HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2012 o 08:02, kerkas napisał:

Teoretycznie jest to zabezpieczenie przed piractwem (rozmawiałem na ten temat z pracownikiem kina)


Tylko teoretycznie, bo na cholerę zabezpieczenie antypirackie w przypadku, gdy film w Polsce ma premierę odległą w czasie od światowej.
Cóż, też czytałem już sporo recenzji Prometeusza i jestem w zasadzie trochę zdziwiony, że ludzie tak po tym filmie jeżdżą. Naprawdę jest aż tak źle? Trudno mi trochę uwierzyć. Szczególnie dlatego, ze wady i zalety w poszczególnych recenzjach i opiniach się różnią, np. w jednej zaletą jest fajna akcja a w drugiej wadą jest nudna i dłużąca się akcja. Bez sensu.
Zawsze jednak wychodzę z założenia, że najlepiej jest samemu ocenić film. Nawet jeśli miałaby to być strata kilkudziesięciu złotych (nie mam niestety zniżek już ;)). Licze na to, że jednak nie jest tak strasznie jak to malują "znafcy" choćby na filmwebie. Spodziewam się po prostu fajnych efektów specjalnych, ciekawej akcji i kina czysto rozrywkowego. Ja nawet nie traktuję tego filmu jako powiązanego z "Obcym". Zobaczymy.

W poniedziałek jadę do Zakopca i liczyłem, ze może tam będzie w 2D, ale niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cinema City kupony rabatowe
Robiąc zakupy w barze lub kawiarni kinowej,
Zyskujesz kupon na zakup biletu za 14 zł.
Ponad 8 zł = 1 bilet za 14 zł
ponad 15zł= 2 bilety za 14 zł (każdy)
ponad 20zł= 3 bilety za 14 zł (każdy)

Promocja trwa od 6 do 16 lipca 2012 r.
Kupony można realizować do 30 sierpnia 2012 r.

screen poniżej

20120720094330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Prometeusz" reż. Ridley Scott , prequel serii Alien

Zacznijmy tak: jestem fanką Alien, obcy generalnie budzi mój zachwyt jako doskonały drapieżca :]

A "Prometeusz" ... jest słaby.

Zasadniczo po obejrzeniu nie wie się za bardzo, o czym to było. Trochę psa, trochę kota.

