HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Witam, zapowiada się kolejny nudny wieczór, chętnie bym coś obejrzał.
Tym razem coś nowego, od 1990 w górę, melancholijny film, najlepiej dramat, klimat we wszystkich odcieniach szarości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 17:03, CreateYourself napisał:

Witam, zapowiada się kolejny nudny wieczór, chętnie bym coś obejrzał.
Tym razem coś nowego, od 1990 w górę, melancholijny film, najlepiej dramat, klimat we
wszystkich odcieniach szarości.


"Malowany Welon"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2012 o 17:24, CreateYourself napisał:

Tym razem szukam czegoś pokroju Fight Clubu. Rock''n''roll, bad boys i muscle cars? :>

Witaj
"Fight Club" Mówisz hmmmmmmmmm.
Alternatywnej idealnej kopii tego majstersztyku w gatunku filmowym nie dostaniesz lecz o dziwo do FC podobny odrobinę jest "Black Swam" | "Czarny Łabędź". Są tam po prostu elementy, które w pewien sposób się łączą i są powiązane lecz nie czuć w nim tej całej ''schizowatości'' jaka jest w FC. BS kiepski nie jest a i nawet do średniaków się nie plasuje więc warto obejrzeć i porównać. Nie powinieneś się zawieść. No najważniejsza rzecz to ta, że nie znajdziesz tam persony, która ma w planach uzbieranie "armii" która pomoże mu w kontrolowanej demolce.
HA! Najlepszym IMO kolegą po fachu dla Tylera Durdena byłby nikt inny jak sam Joker z "The Dark Knight" :D
Oni rzeczywiście byliby dobraną parą. Dwóch Agentów Chaosu, którzy chcą zmienić świat ;-)
Hmmm co jeszcze. Kolega ManweKallahan podał "Requiem dla snu" a o "Joe Blacku" również słyszałeś/widziałeś..... co jeszcze...
Tak patrzę, że nikt nie zaproponował filmu jakim jest "Mechanik" (2004) http://www.filmweb.pl/Mechanik
[To zupełnie inny Mechanik niż ten co wyszedł całkiem niedawno ze Stathmanem]
"American Psycho" albo "Piękny Umysł" to tyle z mojej strony jeśli chodzi o takie filmy.

Dnia 09.01.2012 o 17:24, CreateYourself napisał:

Witam, zapowiada się kolejny nudny wieczór, chętnie bym coś obejrzał.
Tym razem coś nowego, od 1990 w górę, melancholijny film, najlepiej dramat, klimat we wszystkich odcieniach szarości.

Takich filmów to są Tony :D ale i wśród ton węgla znajdziesz kilka diamentów. Pierwsza myśl to
"American History X" | "Więzień Nienawiści" który również choć w małym stopniu przypomina głównego bohatera z FC no ten sam aktor <-- ale to zapewne już widziałeś [nie wiem polecić zawsze można :3]
"Green Mile" | "Zielona Mila" również genialna
"Philadelphia" | "Filadelfia" <-- Warta obejrzenia no i znów Tom Hanks <3 :P
"City Of Angels" | "Miasto Aniołów" z Cagem nie jest takie całkiem złe. Film akurat w temacie o jaki prosisz.
O "Skazanych Na Shawshank" to chyba raczej wspominać nie trzeba :P
hmmmm what else. "Nostalgia Anioła", "Most do Terabithii", "Chłopiec w pasiastej piżamie", "Miasto Boga"
A przede wszystkim polecam to:
http://www.filmweb.pl/Za.Wszelka.Cene

Clint Estwood , Morgan Freeman, Hilary Swank <--- Czego chcieć więcej.?? Pewnie fabuły a taką w tym filmie znajdziesz. Oglądając go pierwszy raz film mnie nieziemsko zaskoczył oraz rozczarował <-- w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tyle ode mnie i jak zawsze.....

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy film "Kaznodzieja z karabinem" miał aż takie słabe wyniki finansowe, że już w żadnym kinie we Wrocławiu go nie grają? Bo u mnie w mieście się na niego nie zanosi w najbliższym czasie... A bardzo chętnie bym to obejrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 17:03, CreateYourself napisał:

Tym razem coś nowego, od 1990 w górę, melancholijny film, najlepiej dramat, klimat we
wszystkich odcieniach szarości.


