HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Ostatnio oglądane cześć trzecia

Dla niej wszystko / The Next three days

Całkiem znośna mieszanka fabularyzowanego Prison Break z motywem kryminalno-miłosno-rodzinnym w tle, takie coś znośne do obejrzenia w wolny wieczór, ni to wielce straszne, ni to słabe, ot obejrzeć można bez zgrzytania zębami. Poukładana rodzinka Brennanów w pewnym momencie ma duży problem - żonka ląduje w zakładzie karnym za rzekome brutalne morderstwo jakiego dokonała - są dowody, nie ma alibi - krótko mówiąc jest dość mocno u...walona. Wiodący do tej pory dość spokojne życie mężuś robi co może by utrzymać rodzinkę w kupie, stara się zastępować dziecku oboje rodziców a przy tym żyć z całym tym dramatem jaki zwalił mu się na głowę nie mogąc przestać myśleć o żonie, wszak wierzy ślepo w jej niewinność [ co jest deczko naiwne ale nic mnie już nie zdziwi w związkach kobieta vs mężczyzna :-P ] - próbuje apelacji ale gdy tak nie skutkuje obmyśla plan .... plan odbicia żony dopóki nie jest w duuużym i baaardzo strzeżonym więzieniu ... czasu jest niewiele a problemy narastają z minuty na minutę. Czy plan wypali? Czy każdy element skrzętnie składanej układanki niemal jak w Prison Break zaskoczy i nie będzie problemów? Stawka jest wysoka a ryzyko spore - czy spokojny wykładowca stanie się najbardziej poszukiwanym bandytą w stanie? Sami zobaczcie. :-P Jak mówiłem - kino jest średnie ale da się oglądać, warto też wspomnieć o przyjemnej otoczce muzycznej. No i warto też zauważyć dość epizodyczne ale miłe momenty gdzie możemy podziwiać Neesona i Olivię Wilde. ;-) 6/10

Surogaci

Kolejny dość mocno zmarnowany potencjał. Jest ciekawy pomysł, w filmie poruszono kilka interesujących kwestii ocierających się o naturę człowieka, humanizm, sztuczną inteligencję, nanotechnologię i tym podobne ale ... no nie do końca to wykorzystano niestety. Zamiast dość porządnego i poważnego thrillera w sosie sci-fi dostaliśmy bardziej akcyjniaka science fiction [ ach ten Willis ... ] który sili się na jakieś elementy o których była mowa wcześniej ale koniec końców wychodzi to ... słabo. Obejrzeć się da, temu nie przeczę ale gdzieś tak w połowie seansu zatracono stosunkowo ciężki klimat na rzecz akcji i naciągnięć, szkoda bo moglibyśmy dostać coś mniej więcej na poziomie Spielbergoskiego A.I. z Osmentem i Lawem a tak wyszedł średniak którego jednak dla samego pomysłu można jak najbardziej obejrzeć. 6/10

Red State aka Czerwony stan [ swoją drogą dość idiotyczne tłumaczenie ]

Kolejny film który może nie byłby murowanym kandydatem na coś ambitniejszego ale jakby pewne elementy dopracować moglibyśmy dostać względnie ciekawy dramat. Dostaliśmy za to ... bardzo średni film w którym ciekawe w zasadzie są tylko [ i w zasadzie tylko dla tych elementów film warto obejrzeć ]:
- motyw i postać pastora
- wątek homofobiczny
- motyw sekciarski
- to jak małe i zamknięte społeczności mogą być groźne dla społeczeństwa
- to jak można ''religię'' wykorzystać do własnych - niekoniecznie na zbożny cel ...

Reszta jest zwyczajnie słaba - od realizacji [ imo strasznie słaby montaż i realizacja większości scen ], po dość drewniane aktorstwo i tbh - jedno z bardziej durniejszych zakończeń [ choć w małej części jest ono ... realne - kto obejrzy ten zapewne zrozumie ]. Swoją drogą mam wrażenie że twórcy nieco inspirowali się postacią Davida Koresha - mam rację? 5/10

Włoska robota [ 2003 ]

