HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2012 o 16:38, Tyler_D napisał:

Będzie. Equilibrium. ;-) Tak mi się skojarzyło i przypomniało.


Coś w ten deser. Ale też nie zadziała i trzeba będzie zlikwidować. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 16:27, Tyler_D napisał:

> O 34 klatce słyszałeś ?.
Rozwiniesz o co chodzi?
> Znów ta sama śpiewka a jeśli to nie chodzi o szaleństwo tylko o coś innego.
Więc o co? Twoje posty ostatnie są pisane nie do końca zrozumiałym językiem, tak jakbyś
bał się [?!] powiedzieć coś wprost? O co biega?


Podaj swojego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 15:31, Tyler_D napisał:

A po drugie Obcy jest jedną z serii którą ''od kiedyś tam'' mam zamiar sobie obejrzeć więc co
polecasz? Oglądać tamte filmy i dopiero Prometeusza [ albo tego ostatniego wcale nie oglądać? ]? I w jakiej kolejności?

Serię "Obcy" na pewno warto obejrzeć. A przynajmniej pierwszy film z serii czyli "Obcy. Ósmy pasażer Nostromo". Ten film stał się klasykiem i dlatego powstało później jeszcze kilka filmów kontynuacji (czyli Obcy 2, 3 i 4 z własnymi podtytułami) a także kilka wariacji z Obcym w tytule (typu Obcy kontra Predator).
Ale moje prywatne zdanie: jeżeli obejrzysz tylko pierwszego Obcego a potem "Prometeusza", to niewiele stracisz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2012 o 10:00, kerkas napisał:

Sądzę że współczesny remake http://www.filmweb.pl/film/Zagubieni+w+kosmosie-1998-1054
@cedricek zna.
Natomiast oryginał http://www.filmweb.pl/serial/Zagubieni+w+Kosmosie-1965-111685 to serial
a chodziło o filmy sf.


Znamy, znamy ;]
Swoją drogą, ile ja jako dziecko się naczekałem na drugą część... i nigdy, nigdy...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2012 o 15:26, Tyler_D napisał:

[...] 7-8 zł [ choć też zależy od obowiązków i miejsca w kraju np ], w innym mieście bywały
stawki np: 10 zł / h ale też nawet opisywane były jako ''do 30 zł / h więc wiesz. Także
7ka w kinie to dość marna stawka a tym bardziej zleceniowa.

Pisałem to z perspektywy mojego miasta, gdzie trudno o pracę, a tym bardziej o dobrze płatną pracę. Oczywiście, że nie ma pracy, w której w ogóle się nie narobisz, ale nie powiesz mi, że po pracy w kinie codziennie będę przychodził wykończony ze stanem depresyjnym...

Dnia 30.07.2012 o 15:26, Tyler_D napisał:

>Ja, jakieś 1,5 roku temu robiłem w zakładzie na produkcji klimatyzacji
> do samochodów za niecałe 6 zł/h, a zapieprzać trzeba było jak nienormalny przez
prawie

Dnia 30.07.2012 o 15:26, Tyler_D napisał:

Odpadłeś przez nocki czy stawkę?

Przez to i przez to. Od początku wiedziałem ile będę dostawał na rękę, ale nie wiedziałem co dokładnie będę robił. Nigdy nie przypuszczałem, że za takie pieniądze będę musiał tak harować. Nocki tylko przelały czarę goryczy. Przez ponad dwa tygodnie nie miałem ani życia, ani pieniędzy. Przeliczając, jeśli był dobry miesiąc, to mogłem wydrapać "aż" 1350 zł (trzy zmiany, wszystkie soboty, tylko niedziele wolne). Przy czym mój kumpel ma lżejszą robotę (też w podobnym zakładzie), 1,5 zmiany (3 tygodnie na rano, tydzień popołudnie), soboty wolne (chyba, że znajdzie się okazja do zarobienia, ale nie przymusowo) i spokojnie wyciąga teraz prawie 2k na miesiąc. Jedyny większy minus, to to, że otoczenie trochę niezdrowe dla płuc, ale tragedii nie ma, wystarczy nosić maskę. Praca pracy nie równa.

Dnia 30.07.2012 o 15:26, Tyler_D napisał:

>Dlatego gdybym miał okazję, to do kina poszedłbym nawet za piątaka
> za godzinę :)
Wierz mi, każdy tak mówi ale ceny są nieubłagane. ;-)

Nie piję i nie palę, więc jakoś przeżyję.

Dnia 30.07.2012 o 15:26, Tyler_D napisał:

Wracając do wątku stricte filmowego - nie polecam The Shrine

He he, widziałem ten moment z kwasów i już wiedziałem, że nie chcę tego obejrzeć. Gra aktorska leżała i kwiczała. No i ten Polak...

Dnia 30.07.2012 o 15:26, Tyler_D napisał:

Act of Valor - zapowiadało się ciekawie ale nie mogłem się oprzeć wrażeniu że
po raz kolejny dostaniemy chamerykańskie, patetyczne i do bólu przewidywalne badziewie
o ''american army''. I z grubsza się nie zawiodłem. Niestety ...

Z tego co wyczytałem, to ten film sfinansował rząd USA, to nie ma co się dziwić tej patetycznej otoczce. W dodatku wszyscy główni żołnierze z filmu, to prawdziwi żołnierze lub byli żołnierze U.S. Army. Trochę to dla mnie niezrozumiałe, bo ich gra aktorska nie należała do najlepszych. Ogólnie film średni, kilka momentów naprawdę niezłych, ale jako całość zalatuje tanizną. Szkoda, że można było zrobić coś ciekawego. Powinniśmy uczyć się od Amerykanów i czasami zrobić coś patetycznego, a nie tylko dramaty z czasów komunizmu, w których nasi leją naszych. Jakoś mało patriotyzmu w tym czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 20:17, cedricek napisał:

Znamy, znamy ;]
Swoją drogą, ile ja jako dziecko się naczekałem na drugą część... i nigdy, nigdy...!