Cyrano de Bergerac (1990)
Maz fryzjerki (1990)
Hawana (1990)
Edward Nozycoreki (1990)
Uwierz w ducha (1990)
Przebudzenia (1990)
Bandyta z Tilem Schweigerem
Precedensowa sprawa (1991)
Wielki Kanion (1991)
Frankie i Johnny (1991)
Odnalezc siebie (1991)
Podwójne zycie Weroniki (1991)
Nie bez mojej córki (1991)
Chlopaki z sasiedztwa (1991)
Thelma i Louise (1991)
Smazone zielone pomidory (1991)
The Doors (1991)
Fisher King (1991)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możecie mi polecić jakiś fajny film/thriller o szpitalu psychiatrycznym, coś jak Wyspa Tajemnic czy Sucker Punch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 23:24, lord0 napisał:

możecie mi polecić jakiś fajny film/thriller o szpitalu psychiatrycznym, coś jak Wyspa
Tajemnic czy Sucker Punch ?


Jeśli nie znasz filmu "Lot nad kukułczym gniazdem", to koniecznie nadrób zaległości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o polecenie jakiegoś filmu przygodowego w stylu "Indiany Jones''a" czy "Bibliotekarza" oraz filmów/seriali kryminalnych w stylu "The Mentalist", "Monk", "Sherlock Holmes" i "Poirot" czyli zostaje popełniona zbrodnia, a genialny detektyw musi się dowiedzieć kto jest winny. Filmy nie muszą być wybitne, wystarczy, że będą wciągające :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 23:47, Bambadil napisał:

Prosiłbym o polecenie jakiegoś filmu przygodowego w stylu "Indiany Jones''a" czy "Bibliotekarza"
oraz filmów/seriali kryminalnych w stylu "The Mentalist", "Monk", "Sherlock Holmes" i
"Poirot" czyli zostaje popełniona zbrodnia, a genialny detektyw musi się dowiedzieć kto
jest winny. Filmy nie muszą być wybitne, wystarczy, że będą wciągające :)


Myślę, że obie części "Skarbu Narodów" Ci przypasują. To odnośnie pierwszej części prośby. A co do drugiej, to może filmy takie jak "Z piekła rodem" albo "Zodiak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygodowe kino... hmmm

Mumia 1-2 jak nie widziałeś, polecam [resztę można olać bo przestała trzymać pion i poziom, ale dwie pierwsze części glanc]
Sagę Star Wars pewnie widziałeś, jak nie wiadomo nadrabiaj zaległości.
Cykl Piraci z Karaibów podobnie.
Serial - Spartakus Krew i Piach oraz Spartakus Bogowie Areny [to też poniekąd kino przygodowe, aczkolwiek dosyć specyficzne, nie mniej świetne, brutalne, wulgarne, mocne bez owijania w bawełnę, miodzio]
Piąty Element
Sahara [zarówno nowa wersja jak i stara z 83'']
Skarb Narodów [wszystkie części]
Miłość, Szmaragd i Krokodyl
Klejnot Nilu
Serenity [kawał świetnego kina, polecam]
Liga Niezwykłych Dżentelmenów


A seriale detektywistyczne...
Starego Kojaka i Colombo pewno znasz ?
Żar Tropików, Gliniarz i Prokurator i Na Wariackich Papierach pewnie też ?
Z naszej polszczyzny - Pitbul, Glina od biedy Odwróceni.
Dempsey & Makepeace
Detektyw Murdoch
Father Dowling Mysteries
Foyle''s War
Kroniki braciszka Cadfaela [świetny serial]
Randall i duch Hopkirka
Morse


Tyle mi się kojarzy tak na szybko odręcznie =)
Jak mało to mogę do filmoteki zaglądnąć i coś jeszcze doszperać .

@edit
Nie zerknąłem, że chciałeś tez filmy detektywistyczne, ale to już w drugim poście coś dodam bo mi edycja wysiądzie zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co wymieniłeś niestety oglądałem. Filmów przygodowych to w ogóle oglądałem sporo, więc tutaj może być ciężko ze znalezieniem jakiegoś, ale mam nadzieję, że ktoś może coś wymyśli :) Od razu też mówię, że filmy nie muszą być najnowsze, ale jednak trochę lepiej mi się ogląda filmy kolorowe niż czarno-białe, ale i takimi nie pogardzę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycja już nie działa x.x

Sahary z 83'' jak i Seranity nie oglądałem, więc się zainteresuję :)

Dnia 12.01.2012 o 00:10, Pietro87 napisał:

A seriale detektywistyczne...
Starego Kojaka i Colombo pewno znasz ?


