HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie


To akurat najrozsądniejsze wytłumaczenie. Nie wydaje mi się, aby Bane potrzebował wielkiej butli na plecach, raczej wystarczyły mu małe pojemniki z roztworem w samej masce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z filmu to tam nie ma ani słowa o żadnym gazie przeciwbólowym, a o środku przeciwbólowym. Równie dobrze mógł to być płyn w pojemniczkach, tak jak wspomniano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Dark Knight Rises

Film jest rewelacyjny. Zachwycił mnie, po seansie aż miałem ochotę wstać i zacząć bić brawo. Nolan przedstawił fenomenalnie najnowsze przygody Batmana i to, co dzieje się z człowiekiem oraz całym społeczeństwem po długiej absencji jednostki znanej i cenionej. Aktorstwo stoi na bardzo wysokim poziomie; Hardy w roli Bane''a to majstersztyk porównywalny z rolą Jokera, Kobieta Kot również jest dobrze odwzorowana i widać jej styl poruszania się podobny do kota; Alfred - postać nierzadko wzruszająca i wpływająca na emocje widza; Oldman jak zwykle wczuł się w sytuację odgrywanego bohatera i zaprezentował mistrzowską grę. Bale to idealny Batman, sprawdził się jako ten heros już kiedyś i nadal sprawuje się bardzo dobrze.
Cieszy mnóstwo nawiązań do poprzednich części filmowych oraz komiksowych oryginałów.
Ogólnie film sprawił mi ogromną przyjemność i w najmniejszym stopniu nie żałuję wydanych na bilet pieniędzy. Ta część to idealne zwieńczenie historii Mrocznego Rycerza. Dzieło to jest co prawda dość długie, trwa prawie 3 godziny, ale nie nuży ani przez moment. Wiele scen jest wręcz mistrzowskich, jak chociażby pierwsze pojawienie się Batmana (z gadżetem znanym fanom Arkham City), walki z Banem, czy chociażby ceremonia mająca miejsce podczas pewnego święta i przemówienie Jamesa; widać jego rozterki wewnętrzne.
Do podsumowania tego arcydzieła pasuje mi wyłącznie jedno słowo, które w swym pełnym znaczeniu odzwierciedla wrażenia, jakie mam po sensie - epicki.
"Mroczny Rycerz Powstaje" dostaje ode mnie ocenę 10/10 i na pewno jeszcze obejrzę ten film. Szczerze polecam wszystkim ceniącym Batmana, nie zawiedziecie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NOCNY MARATON WŁADCY PIERŚCIENI

http://www.heliosnet.pl/12,Katowice/Aktualnosci/Szczegoly/id/2950/Maraton-Wladcy-Pierscieni

HA!. Są jacyś Tolkieno-Jacksono kinomaniacy co się wybierają ? ;> [Uwierzcie takie coś może zmęczyć]
Sam osobiście mam takowy maraton LOTRa za sobą ale w domu w którym mogłem robić sobie lill'' break na pójście do lodówy i ogarnięcie jakiejś szamy na biegu. Jednak kino to inna baja ;-)

EDIT:
Warto obejrzeć ;-)
http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_478833&feature=iv&index=0&list=UUzPAlRRUqh-PUYL5h9-PO8w&src_vid=KgI6EeYbV84&v=72zRVkok5xI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram, ale do Multikina 31 sierpnia ;) Byłem już na dwóch maratonach w kinie i jeden mam za sobą w domu (Blu-ray Extended Edition), a teraz czeka mnie czwarty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 13:57, Perry_Cox napisał:

Ja też raz zaliczyłem maraton z LotRem. W kilka sekund ;)
http://www.youtube.com/watch?v=vmuT8UeTk4s

Hehe dobre :D
A tutaj mam coś apropos ostatnich wydarzeń...
http://www.filmtok.pl/Filmy-i-seriale-ktore-pchnely-ludzi-do-zbrodni-TOP-a30635

Jak widać [co oczywiście pewnie nie jest jakąś mega super nowiną] nie tylko TDKR ma swoją ciemną stronę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz jak by nie patrzeć to film Stonea przerósł wizję jaką miał przekazać.
To miała być brutalna i przejaskrawiona wizja mediów, które karmią się tzw "krwawą forsą" [bardzo dobry przykład to śmiertelny wypadek rok lub dwa lata temu jednego z bobsleistów, cały internet i media huczały, pokazywali drastyczne zdjęcia jak facet wypada z toru z niewiarygodna prędkością a słupki oglądalności szalały, ale to przykład takiej "neutralnej względem tematyki filmu" krwawej forsy, a zapomniał bym dodać - są jeszcze tzw krwawi naciągacze, którzy w necie wklejają np na serwisach takich jak YT miniaturki z drastycznymi zdjęciami z danego medialnego wydarzenia a już sam ich film traktuje o dupie Maryni, ale łapią odsłony na tym, że głupi ludzie liczą na to, że zobaczą tam jakieś drastyczne sceny czy śmierć na żywo]


