HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Znalezione w sieci - rzecz jasna o Prometeuszu. Gwoli ścisłości nie oglądałem ale że tutaj jest to ostatnio popularny wątek to wrzucam.

To nie jest tak zły film, jak sądzą niektórzy. Jest po prostu bezdennie głupi, źle napisany, przeraźliwie dziurawy i marnujący niesamowity wręcz potencjał. "Alienem" i "Blade runnerem" Ridley Scott zapisał się w historii. "Prometeusz" może co najwyżej sprawić, że gra na flecie już zawsze będzie nam się kojarzyć z - zaryzykuję stwierdzenie - jednym z najbardziej żenujących pomysłów wszech czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym, oj podpisuję - o wiele lepiej jest oglądnąć pełny, 2-minutowy trailer filmu (w którym cała akcja jest streszczona) niż wywalić 25 złotych w kinie.
A motyw z fletem akurat nie jest najgorszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 19:57, Daelor napisał:

Podpisuję się pod tym, oj podpisuję - o wiele lepiej jest oglądnąć pełny, 2-minutowy
trailer filmu (w którym cała akcja jest streszczona) niż wywalić 25 złotych w kinie.

A motyw z fletem akurat nie jest najgorszy :P


A na jaki film byś wydał te 25 zł na nowego Batmana może :P ??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 19:59, Xardasss napisał:

A na jaki film byś wydał te 25 zł na nowego Batmana może :P ??.


Chociażby (na Batmana wychodzę jednak dopiero w weekend, więc trudno mi go rekomendować). Poleciłbym również bardzo dobrego Amazing Spider-mana, który dostarcza niesamowitej ilości frajdy i nie udaje, że jest czymś więcej niż wakacyjnym blockbusterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 20:00, Daelor napisał:


> A na jaki film byś wydał te 25 zł na nowego Batmana może :P ??.

Chociażby (na Batmana wychodzę dopiero w weekend). Poleciłbym również bardzo dobrego
Amazing Spider-mana, który dostarcza niesamowitej ilości frajdy i nie udaje, że jest
czymś więcej niż wakacyjnym blockbusterem.


Byłem najlepszy moment on się bije z doktorkiem, a w tle starszy pan z słuchawkami na uszach :D.
A nie boisz sie iść na Batmana ;>. No ale w zestawieniach przegrywa z Avengers a to ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tak, każdy ryzykuje zgarnięciem kulki od Jokera od siedmiu boleści wybierając się na TDR. A tak wielkiego fenomenu Avengersów do dziś nie pojmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, nie śmieszy was jak media z psychola w masce przeciwgazowej zrobiły fanatyka przebranego za Bane''a/Batmana (zależnie od strony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 20:59, Tyler_D napisał:

Mnie śmieszyło jak któreś bodaj media podawały ''maska gazowa'' zamiast ''przeciwgazowa''.


Nah, nic niezwykłego, ot rzucili bezmyślne, nieudolne tłumaczenie z angielskiego gdzie figuruje pojęcie gas mask a nie anti-gas mask czy coś takiego. To, to zwykłe partactwo i niekompetencja do którego polskie media już dawno nas przyzwyczaiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film jest dobry, ale niesamowicie nahajpowany przez casuali, którzy wcześniej nigdy w życiu o superbohaterach nie słyszeli, a Marvel jest dla nich nazwą cukierków - ale na Avengersów twardo szli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To chyba jedyne racjonalne wytłumaczenie tych ochów i achów. Film oczywiście bardzo ok, ale byłem zawiedziony po seansie, ponieważ po średniej ocen w internecie można było się spodziewać drugiego Batmana Nolana.

Na dzień dzisiejszy, nie licząc TDKR oczywiście, najbardziej obiecująco zapowiada się nowy Superman. Może dlatego, że pieczę producenta trzyma sam Nolan (ach, to moje fanbojstwo), ale chciałbym w końcu coś porządnego z panem S obejrzeć, bo ostatnie filmadło z nim po prostu nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 23:29, Perry_Cox napisał:


To chyba jedyne racjonalne wytłumaczenie tych ochów i achów. Film oczywiście bardzo ok,
ale byłem zawiedziony po seansie, ponieważ po średniej ocen w internecie można było się
spodziewać drugiego Batmana Nolana.


Ja wręcz przeciwnie, nastawiłem się na akcję i napakowanych kolesi w ciasnych strojach - z kina wyszedłem zachwycony.
Superman? Bardzo proszę, choć liczba nieudanych prób zrobienia o nim sensownego filmu przeraża. Trzymam kciuki, bo reboot Spider-mana udał się wyśmienicie (choć tu DC, a tu Marvel, czyli bardzo różne podejście do filmów o herosach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2012 o 23:35, Daelor napisał:

Ja wręcz przeciwnie, nastawiłem się na akcję i napakowanych kolesi w ciasnych strojach
- z kina wyszedłem zachwycony.

