HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2012 o 14:47, Braveheart napisał:

> Ja tam nie wiem, ale czy wy nie za bardzo wpatrzeni w te telewizje jesteście? Toz
od
> dawna wiadomo, że w telewizyjnym chłamie trudno cokolwiek wartosciowego wyłapać.

> Internetu nie macie czy jak? ;)
:X
Teraz to żeś dał.. i co mi w tym internecie dasz... ? Filmy na serwisach on-line. ? Które
często nie grzeszą jakością..
Jest wiele kanałów gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Cinemax, Cinemax 2, FilmBox,
Polsat Film, TCM <-- 2 dni temu bodaj ''''Se7en'''' na nim leciał... Idzie wymieniać
:S


Serwisy filmowe on-line? teraz ty mnie rozśmieszyłeś :)
więcej nie piszę, bo mnie tutejsi Talibowie zbanują.
Powiem tylko tyle, iż na dzień dzisiejszy pobieranie FILMÓW z sieci (bez udostępniania) w świetle prawa polskiego jest LEGALNE.

EDIT: w mojej kablówce mam wykupioną paczkę HBO, Canal+ i cinemaxowy pakiet. I niestety, nadal mnie to nie satysfakcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forrest Gump
Zielona Mila
Matrix
Skazani na Shawshank
Leon zawodowiec
Szósty zmysł (w sobotę na tvp 1)
Podziemny krąg
Szeregowiec Ryan
Milczenie owiec
Truman show
Siedem
Braveheart
Terminator 2
12 małp
Gwiezdne wojny: część 1
Wściekłe psy (też Tarantino)
Desperado
Gorączka

Lista bardziej i nieco mniej znanych i dobrych filmów z lat 90'', oczywiście nie wszystko tu jest. Nie wiem co z tego uznasz za kultowe, ale chyba wszystkie są warte obejrzenia, na sporą część z nich sam "poluję", a te, na które nie - już widziałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 14:51, castlerock napisał:

Serwisy filmowe on-line? teraz ty mnie rozśmieszyłeś :)

Nie wiem podałem przykład. Myślałem, że o to Ci chodzi ;-)

Dnia 16.01.2012 o 14:51, castlerock napisał:

więcej nie piszę, bo mnie tutejsi Talibowie zbanują.

:O za co ?. Co najwyżej to mogą dać Ci warna [chyba] za nazwanie ich talibami. ]:->

Dnia 16.01.2012 o 14:51, castlerock napisał:

Powiem tylko tyle, iż na dzień dzisiejszy pobieranie FILMÓW z sieci (bez udostępniania)
w świetle prawa polskiego jest LEGALNE.

Nie wiem, nie znam się na prawie i nie lustruję go by wyszukiwać luk czy czegoś tam, że mogę sobie np pobierać filmy z neta i nikt mi za to nic nie zrobi. Jeśli masz gdzieś jakiś paragraf czy artykuł to proszę zapodaj bo ciekaw jestem.

Dnia 16.01.2012 o 14:51, castlerock napisał:

EDIT: w mojej kablówce mam wykupioną paczkę HBO, Canal+ i cinemaxowy pakiet. I niestety,
nadal mnie to nie satysfakcjonuje.

Trudno. Nie mówię, że ów kanały są wypas wypaśnę, ale co jakiś czas wśród tony przewijającego się węgla dadzą diament ;-)

EDIT:
@Phobos_s

Dnia 16.01.2012 o 14:51, castlerock napisał:

Przepraszam z góry za offtop ale kto idzie? I dokąd idzie? :]

Nie wiem :D oj tam oj tam. Już nie łap za słówka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2012 o 14:45, Mroczny_Joga napisał:

P.S Polecicie mi jeszcze jakieś równie kultowe filmy co Pulp Fiction ? Najlepiej z lat
90 :)


Obowiązkowo „Snatch" - "Przekręt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie to ciekawi, ale to lubię w Taratinie po obejrzeniu jego fimów jest się zmuszonym do przemyślenia całego filmu, fabuły itp. no i nie wiem jak wam ale mi zawsze po jego filmach zostanie niedosyt i chcę więcej, najlepsze jest to że skończyłem go oglądać jakieś 20 min temu a najchętniej znowu bym go obejrzał ;) No ale póki co mam czas na nadrabianie zaległości z moich lat dzieciństwa, to jednak jest dla mnie coś niezwykłego kiedy teraz biorę się za oglądanie filmów które oglądałem jako mały chłopiec nic nie rozumiejąc, teraz do nich wracam i zaczynam na prawdę je rozumieć i dopiero robią na mnie wrażenia. Aż sam nie wiedziałem że jestem taki sentymentalny, wybaczcie mi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że ten motyw został ukradziony z Kiss Me Deadly w reżyserii Roberta Aldricha.