Aczkolwiek niestety Urodzeni Mordercy stali się inspiracją dla wielu oszołomów ale i dla samych mediów stały się niemal instruktarzem jak robić mamonę.
Brevik - dziesiątki wywiadów, okładki gazet, telewizja, internet, wszystkie media huczały o jego zbrodni.
Nasze rodzime podwórko - państwo Waśniewscy których mordy tygodniami oglądaliśmy w TV i internecie na każdym kroku [a teraz o pani Katarzynie książkę nawet piszą].
Dwa przykłady pierwsze z brzegu, teraz trzecim może być imć pan Holmes co to zrobił masakrę na premierze TDKR, jeszcze długie tygodnie będziemy czytać wypociny na jego temat a media będą na tym zarabiać krocie.


Oczywiście nie generalizuje tu, że Stone jest winny całemu złu tego świata.
Facet stworzył świetny film z bardzo mocnym przekazem, oglądałem go kilkukrotnie i jakoś nie wyleciałem na ulice strzelać do ludzi [tak jak miliony innych odbiorców na całym świecie].
Nie widzę logicznego sensu winić twórcę filmu za to, że jego przekaz został odebrany omylnie i wypaczony przez jakieś chore umysły bo jak kiedyś napisałem taki tok myślenia dla mnie jest skrajnie głupi i można by analogicznie oskarżyć producentów noży, siekier czy nawet wałków do ciasta o zbrodnie popełnione tymi przedmiotami [argumentując to, ze owe przedmioty maja bardzo solidną konstrukcję, ostre krawędzie, agresywny wygląd i np wygodną komfortową rękojeść].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 12:17, Ash napisał:

Rzadko sie zdarza żeby trailer zachęcił mnie do wyjścia do kina, ale...
http://www.youtube.com/watch?v=KgI6EeYbV84
...ten jakoś zdołał. Co o tym sądzicie? Będzie warto? Książki nie czytałem, więc nie
wiem czego się spodziewać.


Przede wszystkim dzięki za wrzucenie tego linka.
Książki również nie miałem okazji poznać, ale wow... trailer naprawdę robi wrażenie. Może być jednym z piękniejszych filmów ostatnich lat (plus Hugh Grant jako wymalowany kanibal z wielką pałą ;-)).
Swoją drogą widać, że bracia Wachowscy bardzo lubią sięgać do motywów filozoficznych i religijnych. I jestem gotów stwierdzić na podstawie trylogii Matrixa, że dopóki ich się trzymali (czytaj część pierwsza), wychodziło im nie tak najgorzej... bo jak zaczynali snuć tandetne wyjaśnienia i kombinować z pseudo realizmem (kolejne dwie części), to już zaczynała się miałka porażka.
W każdym razie będzie to chyba pierwszy film, na który pójdę do kina w tym roku. Miałem iść na Madagascar 3, ale po obejrzeniu trailera jakoś mi przeszło. To już jak widzę nie te same klimaty co w Dwójce, która IMO jest naprawdę świetna. Wtedy sam trailer rozwalił mnie kilkukrotnie i do dziś go wspominam. :-) Teraz jakoś bez emocji.

BTW, przy okazji zauważyłem, że planują ekranizację... w zasadzie to już w grudniu ma być w kinach ekranizacja jednej z najpiękniejszych książek jakie czytałem czyli "Życie Pi". Trailer na YT dość zgrabnie ułożony, ale szczerze mówiąc mam wątpliwości. Choć książka jest IMO niesamowita, to jednak nigdy nie upatrywałem w niej dobrego materiału na film. Niemniej życzę twórcom, aby jak najwierniej przenieśli na ekran przesłania, jakie niesie ze sobą pierwowzór. Bo z całą pewnością warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, można powiedzieć że przepowiedziałem bo widziałem wczoraj Kolumbów [ ale nie pomnę który odcinek na TVP Kultura albo Historia bodaj ] i to bodajże popołudniu, późnym ale zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 18:59, Dann napisał:

Przede wszystkim dzięki za wrzucenie tego linka.