Remake The Italian Job z ''69 jest ... niezły ale imo i tak do pięt nie dorasta pierwowzorowi - tamten oglądałem jeszcze w tv z raz czy dwa a pamiętam [ z grubsza ] do dziś. Remake już średnio kojarzę a oglądałem z miesiąc temu ... Pomysł jest banalny - gruba ''dobrych zbirów'' planuje kolejny skok - każdy z nich jest fachowcem w swej dziedzinie, jeden z nich jest tak dobry że po skoku odłącza się od grupy po drodze kasując cały dobytek jaki udało się podprowadzić, oprócz tego pozbywa się najstarszego bandziorka dla którego miała to być ostatnia akcja ale nie w takim sensie ... Reszta uchodzi z życiem i są mooocno poirytowani, chcą się odegrać. Najbardziej kumaty zwraca się po pomoc do swej przyjaciółki - córki gościa którego kropnął zdrajca - jak się można domyśleć jest on ostatnią osobą jaką chciałaby widzieć, jak się nietrudno domyśleć panna [ swoją drogą w filmach ''ważne'' postacie kobiece są zniewalająco seksowne ;-) ] po pewnych przemyśleniach godzi na układ - wszak zemsta smakuje najlepiej - z początku trudny do zrealizowania plan staje się realniejszy ale ... pojawia się sporo ''ale''. Kolejny ''piwny'' filmik do obejrzenia, dość przewidywalny i sztampowy ale w gruncie rzeczy nawet da się to oglądać. 6/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pardon, 3.10 ^^

~~
Zapomniałem jeszcze o premierowej wizycie w kinie na "Królewnie Snieżce i Łowcy".
Film prezentuje to co już wiemy, czyli wampiry nie umierają.
Jest jak połączenie "Opowieści z Narnii", "Thor", "Szeregowiec Ryan" i "Prison Break".
Takie 2/5, 4/10, 42/100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 23:30, meryphillia napisał:

Nie mogłem się przyzwyczaić do BN


Ja też

Dnia 07.06.2012 o 23:30, meryphillia napisał:

Od października znowu czesto będę gościł w Iluzjonie, jak za dawnych lat, choć szkoda,
że nie będzie już tego klimatu spróchniałych, trzeszczących i stęchlizną śmierdzących
krzesełek. ;)


War sometimes changes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Lekka sensacja z elementami komediowymi. Jeśli lubisz Gibsona, to pewnie Ci się spodoba (podobnie jak mi). Film dobry na niezobowiązujący wieczór, choć Zabójcza broń to to nie jest. Dla mnie 7, nawet 7+/10 (w swojej kategorii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. A np film EX 2 (Niezniszczalni 2). Czekacie na ten film?
To jest według mnie jeden z najlepszych filmów akcji (piszę o pierwszej części), który oglądałem - reżyser, oczywiście Sylvester Stallone ;)
Ciekawe, jak będzie wyglądała druga część - pod względem fabuły się pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 17:44, Tyler_D napisał:

Wiem, na tyle jestem zorientowany w bazie fw że oglądam całą stronę danego filmu a nie
tylko tytuł i średnią ocen. ;-)

O jezu, komentarze też? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2012 o 17:41, BurnMaX2 napisał:

Ok. A np film EX 2 (Niezniszczalni 2). Czekacie na ten film?

Jedynka mi się podobała, więc na dwójkę chętnie przejdę się do kina z kuplami. Będzie więcej Buce''a i Arniego :D

Dnia 11.06.2012 o 17:41, BurnMaX2 napisał:

Ciekawe, jak będzie wyglądała druga część - pod względem fabuły się pytam?

A kogo to obchodzi, liczy się akcja, akcja i jeszcze raz akcja :P No i dialogi między bohaterami, bo w tym jest potencjał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 17:55, Perry_Cox napisał:

> Ciekawe, jak będzie wyglądała druga część - pod względem fabuły się pytam?
A kogo to obchodzi, liczy się akcja, akcja i jeszcze raz akcja :P No i dialogi między
bohaterami, bo w tym jest potencjał.

Masz rację, gry jak i filmy są ważne podwzględem akcji. Oglądam tylko filmy akcji np. Act of Valor - cudny film (chyba odwzorowany na bazie nowonadchodzącej gry MoH: Warfighter - chyba to samo) tak samo jak z grami; tylko shooter''y, strategie powiązane z akcją wojenną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 17:41, BurnMaX2 napisał:

Ciekawe, jak będzie wyglądała druga część - pod względem fabuły się pytam?


Mr. Church reunites the Expendables for what should be an easy paycheck, but when one of their men is murdered on the job, their quest for revenge puts them deep in enemy territory and up against an unexpected threat.
http://www.imdb.com/title/tt1764651/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do fabuły Niezniszczalnych 2, to sugerując się tylko trailerem - ekipa Stallone''a będzie musiała zdobyć jakiś potężny materiał, a pracujący dla innych zleceniodawców Van Damme ze swoją ekipą zgarną ją pierwsi. Potem "track''em find''em kill''em" i co dalej wiadomo :D Przy okazji rozruszać się będą mogli Willis ze Schwarzeneggerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się