HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2012 o 20:52, zerohunter napisał:

Chodziło mi bardziej o te takie gangsterskie komedie z Pazura czy cos w ten desen, wstyd
sie przyznax bo nic prawie nie znam, prosze o pomoc bo aktualnie nie mam mozliwosci skorzystania
z pc, ale mi tak okolo 10 tytulow starczy w zupelnosci;]

"Poranek Kojota", "Chłopaki Nie Płaczą"

Tak wiem oczywiste tytuły ale może jednak. "Czas Surferów" może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 20:25, Braveheart napisał:

Nowego Robin Hooda też warto obejrzeć ?. Z tego co słyszałem w filmie R Hood który jest
mistrzem łucznictwa strzela z łuku ze 3 razy na krzyż. =.=


Yyyyy...posłuchaj sobie kawałka "Umiem Internet", L.U.C-a, konkrentie końcówki. A tak poza tym to można obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Z tego co zauważyłem ostatnio - wątek kina gangsterskiego przewijał się w ostatnich postach, w każdym razie poszukuję czegoś w tych okolicach - coś na kształt ''Wschodnich obietnic'' Cronenberga. Na oku aktualnie mam klasykę z Danii tj. ''Pusher''.

2) Jestem po seansie ''Jiro śni o sushi'' - jako, że mam słabość do KKW - szukam kolejnych pozycji bliskich dokumentowi, a przybliżających do codziennego życia w Japonii.

Thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 20:52, zerohunter napisał:

Chodziło mi bardziej o te takie gangsterskie komedie z Pazura czy cos w ten desen, wstyd
sie przyznax bo nic prawie nie znam, prosze o pomoc bo aktualnie nie mam mozliwosci skorzystania
z pc, ale mi tak okolo 10 tytulow starczy w zupelnosci;]


Gangsterzy i filantropi
Zabić na końcu
Pajęczarki
Kryptonim Nektar
Lekarstwo na miłość
Brunet wieczorową porą
Cafe pod Minogą
Deja Vu ze Sthurem
Riffi po sześćdziesiątce
Fuks
Konsul
Poszukiwany poszukiwana
Hallo szpicbródka
Inspekcja Pana Antola, Kapelusza Pana Antola, Pan Antol szuka miliona
Skarb
Skradziona kolekcja
Szczur
Wielka wsypa
Sztos
Trójka hultajska
Vabank I , II
Walet pikowy
Ewa chce spać

Uff... chyba wszystkie warte obejrzenia i spełniające warunki brzegowe

Miłego oglądania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 22:37, Whiteman napisał:

1) Z tego co zauważyłem ostatnio - wątek kina gangsterskiego przewijał się w ostatnich
postach, w każdym razie poszukuję czegoś w tych okolicach - coś na kształt ''Wschodnich
obietnic'' Cronenberga.


Little Odessa (1994)
Brat (1997) kontynuację Brat II sobie daruj
Boondock Saints
Dziewczyna dla dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... dziś Cinemax 2 mnie pozytywnie zaskoczył!. Nie ma to jak na zakończenie dnia sobie usiąść i obejrzeć [przypomnieć po dłuższym czasie] sobie film "Wściekły Byk" Martina Scorsese. W sumie nie ma to jak duet De Niro i Pesci!

PS: Nawet w wersji HD jakość obrazu potrafiła zaskoczyć. Fajnie jest obejrzeć te "starsze" filmy w troszke lepszej jakości i rozdziałce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 00:26, Braveheart napisał:

PS: Nawet w wersji HD jakość obrazu potrafiła zaskoczyć. Fajnie jest obejrzeć
te "starsze" filmy w troszke lepszej jakości i rozdziałce :)


Pamiętam jak jakiś czas temu zakupiony został u mnie telewizor 42-calowy i jak jarałem się obrazem w hd (z resztą teraz też się nim jaram). Wtedy nawet filmy które znałem dawały mi nowe doznania ;] Jeśli chodzi o starsze produkcję, które wyglądają bardzo dobrze w hd, to z mojego doświadczenia TVP HD utrzymuje niezły poziom jeśli chodzi o ten aspekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Prometeusz tylko w 3D. No żenada normalnie. Człowiek nie może obejrzeć normalnego filmu w normalnej technologii tylko się musi męczyć z tym badziewiem na oczach. Aż tak wielka jest zachłanność dystrybutorów, że dają tylko droższe 3D? Pytanie retoryczne w sumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 12:55, HumanGhost napisał:

