HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2011 o 19:26, kerkas napisał:

Podaj kilka linków z tekstami piosenek to się zorientuję o jakich filmach sf mowa.


Chodzi o filmy jak np. Plan 9 from Outer Space.
Przykładowe kawałki z nurtu psychobilly:
http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Human-Fly-lyrics-Cramps/3B09AE158A01A3C5482570D7000E7B48
http://www.youtube.com/watch?v=zedXNUQS8fo

Dnia 30.12.2011 o 19:26, kerkas napisał:

Natomiast jeśli chodzi o horrory klasy b były i są to filmy robione za psie pieniądze
, ziejące amatorszczyzną , zero aktorstwa , tandetne o kretyńskiej fabule np. Atak krwiożerczych
pomidorów.

Wiem czym są horrory klasy b i jestem przygotowany na oglądanie tego typu filmów :P

@ManweKallahan --->Faktycznie, nie sprecyzowałem. Chodzi mi o filmy sf z lat 50-60, bądź utrzymanych w tej stylistyce. Również mogą być to filmy klasy b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hanna

Hanna jest fajna ale nie do końca. To bardziej akcyjniak z dużymi ambicjami niżeli thriller z domieszką akcji ale i tak ogląda się to bardzo przyjemnie [ mimo pewnych nieścisłości, zbiegów okoliczności czy nierealności pewnych scen tudzież kwestii w samym filmie ] i generalnie crapiszcze to to nie jest ale jakiś mega hicior też nie. Plus za ciekawą fabułę i pomysł, muzykę [ Chemicale! ] i ogólne wykonanie. Warto wspomnieć o

Spoiler

nie tak małym polskim wątku w filmie

. ;-) Do tego Blanchett, Bana, Ronan i Flemyng - ogólnie warto choć polecam wyłączyć przy tym filmie logiczne rozumowanie i nastawić się na akcję i piękną Saoirse. ;-)

Dla fanów tego typu kina - 7/10, reszta - 6/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sherlock Holmes: Gra Cieni

Właśnie jestem po przedpremierowym pokazie w Multikinie (Kraków). Pokrótce, jeśli komuś spodobała się pierwsza cześć, drugą z miejsca pokocha. Dużo akcji, trochę humoru, więcej walki niż ostatnio. Nie ma zbyt wielu przy nudnawych momentów. Niektórym może się nie spodobać to, że użyto kilku efektów z wcześniejszego filmu, trochę ich nadużywając:

Spoiler

mianowicie "myślenia przed walką".

Zakończenie:
Spoiler

kiedy to Holmes zrzuca się razem z Profesorem i oczywiście ten pierwszy przeżywa- jest strasznie przewidywalne.

Tak czy siak, jestem zadowolony z seansu. Bardzo podoba mi się nowy Sherlock który umie się i bić i rzucić kawałem, wiec tak jak jedynka i dwójka będzie jednym z moich ulubionych filmów. Polecam obejrzeć.^^

PS. Sceny walki genialne.
Spoiler

Ale mnie łatwo zadowolić;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi dvd:

Horrory PRL-u: Czarna Wołga i nie tylko

Najlepsze rosyjskie komedie - kolekcja 5DVD
"12 krzeseł", "Chodząc po Moskwie", "Ironia losu", "Wesoły jarmark" oraz "Złote cielę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzawszy pierwszy sezon Breaking Bad jestem raczej zawiedziony- to absolutnie nie jest zły serial, ale jednak po wszystkich ochach i achach spodziewałem się czegoś innego...

Świetna Tropa de Elite 2 czyli Elitarni - Ostatnie starcie. Mocne, doskonale zrealizowane kino, a druga część trzyma wysoki poziom, chociaż mniej uciętego i banalnego zakończenia oczekiwałem. W każdym razie tylko pozazdrość Brazylijczykom takiej kinematografii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy u was również nie działa panel "Nie przegap w TV" na Filmwebie? Zawsze pokazuje ciekawsze filmy w telewizji na trzy dni wprzód, ale teraz wyświetla się tylko "brak danych do wyświetlenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Breaking Bad po kilkunastu odcinkach robi sie po prostu nudne, a czasami przez ta nieporadnosc glownych bohaterow po prostu irytuje.

W Elitarnych troche nie za bardzo mi sie podobalo wyniesienie akcji na poziom wyzej. Za duzo polityki, przekretow itp. Osobiscie nie lubie takich zagran, nie podobalo mi sie to w przypadku Godfathera, nie podoba mi sie to w przypadku Elitarnych. Co nie zmienia faktu, ze mimo wszystko film jest strasznie dobry. Takie prawdziwe kino dla facetow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 13:19, Sandro napisał:

Czy u was również nie działa panel "Nie przegap w TV" na Filmwebie? Zawsze pokazuje ciekawsze
filmy w telewizji na trzy dni wprzód, ale teraz wyświetla się tylko "brak danych do wyświetlenia".


