HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2012 o 18:24, kerkas napisał:

Musieliby sporo wybulić obejrzałem zajawkę i nie sadzę aby to była muzyka z w.w. filmu.
Szkoda że twórcy bezmyślnie papugują z Nolana i jego Batman Begins.


To owszem jest muzyka Howarda Shore''a z Władcy Pierścieni.
I nikt nikogo nie papaguje, Man of Steel ma scenariusz napisany przez Davida S. Goyera - autora scenariuszy trylogii Batmanowskiej, zaś producentem jest Christopher Nolan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 10:53, kerkas napisał:

Nad tym zagadnieniem zacząłem się zastawiać od czasu wywiadu Niny Terentiew z Bogusławem
Lindą.

A czym w takim razie inspirował się Stalin, Hitler, Pol Pot czy inna łajza? Brutalność i zapędy kryminalno-mordercze były w człowieku od zawsze, niezależnie od szerokości geograficznej, kultury czy koloru skóry, to że jeden używa tasaka a inny pasa szahida jeszcze inny kałasza to tylko drobne różnice, ja tam uważam że pierwiastek zła jest w człowieku jakby domyślnie, trzeba go tylko ''uwolnić'' a reszta to już wypadkowa innych elementów składowych. ;-)

Dnia 23.07.2012 o 10:53, kerkas napisał:

Dlaczego ?

Po prostu wydaje mi się że ''trochę'' nazbyt sporo jest w tej całej sprawie niejasności i zbiegów okoliczności, trochę to wszystko podejrzane. Mogę mieć rację, mogę nie mieć ale nie wykluczam wersji że za zamachami stoją Amerykańce czy ktoś inny od nich a nie ten cały bin Laden. Zresztą na forum jest odpowiedni temat o teoriach spiskowych, tam jest co nieco opisane. A tutaj to już offtopic się robi.

Dnia 23.07.2012 o 10:53, kerkas napisał:

A co mogę sądzić? Wygląda na kolejną serię wydawniczą, czas pokaże czy się sprzeda czy nie i co tam jeszcze zobaczymy ciekawego. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądane - short version. Część druga.

Sauna - zimny, surowy, klimatyczny i trzymający w napięciu miks filmu historycznego i horroru, jak to ktoś określił na filmwebie - bardzo pozytywnego zaskoczenie, warto obejrzeć choćby ze względu na klimat i wspomnianą surowość. Historia banalno-niebanalna, film raczej mało znany a z potencjałem. Solidne 6/10

Generał Nil - swego czasu podobno jedna ze stacji tv odmówiła emisji trailerów tego filmu ze względu na rzekomą brutalność ... No nie jest to film dla dzieci ale z tymi powodami to moim zdaniem grubo przesadzili. Film jak film, polski więc nie spodziewałem się cudów mimo chwytliwej historii i takiegoż samego bohatera i ... pozytywnie się zaskoczyłem jak i w przypadku Katynia Wajdy. I właśnie to jest ciekawe że chyba trudno mi teraz wskazać coś co by mi w tym filmie wadziło, strange ... Solidne, miejscami brutalne i surowe kino, powojenne komunistyczne realia, warto się przeprosić z tym tytułem. 7/10

Męska sprawa - Fabicki uderza. Surową, prosto wykonaną i ubogą w szczegóły ale zarazem dającą do myślenia historią która rozgrywać się może zawsze i wszędzie, nawet pod naszym nosem. Jedna z lepszych krótkometrażówek polskich, nie to co Bagiński rzecz jasna ale przynajmniej ten tytuł warto obejrzeć tym bardziej że jest trwa nawet nie 30 minut. 8/10

I spit on your grave [ 2010 ]