Cholera... Prometeusz tylko w 3D. No żenada normalnie. Człowiek nie może obejrzeć normalnego
filmu w normalnej technologii tylko się musi męczyć z tym badziewiem na oczach. Aż tak
wielka jest zachłanność dystrybutorów, że dają tylko droższe 3D? Pytanie retoryczne w
sumie...


Na takie rzeczy przeciętny człowiek nie ma wpływu, jednak zawsze możesz zrezygnować z filmu i po problemie. W dzisiejszych czasach nie patrzy się na niszowe jednostki i tyle.

Sam osobiście polecam " Mroczne Cenie " oraz " Dziennik Zakrapiany Rumem ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 12:55, HumanGhost napisał:

Cholera... Prometeusz tylko w 3D. No żenada normalnie. Człowiek nie może obejrzeć normalnego
filmu w normalnej technologii tylko się musi męczyć z tym badziewiem na oczach. Aż tak
wielka jest zachłanność dystrybutorów, że dają tylko droższe 3D? Pytanie retoryczne w
sumie...


http://www.filmweb.pl/news/%5BSDCC%5D+Ridley+Scott+nigdy+wi%C4%99cej+nie+nakr%C4%99ci+filmu+w+2D!-75845

Patrzę po repertuarze we Wrocławiu i w 2D to tylko w pojedynczych kinach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 12:55, HumanGhost napisał:

Cholera... Prometeusz tylko w 3D. No żenada normalnie. Człowiek nie może obejrzeć normalnego
filmu w normalnej technologii tylko się musi męczyć z tym badziewiem na oczach. Aż tak
wielka jest zachłanność dystrybutorów, że dają tylko droższe 3D? Pytanie retoryczne w
sumie...


Za jakiś czas może pojawią się seanse w 2d. Pamiętam, że tak było z premierami innych filmów w Heliosie. Premiera - 3d w każdej dostępnej sali a po jakimś tygodniu był wybór 2d i 3d.
Też mnie to wkurzyło. Miałem iść z kumplem w sobotę, ale w takiej sytuacji odpada. Kolega ma zeza i nie widzi żadnego 3d, tylko ma rozmazany obraz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 12:55, HumanGhost napisał:

Aż tak
wielka jest zachłanność dystrybutorów, że dają tylko droższe 3D? Pytanie retoryczne w
sumie...


Mam nadzieje że w końcu twórcy filmów wezmą przykład z Nolana i nauczą się stawiać na swoim i robić filmy tylko w 2D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh no właśnie. Miałem iść z dziewczyną w niedzielę do kina, ale chyba zrezygnujemy. Ja nie lubię 3D a ona nosi okulary i dodatkowe gogle kinowe jej przeszkadzają. Może faktycznie po tygodniu dadzą w 2D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie jakie polecacie strony gdzie można obejrzeć filmy online ( bodajże nazywały się "na zadanie" ) w dobrej jakości. Najbardziej interesują mnie stare filmy ( Łowca Androidów,Mad Max itp )i. Zaznaczam od razu że nie chodzi mi o pirackie strony a o takie gdzie trzeba przed filmem obejrzeć reklamy albo dać niewielką opłatę( najlepiej SMS ).

Ps. Nie znalazłem odpowiedniego tematu wiec zapytałem tu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z Wysp polecał Netflix - nie mam jednak pojęcia, jak (i czy w ogóle) ta usługa działa w Polsce.
Z polskich darmowych stron jest iplex.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 21:47, kanaka_zabijaka napisał:

Hej mam pytanie jakie polecacie strony gdzie można obejrzeć filmy online ( bodajże nazywały
się "na zadanie" ) w dobrej jakości. Najbardziej interesują mnie stare filmy ( Łowca
Androidów,Mad Max itp )i. Zaznaczam od razu że nie chodzi mi o pirackie strony a o takie
gdzie trzeba przed filmem obejrzeć reklamy albo dać niewielką opłatę( najlepiej SMS
).