Mam tak samo, ale jeśli się nie mylę, to ostatnio kilka razy się tak zdarzało.
Mnie bardziej ciekawi, że w zakładce FilmwebTV jest taki gadżet (czy tam widżet, jakkolwiek się to nazywa) "może widziałeś wczoraj" z adnotacją "polecamy na kokpit", z tym, że po kliknięciu w to tylko przenosi na kokpit bez żadnej zmiany, a w "dodaj więcej gadżetów" też tego nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 15:28, ManweKallahan napisał:

/.../

Zdarzyło się to raz czy dwa, ale najpóźniej po kilku godzinach wszystko wracało do normy, a tu już czwarty dzień leci.

Faktycznie jest taka opcja, ale nie do końca rozumiem jej przydatność. Chyba tylko po to aby przypomnieć użytkownikowi o wystawieniu oceny. W każdym razie mało przydatne skoro nie można wrzucić tego na kokpit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 15:48, Sandro napisał:

Faktycznie jest taka opcja, ale nie do końca rozumiem jej przydatność. Chyba tylko po
to aby przypomnieć użytkownikowi o wystawieniu oceny. W każdym razie mało przydatne skoro
nie można wrzucić tego na kokpit.


No właśnie dość często oceniam jakiś film następnego dnia po obejrzeniu filmu w TV i taki panel oszczędziłby szukania przez wyszukiwarkę albo program tv z dnia poprzedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 15:28, ManweKallahan napisał:

Mnie bardziej ciekawi, że w zakładce FilmwebTV jest taki gadżet (czy tam widżet, jakkolwiek
się to nazywa) "może widziałeś wczoraj" z adnotacją "polecamy na kokpit", z tym, że po
kliknięciu w to tylko przenosi na kokpit bez żadnej zmiany, a w "dodaj więcej gadżetów"
też tego nie widzę.


Ta adnotacja dotyczy chyba całej belki z programem TV, a go można już dodać na kokpit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Cóż mój program tv wygląda tak:
Rozpisuję wszystkie interesujące mnie pozycje na dni tygodnia od pon. do niedz.
Następnie wykreślam te pozycje które już mam nagrane , te które na siebie nachodzą itd. itp.
Generalnie zostaje góra 3 tytuły dziennie które i tak z reguły nagrywam.
W tym tygodniu wybrałem:
Wiosenna bujność traw
Wspaniałość Ambersonów (1942)
Marie Cuire (1991)
Dni chwały
Operacja "Corned Beef"
Mr. Nobody

Ps. Masz konto na filmwebie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 15:48, Sandro napisał:

> /.../
Zdarzyło się to raz czy dwa, ale najpóźniej po kilku godzinach wszystko wracało do normy,
a tu już czwarty dzień leci.


U mnie wczoraj wszystko było dobrze. Przestało działać opiero dzisiaj. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 21:46, kerkas napisał:

Generalnie zostaje góra 3 tytuły dziennie które i tak z reguły nagrywam.

Hu hu! Żebym to ja miał tyle czasu na filmy :)

Dnia 02.01.2012 o 21:46, kerkas napisał:

Ps. Masz konto na filmwebie ?.

Mam, wyślę ci zaproszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 03:11, Sandro napisał:

> Generalnie zostaje góra 3 tytuły dziennie które i tak z reguły nagrywam.
Hu hu! Żebym to ja miał tyle czasu na filmy :)


Filmy lecą o tak różnych porach ( 5 rano , 12 w południe) że ciężko je oglądać dlatego nagrywam a oglądam później wczoraj obejrzałem od 20:00 do 22:00 W paszczy szaleństwa.

Dnia 03.01.2012 o 03:11, Sandro napisał:

> Ps. Masz konto na filmwebie ?.
Mam, wyślę ci zaproszenie.


Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:35, Mroczny_Joga napisał:

Proszę polećcie mi jakiś dobry thriller z ciekawą i intrygującą fabuła :)


Memento
Czysta formalność
Cena strachu
Dama z Szanghaju
Dolores
Dom gry
Dzień szakala
Gra
JFK
Nieznajomi z pociągu
Noc myśliwego
Osławiona
Pojedynek , na szosie
Pólnoc , północny zachód
Prosty plan
Rozmowa
Śmiertelny pocałunek
Zawrót głowy
Zbieg z Alcatraz
Zniknięcie 1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:35, Mroczny_Joga napisał:

Proszę polećcie mi jakiś dobry thriller z ciekawą i intrygującą fabuła :)

A co już z Thrillerów oglądałeś ?

PS:
Szykuj się na listę filmów od kekrasa pewnie wyskoczy Ci z listą filmów w najróżniejszych rocznikach

EDIT:
Loool ubiegł mnie o z tym o sekundy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

David Mamet

Wydział zabójstw
Hiszpański więzień
Skok
Spartan

Wyspa tajemnic (2010)
Kod niesmiertelnosci (2011)
Mechanik (2004)
Mroczne miasto (1998)
W sieci klamstw (2008)
Zawód: Szpieg (2001)
Lek pierwotny (1996)
Uwolnienie (1972)
Teoria spisku (1997)
Lawa przysieglych (2003)
Na linii ognia (1993)
Czas patriotów (1992)
War (2007)
Stan zagrozenia (1994)
Basic (2003)
Droga przez pieklo (1997)
Gracz (1992)
Videodrome (1983)
Cien watpliwosci (1943)
Swiadek oskarzenia (1957)
Strefa smierci (1983)
Detektyw (1972)
Zlodziej w hotelu (1955)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się