Spoko. ;)

Dnia 02.08.2012 o 18:59, Dann napisał:

Swoją drogą widać, że bracia Wachowscy


Teraz to brat i siostra, you know. ;)

Na film czekam również, może nawet skuszę się na książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 15:52, Pietro87 napisał:

No wiesz jak by nie patrzeć to film Stonea przerósł wizję jaką miał przekazać.
To miała być brutalna i przejaskrawiona wizja mediów, które karmią się tzw "krwawą forsą"
[bardzo dobry przykład to śmiertelny wypadek rok lub dwa lata temu jednego z bobsleistów,
cały internet i media huczały, pokazywali drastyczne zdjęcia jak facet wypada z toru
z niewiarygodna prędkością a słupki oglądalności szalały

Przykład który podałeś przypomniał mi akcję ze śmiercią Milewicza [ a to już było parę lat temu ] i to jak następnego dnia bodaj w ścierwiarskim Fakcie czy SuperExpressie mieliśmy na pierwszej stronie chyba zdjęcia jego zwłok. Wiadomo dlaczego, wiadomo po co ale nóż się w kieszeni otwiera patrząc na takie cyrki a tym bardziej wtedy gdy takie coś przechodzi bez większego lub czasami nawet żadnego echa, tak jakby musiało tak być. Zresztą takie przypadki można by mnożyć - pierwszy lepszy większy wypadek typu zderzenie samochodu z pociągiem, rozbity samolot czy awionetka, daleko szukać nie trzeba.

A wracając do wątku filmy a inspiracje przestępczo - kryminalno - terrorystyczne. Oczywiście - czysto teoretycznie można założyć że x procent przestępców w ten czy inny sposób inspirowało się filmami [ tudzież książkami czy czymkolwiek innym ] tyle tylko że przy tym uważam że nawet cenzurowanie ''chorych'' filmów na niewiele się zda [ a przy tym jednak nie uważam że czasem taka nie przydałaby się, czasem by znacznie ułatwiła pracę a i ludzie mniej crapów by dostawali ] bo moim skromnym zdaniem - jak ktoś jest psycholem i ma tendencje do planowanych lub nieplanowanych odpałów to to prędzej czy później wyjdzie na jaw. Czy przez filmy czy znęcanie się nad nim w domu, po prostu.

I wiem o co chodzi kerkasowi - nie chodzi mu o ''zakazywanie wszystkiego'' tylko o jak mniemam nie dopuszczanie do szerszego obiegu gotowych pomysłów. Niby jest w tym sens ale jak wyżej napisałem - jak ktoś jest psycholem to i tak postawi na swoim, bez względu na ''gotowe pomysły''.

Dnia 02.08.2012 o 15:52, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek niestety Urodzeni Mordercy stali się inspiracją dla wielu oszołomów ale i
dla samych mediów stały się niemal instruktarzem jak robić mamonę.
Brevik - dziesiątki wywiadów, okładki gazet, telewizja, internet, wszystkie media huczały
o jego zbrodni.


Owszem, to prawda ale nie zapominajmy też że bycie ''złym'' nie zależy ani od rasy ani koloru skóry, religii czy tam narodowości. Wystarczy popatrzeć na największych zbrodniarzy XX i XXI wieku, pełen przekrój jak się patrzy. :-)

Ja tam lubię obejrzeć czasem jakieś chore / złe / odjechane / odrażające filmy, nie ukrywam tego. Widziałem trochę ale zapewne to tylko kropla w morzu ''psychicznych'' filmów. Nie zamierzam ani z nich rezygnować [ bo czasem można doświadczyć i zobaczyć coś czego nie widzieliśmy albo nie byliśmy świadomi ] ani tym bardziej stać się psycholem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się nie zgodzę.
Film cały czas trzyma w napięciu, obsada jest świetna no i ogląda się z przyjemnością, ale to nie zmienia faktu, że Batmany Nolana (zwłaszcza 2 i 3 część) pozostają po prostu bardzo dobrze zrobionymi filmami sensacyjnymi, w których ogromny nacisk jest na efekty specjalne a zgodność z komiksem kończy się (czasem mniej, czasem bardziej) na nazwach występujących bohaterów. Większość zwrotów akcji i innych zabiegów reżyserskich była łatwa do przewidzenia, a ostatnie 20-30min było zauważalnie słabsze od reszty filmu.
Bardzo dobry film, na który wybrać się trzeba, zwłaszcza znając poprzednie części - pewnie, ale do arcydzieła mu daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No generalnie to jest tak, ze media zjedzą każde za przeproszeniem "gówno" ale to my im tego dostarczamy. Nas ludzi od zawsze interesowały informacje szokujące, wstrząsające, odrażające [bo na co dzień generalnie nie doświadczamy takich zdarzeń na żywo], to my nabijamy oglądalność wykazując zainteresowanie danym "contentem".
Co tylko pokazuje jaką rasą jesteśmy i dokąd zmierzamy :)
Chociaż i tak jak spojrzeć na dzieje świata to ostatnie 20 lat jest istną sielanką.