Ps. Nie znalazłem odpowiedniego tematu wiec zapytałem tu. :)

Istnieje też kinoplex.pl oraz vod onet. pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tej klasy tytułami możesz na razie zapomnieć, jedynie w wypożyczalni online, ale one w Polsce są kiepskie (w niektórych nawet nie mamy wyboru między napisami i lektorem, przez co jesteśmy skazani na to drugie). Od siebie polecam iplex, który prężnie się rozwija i o ile ciężko znaleźć tam hollywoodzkie hity, to zdarzają się świetne klasyki (sporo filmów Allena, Kieślowskiego czy Jarmuscha). Możesz tam oglądać wiele filmów za darmo (trzeba jedynie reklamy obejrzeć), ale są tam "płatne" po wykupienia konta plus, które naprawdę się opłaca (w zależności na jak długo, np. ok. 50 zł za pół roku) - więcej filmów i bez reklam, w dodatku prawie zawsze masz wybór między lektorem a napisami. Ostatnio nawet zaczęli reklamować się w tv, co oznacza, że nieźle im się powodzi finansowo, więc można liczyć na więcej dobrych filmów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 12:55, HumanGhost napisał:

Cholera... Prometeusz tylko w 3D. No żenada normalnie. Człowiek nie może obejrzeć normalnego
filmu w normalnej technologii tylko się musi męczyć z tym badziewiem na oczach. Aż tak
wielka jest zachłanność dystrybutorów, że dają tylko droższe 3D? Pytanie retoryczne w
sumie...


Jak się zastanowić, to ten świat nie jest zły. Pod wieloma względami jest o wiele lepszy niż kiedyś. Ludzie nie umierają już na dawne choroby. Umierają na nowe, ale to jest Postęp, prawda?
Prawda?
Odpowiedzcie mi.
Proszę, niech mi ktoś odpowie.

"Ptak śmierci" Harlan Ellison

OK. Let''s get down to business.

Teoretycznie jest to zabezpieczenie przed piractwem (rozmawiałem na ten temat z pracownikiem kina)

W Warszawie w następujących kinach grają Prometeusza w 2D:
Atlantic
Cinema City Bemowo
Cinema City Promenada
Cinema City Sadyba
Kinoteka

a) posprawdzaj bezpośrednio na stronach kin może jednak grają gdzieś w Twoim mieście Prometeusza w 2D.
b) ewentualnie sprawdź seanse w miejscowościach w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania.
c) Z kolei faceci w czerni 3 byli grani w wersji 2D w jednym kinie w Warszawie.
d) Poczekaj na recenzje innych gramowiczów bo z tego co słyszałem to opinie o filmie są delikatnie mówiąc niezbyt entuzjastyczne i być może nie warto będzie wydawać tych kilkunastu złotych na bilet.

Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 21:47, kanaka_zabijaka napisał:

Hej mam pytanie jakie polecacie strony gdzie można obejrzeć filmy online ( bodajże nazywały
się "na zadanie" ) w dobrej jakości. Najbardziej interesują mnie stare filmy ( Łowca
Androidów,Mad Max itp )i.


Do tego co napisali inni gramowicze dodam iż część filmów ma status public domain

http://www.ranker.com/list/free-movies-the-best-films-in-the-public-domain/saintmort

http://www.prattlibrary.org/locations/sightsandsounds/index.aspx?id=48804

http://www.moviesfoundonline.com/public_domain.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 13:00, Wizzer napisał:

Sam osobiście polecam " Mroczne Cenie " oraz " Dziennik Zakrapiany Rumem ".


O ile " Dziennik Zakrapiany Rumem " mi się podobał to "Mroczne Cienie" są nieśmieszną komedią.
Dobrzy aktorzy to za mało i nie pociągną filmu który nie ma scenariusza tak wiem że są wyjątki (Caablanca) ale naprawdę nieliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się