HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Siema. Właśnie obejrzałem Incepcje (wiem, wiem wstyd że dopiero teraz) i jestem na prawdę zachwycony fabuła jak i samym sposobem zrealizowania tak świetnego pomysłu. Jak dla mnie film wykorzystał cały potencjał tak świetnego pomysłu na fabułę i oglądając go po raz pierwszy nie wyłapałem żadnych minusów tego filmu, jestem pewien że jeszcze nie raz do niego wrócę. Mam do was pytanie, czy znacie jakieś filmy z równie wciągającą i pokręconą fabułą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nie było to najlepsze określenie, ale jako pierwsze przyszło mi do głowy ;) Efekt Motyla oglądałem i też bardzo mi się podobał. Widziałeś może dwie następne części, warto je w ogóle oglądać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kerkas, wieczorkiem lub jutro rano napisze do Ciebie odnośnie screenów z Twojego profilu na FW. Nie chciałbym, żebyś poczuł się lekceważony lub urażony. Wzemę na warsztat kilka pozycji. Ok? :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po seansie z Donnie Darko. Co mogę powiedzieć o filmie, trafiłeś w mój gust takiego filmu właśnie szukałem. Jak dla mnie ambitna i nie do końca jasna fabuła, a co za tym idzie wymaga od nas wytężenia szarych komórek i analizowania na bieżąco wydarzeń dziejących się w filmie i skłania do przemyśleń po obejrzeniu. Śmiało mogę powiedzieć że to był dobrze spędzony czas, do tego świetnie zagrana rola przez Jake Gyllenhaal (coraz bardziej podoba mi się jego gra aktorska). Mam pytanie, jak Ty odbierasz całokształt filmu ? Jak myślisz jakie było jego główne założenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 16:22, Janek_Izdebski napisał:

Kerkas, wieczorkiem lub jutro rano napisze do Ciebie odnośnie screenów z Twojego profilu
na FW. Nie chciałbym, żebyś poczuł się lekceważony lub urażony. Wzemę na warsztat kilka
pozycji. Ok? :) Pozdrawiam.


Jasne , spokojnie profil na filmwebie nie zając nie ucieknie :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 15:53, Mroczny_Joga napisał:

Mam do was pytanie, czy znacie jakieś filmy z równie wciągającą i pokręconą
fabułą ?


Mnóstwo jest takich filmów , tylko niektóre są nieco hardcorowe ot np. twórczość Cronenberga

Czysta formalność

Memento

Dom gry

Hiszpański więzień

Spartan

Gra

Kruk (1943)

Ostatnia fala

Rozmowa

Zawrót głowy

Zbieg z Alcatraz

Zniknięcie (1988)

Trzy dni Kondora

Podwójny agent (1967)

Odmienne stany świadomości i o ile Ci się spodoba inne filmy Kena Russella

Solaris (1972)

Pink Floyd the wall (1982)

Delicatessen i jeśli Ci się spodoba inne filmy reżysera Jean-Pierre Jeunet

Pi

Pies Andaluzyjski

Arizona Dream

Brazil (1985) j.w

Godzina Wilka (1968) j.w.

Possession (1981) j.w.

Videodrome (1983) j.w

Dzikość serca (1990) j.w.

Kontrakt Rysownika j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ledwo 2 tygodnie temu, więc jeszcze dość dobrze pamiętam szczegóły.

Mi także film bardzo się spodobał, trafił do moich ulubionych i jeśli będzie okazja, to chętnie obejrzę go jeszcze raz.
Co do głównego założenia - ciężko powiedzieć. Na pewno istotnym elementem jest efekt motyla (nie chodzi mi oczywiście o film pod tym tytułem) i pokazanie wpływu pewnych wydarzeń na przyszłość. Może także poznanie swojego miejsca w świecie, swojej natury, czy też walka z losem. Ale chyba najważniejszy jest temat poświęcenia.