A tak do filmów typu gore [i podobnych tematyką] to chyba po obejrzeniu Srpski Movie można sobie resztę darować.
Kiedyś znajomy który jest "fanem" takiego kina mnie namówił... doznania naprawdę ciężkie [nie mam ani słabego żołądka ani nerwów, nie gustuję w kinie gore jakoś specjalnie, czasem obejrzę coś cięższego ze zwykłej ciekawości ale nie jakoś nałogowo - a tu miałem naprawdę już na finiszu lekki problem z dotrwaniem do końca seansu]... Ten film w kategorii gore pozostawił mnie w niemym zdumieniu jak chorą produkcję można wyprodukować [jednocześnie dostrzegam "przekaz" jaki tam zawarto.. nie mniej sposób ukazania owego to chyba najmocniejsze gore jakie stworzono]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 18:59, Dann napisał:

W każdym razie będzie to chyba pierwszy film, na który pójdę do kina w tym roku. Miałem
iść na Madagascar 3, ale po obejrzeniu trailera jakoś mi przeszło.

Witaj.
Kurde.. to w czym Ty gustujesz ? :D [albo może czasu brak na chodzenie do kina hmm ?]
Bo ten rok pod względem filmowym [jeśli chodzi o premiery w PL kinach] od samego początku cały czas coś oferuje w różnych gatunkach.
Nowy chociażby "Sherlock Holmes: Gra Cieni", "Kot w Butach", "Dziewczyna z Tatuażem", Kolejny "Underwolrd", "
Gniew Tytanów" "Battleship: Bitwa o Ziemię", "Avengers", "Men in Black III", nowy "Spiderman". No i oczywiście Nowy "TDKR", Nolana. Nie mówiąc już o tym, ze w tym miesiącu dostaniemy kolejny porządny film akcji jakim będą "Niezniszczalni 2":
http://www.youtube.com/watch?v=ROQwlitQgaA

Oglądam ten trailer i normalnie pysk mi się uśmiecha do monitora bo tylu dobry oldboyów na jednym ekranie to chyba jeszcze kino nie widziało! :D.
Jest Chuck Norris jest impreza. "Im Back" Arniego XD
No i oczywiście koniec tego roku będzie wieńczyć wiśnia na torcie kinowym czyli pierwsza część Hobbita!!! :D
Krótko mówiąc dla każdego coś się znajdzie :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 19:00, Tyler_D napisał:

Heh, można powiedzieć że przepowiedziałem bo widziałem wczoraj Kolumbów [ ale nie pomnę


Na TVP Historia.
Cały serial jest dostępny na dvd w cenie 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 21:41, Braveheart napisał:

Kurde.. to w czym Ty gustujesz ? :D [albo może czasu brak na chodzenie do kina hmm ?]


W zasadzie to czas, jakby było coś naprawdę konkretnego, z pewnością by się znalazł. Dla mnie jednak kinematografia (żeby nie powiedzieć sztuka w ogóle) niemal zatrzymała się gdzieś w okolicach końcówki lat 90-tych. Od tamtego czasu wychwytywałem jedynie jakieś pojedyncze perełki, ale i tych ostatnimi laty coraz mniej, więc po prostu dałem sobie spokój.
Jeśli chodzi o współczesną sztukę, to zdecydowanie przychylam się do poglądu, jaki wygłosił Tomasz Beksiński w swoim ostatnim felietonie dla Tylko Rock. Niemniej cieszę się z tego co już zyskałem i czego doświadczyłem dzięki tym, którzy kiedyś tworzyli naprawdę piękną sztukę, za co jestem im zresztą nieopisanie wdzięczny. Jest to jak sądzę i tak znacznie więcej niż mógłbym się spodziewać patrząc na "świat za oknem". Na nic więcej już nie liczę i nawet nie śmiałbym oczekiwać tudzież prosić o więcej. Teraz jeno czekam co będzie dalej, trzymając się kurczowo tego co jeszcze mi zostało. :-)
I do kina nie ciągnie mnie już tak jak jeszcze te 10-15 lat temu, o muzyce nawet nie wspomnę.

