HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Siemano wszystkim :D

Sory, że tak z innej mańki, ale niedawno obejrzałem film "Dla Niej Wszystko" (w orginale "Next Three Days" - swoją drogą spora rozbieżność przy tłumaczeniu tytułów, ale mniejsza z tym). Film jest, krótko mówiąc, genialny. Trzyma w napięciu do ostatniej minuty. I bynajmniej nie jest to jakieś puste hasło reklamowe, mające nakłonić was ponad wszystko do obejrzenia tego filmu. Naprawdę im się to udało, świetna aktorska gra Russela Crowe''a no i ten klimat! Naprawdę polecam, jak będziecie kiedyś mieli okazję - obejrzyjcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 01:27, damiank485 napisał:

Panowie, dałoby się polecić jakiś fajny horror?;) Mam jakieś takie zapotrzebowanie ostatnio
na dreszcz emocji;D Ale nie kolejnej PIŁY ani nic tego pokroju, nie wiem, może coś w
stylu nawiedzony dom? ;)

Polecam Duch albo Coś. W tym pierwszym rodzina wprowadza się do nowego domu, a tam dziwne rzeczy - krzesła się ruszają, jakieś zabawki podskakują, dziecko znika w telewizorze... :) Przyjeżdża ekipa zawodowych egzorcystów/łowców duchów, sam nie wiem jak ich nazwać, i pomagają rodzinie. Kawał porządnego horroru.
Z kolei Coś to klasyka w reżyserii Carpentera, wg mnie jeden z najlepszych horrorów w historii. Film ma świetny ponury klimat, a do tego ta muzyka! Istna poezja!

Niedawno oglądałem Najnowszego Underworlda. Powiem krótko, nie polecam z całego serca. Szmatławiec na raz, a to i tak z lekkim przynudzaniem. Denna fabuła, głupi film. Sytuację ratuje jedynie Kate Beckinsale, a dokładniej to Kate Beckinsale w obcisłym lateksowym wdzianku, do tego w slowmo ^_^ Dla takiego widoku można obejrzeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki.;) Nie tylko tobie dzięki ale też wam wszystkim którzy odpowiedzieli na moje pytanie. Na pewno rozpatrzę poczytam i oglądnę film;) Dzięki!;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 23:08, Night_Markus napisał:

Siemano wszystkim :D

Sory, że tak z innej mańki, ale niedawno obejrzałem film "Dla Niej Wszystko" (w orginale
"Next Three Days" - swoją drogą spora rozbieżność przy tłumaczeniu tytułów, ale mniejsza
z tym). Film jest, krótko mówiąc, genialny. Trzyma w napięciu do ostatniej minuty. I
bynajmniej nie jest to jakieś puste hasło reklamowe, mające nakłonić was ponad wszystko
do obejrzenia tego filmu. Naprawdę im się to udało, świetna aktorska gra Russela Crowe''a
no i ten klimat! Naprawdę polecam, jak będziecie kiedyś mieli okazję - obejrzyjcie!



Cześć wszystkim!. A ja proponuję filmy w Ciemności - Agnieszki Holland i Róża - Wojtka Smarzowskiego. Recenzje mówią same za siebie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 23:16, PinKee napisał:

Niedawno oglądałem Najnowszego Underworlda. Powiem krótko, nie polecam z całego serca.
Szmatławiec na raz, a to i tak z lekkim przynudzaniem. Denna fabuła, głupi film. Sytuację
ratuje jedynie Kate Beckinsale, a dokładniej to Kate Beckinsale w obcisłym lateksowym
wdzianku, do tego w slowmo ^_^ Dla takiego widoku można obejrzeć :D


Generalnie każdy kolejny Underworld był coraz głupszy, więc można było się tego spodziewać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 23:16, PinKee napisał:

Sytuację ratuje jedynie Kate Beckinsale, a dokładniej to Kate Beckinsale w obcisłym lateksowym
wdzianku, do tego w slowmo ^_^ Dla takiego widoku można obejrzeć :D

To ktoś kiedykolwiek oglądał ten film z innych powodów? Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 15:39, Tyler_D napisał:

Podbijam pytanie.



W jedynym z ostatnich numerów Nowej Fantastyki Łukasz Orbitowski "dobierał się do jądra" tego filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam szczerze Sunset Limited, mistrzostwo świata. Cały film rozgrywa się w jednym pokoju, praktycznie nic oprócz rozmowy się nie dzieje, sztuka dwóch świetnych aktorów. Dawno nie widziałem żeby ktoś tak ''naturalnie'' grał. Samuel L Jackson przypomina mi tu mojego kumpla który ma podobne, ekhm, przejścia, dzięki temu wiem jak może się ktoś z taką przeszłością zachowywać. Tommy Lee Jones też pełna klasa. Oklaska dla tych dwóch panów, dawno film nie dał mi tak do myślenia. Cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 16:16, Tyler_D napisał:

