HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2012 o 16:04, Mroczny_Joga napisał:

jak myślicie co było w walizce której Jules z Vincem mieli oddac Marsellusowi ;) ?

Ktoś kiedyś po raz n-ty zadał to pytanie Quentinowi, a ten odpowiedział: "Żarówki". No tak...
Polecam również "Wściekłe Psy" i genialną analizę piosenki Madonny w początkowej scenie :)

@Braveheart

Dnia 16.01.2012 o 16:04, Mroczny_Joga napisał:

Cinemax, Cinemax 2, FilmBox, Polsat Film, TCM

Ostatnimi czasy faktycznie o wiele łatwiej natrafić tam na dobry film niż na Polsacie czy TVN. W środę rano planuję wstać o 6.00 żeby obejrzeć "Sokoła Maltańskiego" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 16:13, Braveheart napisał:

Tylko przydało by się potwierdzić źródło cytatu QT ;], ale coś czuję, że mógł to powiedzieć


http://en.wikipedia.org/wiki/Pulp_Fiction
The mysterious briefcase
The combination of the mysterious suitcase is 666, the "number of the beast". Tarantino has said that there is no explanation for its contents—it is simply a MacGuffin, a pure plot device. Originally, the case was to contain diamonds, but this was seen as too mundane. For filming purposes, it contained a hidden orange light bulb that produced an otherworldly glow.[176] In a 2007 video interview with fellow director and friend Robert Rodriguez, Tarantino purportedly "reveals" the secret contents of the briefcase, but the film cuts out and skips the scene in the style employed in Tarantino and Rodriguez''s Grindhouse (2007), with an intertitle that reads "Missing Reel". The interview resumes with Rodriguez discussing how radically the "knowledge" of the briefcase''s contents alters one''s understanding of the movie.[177]

Despite Tarantino''s statements, many solutions to what one scholar calls this "unexplained postmodern puzzle" have been proposed.[80] A strong similarity has often been observed with the 1955 film noir Kiss Me Deadly. That movie, whose protagonist Tarantino has cited as a source for Butch, features a glowing briefcase housing an atomic explosive.[178] In scholar Paul Gormley''s view, this connection with Kiss Me Deadly, and a similar one with Raiders of the Lost Ark (1981), makes it possible to read the eerie glow as symbolic of violence itself.[179] To Susan Fraiman, the unseen contents represent "defended, mystified, male interiority. Much valued, much vaunted, and never finally shown, this radiant, indefinable softness is locked within a hard, exterior shell. Even Jules, who wants to lose the baggage of a barricaded self, walks out of the movie clutching it still."[180] The idea that the briefcase contains Marsellus''s soul gained popular currency in the mid-1990s. Analyzing the notion, Roger Ebert dismissed it as "nothing more than a widely distributed urban legend given false credibility by the mystique of the Net".[181]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 16:20, Sandro napisał:

Polecam również "Wściekłe Psy" i genialną analizę piosenki Madonny w początkowej scenie
:)

Haha to było dobre, ale teraz, żeś mi przypomniał!

Dnia 16.01.2012 o 16:20, Sandro napisał:

@Braveheart
> Cinemax, Cinemax 2, FilmBox, Polsat Film, TCM
Ostatnimi czasy faktycznie o wiele łatwiej natrafić tam na dobry film niż na Polsacie
czy TVN. W środę rano planuję wstać o 6.00 żeby obejrzeć "Sokoła Maltańskiego" :)

A widzisz. Na TCM nawet dość wczesnym wieczorem leciał dwa dni temu "Se7en" :D no i zaletę masz taką, że na Cinemaxach nie ma parszywych reklam podczas seansu. Na Polsat Film chyba tylko jest jedna. To samo tyczy się FilmBoxa ;-).
Ogólnie lubię te kanały za to, że albo wcale ich nie mają albo puszczą jedną i tyle :-)
A i filmami też czasem zarzucić potrafią.
TV to ja tylko teraz odpalam by skakać po kanałach i wyszukiwać ewentualnych filmów które mogą zapodać. No i ofc czasem się tez obejrzy programy na kanałach typu Discovery i Naional Geographic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 16:20, Sandro napisał:

> Cinemax, Cinemax 2, FilmBox, Polsat Film, TCM
Ostatnimi czasy faktycznie o wiele łatwiej natrafić tam na dobry film niż na Polsacie
czy TVN. W środę rano planuję wstać o 6.00 żeby obejrzeć "Sokoła Maltańskiego" :)


TCM polecam o ile nie widziałeś:
Operacja "Kusza"
Pocałunek przed śmiercią
Podejrzenie
Uwolnienie (film dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach)
Płonące siodła
Naga ostroga
Arszenik i stare koronki
Zbieg z Alcatraz
Zielona pożywka
Koralowa wyspa
Klute
Bez przebaczenia (chodzi o western ale z Burtem Lancasterem)
Bullitt
Strach na wróble
Ninoczka
Kaskaderzy
Nagroda
Dopaść Cartera ten z 1971 r.
M jak morderstwo

Generalnie problemem TCM jest to że niektóre filmy np. Sokół Maltański , Zbieg z Alcatraz powtarza wkoło Macieju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 14:47, Braveheart napisał:

Teraz to żeś dał.. i co mi w tym internecie dasz... ? Filmy na serwisach on-line. ? Które
często nie grzeszą jakością..


Przepraszam że się wtrącę ale jest możliwość zobaczenia filmów w HD.
np. www.playtube.pl/film_hd/



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 14:51, castlerock napisał:

EDIT: w mojej kablówce mam wykupioną paczkę HBO, Canal+ i cinemaxowy pakiet. I niestety,
nadal mnie to nie satysfakcjonuje.


HBO to powtarzanie tych samych filmów po kilkanaście razy a tych naprawdę dobrych jest góra 5 w miesiącu oczywiście są jeszcze filmy dokumentalne i seriale zależy co kto lubi.
Canal+ zszedł w Cineklub szły naprawdę dobre stare filmy:
westerny , musicale , czarne kryminały , gotyckie horrory itd. itp. a teraz szkoda gadać.
Natomiast na Cinemax to bym jednak nie narzekał:
W tym miesiącu
Na tropie Wilby''ego
Igła
Człowiek, który wiedział za dużo
West Side Story
Nienawiść
Goście
Ucieczka w kajdanach
Triumf ducha
Akta Odessy
Figurant
Nadine
Purpurowe skrzypce
Dajcie mi głowę Alfredo Garcii
Koniec przemocy
Koniec niewinności

Natomiast w Canal+ do końca miesiąca:
Ewa chce spać
Red
Małżeństwo z rozsądku
Mr. Nobody
Niepowstrzymany
Rękopis znaleziony w Saragossie
Essential Killing
Upał
Wall Street - pieniądz nie śpi
Chrzest
Między piekłem a niebem
Kingsajz
Szczęśliwy dzień
Scott Pilgrim kontra świat
Jak spędziłem koniec lata
Zapach kobiety
Wybuchowa para
W imieniu armii

Więc w porównaniu do zwykłej telewizji nie narzekaj ponadto
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33635&pid=21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 11:33, Braveheart napisał:

> Tu chodzi jedynie o pieniądze, a im widocznie lepiej opłaca się puścić jakieś 5
nowych
> filmów w roku, a w pozostałe poniedziałki dawać jakieś n-te powtórki, niż odwrócić

> proporcję.
Może i szmal bo wszystko [przeważnie] ee xD zazwyczaj kręci się wokół niego.
Ale wiem, że Polsat jak chce to potrafi. Kiedyś już to udowodnił. Bodaj było to w 2009
roku albo 2008 [na pewno w jednym z dwóch wymienionych]


Jak Polsat i TVN dopiero raczkowały na polskim rynku to dopiero hitami rzucali:
http://www.filmweb.pl/film/Zab%C3%B3jstwo-1956-11904
http://www.filmweb.pl/film/Mroczne+przej%C5%9Bcie-1947-7894
http://www.filmweb.pl/film/M%C5%82ode+lwy-1958-7955
http://www.filmweb.pl/film/M%C5%82ode+lwy-1958-7955
http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek+z+dzikiego+zachodu-1958-31852
http://www.filmweb.pl/film/W+kr%C4%99gu+z%C5%82a-1970-37243
http://www.filmweb.pl/film/Samuraj-1967-31782

Teraz też od wielkiego dzwonu rzucą jakiś film ale o takiej porze że szkoda gadać.