Ale tutaj masz inne interpretacje
http://www.snopes.com/movies/films/pulp.asp

Odnośnie Tarantino to uważam że jest przereklamowany.

Dnia 16.01.2012 o 14:45, Mroczny_Joga napisał:

P.S Polecicie mi jeszcze jakieś równie kultowe filmy co Pulp Fiction ? Najlepiej z lat
90 :)


Termin kultowy utracił swoje znaczenie w latach 90. co chwila mówiono o tym że jakiś film jest kultowy.
Dlatego dla każdego termin kultowy film będzie oznaczał co innego dla niektórych będzie to Matrix dla innych
Dzikość serca jeszcze inni określą tak filmy:
Army of Darkness , Delicatessen , Donnie Darko itd. itp.
Generalnie łatwiej ocenić filmy z przeszłości ponieważ to czas jest kluczowym czynnikiem czy dany film jest czy nie jest kultowy.
W polskim kinie kultowe są filmy Stanisława Barei oglądane przez coraz to nowe pokolenia Polaków , w zagranicznym Easy Rider (1969) , The Rocky Horror Picture Show (1975) głównie w USA , Pink Floyd: The Wall (1982).

Polecam książkę
Kino kultu, Kraków: Rabid 1998.
http://www.pitrus.com.pl/page9088412704a3c02da7c1b7.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:05, Mroczny_Joga napisał:

Strasznie mnie to ciekawi, ale to lubię w Taratinie po obejrzeniu jego fimów jest się
zmuszonym do przemyślenia całego filmu, fabuły itp. no i nie wiem jak wam ale mi zawsze
po jego filmach zostanie niedosyt i chcę więcej, najlepsze jest to że skończyłem go oglądać
jakieś 20 min temu a najchętniej znowu bym go obejrzał ;) No ale póki co mam czas na
nadrabianie zaległości z moich lat dzieciństwa, to jednak jest dla mnie coś niezwykłego
kiedy teraz biorę się za oglądanie filmów które oglądałem jako mały chłopiec nic nie
rozumiejąc, teraz do nich wracam i zaczynam na prawdę je rozumieć i dopiero robią na
mnie wrażenia. Aż sam nie wiedziałem że jestem taki sentymentalny, wybaczcie mi ;)

HA!
Coś w tym jest i o tym nawet było mówione w filmie "12 Małp" <--- więc jego w pierwszej kolejności polecam.
Oto cytat z filmu, który mówi Bruce Willis:

"Tak samo dzieje się z nami, z naszą przeszłością. Film się nigdy nie zmienia, ale za każdym razem wydaje się inny, bo my się zmieniamy, dostrzegamy coś innego..."

Oczywiście do wszystkich filmów które podał ManweKallahan ja też się podpisuję. Więc jak jakiś z tej listy nie oglądałeś to zabieraj się za nie. A w pierwszej kolejności to hmmm właśnie "12 Małp" <--- po obejrzeniu tegoż dzieła zechcesz go obejrzeć jeszcze raz i raz. Sam zobaczysz [No chyba, że już oglądałeś]

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 14:51, castlerock napisał:

więcej nie piszę, bo mnie tutejsi Talibowie zbanują.


Czy Ty myślisz co piszesz? Ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników serwisu gram.pl
Proszę nie obrażać innych użytkowników w tym Moderatorów tego serwisu nazywając ich "talibami"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:10, kerkas napisał:

Osobiście uważam że ten motyw został ukradziony z Kiss Me Deadly w reżyserii Roberta
Aldricha.

Mówisz o motywie z walizką ?