No i oczywiście skłonienie odbiorcy do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zrozumienia tego filmu konieczne jest oglądnięcie go w wersji reżyserskiej - bez tego po prostu nie wiadomo, skąd, dlaczego i o co w ogóle chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dodawania materiałów na filmwebie

data stworzenia: 9 Luty 2012 19:30
dodana przez:
kerkas
data weryfikacji: 5 Marzec 2012 15:06
weryfikowana przez:
Dorota

Ja: Jako że mam za mało punktów i nie mogę wysłać wiadomości to się uprzejmie zapytuję skoro odrzucono moją recenzję Zagłada domu Usherów to czy mógłbym dostać konkretne uwagi a nie lakoniczną odpowiedź cytuję Odsyłam do regulaminu. Proszę się zapoznać ze wszystkimi punktami http://www.filmweb.pl/rc/faq_materials bo tak to nie wiem, co w niej jest nie tak wiem że ilość słów jest ponad 350, pojedyncze odstępy między akapitami, cudzysłowy proste też są.

Dorota Jeśli odsyłam do regulaminu i zaznaczam, żeby zapoznać się ze wszystkimi punktami, bardzo proszę to zrobić. Punkt po punkcie. Jeśli to problematyczne, proszę odhaczać, co w recenzji jest, a czego brakuje.

Prościej tego regulaminu napisać się już nie da.

Nie ma linków na przykład. Nie ma odstępów między akapitami. Proszę nie boldować.

Ja:Jeśli chodzi o pogrubienie to
http://www.filmweb.pl/reviews/Prze%C5%9Bladowca-1587
ale widać na filmwebie są równi i równiejsi.

Chyba mogę zapomnieć że doczekam się odpowiedzi ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, powiedzcie mi, czy film Tron (ten nowszy) jest godzien obejrzenia? Słyszałem już tyle sprzecznych opinii, że nic juz nie wiem... Z jednej strony spoko, ale z drugiej strony zrzędzą fani starej wersji (w sumie poprzedniej części, jeśli się nie mylę). No, co o tym sądzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 20:42, Night_Markus napisał:

Hej, powiedzcie mi, czy film Tron (ten nowszy) jest godzien obejrzenia? Słyszałem już
tyle sprzecznych opinii, że nic juz nie wiem... Z jednej strony spoko, ale z drugiej
strony zrzędzą fani starej wersji (w sumie poprzedniej części, jeśli się nie mylę). No,
co o tym sądzić?


Ciezko powiedziec, to w zasadzie zalezy glownie od gustu. Mi osobiscie film sie podobal, ale akurat ja zbyt wybredny nie jestem jesli chodzi o tego typu filmy. Dobre efekty, fabula tez nie jest za prosta, aktorstwo calkiem ciekawe, szczegolnie w wykonaniu pana Bridgesa, wiec chyba nie jest tak zle. Ale jesli ktos szuka sensu zycia, to niech lepiej go omija.

Edit: o dziwo ten mlodzieniaszek nie dziala na nerwy, na szczescie. Bo wiekszosc tych mlodych pastuchow w tych wszystkich filmach jest strasznie denerwujaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 20:42, Night_Markus napisał:

Hej, powiedzcie mi, czy film Tron (ten nowszy) jest godzien obejrzenia?


Jak nie jesteś hardkorowym fanem pierwszego Trona to powinien ci się spodobać. Całkiem miła fabuła, porządni bohaterowie, antagonista posiadający swój własny cel, a poza tym świetne efekty specjalne, niesamowita muzyka, bardzo dobre sceny akcji i fajny klimat wirtualnego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 08:46, Night_Markus napisał:

TigerXP,ManweKallahan,Nagaroth:

Dzięki za pomoc, wygląda na to, że jednak warto sobie film kupić :D


Eee... najpierw wypożycz a dopiero później kup.
Chyba że film kosztuje poniżej 10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się z Tobą w pełni zgodzić, ja po prostu uwielbiam takie nie jasne filmy przy których na prawdę trzeba myśleć! :)
@Daelor@
Gdzie mogę obejrzeć taką wersję ? Czym ona się różni od tej podstawowej ?

Kurdę co się robiło żeby odpwiedzieć na post kilku osób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2012 o 14:09, Mroczny_Joga napisał:

Kurdę co się robiło żeby odpwiedzieć na post kilku osób ?


Pisałeś jednego posta do kliku osób czyli
@Funky Koval , @Tajfun , @Binio Bill
np. dzięki za odpowiedzi

lub wersja rozwleczona
dziękujesz każdemu z osobna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się