HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

To już działa naprawdę długo. W przypadku niektórych filmów można wybrać właśnie napisy badź lektora w ustawieniach TV, czy dekodera. Aha, ja odbieram sygnał DVB-T, ale zakładam, że w ofercie kablówki czy satelitarnej też to jest dostępne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogląda ktoś na HBO2 "Zakazane Imperium"? Jak wrażenia? Tematyka filmu mnie intryguje, i pewnie chętnie bym obejrzał, ale niestety w moim pakiecie w Cyfrowym Polsacie tego kanału. Może wie ktoś coś na temat edycji na DVD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 15:08, SongoX napisał:

Ogląda ktoś na HBO2 "Zakazane Imperium"? Jak wrażenia?

Jeden z najlepszych seriali jakie widziałem. Świetnie oddany klimat USA z czasów prohibicji, świetne aktorstwo, zdjęcia, muzyka, fabuła - wszystko się zazębia na najwyższym poziomie.
Jeżeli masz tylko możliwość obejrzenia, to się nie wahaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 15:08, SongoX napisał:

Ogląda ktoś na HBO2 "Zakazane Imperium"? Jak wrażenia? Tematyka filmu mnie intryguje,
i pewnie chętnie bym obejrzał, ale niestety w moim pakiecie w Cyfrowym Polsacie tego
kanału. Może wie ktoś coś na temat edycji na DVD?

Genialny serial, ze świetnym klimatem. I o ile pierwszy sezon był bardzo dobry to drugi po prostu miażdży. Naprawdę polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 21:22, CreateYourself napisał:

A coś nieco nowszego, załóżmy od 2000 roku? Zaproponowany przez Skazeusza "Jestem legendą"
byłby idealny, gdyby nie fakt, że już to oglądałem.


Tylko nie spodziewaj się cudów

Avalon (2001)
28 dni pozniej (2002)
A Sound of Thunder (2005)
Resident Evil: Zaglada (2007)
Grindhouse: Planet Terror (2007)
Doomsday (2008)
Terminator - Ocalenie (2009)
9 (2009)
Resident Evil: Afterlife (2010)
Skyline (2010)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2012 o 21:22, CreateYourself napisał:

A coś nieco nowszego, załóżmy od 2000 roku? Zaproponowany przez Skazeusza "Jestem legendą"
byłby idealny, gdyby nie fakt, że już to oglądałem.


Z tych co podał kerkas to Droga jest z 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszły mnie pewne rozważania dotyczące nowych produkji, z ktorymi chciałbym się podzielić.
Teza może niektórym się wydać dziwaczna, ale doszedłem do wniosku, że w nowych produkajach za dużo jest erotykii i tego w jaki sposób jest eksponowana. Zanim zostanie posądzny o herezję proszę o przeczytanie całości. :))
Na podstawie nowszych filmów o Bondzie, na podstawie jednak przede wszystkim bardzo przeze mnie lubianych serialii w HBO (Rodzina Borgiów, Zakazane Imperium, Gra o Tron). Czasem mam wrażenie że erotyka przesłania całkowicie wszystko. Czekając na serial Zakazane Imperium byłem pewny, że już w pierwszym odcinku zobaczę takową scenę i nie pomyliłem się. Podobnie było z Grą o Tron. Celowo nie wymieniam rodziny Tudorów, czy Rzymu, gdyż tam można szukać jakiegoś głębszego sensu (w pierwszym pokazania stylu życia króla, w drugim stylu życia bogatych Rzymian). Wniosek taki mnie naszedł, kiedy po obejrzeniu wszystkim Bondów z Brosnanem, zacząłem oglądać te pierwsze z Connerym. Lekko uderzył kontrast. Z wiadomych względów.
I tak, rozumiem że mamy XXI wiek, że teraz profesjonalny aktor powiniene umieć się pokazać, że większość widzów chce widzieć i tak dalej. Pytanie czy nie idzie to za daleko. I nie mam tu na myśli jakiś chorych tez że to demoralizuje czy Bóg wie co.... Weźmy z innych przykładów nowego Janosika robionego przez panią Holland. Tam również czytałem, że chcą to wyeksponować.
Zwłaszcza jednak oglądajac seriale z HBO, czasem miałem wrażenie że zabawy łóżkowe były wciskane na siłę. Jakby twórcy strasznie chcieli pokazać jaka to postać A jest dobra w łóżku, a postać B wyuzdana, zaś C ma mase nowych pomysłów. W Tudorach to nie raziło, a wręcz było dobre. W innych produkcjach wypada średnio.
A może to ja mam zboczenie i patrze gdzie nie trzeba? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w niektórych wypadkach rzeczywiście to nieco przeszkadza, ale:
np. w Rodzinie Borgiów - seks musi byc tam obecny, w książce było chyba nawet tego więcej.
Gra o Tron - rzeczywiście tutaj jest go troszkę więcej niż w książce.