A tak mamy wokoło Macieju Szklane pułapki , predatory , Commanda , Książę w Nowym Jorku (był czas kiedy na Polsacie leciał ten film co 3 miesiące) , parszywa dwunastka , Kevina itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 18:59, kerkas napisał:

Jak Polsat i TVN dopiero raczkowały na polskim rynku to dopiero hitami rzucali:

Teraz takie rzeczy lecą na Ale Kino i TCM

Dnia 16.01.2012 o 18:59, kerkas napisał:

Teraz też od wielkiego dzwonu rzucą jakiś film ale o takiej porze że szkoda gadać.

Zawsze dawała to TVP2: też albo nieludzko późno albo w porze kościelnej;)

Dnia 16.01.2012 o 18:59, kerkas napisał:

A tak mamy wokoło Macieju Szklane pułapki , predatory , Commanda , Książę w Nowym Jorku

A co chcesz od Predatorów:/

Dnia 16.01.2012 o 18:59, kerkas napisał:

(był czas kiedy na Polsacie leciał ten film co 3 miesiące) , parszywa dwunastka , Kevina
itd. itp.

Ja z kolei mam już dość Parszywej dwunastki, znudziła mi się już po trzeciej części -ile można eksploatować jeden pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie to trochę co innego Predator puszczany raz na 2, 3 lata [chociaż nie tak dawno też bodajże leciał...], bo to jest klasyka kina akcji i sci-fi, a Commando to też świetna komedia sensacyjna i też raczej nie jest co roku w TV (a może przemawia przeze mnie sympatia do filmów z Arnoldem?), a co innego filmy puszczane nawet 2 razy do roku - w ciągu ostatnich bodajże 2 lat, na TVP Nawiedzony dwór z Murphym leciał 3 lub 4 razy.
Jak już pisałem - chodzi głównie o kasę. Dla typowej młodzieży i ciut starszych lecą w miarę nowe (na pewno nie starsze od głównego targetu) filmy o 20:00 itp, później uznane produkcje rozrywkowe dla ciut starszej widowni o 22:00 itp - a filmy starsze lecą późno w nocy, bo takiego zapracowanego 40-50 latka nie przyciągnie przed telewizor film starszy od niego, a raczej taki, który widział w młodości w kinie, czy też był popularny za jego młodości. Niestety, taka jest rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 19:26, zadymek napisał:

Zawsze dawała to TVP2: też albo nieludzko późno albo w porze kościelnej;)

Te ich Kino Nocnych Marków <--- Bezcenne XD

Dnia 16.01.2012 o 19:26, zadymek napisał:

A co chcesz od Predatorów:/

Chyba tydzień temu puścili Obcy Kontra Predator :]
A całkiem niedawno leciała chyba dwójka. Jakoś jej nigdy jeszcze nie oglądałem. Nie pali się

Dnia 16.01.2012 o 19:26, zadymek napisał:

Ja z kolei mam już dość Parszywej dwunastki, znudziła mi się już po trzeciej części -ile
można eksploatować jeden pomysł?

Do zmęczenia materiału :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 20:04, ManweKallahan napisał:

Predator 2 leci w piątek o 22 na Polsacie, w zeszłym tygodniu leciała część 1. Jak będziesz
miał czas to śmiało oglądaj :)

Kurde mówisz?.. Co ich na Predatorów wzięło. Całkiem niedawno właśnie leciał Alien Vs Predator. A Ty mi jeszcze mówisz, że dali znów ''jedynkę'' i ''dwójkę'' mają zamiar puszczać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogliby w końcu puścić gdzieś " Terminatora 2 " Camerona - trójka leci rególarnie a dwójki nie można nawet kupić na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 19:34, ManweKallahan napisał:

Wiesz, dla mnie to trochę co innego Predator puszczany raz na 2, 3 lata


W tym roku 2011 leciał 4 razy (kiedy dla zabawy prowadziłem statystykę ile razy dany film jest puszczany w ciągu roku)

>Commando

(w 2011 tylko 3 razy)

Dnia 16.01.2012 o 19:34, ManweKallahan napisał:

to też świetna komedia sensacyjna i też raczej nie jest co roku w TV (a może przemawia
przeze mnie sympatia do filmów z Arnoldem?), a co innego filmy puszczane nawet 2 razy
do roku - w ciągu ostatnich bodajże 2 lat, na TVP Nawiedzony dwór z Murphym leciał 3
lub 4 razy.