Tego się spodziewałem po pierwszych zwiastunach, ale po światowej premierze ludzie tak się zachwycali tym tytułem, że pomyślałem, iż wyszło z tego może coś więcej. Dostałem to co miałem dostać od samego początku.

Dnia 24.07.2012 o 23:35, Daelor napisał:

Superman? Bardzo proszę, choć liczba nieudanych prób zrobienia o nim sensownego filmu
przeraża. Trzymam kciuki, bo reboot Spider-mana udał się wyśmienicie (choć tu DC, a tu
Marvel, czyli bardzo różne podejście do filmów o herosach).

Wszystko zależy od ekipy, która robi film, a nie od samego superbohatera czy jego uniwersum. Gdy "źli" ludzi źle podejdą do tematu, to później musimy się męczyć z potworkami w stylu Zielonej latarni oraz Powrót Supermana. Z drugiej strony nie wiem, czy dałoby się zrobić sensowną ekranizację Aquamana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 00:04, Perry_Cox napisał:

Wszystko zależy od ekipy, która robi film, a nie od samego superbohatera czy jego uniwersum.
Gdy "źli" ludzi źle podejdą do tematu,


Z moich obserwacji wynika że "złe podejście" zawsze wynika z tego że twórcy nie kombinują jak tu zrobić ciekawą historię z <tu wstaw dowolnego superbohatera>, a zastanawiają się nad "no to wymyślmy z kim będzie się bił a resztę fabuły się jakoś do tego doklei".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"The Dark Knight Rises" - IMO genialny, lepszy od poprzednich, mimo że jest w nim mniej akcji. Muzyka i efekty specjalne wspaniałe. Christian Bale zagrał znacznie lepiej niż w poprzedniej części, wspaniale wypadli też Anne Hathaway oraz Tom Hardy. Końcówka mi się nie bardzo podoba, ale daje szansę na kolejny film,

Spoiler

może już bez Batmana gdyż ten jest szczęśliwy z Catwoman, ale dowiadujemy się, że John Blake grany przez Josepha Gordona-Levitta ma tak naprawdę na nazwisko Robin :)

Ciężko mi opisać film słowami, to po prostu trzeba obejrzeć ;p Chociaż nie każdemu pewnie się spodoba i sporo osób powie, że jest nudny ;(

Chyba pójdę sobie w weekend do kina i zobaczę to jeszcze raz w "normalnych" warunkach kinowych, a nie w gronie znajomych ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu Prometeusza w IMAXie musze stwierdzic ze film napewno do efekciarskich nalezy ale niestety jezeli chodzi o scenariusz i logike filmu to jest juz padaka.Fajne sceny,efekty i w miare wysokie pobudzane napiecie ale nic poza tym.Dla mnie film warty zobaczenia ale raczej tylko w imaxie.Za to w piatek wybieram sie na nocna premiere nowego batmana i mysle ze tam emocje i dramaturgia dopiero sie zacznie...oczywiscie tylko na ekrenie..oby nikt nie szykowal jakis "wybuchowych" niespodzianek z okazji premiery hehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie czytałem spoilera, film zobaczę "dopiero" w piątek (pierwszy raz w moim kinie jest krajowa premiera, lol), ale ponoć Nolan już nie będzie kontynuował przygód Batmana ani żadnego innego superbohatera.

Dnia 25.07.2012 o 02:35, Bambadil napisał:

Chyba pójdę sobie w weekend do kina i zobaczę to jeszcze raz w "normalnych" warunkach
kinowych, a nie w gronie znajomych ^^

Tym bym się nie chwalił tutaj. Takie filmy powinno oglądać się w kinie dla lepszego efektu (ponoć wielu ludzi przez to, że oglądało wersje cam z neta tak hejtowało Prometeusza) lub chociaż wypożyczyć wersję na BR i obejrzeć na dobrym TV. To jest Batman, god dammit! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 19:16, Perry_Cox napisał:

Tym bym się nie chwalił tutaj.


Ale ja to oglądałem w kinie ;) Przegląd wewnętrzny ;p Chodziło mi o to, że pójdę jeszcze raz i obejrzę film mając obok siebie więcej osób niż 10 i zobaczę jak większej ilości się spodoba :)
Może rzeczywiście źle to napisałem w poprzednim poście, ale po Batmanie i o godzinie 2.30 można mi to chyba wybaczyć ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 19:27, Bambadil napisał:

Ale ja to oglądałem w kinie ;) Przegląd wewnętrzny ;p Chodziło mi o to, że pójdę jeszcze
raz i obejrzę film mając obok siebie więcej osób niż 10 i zobaczę jak większej ilości
się spodoba :)
Może rzeczywiście źle to napisałem w poprzednim poście, ale po Batmanie i o godzinie
2.30 można mi to chyba wybaczyć ^^


Zaciekawiłeś mnie z tego co się orientuję pokazy przedpremierowe są w czwartek o 23:59.
W jakim kinie byłeś i gdzie że obejrzałeś film przed wszystkimi innymi ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się