HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

>Paranormal Activity 4 ;]
To raczej nie powinno być wielkie zdziwienie, każda kolejna część to skok w przeszłość i odkrywanie tajemnicy, może za pięć kolejnych części dowiemy się wszystkiego. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2012 o 22:24, cedricek napisał:

Mogę Ci polecić dwa na pewno. The Fourth Kind oraz (to na pewno) Identity.

Pierwszy widziałem, ciekawy, na początku trzyma w napięciu, ale nie straszy. Drugi zamierzam obejrzeć, dzięki za przypomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2012 o 22:20, Tyler_D napisał:

Dolicz do tego wynajem mieszkania / pokoju i żarcie i już nie jest tak różowo ale to
tak swoją drogą tylko, to wątek filmowy. ;-)

Tylko, że gdy słyszę, jak ktoś marudzi, że na nic go nie stać, a pali paczkę/dwie dziennie, co chwilę łazi do klubów na imprezy, a w domu nie pogardzi codziennym piwkiem, to aż mam ochotę takiemu...

Dnia 30.07.2012 o 22:20, Tyler_D napisał:

>Trochę to dla mnie niezrozumiałe, bo ich gra aktorska nie należała
> do najlepszych.
Żołnierz nie ma przecież obowiązku posiadania umiejętności aktorskich.

Oczywiście, dlatego lepiej zatrudnić profesjonalnych aktorów do głównych ról.

Dnia 30.07.2012 o 22:20, Tyler_D napisał:

A do polecanych dorzuciłbym może jeszcze starego Omena [ przynajmniej jedynka jest bardzo
dobra, reszty na razie nie oglądałem ], Hard Candy [ ma niektóre niezłe momenty i właśnie
nie mówię o tych ''krwawych'', ogólnie niezły ], jak interesują cię inne tytuły ale takie
hm ... bardziej skupiające się na ludzkiej psychice i relacjach międzyludzkich ale bez
elementu horroru czy mega napięcia to też by się znalazło parę innych tytułów, wal na
priv jak co.

Na Omena czaję się już jakiś czas i się zaczaić nie mogę. A Hard Candy mogę obejrzeć dla tej rudej panny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 12:20, Perry_Cox napisał:

Na Omena czaję się już jakiś czas i się zaczaić nie mogę. A Hard Candy mogę obejrzeć
dla tej rudej panny ;)

Też tak miałem ale warto było się przemóc a co do Page to jestem pod wrażeniem, widziałem już ją w paru filmach i zawsze trzyma dobry poziom. Myślę że z czasem może wybić się na kogoś naprawdę wartościowego w branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 12:31, Perry_Cox napisał:

Po wyjściu z kina po seansie TDKR nie wiedziałem na jaki film znów tak będę czekać jak
na niego. Teraz już wiem, dzięki :)


Trailer jest zrobiony bardzo fajnie (zwłaszcza ta muzyka!) ale, to nadal tylko trailer. ;)
Ciekawi mnie co ten film będzie sobą prezentować. Lubię filmy poruszające ciekawe problemy, a ten się na taki zapowiada. Premiera na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 11:18, rob006 napisał:


Świetnie :) Tylko jak zwykle pojawiają się narzekacze, którzy chyba nie widzą informacji, że materiały będą brane nie tylko z Hobbita, ale też z Silmarillionu i notatek Tolkiena. Ufam Jacksonowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 12:59, ManweKallahan napisał:

Świetnie :) Tylko jak zwykle pojawiają się narzekacze, którzy chyba nie widzą informacji,
że materiały będą brane nie tylko z Hobbita, ale też z Silmarillionu i notatek Tolkiena.
Ufam Jacksonowi.


Kwestia pojawienia się mazgajów którzy mają za złe innym ludziom to że ośmialają się zarabiać pieniądze to tylko kwestia czasu. Ja tam się cieszę z trzeciego Hobbita, naprawdę dobrego filmowego fantasy jest bardzo malutko więc im więcej tym lepiej. A Jackson to gwarancja jakości. Wystarczy obejrzeć jego wideoblogi z produkcji Hobbita, widać że włożył w projekt dużo serca i bardzo mu zależy na tym żeby był to świetny film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos Johna Cartera
„John Carter” – jedna z najdroższych produkcji tego roku od dziś dostępna jest na DVD w wyjątkowej cenie 19,99 zł. Film na DVD dostępny będzie od 23 lipca do 6 sierpnia wyłącznie w sieci sklepów Biedronka.
http://film.wp.pl/id,129556,title,Premiera-filmu-John-Carter-na-DVD-w-fantastycznej-cenie,wiadomosc.html?ticaid=1ee75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś 1 sierpnia rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Telewizja Polska jak widzę podjęła nieśmiałą próbę wyłamania się z pokazywania filmów martyrologicznych o powstaniu.

TVP1 20:20 Cafe pod minogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę też że nikt by jakoś mocno nie protestował jakby zamiast tego lub jakoś w sezonie wakacyjnym wyemitowali Kolumbów, wieku temu to oglądałem a ciepło wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kolumbowie byli 3 razy w zeszłym roku ma TVP Polonii , Kino Polska oraz na TVP 1 tak coś koło 1 lub 2 w nocy ale byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 16:27, Tyler_D napisał:

> O 34 klatce słyszałeś ?.
Rozwiniesz o co chodzi?
> Znów ta sama śpiewka a jeśli to nie chodzi o szaleństwo tylko o coś innego.
Więc o co? Twoje posty ostatnie są pisane nie do końca zrozumiałym językiem, tak jakbyś
bał się [?!] powiedzieć coś wprost? O co biega?