Zagubieni nie okazali się sukcesem wartym kontynuacji (zarobili za mało pieniędzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Znacie jakieś dobre horrory z charakterem? Nie lubię taniego strachu, gdzie co chwilę wyskakują potwory, jest masa krwi (gore) i głupia fabuła. Szukam czegoś na granicy horroru i thrillera, walka na płaszczyźnie psychologicznej. Coś w stylu Lśnienie, pierwsza Piła, Dziecko Rosemary czy polskie Medium. Kerkas, możesz przyjąć to za wyzwanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się kwalifikuje do twoich wymagań ale ja zostałem ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczony Stay z przeuroczą Naomi Watts i Goslingiem. To nie jest mega lekkie kino, mega ciężkie też nie ale daje do myślenia i trzyma w napięciu, mogę szczerze polecić. Ja dałem mocne 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 21:44, Perry_Cox napisał:

Znacie jakieś dobre horrory z charakterem? Nie lubię taniego strachu, gdzie co chwilę
wyskakują potwory, jest masa krwi (gore) i głupia fabuła. Szukam czegoś na granicy horroru
i thrillera, walka na płaszczyźnie psychologicznej. Coś w stylu Lśnienie, pierwsza Piła,
Dziecko Rosemary czy polskie Medium. Kerkas, możesz przyjąć to za wyzwanie ;)


Egzorcysta, polecano mi Omena (z Peckiem).
Coś jest troszkę gore, ale według mnie jest świetny klimat napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Oczywiście, że nie ma pracy, w której w ogóle się nie narobisz, ale nie

Dnia 30.07.2012 o 20:18, Perry_Cox napisał:

powiesz mi, że po pracy w kinie codziennie będę przychodził wykończony ze stanem depresyjnym...

Tego nie twierdziłem. :-)

Dnia 30.07.2012 o 20:18, Perry_Cox napisał:

Nie piję i nie palę, więc jakoś przeżyję.

Dolicz do tego wynajem mieszkania / pokoju i żarcie i już nie jest tak różowo ale to tak swoją drogą tylko, to wątek filmowy. ;-)
>Trochę to dla mnie niezrozumiałe, bo ich gra aktorska nie należała

Dnia 30.07.2012 o 20:18, Perry_Cox napisał:

do najlepszych.

Żołnierz nie ma przecież obowiązku posiadania umiejętności aktorskich.

A do polecanych dorzuciłbym może jeszcze starego Omena [ przynajmniej jedynka jest bardzo dobra, reszty na razie nie oglądałem ], Hard Candy [ ma niektóre niezłe momenty i właśnie nie mówię o tych ''krwawych'', ogólnie niezły ], jak interesują cię inne tytuły ale takie hm ... bardziej skupiające się na ludzkiej psychice i relacjach międzyludzkich ale bez elementu horroru czy mega napięcia to też by się znalazło parę innych tytułów, wal na priv jak co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mogę Ci polecić dwa na pewno. The Fourth Kind oraz (to na pewno) Identity.
Pierwszy bardzo straszy, drugi to właśnie na granicy horroru i thrillera. Ogląda się, jakby się czytało dobrą książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , szukam filmu który dziewczyna streściła mi tak ( niestety nie pamięta nazwy) :

Był o kobiecie w ktorej zakochał się bogaty meżczyzna
we włoszech lub we francji, nie amietam wlasnie
no i wzystko bylo super na poczatku
oan byla chyba sluzaca (?) w hotelu w ktorym on byl
ale moge sie mylic xd
no i wziął ją do siebie
ale po pewnym czasie zaczelo sie cos dziwnego dziac

nie pozwalal jej wchodzic do pomieszczen itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 22:40, Tyler_D napisał:

Jedyne co mi się kojarzy [ tu jest podobny motyw ale nie do końca zgadza się z twoim
opisem ] to to -> http://www.filmweb.pl/film/Przebudzenie-2007-166528

Jeszce zweryfikuje na 100% czy to jest to ale chyba tarfiłeś. Opis był taki pobieżny bo dziewczyna ogladała ten film bardzo dawno temu :D Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio udało mi się w telewizji trafić na film pt. "kair gniazdo szpiegów". jest to parodia przygód słynnego agenta 007 a w rolę agenta OSS117 wciela się Jean Dujardin znany ostatnio z "artysty". film (może dlatego że nie jest to kolejna "śmieszna" amerykańska parodia) jest bardzo udany i śmiało mogę go polecić. od razu przypomniały mi się pierwsze Bondy z Seanem Connery :) Dujardin świetnie się spisał w roli agenta a scenę w której gra z egipskim zespołem na długo zostanie mi w pamięci :)

udało mi się obejrzeć też "prometeusza" na którego bardzo długo czekałem i cóż... liczyłem że film wyjaśni wiele kwestii ale jak to w tego typu filmach bywa tylko kilka rzeczy zostało pokazanych (bo nie można nazwać tego wyjaśnieniem). oczywiście było kilka zabawnych scen których do dziś nie umiem rozumieć ale... tak czy inaczej "prometeusz" to bardzo dobry film sf z trochę mrocznym klimatem, ładnymi efektami i dobrą grą aktorów. minusami filmu są momentami fabuła i wciśnięte na siłę "trzy de". jakby kiedyś powstała jakaś kontynuacja to z chęcią bym ją obejrzał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się