ale porządne kino, dlaczegóż by nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skomentuję to tak:
laki13 - bardzo młody i jeszcze bardzo podatny na sugestie środowiska
Braveheart - na odwrót z sugestiami, ładuje wszystko do jednego wora i taka Maska gdyby była najlepszą komedią świata to nie mogłaby mieć 10, a Niezniszczalni pomimo tego jaki to film, a w jakim okresie powstał jest słaby bo to bezmyślna rozwałka

W takim razie co powiecie na moje 10/10 dla 300 albo 4/10 dla Transformers czy (o, zgrozo!) 1/10 dla Fantastycznej 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować.
Nie bierzcie tego chłopaki do siebie, szczególnie Ty Braveheart - każdy może mieć swoje zdanie i przydałoby się trochę dystansu do tego. To że ktoś ocenił Niezniszczalnych wyżej niż Bękarty to nic złego. Co do Sly''a i paczki to dałem im 6, ale po ponad roku myślę, że to ciut za mało i zasługiwali na 7. Może jak odświeżę sobie w TV kiedyś to zmienię ocenę.

BTW.
Polsat puszcza w czwartek o 23 "Źródło" Aronofskiego... A w piątek do szkoły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 16:45, ManweKallahan napisał:

Polsat puszcza w czwartek o 23 "Źródło" Aronofskiego... A w piątek do szkoły :/

Lol, to chyba pierwszy przypadek filmu Darrena w takiej telewizji [ pomijając Requiem które było wałkowane ... chyba ], warto obejrzeć, w sumie jakiś czas temu pisałem o tym filmie - najkrócej rzecz biorąc imo gorszy [ co i tak oznacza kawał świetnego kina ] niż Black Swan a lepszy niż The Wrestler, generalnie Aronofsky to taki twórca że można oglądać w ciemno, przynajmniej jeśli chodzi o jego dość aktualną twórczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 16:53, Tyler_D napisał:

warto obejrzeć, w sumie jakiś czas temu pisałem o tym filmie

A ja chyba ci go polecałem ;) Słabszy/gorszy od czegoś? Nie wiem, na pewno bardzo dobry.
Kiedy po raz pierwszy raz go oglądałem, to miałem podobnie jak filmie "problemy z byciem z moją kobietą" że się uryczałem jak bóbr :) Aronofsky, to Aronofsky - jak ktoś kojarzy i ceni jego twórczość, to nie przejdzie obok obojętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 16:57, Transylvanian_Hunger napisał:

A ja chyba ci go polecałem ;)

A owszem owszem.
>Słabszy/gorszy od czegoś? Nie wiem, na pewno bardzo dobry.
Nie no, to z pewnością, każdy jego film jest co najmniej dobry, jeden kopie po rzyci bardziej, inny mniej ale nigdy nie pozostawia widza obojętnym. Aronofsky tworzy raczej niewiele ale jak już to z pełnym zaangażowaniem i rozmachem. To się ceni a i zapoznać warto jak ktoś nie zna.

Dnia 12.12.2011 o 16:57, Transylvanian_Hunger napisał:

Kiedy po raz pierwszy raz go oglądałem, to miałem podobnie jak filmie "problemy z byciem
z moją kobietą" że się uryczałem jak bóbr :)

No ja właśnie niezbyt, co nie zmienia faktu że ogląda się to to od samego początku do końca, powiedziałbym więcej, jego filmów się nie ogląda, je się wchłania.
>Aronofsky, to Aronofsky - jak ktoś kojarzy

Dnia 12.12.2011 o 16:57, Transylvanian_Hunger napisał:

i ceni jego twórczość, to nie przejdzie obok obojętnie.

Jasna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Requiem też widziałem w TV i chyba też na Polsacie, tyle, że puszczali je w piątek albo w sobotę, co jest różnicą, bo można posiedzieć do późna w nocy oglądając film, a nie gdy trzeba wstać przed 7 następnego dnia.
Do listy można dodać Gorączkę w przyszły poniedziałek o 22:45... Też na Polsacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się