Oglądał ktoś już Another Earth? Jeśli tak to jak ocenia ten film i zakończenie?
Bo w zasadzie takie nie do końca jasne ono było /.../


No i chyba o to chodziło. ;]

Spoiler

Wg mnie to że bohaterka spotkała swoją bliźniaczą kopię oznacza, że na drugiej Ziemi sprawy potoczyły się inaczej i bohaterka nie spowodowała tam tego wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 20:16, Ifym napisał:

Polecam szczerze Sunset Limited

Podzielam Twoje zdanie w zupełności. Niby nic się nie dzieje, rozmowa dwóch panów, z scenerię robi wnętrze tylko jednego pokoju, a film jest rewelacyjny :)
Ja również szczerze polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 20:16, Ifym napisał:

Polecam szczerze Sunset Limited, mistrzostwo świata. Cały film rozgrywa się w jednym
pokoju, praktycznie nic oprócz rozmowy się nie dzieje, sztuka dwóch świetnych aktorów.

O, to prawie tak jak The Man from Earth - też niezły swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem po ostatnim najnowszym odcinku The Walking Dead chętnie podzielę się ogólna opinią co do serii.
Generalnie co by nie nudzić - jeśli czytałeś komiks, nie napalaj się na ten sam poziom merytoryczny i taką samą jakość.
Ogółem seria jest dobra, jest to jeden z nielicznych filmów w klimatach ZA który trzyma poziom merytorycznie na granicy dramatu psychologicznego i survival horroru.
Aczkolwiek jest sporo głupich wpadek logicznych, kilka błędów montażowych, nie mniej serie drugą oceniam o niebo lepiej niż początki.
Jeśli trzecia podtrzyma ten zwyżkowy trend, to będzie super.

Pozostaje kwestia osób które komiksu nie czytały i nie wiedza co zrobić [pierw obejrzeć a potem komiks czy na odwrót] - powiem tak, przeczytać komiks a serial traktować jako luźna "inspirację" nie adaptację [bo fabularnie odbiega dosyć mocno miejscami od oryginału]

Generalnie - sezon 1, ocenił bym jako 6/10 [jako fan komiksu, gdybym go nie czytał oczko w górę] a drogi na solidne 7.5/10 [tez jako fan komiksu, znów gdybym go nie czytał, jedno oczko w górę].
Całość jako spójną serię 7/10.

Jeśli ktoś szuka horroru zaczepiającego o tematykę socjologii, dramatu psychologicznego i atmosfery przetrwania w sytuacji skrajnej, okraszonego tematyka zombie - bardzo polecam.
Tylko nie należy się nastawiać na jakąś mega-głebię bo można się srodze zawieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.filmtok.pl/Wielka-klapa-Ghost-Ridera-2-i-upadek-Nicolasa-Cagea-a24561

Film chyba jest jednak bez szału. ;/ a nawet i gorzej.
Choć bardzo mnie ciekawi z jakim to nowym ''wielkim'' złem będzie musiał się zmierzyć Ghost Rider
Wcześniej mieliśmy

Spoiler

syna

samego Diabła. Czyżby teraz szli gdzieś w rewiry dawno zapomnianego uwięzionego zła.. bo widać na drugim zwiastunie mnichów ala buddyjskich i te klimaty. Wiecie co mam na myśli. ^^

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W samym uniwersum ciekawych wrogów Ghosta jest na pęczki, twórcy wybrali jednego z ciekawszych, tylko widać nie wyrobili z tematem.
Blackout widać po liście płac został głównym antagonistą.
Pojawia się też Johny Ketch drugi Ghost Rider w oryginalnej serii, tu nie wiedzieć czemu jako dziecko, jakiś pewnie poroniony fabularnie pomysł.

Uniwersum GH to jedno z najciekawszych w całym Marvellowskim zbiorze, ale tu zostało dosłownie zamordowane.

Jest cała masa świetnych motywów do zrealizowania [chociaż wolał bym to zobaczyć nie jako pełnometrażówki fabularne a raczej jako dobrą animacje typu 18+] np "The Last Stand of the Spirits of Vengeance" ewentualnie z oryginalnej serii moment w którym Blaze traci swoją klątwę [zostaje odseparowany z Zarathosem] i formuje team z Ketchem ruszając naprzeciw Lilith i jej nowego demona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapowiada się taki sam protokół postepowania jak przy części pierwszej: czekamy, aż film puszczą na HBO, robimy popcorn i odmóżdżamy się przy "grze" Nicolasa Cage''a.
Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś naprawdę wartego obejrzenia, interesującego do obejrzenia z koleżanką, która nie lubi się nudzić przed ekranem.

Mam kilka swoich pomysłów, ale prosiłbym o ciekawe propozycje ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 01:32, Harrolfo napisał:

Bardzo pomogłaby informacja jakie gatunki i ewentualnie lata Cię interesują.


2000+
Wszystko oprócz science-fiction i horrorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się