Cóż, seks się sprzedaje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 22:01, Zauri napisał:

jak to jest z filmami o Hannibalu Lecterze? ile ich bylo i w jakiej kolejnosci winno
sie je ogladac?


Cztery. Chronologicznie idą tak: Hannibal: Po Drugiej Stronie Maski ---> Czerwony Smok (są dwie wersje, bałem się zabrać za tę starszą) ---> Milczenie Owiec ---> Hannibal.
Jeżeli masz z góry zamiar obejrzeć wszystkie, to możesz przyjąć taką kolejność, ale jeśli istotna jest jakość, to Milczenie Owiec bije pozostałe na głowę. Czerwony Smok i Hannibal są w porządku, a Po Drugiej Stronie Maski mocno średnie, strasznie schematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 22:16, Zauri napisał:

wiec by poznac pelna historie, "łowcy" nie powinienem omijac?

EE Witaj
Eee To zależy..
Gdyż z tego co się orientuje "Łowca" był przed "Czerwonym Smokiem" a "Red Dragon" to praktycznie to samo tylko aktorzy inni. No i w "Red Dragonie" Hannibala gra Hopkins a w "Łowcy" Brian Cox
A prawidłowość oglądania podał Ci już Skazeusz IMO "Łowcę" możesz obejrzeć z ciekawości gdyż osobiście wolę "Red Dragona" No i wiadomo. We wszystkich częściach Hannibala gra Hopkins prócz w "Po drugiej stronie maski" wiadomo młody był :P więc inny aktor

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja z całej serii tylko Łowcy nie widziałem, choć zamierzam to zrobić. Najlepiej zacząć oczywiście od Milczenia owiec. Jeśli Ci się spodoba, to jedź wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 22:16, Zauri napisał:

wiec by poznac pelna historie, "łowcy" nie powinienem omijac?


Łowca to właśnie ta starsza wersja Czerwonego Smoka, o której wspomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z serii widziałem Czerwonego Smoka i Hannibala, niestety Milczenia Owiec jeszcze nie miałem możliwości obejrzeć (parę lat temu TVP puścił, ale byłem raczej mały, później puścili pozostałe części (nie licząc Łowcy), a Hannibala chyba nawet dwa razy, ale Milczenia się na razie nie doczekałem), najnowszą część mogłem obejrzeć, ale odpuściłem. Zmierzam do tego, że te filmy nie są ze sobą zbytnio powiązane fabularnie i nie ma chyba większego znaczenia w jakiej kolejności się je obejrzy. Chociaż w sumie w Hannibalu i Milczeniu Owiec główną bohaterką jest ta sama agentka (tyle, że inna aktorka - Jodie Foster i Julianne Moore), a na sam koniec Czerwonego Smoka (bez obaw, to nie spoiler, to nie ma związku z fabułą) do Lectera przychodzi właśnie agentka z pozostałych dwóch filmów. Dlatego jak dla mnie to sam powinieneś zdecydować, czy wolisz obejrzeć według jakości, czy według chronologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się