Spoiler

Początek filmu: tytan (będę tak nazywać humanoidalnych ufoków, żeby się nie mylili z obcymi), wyglądający jak duży człowiek ze zmienionymi kosmetycznymi szczegółami popełnia na Ziemi samobójstwo, łykając coś, co niszczy a następnie rekonfiguruje jego DNA. Rozumiemy, że stąd się wzięli ludzie. Dziwna metoda, nie? Ciało tytana wpadło do rzeki i to naprawdę niezwykłe, że nić DNA w tej wodzie się zaczęła odbudowywać. A skąd się wzięły "cegiełki"? Odpowiednie związki chemiczne tam sobie po prostu pływały? Poza tym zwykle do tego potrzeba jakichś pomocniczych molekuł, enzymów. Taka bzdurka. Wrzuć DNA do wody, wyjdzie człowiek.
Jednocześnie jest widok statku kosmicznego (chyba) wyglądającego jak jajo, który ustawia się pionowo.
OK.
Drugi etap: Ciekawcy archeolodzy (choć to nie takie pewne, o czym później) w znanej nam okolicy samobójstwa tytana odgrzebują jaskinię z rysunkami naskalnymi. Teraz tak: w tle jest skała pionowa przypominająca kształtem jajowaty statek kosmiczny. Ale o skale nie ma nic. A może mnie się zdawało, że to może być ten statek?
Rysunki naskalne jak się dowiemy przedstawiają tytana wskazującego układ planetarny. Skąd ludzie pierwotni wiedzieli o tytanie, skoro był jeden i się rozpuścił w rzece? Pewnie, mogło ich być więcej, mogli wychowywać ludzi, ale wstęp w takim razie byłby zupełnie mylący.
Etap trzeci: lecimy do tego układu gwiezdnego, hura! Zbieranina fachowców, która nie wie o co chodzi - znane i ograne ;) Na projekcji występuje staruszek Weyland, szef firmy, która za to płaci i mówi, że on już będzie martwy jak dolecą. Po co ta ściema? Niedługo dowiadujemy się, że staruszek jest na pokładzie i chce pogadać z tytanem, o ile tytani będą na miejscu. To takie ciężko tajne? Pliz. Poszukiwacze mają do przebadania cały księżyc pewnej planety, ale od razu trafiają na właściwe miejsce. Szczęściarze.
Teraz już polecimy totalnymi spojlerami: To jest kilka statków tytanów (tkwią tam od tysięcy lat) wyładowanych beczkami z zalążkiem obcych. Wiadomo, ze obcy zmieniają wygląd w zależności od tego na czym żerują, więc początkowe formy są inne niż znany nam model, ale jak coś zachowuje się jak obcy to to jest obcy :) Z tych beczek cieknie coś ciemnego a do tego czegoś ciemnego podpełzają pędraki. WTF. Czekały tam te tysiące lat w ziemi? Statek utrzymuje w sobie atmosferę zdatna dla ludzi. Nie wiadomo po co, bo pod koniec filmu tytan biega poza statkiem bez kasku i żyje. Znaczy on może oddychać? Tytani chyba faktycznie tworzyli / modyfikowali życie na różnych planetach. Ten księżyc to tylko baza woskowa a nie ich rodzinna planeta. Statki tu obozujące wyładowane są alienami w płynie = bronią biologiczną. Po co wzywali tutaj ludzi zostawiając znaki? Nie wiadomo. A w ogóle teraz to chcą zniszczyć ludzi, wioząc im aliena. Dlaczego? Nie wiadomo. W celu zniszczenia Ziemi tytan leżał w „stazie” parę tysięcy lat i czekał, żeby go wyciągnąć. WTF. To się po prostu nie trzyma kupy! Plus archeolog świetnie znający także biologię, plus statek wyglądający trochę jak pięknie przemyślana świątynia/grobowiec a trochę jak miejsce jatki, plus kuriozalna operacja chirurgiczna, plus zarażanie członka załogi tylko po to żeby go spalić – po co? WTF….

A rola Charlize Therone polega głównie na chodzeniu sztywnym krokiem :D
Film jest w 3D, nie wiem po co.
Film z serii Alien, na którym widz się nie boi.
Ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Charlize Therone jest robotem, wskazuje na to właśnie sposób w jaki chodzi, kompletny brak uczuć: spalenie członka załogi, rozmowa z ojcem (jego stosunek do obu robotów jest bardzo podobny), pseudo flirt. Ponadto męska kabina medyczna w jej pokoju (prawdopodobnie dla taty... w ogóle to on jest za stary na taką córkę) i wygląd - oba roboty mają blond włosy. Co do seksu to jest to taki sam zabieg jak to, że ten jej ''brat'' je śniadanie na samym początku... niby po co? Myślę, że zobaczymy ją w następnej części. Co do samego filmu to dla mnie rewelacja, czekam na kolejne dwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem ostatnio Dyktatora. Pamiętając Borata myślałem, że będzie całkiem ok... Tymczasem jest obleśny i niesmaczny. Jest kilka spoko momentów, ale... to tylko kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 12:03, Daelor napisał:

Spoiler

Uzywaj opcji spoiler do urwy nędzy

:D


Nic się nie martw to nie jest nic pewnego, tylko moje gdybanie. Nie podali tej informacji w filmie bezpośrednio. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 11:42, Shelazar napisał:

Charlize Therone jest robotem, wskazuje na to właśnie sposób w jaki chodzi, kompletny
brak uczuć: spalenie członka załogi, rozmowa z ojcem (jego stosunek do obu robotów jest
bardzo podobny), pseudo flirt. Ponadto męska kabina medyczna w jej pokoju (prawdopodobnie
dla taty... w ogóle to on jest za stary na taką córkę) i wygląd - oba roboty mają blond
włosy. Co do seksu to jest to taki sam zabieg jak to, że ten jej ''brat'' je śniadanie
na samym początku... niby po co? Myślę, że zobaczymy ją w następnej części. Co do samego
filmu to dla mnie rewelacja, czekam na kolejne dwa. ;)


to prawda, prawdziwi mężczyźni w filmie to roboty, ludzie zachowują się jak bezmózgie małpy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas tutaj ktoś (głównie Braveheart) poleca Zodiaka w reżyserii Davida Finchera. Oglądałem wczoraj i mogę dopisać się do listy polecających ten film.
Dziwne, że na filmwebie ma ocenę tylko 6,9. Dla mnie to mocna "ósemka". Może dla niektórych jest za długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj drugi raz i dla mnie film jest bardzo dobry. Długość mi w ogóle nie przeszkadza, ponadto nie miałem momentu, w którym mnie nudził. Świetne kino. Natomiast ocenami z Filmwebu nie należy się skrupulatnie kierować. Sporo dzieciarni tą stroną teraz nawiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 11:42, Shelazar napisał:

Charlize Therone jest robotem,

Co takiego? Bo sztywno chodzi?

Spoiler

1/ Jest w stazie, po obudzeniu poci się, je, pije, jest seks, w sytuacji kompetnego braku czasu zakłada skafander, chroni statek przed zakażeniem, który faktyczny robot wywołał.
2/ Widać konflikt na linii córka - "syn", który wydaje się wynikać z zazdrości, że robot wie więcej niż córka.
3/ Jest w zarządzie firmy.
4/ W rozmowie z ojcem chce go przekonać, że może już czas, żeby umarł, czy tak postępowałby robot przez niego stworzony?
5/ Robota traktuje jak swojego służącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2012 o 15:21, TYHE napisał:

Spoiler

1/ Jest w stazie, po obudzeniu poci się, je, pije, jest seks, w sytuacji kompetnego
braku czasu zakłada skafander, chroni statek przed zakażeniem, który faktyczny robot
wywołał.


Ten drugi robot też jadł i chodził w skafandrze. Sam mówił, że jego zachowanie zaprogramowano w taki sposób aby nie różnił się od reszty załogi.

Dnia 21.07.2012 o 15:21, TYHE napisał:

2/ Widać konflikt na linii córka - "syn", który wydaje się wynikać z zazdrości, że robot
wie więcej niż córka.


W jednej ze scen "córka" grozi "''synowi" przez co ten posłusznie zdradza utajnione rozkazy szefa... czy tak zachowałby się robot bez emocji? Najwyraźniej one też czują! ;D

Dnia 21.07.2012 o 15:21, TYHE napisał:

3/ Jest w zarządzie firmy.


No to co? Skoro nawet koń był senatorem, to czemu robot nie mógłby zasiadać w zarządzie? Ja uważam, że to świetny pomysł. Oba są dobre.

Dnia 21.07.2012 o 15:21, TYHE napisał:

4/ W rozmowie z ojcem chce go przekonać, że może już czas, żeby umarł, czy tak postępowałby
robot przez niego stworzony?


Plotła tak samo jak jej brat, kiedy mówił o stworzeniu człowieka. Te roboty nie były golemami bezmyślnie wykonującymi rozkazy, posiadały sztuczną inteligencję.

Dnia 21.07.2012 o 15:21, TYHE napisał:

5/ Robota traktuje jak swojego służącego.



To dokładnie jak w Londyńskim City, jesteś niższej rangi - jesteś nikim. Dokąd ten świat zmierza? Nawet roboty sobie dogryzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja "Miliony wspomnień" na 100-lecie Universal Pictures
Na początek:
1) Green Zone w cenie 14zł95gr
2) Szybcy i wściekli
3) American Gangster
4) Robin Hood
5) Pokuta
6) Plan doskonały
7) Dzikość serca
8) King Kong (remake z 2005 r.)

Mam nadzieję że z tej okazji wydadzą jakieś wartościowe filmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądane - short version. Część pierwsza.