Dnia 16.01.2012 o 15:10, kerkas napisał:


Ale tutaj masz inne interpretacje
http://www.snopes.com/movies/films/pulp.asp

Odnośnie Tarantino to uważam że jest przereklamowany.
Czemu ? Oczywiście szanuję Twoje zdanie i rozumiem bo tak specyficzne kino albo się podoba albo nie :)
> P.S Polecicie mi jeszcze jakieś równie kultowe filmy co Pulp Fiction ? Najlepiej
z lat
> 90 :)

Termin kultowy utracił swoje znaczenie w latach 90. co chwila mówiono o tym że jakiś
film jest kultowy.
Dlatego dla każdego termin kultowy film będzie oznaczał co innego dla niektórych będzie
to Matrix dla innych
Dzikość serca jeszcze inni określą tak filmy:
Army of Darkness , Delicatessen , Donnie Darko itd. itp.
Generalnie łatwiej ocenić filmy z przeszłości ponieważ to czas jest kluczowym czynnikiem
czy dany film jest czy nie jest kultowy.
W polskim kinie kultowe są filmy Stanisława Barei oglądane przez coraz to nowe pokolenia
Polaków , w zagranicznym Easy Rider (1969) , The Rocky Horror Picture Show (1975) głównie
w USA , Pink Floyd: The Wall (1982).


Tu się z Tobą zgodzę termin "kultowy" jest bardzo śliski i niezwykle szeroko pojętny wiec ciężko podać film kultowy dla każdego, bo tak na prawdę każdy ma inny gust i co innego będzie go zachwycać. A co do osoby Stanisława to nie wypowiem się ponieważ nie przepadam za polską kinematografią, szczególnie z tymi filmami tworzonymi w PRL''u :)

Ehh chyba nie umiem dobrze korzystać z opcji odpowiedzi bo wszystko się teraz poplątało. Braveheart a co do cytatu jest na prawdę świetny i świetnie go dobrałeś do konteksty naszej dyskusji, a mi nie pozostaje nic jak zabrać się za 12 Małp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:19, Mroczny_Joga napisał:

A co do osoby Stanisława to nie wypowiem się ponieważ nie
przepadam za polską kinematografią, szczególnie z tymi filmami tworzonymi w PRL''u :)


Tak jak napisałeś, każdy ma inny gust.
Dla mnie np Miś jest po prostu filmem genialnym i świetnie opisującym rzeczywistość tamtych lat w krzywym zwierciadle. Zmiennicy czy Alternatywy 4 to seriale, które uwielbiam, i na których się wychowałem. I mogę powiedzieć, że są kultowe, ale tylko dla mnie :)

A filmy z lat 90...
Jest ich wiele jeszcze:
Książę przypływów
Ognisty podmuch
K2
Bez przebaczenia
Ludzie honoru
Zły porucznik
Obcy 3
Co gryzie Gilberta Grape''a
Raport Pelikana
W imię ojca
Urodzeni mordercy

i możnaby wymieniać :)

edyta:
@Braveheart

Dnia 16.01.2012 o 15:19, Mroczny_Joga napisał:

Nie wiem :D oj tam oj tam. Już nie łap za słówka ;]


Nie łapię :) Po prostu okropnie często teraz ludzie tak mówią i dostaję pasji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:10, kerkas napisał:

Osobiście uważam że ten motyw został ukradziony z Kiss Me Deadly w reżyserii Roberta Aldricha.

Nie lepiej brzmi słowo zapożyczony ? :P

Dnia 16.01.2012 o 15:10, kerkas napisał:

Ale tutaj masz inne interpretacje
http://www.snopes.com/movies/films/pulp.asp

Też mu, żeś wyjechał z eng tekstem. Może należy do grup ludzi co się go nie uczyli :P albo słabo go znają ? ;>

Dnia 16.01.2012 o 15:10, kerkas napisał:

Odnośnie Tarantino to uważam że jest przereklamowany.

Mów co chcesz. To Twa opinia i ja ją szanuje, nawet jeśli jest co z tego ?. Mnie jego "pieczywo" bardzo dobrze smakuje. ;-)

Dnia 16.01.2012 o 15:10, kerkas napisał:

Termin kultowy utracił swoje znaczenie w latach 90. co chwila mówiono o tym że jakiś
film jest kultowy.


Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:34, Phobos_s napisał:

i możnaby wymieniać :)

"Szło" by wymieniać ?? ;> mihihihi

Dnia 16.01.2012 o 15:34, Phobos_s napisał:

edyta:
@Braveheart
> Nie wiem :D oj tam oj tam. Już nie łap za słówka ;]
Nie łapię :) Po prostu okropnie często teraz ludzie tak mówią i dostaję pasji :)

Spoko. Akurat tamten wyraz mi się pierwszy napatoczył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że tu dyskusja nie ustaję nawet na chwilę, nieźle :D A co ang nie jestem aż taki słaby, zresztą przyda mi się nieco poćwiczyć przed maturą zresztą mój dobry przyjaciel słownik jest przy mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:19, Mroczny_Joga napisał:

> Osobiście uważam że ten motyw został ukradziony z Kiss Me Deadly w reżyserii
Roberta
> Aldricha.
Mówisz o motywie z walizką ?