Popatrz na to inaczej jest tyle innych naprawdę dobrych filmów a Tv ma żelazny repertuar filmów które są wciąż
puszczane.

Dnia 16.01.2012 o 19:34, ManweKallahan napisał:

Jak już pisałem - chodzi głównie o kasę. Dla typowej młodzieży i ciut starszych lecą
w miarę nowe (na pewno nie starsze od głównego targetu) filmy o 20:00 itp, później uznane
produkcje rozrywkowe dla ciut starszej widowni o 22:00 itp - a filmy starsze lecą późno
w nocy, bo takiego zapracowanego 40-50 latka nie przyciągnie przed telewizor film starszy
od niego, a raczej taki, który widział w młodości w kinie, czy też był popularny za jego
młodości. Niestety, taka jest rzeczywistość.


Jak już kiedyś wspomniałem to telewizja kształtuje gusta (mówię o tv publicznej TVP1 i TVP2) i jeszcze w latach 90. teatr telewizji miał czas emisji o 20:00 i 4 milionową publikę.
W starym kinie i perły z lamusa też miały niezłą oglądalność.
Ciekawe jest co innego mimo nieludzkich pór nadawania ambitnych filmów na TVN i POLSACIE np. Młode lwy o 1:00 filmy cieszyły się niezłą popularnością od 500.000 do 1.000.000 widzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 19:26, zadymek napisał:

> Jak Polsat i TVN dopiero raczkowały na polskim rynku to dopiero hitami rzucali:

Teraz takie rzeczy lecą na Ale Kino i TCM


O.k. ale np. Telewizja publiczna też mogłaby puszczać jakieś ciekawe filmy o ludzkie porze w końcu za coś ten abonament płacę.

Dnia 16.01.2012 o 19:26, zadymek napisał:

> Teraz też od wielkiego dzwonu rzucą jakiś film ale o takiej porze że szkoda gadać.

Zawsze dawała to TVP2: też albo nieludzko późno albo w porze kościelnej;)


W latach 90. nie od 2000 r. w górę a i owszem.

Dnia 16.01.2012 o 19:26, zadymek napisał:

> A tak mamy wokoło Macieju Szklane pułapki , predatory , Commanda , Książę w Nowym
Jorku
A co chcesz od Predatorów:/


Poza tym że predator część 1 była puszczana w zeszłym roku 4 razy zupełnie nic.

Dnia 16.01.2012 o 19:26, zadymek napisał:

> (był czas kiedy na Polsacie leciał ten film co 3 miesiące) , parszywa dwunastka
, Kevina
> itd. itp.
Ja z kolei mam już dość Parszywej dwunastki, znudziła mi się już po trzeciej części -ile
można eksploatować jeden pomysł?


Sam widzisz że i Ty masz dość puszczania w kółko tych samych filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 07:26, kerkas napisał:

Poza tym że predator część 1 była puszczana w zeszłym roku 4 razy zupełnie nic.

Predator w zeszłym roku był na Polsacie puszczany aż 4 razy ? :S coś mi się wierzyć nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 07:23, kerkas napisał:

> Wiesz, dla mnie to trochę co innego Predator puszczany raz na 2, 3 lata
W tym roku 2011 leciał 4 razy (kiedy dla zabawy prowadziłem statystykę ile razy dany
film jest puszczany w ciągu roku)

>Commando
(w 2011 tylko 3 razy)


Liczysz tylko otwarty i ogólnodostępny Polsat, czy razem z innymi kanałami? Bo ja mówiłem wyłącznie o Polsacie.

Z puszczaniem chłamu związane jest też ogłupianie ludności, ale to już jest inny temat :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 07:26, kerkas napisał:

Sam widzisz że i Ty masz dość puszczania w kółko tych samych filmów.

Raczej remake''ów udających kontynuację - Predatora czy The Rock mógłbym oglądać codziennie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się