Chyba się jednak "boi" albo nie chce dostać degrada [bana ?] za coś tam albo za treści jakieś tam bądź co innego [eee prowokacje //offtop nvm ?] więc woli odpisywać ścianami na mailach czy GSach.
IMO kerkas tym postem http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=28769 bagatelizuje i przesadza
@kerkas
"Nie wiem co brał albo pił Nolan kiedy pisał scenariusz do tego "filmu"
hehe dobre sobie ];->. Facet chciał mieć swoje 5 minut i je dostał a nawet doliczony czas na scenie ;-)
Czy jeżeli podczas premiery pierwszej części "Hobbita" która zbliża się wielkimi krokami jakiś szaleniec/maniak
wyjdzie gdzieś przed kino przebrany za Gandalfa Szarego z karabinem czy inną bronią odgrywając znaną scenę z LOTRa krzycząc na do przechodni "You shalll not Pass!!!!" [link do pamiętnej sceny] http://www.youtube.com/watch?v=V4UfAL9f74I po czym zacznie strzelać z karabinu bądź idąc na całego i wystrzeli z bazooki w ludzi na ulicy albo [o zgrozo] w ludzi wychodzących z kina [bo będzie myślał, że to bramy Morii] to co wtedy ? hmmm ??. Zaczniesz obwiniać Petera Jacksona za ten film czy może pójdziesz jeszcze dalej i zaczniesz obwiniać samego Tolkiena za to że napisał takie a nie inne książki ?, wymyślając po drodze rożne teorie sypiąc różnymi linkami do filmów.. Jak masz ochotę odpisać i boisz się albo coś w tym stylu to maila znajdziesz na GS ;-)

Pozdrawiam.

EDIT:
Czy po obejrzeniu filmu "Fight Club" mam zaraz realizować to co było w filmie Finchera ?. Nielegalne walki i wdrażać projekt chaos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragiczna lista. Większość punktów to zwykłe przypieprzanie się wszystkiego na siłe. Owszem, da się znaleźć w filmie błędy i owszem, nie jest doskonały. Ale takie listy tylko dowodzą że autor jest małostkowym gnojkiem który dowala się filmu tylko po to byle się dowalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 13:29, Perry_Cox napisał:


Ciekawy artykuł wyjaśniający, dlaczego TDKR zawiódł na tak wielu płaszczyznach. Oczywiście
niektóre punkty bardzo na siłę i trochę dla jaj, ale wiele w tym prawdy.

http://film.org.pl/a/artykul/50-prawd-objawionych-przez-mroczny-rycerz-powstaje-11821/


Powiedziałbym, że więcej niż niektóre są naciągane. Ale trochę prawdy jest.
Z tym, że taką listę można by zrobić z grubsza o każdym filmie, bo w końcu to filmy.

BTW. Nie pisałeś czasem recenzji TDKR na jakąś stronę? Bo spotkałem się z jedną, gdzie autor stosuje wręcz identyczne argumenty jak Ty w tym poście: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=28768 Niestety nie mogę znaleźć linku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 12:17, Ash napisał:

Rzadko sie zdarza żeby trailer zachęcił mnie do wyjścia do kina, ale...
http://www.youtube.com/watch?v=KgI6EeYbV84
...ten jakoś zdołał. Co o tym sądzicie? Będzie warto? Książki nie czytałem, więc nie
wiem czego się spodziewać.

Kurde.. sam się podjarałem tym trailerem.... no i jaki długi. Pierwszy raz widzę, aby trailer trwał prawie 6 minut!.
Kolejne must watch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Panie, bez spiny proszę :) Sam autor tekstu sugeruje, że takowy nie należy brać w stu procentach serio, bo niektóre punkty naprawdę się wyolbrzymione. Co nie zmienia faktu, że sporo w tym artykule racji.

ManweKallahan=> Swój komentarz umieściłem także na forum filmwebu pod opisywanym filmem. Z drugiej strony moje argumenty nie są jakimś novum, więc ktoś mógł mieć podobne spojrzenie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 17:10, Perry_Cox napisał:


Panie, bez spiny proszę :) Sam autor tekstu sugeruje, że takowy nie należy brać w stu
procentach serio, bo niektóre punkty naprawdę się wyolbrzymione. Co nie zmienia faktu,
że sporo w tym artykule racji.

ManweKallahan=> Swój komentarz umieściłem także na forum filmwebu pod opisywanym
filmem. Z drugiej strony moje argumenty nie są jakimś novum, więc ktoś mógł mieć podobne
spojrzenie na temat.

A ja z takim pytaniem, bo autor czepia się tego nieszczęsnego Bane''a i jego maski. Czy w tej masce nie było gazu, który potrzebował? Po prostu te małe pojemniczki metalowe, które wyglądają niejako jak zęby. Nie pamiętam, żeby w filmie mówiono coś więcej oprócz tego, że on musi to przyjmować. Czyli nie podano w jakich ilościach, tyle że regularnie. Możliwe więc, że brał z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się