Zaskakująco dobry remake thrillera [ nie wiem czemu na fw figuruje jako horror -.- ] z 1978 roku. Ośmielę się stwierdzić że to chyba ten przypadek gdzie remake jest lepszy niż pierwowzór, co prawda oczywiście jak to w takich amerykańsko-piłowatych filmach można by się rzecz jasna czepić paru niejasności czy dupereli ale ... po co? Jakoś wybitnie to nie obniża napięcia ani nie powoduje zgrzytania zębów więc ... Solidne 7/10 i plus za urodę i całkiem niezgorszą grę Sary Butler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 23.07.2012 o 17:34, Nagaroth napisał:

I nikt nikogo nie papaguje,


Chodziło mi raczej oto iż każdy superbohater musi teraz mieć

Spoiler

traumę z dzieciństwa, trudne
dzieciństwo i ogólnie schizy i inne odchyły od normy.
O ile w Batmanie Nolana ma to jakąś głębię o tym w innych filmach o superbohaterach np.
Niesamowity Spiderman jest to płaskie jak naleśnik i nie wychodzi poza swoją komiksową otoczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 19:13, Tyler_D napisał:

Sauna - zimny, surowy, klimatyczny i trzymający w napięciu miks filmu historycznego

/.../

Chodzi o ten film z 2008 r. , 1992 r. czy 1990 r. ?.

Dnia 23.07.2012 o 19:13, Tyler_D napisał:

I spit on your grave [ 2010 ]

Zaskakująco dobry remake thrillera [ nie wiem czemu na fw figuruje jako horror -.- ]
z 1978 roku.


Oryginał z 1978 r. jest horrorem z gatunku gore został tak zakwalifikowany przynajmniej w kilku leksykonach screeny poniżej:

http://allegro.pl/odrazajace-brudne-zle-100-filmow-gore-i2359588906.html

20120723204430

20120723204555

20120723205235

20120723205432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 20:54, kerkas napisał:

Chodzi o ten film z 2008 r. , 1992 r. czy 1990 r. ?.

2008.

Dnia 23.07.2012 o 20:54, kerkas napisał:

Oryginał z 1978 r. jest horrorem z gatunku gore został tak zakwalifikowany przynajmniej
w kilku leksykonach screeny poniżej:

Oryginału nie oglądałem w całości [ chyba kiedyś trailery, chyba ] ale mi to bardziej jednak wygląda thriller / ew gore thrillera [ znaczy remake ... i w sumie oryginał też ] niż horror. Whatever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2012 o 20:59, Tyler_D napisał:

Oryginału nie oglądałem w całości [ chyba kiedyś trailery, chyba ] ale mi to bardziej
jednak wygląda thriller / ew gore thrillera [ znaczy remake ... i w sumie oryginał też
] niż horror. Whatever.


Mogę dołożyć od siebie podobną obserwację.
Imho to bardziej thriller gore niż horror [bo gdzie tu na dobrą sprawę są elementy rasowego horroru ?]
Aczkolwiek gatunkowość filmów nie raz była mocno chybiona - ot trzeba przywyknąć.

A sam film - całkiem zgrabny biorąc pod uwagę fakt jaki syf nas zalewa ostatnimi laty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 20:26, kerkas napisał:

Chodziło mi raczej oto iż każdy superbohater musi teraz mieć

Spoiler

traumę z dzieciństwa,
trudne
dzieciństwo i ogólnie schizy i inne odchyły od normy.
O ile w Batmanie Nolana ma to jakąś głębię o tym w innych filmach o superbohaterach np.

Niesamowity Spiderman jest to płaskie jak naleśnik i nie wychodzi poza swoją komiksową
otoczkę.



O Spidermanie się nie wypowiem, bo jeszcze nie widziałem, mogę jedynie powiedzieć tyle że w komiksach śmierć wujka Bena była zawsze bardzo ważnym czynnikiem motywującym dla pająka. Za to po teaserze Supermana nie widzę nic co by sugerowało jakiekolwiek traumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Skoro zawiodłeś się na najnowszym Obcym ponieważ nie straszy to możesz z powodzeniem obejrzeć któryś z powyższych tytułów.
The Thing Carpentera ma np. świetną muzykę Ennio Morricone a i sam punkt wyjścia jest niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, widziałam ten film dawno temu.
Artykuł w Esensji swoją drogą też widziałam.
Nie wiem tylko, co Twój post ma wspólnego z omawianiem "Prometeusza".