Dnia 02.08.2012 o 21:41, Braveheart napisał:

Nowy chociażby "Sherlock Holmes: Gra Cieni", "Kot w Butach", "Dziewczyna z Tatuażem",
Kolejny "Underwolrd", "
Gniew Tytanów" "Battleship: Bitwa o Ziemię", "Avengers", "Men in Black III", nowy "Spiderman".
No i oczywiście Nowy "TDKR", Nolana.


Tak, a wszystko to zapewne w cudownym 3D, od którego wyrzygać się można. Jest to jeden z powodów, dla których kino tak mi zbrzydło. :-( Ale pomijając to, dlaczego kiedyś nie trzeba było szukać na półce pełnej pajęczyn filmów, w których facet płynie łódką, aby znaleźć coś naprawdę wartościowego ?

Dnia 02.08.2012 o 21:41, Braveheart napisał:

Nie mówiąc już o tym, ze w tym miesiącu dostaniemy
kolejny porządny film akcji jakim będą "Niezniszczalni 2":
http://www.youtube.com/watch?v=ROQwlitQgaA


Przetłumaczyli Expendables na Niezniszczalnych ?

Dnia 02.08.2012 o 21:41, Braveheart napisał:

Oglądam ten trailer i normalnie pysk mi się uśmiecha do monitora bo tylu dobry oldboyów
na jednym ekranie to chyba jeszcze kino nie widziało! :D.
Jest Chuck Norris jest impreza. "Im Back" Arniego XD


Taka swoista podróż w czasie, kiedy nawet filmy z Dudikoffem oglądało się z językiem na wierzchu bo nic innego nie było. :-) Nawet fajna inicjatywa, ciekawe ilu z tych aktorów gra tam po prostu dla picu. Jakbym miał iść do kina na taki film, to chyba tylko z sentymentu do tamtych lat.

Dnia 02.08.2012 o 21:41, Braveheart napisał:

No i oczywiście koniec tego roku będzie wieńczyć wiśnia na torcie kinowym czyli pierwsza
część Hobbita!!! :D
Krótko mówiąc dla każdego coś się znajdzie :)


Władca Pierścieni Pana Jacksona jest naprawdę w porządku (szczególnie muzyka), choć do książki startu nie ma żadnego. Niemniej jeśli chodzi o Hobbita, to ja pozostanę tylko przy książce. BTW, jak oni chcą dzielić to na części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 21:44, Perry_Cox napisał:


Znacie jakieś dobre horrory z charakterem? Nie lubię taniego strachu, gdzie co chwilę
wyskakują potwory, jest masa krwi (gore) i głupia fabuła. Szukam czegoś na granicy horroru
i thrillera, walka na płaszczyźnie psychologicznej. Coś w stylu Lśnienie, pierwsza Piła,
Dziecko Rosemary czy polskie Medium. Kerkas, możesz przyjąć to za wyzwanie ;)


Część z poniższych tytułów Ci się spodoba część nie.
Kobieta w czerni (2012)
Lsnienie (1980)
Egzorcysta (1973)
Jezdziec bez glowy (1999)
Dziewiate wrota (1999)
Z piekla rodem (2001)
Dziecko Rosemary (1968)
Ukryty wymiar (1997)
Drabina Jakubowa (1990)
Co kryje prawda (2000)
Harry Angel (1987)
Omen (1976)
Wilk (1994)
Christine (1983)
W paszczy szalenstwa (1994)
Wrzask - Jerzego Skolimowskiego
Odmienne stany swiadomosci (1980)
Opowieści zza grobów (1973)
Istota (1982)

Polskie

Diabeł (1972)
Widziadło
System
Dom Sary Problemat profesora Czelawy
Markheim
Labirynt
Venus z Ille (1967)
Droga W Świetle Księżyca (1972)
Zmartwychwstanie Offlanda (1967)

Vincent Price
Zagłada domu Usherów
Studnia i wahadło
Tales of Terror
Diary of a Madman
Kruk
Twice-Told Tales
Nawiedzony pałac
Grobowiec Ligei
Maska Czerwonego Moru
Klub potworów
Dom długich cieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się