Pewnie ;)

Dnia 12.01.2012 o 00:10, Pietro87 napisał:

Gliniarz i Prokurator i Na Wariackich Papierach pewnie też ?


Tych dwóch akurat nie, ale na pewno zapoznam się z nimi ;)

Dnia 12.01.2012 o 00:10, Pietro87 napisał:

Dempsey & Makepeace
Foyle''s War
Kroniki braciszka Cadfaela
Randall i duch Hopkirka


Tak samo jak z tymi :)
Dzięki wielkie i czekam na filmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy kryminalne/detektywistyczne :

Infiltracja
Leon Zawodowiec
Wyspa Tajemnic
Zodiak
Ujrzałem diabła [niezwykły film, bardzo długi ukazany z nietypowej perspektywy i ukazujący stronę ludzkiej natury w sposób wyjątkowo dobitny, polecam ale to specyficzne brutalne kino, może nie każdemu podpasować]
Skazaniec
Gorączka
Miasto Złodziei [polecam obejrzeć gorączkę i potem miasto, bo miasto inspirowane jest tym kultowym filmem, będziesz miał fajną perspektywę]
Dla niej Wszystko
W cieniu chwały
Elitarni 1 i 2 [polecam jak jasna cholera =), Wagner Moura - mistrz, niech sie od neigo gwiazdki z hollycrapu uczą]
Odwet
Gosford Park [to trochę nietypowy film w to zestawienie, ale tez polecam się zapoznać]
Podejrzany
Zabić Irlandczyka [świetne kino oparte na faktach]
Zawodowcy


P.S.
Jeśli interesują cię ciekawostki z dziedziny kryminalistyki i zbrodni, obejrzyj sobie dokument-rozmowę z morderca polskiego pochodzenia Ryszardem Kuklińskim, patrzenie na wyznania tego niewątpliwie człowieka ewenementu w psychologi kryminalnej mogą dostarczyć więcej wrażeń niż niejeden film kryminalny [facet cierpiał na dwa skrajnie rzadkie schorzenia psychiczne osobowość dyssocjalną i paranoiczną, był niezdolny do odczuwania jakichkolwiek wyższych emocji, zamordował dla rodziny Gambino przeszło 200 osób, nie sposób zliczyć ile morderstw popełnił "na boku" rzec można "z nudów" bo ktoś na niego krzywo zerknął, pierwszego morderstwa na człowieku dokonał mając 13 lat.
Jest to niewątpliwie ewenement w kryminologii, dla mnie jako osoby która interesuje sie generalnie tematyka seryjnych morderstw i kryminalistyka wywiad z Icemanem [bo taki miał przydomek] był niezwykłym widowiskiem, wręcz wstrząsającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 23:47, Bambadil napisał:

Prosiłbym o polecenie jakiegoś filmu przygodowego w stylu "Indiany Jones''a"

Nie ma nic bliższego Jonesowi, niż "Kopalnie Króla Salomona" z Chamberlainem i Stone na podstawie prozy Haggarda. Powiedzialbym wręcz, że od Jonesa lepsze. Ale wersja wcześniejsza z 1950 też dobra.
Dalej na pewno można polecić ekranizacje Verne''a, głównie te starsze, dalej "braterstwo wilków", "krokodyl Dundee", "the pirate movie" (można też określić go jako musical), "piraci" Polańskiego, "wyspa skarbów" (moja najukochańsza Geena Davis:))).

Dnia 11.01.2012 o 23:47, Bambadil napisał:

czy "Bibliotekarza"
oraz filmów/seriali kryminalnych w stylu "The Mentalist", "Monk", "Sherlock Holmes" i
"Poirot" czyli zostaje popełniona zbrodnia, a genialny detektyw musi się dowiedzieć kto
jest winny. Filmy nie muszą być wybitne, wystarczy, że będą wciągające :)

Kryminały to nie moje podwórko (choć Metalist genialny), ale można też polecić zajefajnego NCIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2012 o 00:26, Pietro87 napisał:

Filmy kryminalne/detektywistyczne :

Leon Zawodowiec


Z Leonem to trochę przesadziłeś. ;-)

Za to przy takich wymaganiach, jakie ma przedpiśćca, można w zasadzie polecić Boondock Saints. Co prawda to też raczej kino sensacyjne, ale sposób w jaki postać grana przez DeFoe dekonstruuje akcje bohaterów zahacza o kino detektywistyczne. Tyle że z innej perspektywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się