Szkoda, że "Prometeusza" skopano. To nie jest tak, że nie można ruszać legendy, bo to pewna porażka. Np. ruszyli Star Treka, wokół którego rozrosło się nieporównywalnie większe universum i wyszło ładnie.
A tutaj - brak logiki, brak dreszczyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybiera się ktoś na TDKR w stolicy na premierę tudzież na jakieś pokazy zaraz po premierze ?
Cholernie chciałem się na nocna premierę kopnąć ale mam lipny dojazd [znalazłem tylko jedno multikino ale aż na Targówku to jest dobre pół stolicy do przejechania + powrót na nocnych liniach które sobie ostatnio w stolicy śmigają jak im się podoba =.=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, to chyba będą inne klimaty ale myślę że jest w tym potencjał na coś zacnego i szansa że Phoenix w moim prywatnym rankingu poszybuje trochę w górę po tym jak zagrał w słabych Znakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mi końcówka tego teasera zajechała ww. klasykiem. Co do Phoenixa bardzo dobrze go wspominam po filmach "Królowie nocy" oraz "Spacer po linie". No po świetnym "Gladiatorze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś zainteresowany The Dark Knight Rises w piątek Złote Tarasy, Warszawa około 19:00 (dopiero jutro będą podane godziny)? Normalnie bilety są po 30 zł ale jak kupisz dla grupy 16 osób to cena spada do 19 zł więc spora różnica. Idę ze znajomymi i mamy wolne 4 bilety chce ktoś odkupić?

PS. Mam nadzieję że to odpowiedni temat i chyba nie łamie żadnego punktu regulaminu o handlu czy czymś takim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 23:07, TYHE napisał:

Szkoda, że "Prometeusza" skopano. To nie jest tak, że nie można ruszać legendy, bo to
pewna porażka.


Cóż, to dosyć symptomatyczne część reżyserów, która działa poza Hollywood lub poza głównym nurtem i robi dobre filmy po spektakularnych sukcesach zostaje zwerbowana przez Hollywood.
Niewielu z nich jest w stanie postawić na swoim, oprzeć się podszeptom producentów i studiów filmowych a przede wszystkim nie stracić wyobraźni, wizji itd. itp.
Zresztą najlepsze przykłady:
Wolfgang Petersen
Okręt, Niekończąca się opowieść, Mój własny wróg a później poszedł w kino czysto komercyjne
Okruchy wspomnień, Na linii ognia, Epidemia, Air Force One, Troja, Posejdon skończył się artysta
narodził się kolejny rzemieślnik.
John Carpenter
Dopóki dysponował głodowymi budżetami robił dobre filmy
Atak na posterunek 13, Halloween, Mgła, Ucieczka z Nowego Jorku, Gwiezdny przybysz, Oni żyją
z chwilą kiedy budżety urosły dostaliśmy produkcyjniaki
Wioska przeklętych, Ucieczka z Los Angeles

Przykłady można by mnożyć oczywiście są reżyserzy którzy mimo 200-300 milionowych budżetów potrafią oczarować widza opowiedzianą historią np. Nolan.
Generalnie jednak wielki budżet to zero wyobraźni po co się wysilać skoro to komputer odwala całą robotę.

>Np. ruszyli Star Treka, wokół którego rozrosło się nieporównywalnie większe

Dnia 23.07.2012 o 23:07, TYHE napisał:

universum i wyszło ładnie.


Zależy kogo spytasz @hans_olo by się z Tobą absolutnie nie zgodził.

Dnia 23.07.2012 o 23:07, TYHE napisał:

A tutaj - brak logiki, brak dreszczyku...


j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się