Nie polecam:

Kwarantanna oraz Kwarantanna 2: Terminal. Jedynka to oczywiście zamerykanizowana historyjka oparta na RECu [ swoją drogą całkiem dobry film to był ] z nieco zmienionymi motywami ale generalnie dostaliśmy prawie to samo tyle że gorzej, zdecydowanie gorzej. I to nie tylko z racji remake''owania ... Polecić można tylko prawdziwym fanatykom słabego kina, przy piwie mogłoby być znośne. Dwójka to rzecz jasna ciąg dalszy ale w powietrzu [ i nie tylko ], zamiast strasznie robi się zabawnie i żałośnie na przemian, oczywiście Amerykańce pozmieniali sobie film tak by ... by można było od razu poznać że to ich dzieło ... Końcówka zapowiada ciąg dalszy, mam się bać? ;-) 4/10 dla obu części

Znaki - mimo niezgorszej obsady dostałem imo słaby film, mogło być ciekawie [ i było z początku ] i intrygująco ale całość poszła w nie tę stronę co trzeba i dostaliśmy kawał miałkiego, nudnego i po prostu nieciekawego tworu. Słabe, przekombinowane i na jeden raz. Przy dobrych wiatrach. 5/10

The Pact - dość typowy horrorek klasy B made by USA, są fajne motywy, są ciekawe elementy, jest intryga [ i widać nieco inspiracji innymi tytułami, tak - tymi bardziej znanymi ] ale całość niestety prezentuje się słabo. Od biedy ''końcowa końcówka'' jest ciekawa ale nie ma w tym filmie niczego czego byście żałowali jeśli go nie obejrzycie. 5/10

Devil aka Diabeł - kolejny film w którym ręce maczał Shyamalan. Czyli krótka historia o tym że diabeł jest wśród nas i nic nie jest takie jakie by się z początku wydawać mogło, ogląda się względnie ok ale bez większych rewelacji, typowe weekendowe kino. 6/10

Polecam:

Grey Zone / Szara strefa - II WŚ, obozy koncentracyjne, chęć przeżycia, buntu ... pokazania światu zachodniemu co dzieje się za murami i drutami obozów i krematoriów. Sonderkommanda i ich codzienne życie. Dość mocno, brutalny i niezgorszy film, warto obejrzeć. 8/10

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia (2008) - ot i kolejny, typowy remake. Dobra obsada, niezłe motywy i pomysły, całkiem zgrabnie się ogląda ale nie kopie jakoś wybitnie po rzyci aczkolwiek można spokojnie obejrzeć bez zgrzytania zębami. Fani lajtowego sci-fi powinni być zadowoleni. Fani dramatów też jeśli przymkną oko na pewne kwestie. 6/10

2:37 - ciekawy film poruszający co najmniej kilka dość ważnych kwestii i tematów w ciekawej, interesującej otoczce. Jest klimat, interesująca oprawa i wykonanie oraz lekko przyciężka fabuła ale jeśli się ktoś lubuje w takich filmach powinien być usatysfakcjonowany. Oglądać bo takie filmy nie trafiają się często, jak ktoś lubi inteligentne filmy by van Sant lub Danny Boyle to polubi i nieznane raczej 2:37. 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem "Jabłka Adama". Jest to dramat z elementami komedii (bardzo zabawne).
Film opowiada o Neonaziście, który w ramach programu resocjalizującego trafia do parafii pastora Iwana. Musi wybrać sobie jakiś cel na te kilka miesięcy. Adam postanawia, że upiecze szarlotkę z jabłek z drzewka pastora. A jak chcecie się dowiadzieć, co było dalej to do oglądania :P

9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2012 o 10:31, HazeY napisał:

upiecze szarlotkę z jabłek z drzewka pastora. A jak chcecie się dowiadzieć, co było dalej
to do oglądania :P

Ja już wiem, widziałem to w American Pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w Polskich kinach puszczany jest Prometeusz? Napisy/Lektor? Jakoś nie za bardzo uśmiechałoby mi się oglądać film w 3D z napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się