Tak

Dnia 16.01.2012 o 15:19, Mroczny_Joga napisał:

> Czemu ? Oczywiście szanuję Twoje zdanie i rozumiem bo tak specyficzne kino albo
się podoba albo nie :)


Oglądasz czasem film i masz nieoparte wrażenie że gdzieś już ten motyw albo scenę widziałeś w dużo lepszym wykonaniu to ja tak mam kiedy oglądam filmy Tarantino.

Dla przykładu fabuła Wściekłych psów jest zerżnięta z filmu

Spoiler

"Lung fu fong wan" (1987) reżyser: Ringo Lam''s.


Z kolei ksywki głównych bohaterów są ściągnięte z
Spoiler

Długi postój na Park Avenue (1974)



Z kolei sam termin Pulp Fiction został ściągnięty
Spoiler

z literatury.


Dnia 16.01.2012 o 15:19, Mroczny_Joga napisał:

Tu się z Tobą zgodzę termin "kultowy" jest bardzo śliski i niezwykle szeroko pojętny
wiec ciężko podać film kultowy dla każdego, bo tak na prawdę każdy ma inny gust i co
innego będzie go zachwycać. A co do osoby Stanisława to nie wypowiem się ponieważ nie
przepadam za polską kinematografią, szczególnie z tymi filmami tworzonymi w PRL''u :)


Na początek zobacz jedną komedię Barei oczywiście z tych późniejszych.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:42, Mroczny_Joga napisał:

Oj widzę że tu dyskusja nie ustaję nawet na chwilę, nieźle :D

Tak powinno być cały czas ;-D

Dnia 16.01.2012 o 15:42, Mroczny_Joga napisał:

A co ang nie jestem aż taki słaby, zresztą przyda mi się nieco poćwiczyć przed maturą zresztą mój dobry
przyjaciel słownik jest przy mnie ;)

Ja tego nie powiedziałem lecz wziąłem pod uwagę taką opcję :P, że możesz być słaby ale nie jesteś ;-)
Z miejsca odpowiem na poprzedni post:

Dnia 16.01.2012 o 15:42, Mroczny_Joga napisał:

Ehh chyba nie umiem dobrze korzystać z opcji odpowiedzi bo wszystko się teraz poplątało

Nie jest to aż takie trudne :P. [Jak na delegata powinieneś już wiedzieć to i owo xP] Jak coś zawsze możesz odpowiedzieć komuś na post i zaraz potem z miejsca odpowiedzieć na drugi, ale ofc z dystansem. Nie ma co odpowiadać na pojedyncze zdania i siać duble. Jak coś możesz zawsze też odpowiedzieć dwóm albo i 20 gramowiczom w jednym poście dopisując pogrubione @ksywka i wtedy dajesz tekst kierowany do niego :P

Dnia 16.01.2012 o 15:42, Mroczny_Joga napisał:

Braveheart a co do cytatu jest na prawdę świetny i świetnie go dobrałeś do konteksty naszej dyskusji

Bo to najprawdziwsza prawda. Pure True.

Dnia 16.01.2012 o 15:42, Mroczny_Joga napisał:

a mi nie pozostaje nic jak zabrać się za 12 Małp ;)

Zabieraj się zabieraj. Uwierz mi, nie pożałujesz i każdy gramowicz siedzący w temacie kina/filmów to potwierdzi Tylko nie oglądaj go hmmm ''na lekko'' bo możesz się pogubić. :P

Dnia 16.01.2012 o 15:42, Mroczny_Joga napisał:

A co do osoby Stanisława to nie wypowiem się ponieważ nie przepadam za polską kinematografią, szczególnie > z tymi filmami tworzonymi w PRL'u :)

Kiedyś zmienisz zdanie zobaczysz. Może za 2-3 lata albo i 5... Czas wszystko zmienia. Taki film "Miś" jest rewelacyjny,! Tego Ci w szkole nie pokażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówienie o kradzieży w przypadku Tarantina to nadużycie. QT to hołdownik starego kina i w każdym jego filmie pełno jest takich "kradzieży". To tak jak by powiedzieć, że serial "the A team" ukradł cylońskiego centuriona Battlestarowi, albo że Bułhakow w "Mistrz i Małgorzata" ukradł pana ciemności "Faustowi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się